Tv-tablån och tv-tider för Vinter-OS 2014 i Sotji

Vinter-OS i Sotji 2014 kommer att avgöras mellan den 6-23:e februari och nedan hittar du tv-tablån och tv-tiderna för mästerskapen som kommer att sändas i Tv3, Tv10 samt i Viasats kanaler.

Tv-tiderna och tv-tablån

6:e februari

07:00 – 07:50Snowboard, Slopestyle, Heat 1, kval (H)TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
09:00 – 09:50Snowboard, Slopestyle, Heat 2, kval (H)TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
11:00 – 11:45Snowboard, Slopestyle, Heat 1, kval (D)TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
12:55 – 13:45Snowboard, Slopestyle, Heat 2, kval (D)TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
14:55 – 16:00Freestyle, Puckelpist, kval 1 (D)TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
16:30 – 18:10Konståkning, Lagtävling, Singel, kortprogram (H)TV3, Viasat Sport, Viasat OS 2, Viasat OS 3
18:10 – 20:00Konståkning, Lagtävling, Par, kortprogramTV3, Viasat Sport, Viasat OS 2, Viasat OS 3
22:00 – 00:00Konståkning, Lagtävling, Par, kortprogramViasat Sport



7:e februari

04:55 – 07:05Rodel, Singel, träning (H)Viasat OS 4
06:50 – 09:05Alpint, Störtlopp, träning 2 (H)Viasat OS 2
07:05 – 17:00Rodel, Singel, träning (H)Viasat OS 4
09:15 – 10:15Freestyle, Puckelpist, kval (D)Viasat Sport
10:15 – 12:15Konståkning, Lagtävling, Par, kortprogramViasat Sport
12:15 – 13:10Freestyle, Puckelpist, kval (D)Viasat Sport
13:10 – 14:50Konståkning, Lagtävling, Singel, kortprogram (H)Viasat Sport
14:50 – 17:00Konståkning, Lagtävling, Par, kortprogramViasat Sport
07:55 – 10:30Backhoppning, Normal backe, träning (H)Viasat OS 3
12:00 – 12:45Freestyle, Snowboard Slopestyle, träningViasat OS 3
17:00 – 20:00InvigningTV3, Viasat Sport, Viasat OS 2
22:00 – 01:05InvigningViasat Sport
17:00 – 05:59InvigningViasat OS 4, Viasat OS 6



8:e februari

00:00 – 02:05Längdskidåkning, Skiathlon (D)Viasat Sport
01:00 – 02:50Ishockey, USA-Finland (D)TV10, Viasat OS 1
02:50 – 04:40Ishockey, Kanada-Schweiz (D)TV10, Viasat OS 1
06:00 – 06:25Snowboard, Slopestyle, kval, highlights (H)Viasat OS 2
06:00 – 09:00InvigningTV10, Viasat OS 3
06:25 – 07:25Snowboard, Slopestyle, semifinal, åk 1 (H)TV3, Viasat Sport, Viasat OS 2
07:25 – 08:10Snowboard, Slopestyle, semifinal, åk 2 (H)TV3, Viasat Sport, Viasat OS 2
07:50 – 10:30Alpint, träning 3 (H)Viasat OS 3
08:30 – 09:40Freestyle, Puckelpist, kval (D)Viasat OS 2
09:00 – 11:20Ishockey, USA-Finland (D)TV10, Viasat Hockey, Viasat OS 6
09:40 – 10:20Snowboard, Slopestyle, final, åk 1 (H)TV3, Viasat Sport, Viasat OS 2
09:55 – 10:50Längdskidåkning, Historiska lopp, jaktstart (D)Viasat OS 5
10:20 – 10:45Snowboard, Slopestyle, final, åk 2 (H)TV3, Viasat Sport
10:20 – 11:25Snowboard, Slopestyle, final, åk 2 (H)Viasat OS 2
10:30 – 11:50InvigningViasat OS 3
10:50 – 12:30Längdskidåkning, Skiathlon (D)Viasat OS 5
11:00 – 11:55Längdskidåkning, Skiathlon (D)TV3, Viasat Sport
11:25 – 12:30Tändandet av den olympiska eldenViasat OS 2
11:50 – 12:25Skridsko, Historiska lopp, 5000 m (H)Viasat OS 3
11:55 – 13:25Backhoppning, Normal backe, träning (D)Viasat OS 6
12:00 – 15:00InvigningTV10
12:25 – 15:40Skridsko, 5000 m (H)Viasat OS 3
12:30 – 13:55Snowboard, Slopestyle (H)Viasat OS 5
12:30 – 14:00Längdskidåkning, Skiathlon (D)Viasat OS 2
12:30 – 15:10Skridsko, 5000 m (H)TV3, Viasat Sport
14:00 – 05:59Ishockey, Kanada-Schweiz (D)Viasat OS 6
14:00 – 14:55Freestyle, Puckelpist, historiska åkViasat OS 2
14:00 – 16:30Ishockey, Kanada-Schweiz (D)Viasat Hockey
14:55 – 16:00Freestyle, Puckelpist, kval 2 (D)Viasat OS 2
15:00 – 15:30Freestyle, Puckelpist, kval 2 (D)TV10
15:20 – 20:25Skidskytte, 10 km sprint (H)Viasat OS 5
15:25 – 17:35Rodel, Singel, åk 1 (H)Viasat OS 7
15:30 – 17:10Konståkning, Lagtävling, Isdans, kortprogramTV10, Viasat OS 4
15:30 – 17:10Skidskytte, 10 km sprint (H)TV3, Viasat Sport
15:30 – 17:30Rodel, Singel, åk 1 (H)Viasat OS 1
15:40 – 16:10Ishockey, Highlights (D)Viasat OS 3
16:00 – 17:10Skridsko, 5000 m, highlights (H)Viasat OS 2
16:10 – 17:25Backhoppning, Normal backe, försöksomgång (H)Viasat OS 3
17:10 – 18:55MedaljceremoniViasat OS 2
17:10 – 19:00Konståkning, Lagtävling, Singel, kortprogram (D)TV10, Viasat OS 4
17:25 – 19:00Backhoppning, Normal backe, kval (H)Viasat OS 3
17:30 – 18:30Backhoppning, Normal backe, kval (H)TV3, Viasat Sport
17:30 – 19:15Rodel, Singel, åk 2 (H)Viasat OS 1
17:35 – 05:59Rodel, Singel, åk 2 (H)Viasat OS 7
18:55 – 20:45Freestyle, Puckelpist, final (D)Viasat OS 2
19:00 – 20:00Konståkning, Lagtävling, Par, friåkningsprogramTV10, Viasat OS 4
19:00 – 20:30Freestyle, Puckelpist, final (D)TV3
19:00 – 21:05Freestyle, Puckelpist, final (D)Viasat Sport
19:15 – 20:15Snowboard, Slopestyle, final (H)Viasat OS 1
20:15 – 21:15Längdskidåkning, Skiathlon (D)Viasat OS 1
20:25 – 05:59InvigningViasat OS 5
21:15 – 23:00Skidskytte, 10 km sprint (H)Viasat OS 1



9:e februari

00:30 – 02:00Längdskidåkning, Skiathlon (H)Viasat Sport
01:00 – 03:00Alpint, Störtlopp (H)TV10, Viasat OS 1
02:00 – 03:10Snowboard, Slopestyle, final (D)Viasat Sport
03:00 – 04:50Ishockey, Sverige-Japan (D)TV10, Viasat OS 1
06:00 – 07:00Snowboard, Slopestyle, final (H)Viasat OS 1
06:00 – 07:50Alpint, Historiska ögonblick, störtlopp (H)Viasat OS 2
06:15 – 07:25Freestyle, Snowboard Slopestyle, kval, highlights (D)Viasat OS 3
07:00 – 08:00Längdskidåkning, Skiathlon (D)Viasat OS 1
07:00 – 09:00Freestyle, Puckelpist, final (D)Viasat OS 5
07:25 – 08:10Snowboard, Slopestyle, semifinal, åk 1 (D)TV10, Viasat OS 3
07:50 – 10:30Alpint, Störtlopp (H)Viasat OS 2
08:00 – 10:00Alpint, Störtlopp (H)TV3, Viasat Sport
08:00 – 10:10Skidskytte, 10 km sprint (H)Viasat OS 1
08:10 – 08:45Snowboard, Slopestyle, semifinal, åk 2 (D)Viasat OS 3
08:10 – 09:00Snowboard, Slopestyle, semifinal, åk 2 (D)TV10
08:45 – 10:10Snowboard, Slopestyle, final (H)Viasat OS 3
09:00 – 11:20Ishockey, Sverige-Japan (D)TV10, Viasat OS 5
09:20 – 10:50Längdskidåkning, Historiska ögonblick, jaktstart (H)Viasat OS 4
10:10 – 10:50Snowboard, Slopestyle, final, åk 1 (D)Viasat OS 1
10:10 – 10:50Snowboard, Slopestyle, semifinal, åk 1 (D)Viasat OS 3
10:50 – 11:30Snowboard, Slopestyle, final, åk 2 (D)Viasat OS 1, Viasat OS 3
10:50 – 12:55Längdskidåkning, Skiathlon (H)Viasat OS 4
11:00 – 12:30Längdskidåkning, Skiathlon (H)TV3, Viasat Sport
11:20 – 12:20Snowboard, Slopestyle, final (D)TV10
11:30 – 13:20Ishockey, USA-Finland (D)Viasat OS 1
11:35 – 14:00Freestyle, Hopp, träningViasat OS 5
11:45 – 13:30Alpint, Störtlopp, highlights (H)Viasat OS 3
12:25 – 15:00Skridsko, 3000 m (D)Viasat OS 2
12:30 – 14:20Skridsko, 3000 m (D)TV3, Viasat Sport
13:20 – 15:25Ishockey, Sverige-Japan (D)Viasat OS 1
13:30 – 14:45Rodel, Singel, träning (D)Viasat OS 3
14:00 – 16:30Ishockey, Ryssland-Tyskland (D)Viasat Hockey, Viasat OS 5
15:20 – 17:25Skidskytte, 7,5 km sprint (D)Viasat OS 4
15:25 – 17:00Rodel, Singel, åk 3 (H)Viasat OS 3
15:25 – 17:35Rodel, Singel, åk 3 (H)Viasat OS 1
15:30 – 17:10Skidskytte, 7,5 km sprint (D)TV3, Viasat Sport
16:00 – 17:05Konståkning, Lagtävling, Singel, friåkningsprogram (H)TV10, Viasat OS 2
16:30 – 18:30Ishockey, Sverige-Japan (D)Viasat Hockey
17:05 – 18:10Konståkning, Lagtävling, Singel, friåkningsprogram (D)TV10, Viasat OS 2
17:25 – 05:59MedaljceremoniViasat OS 4
17:25 – 18:25Backhoppning, Normal backe, försöksomgång (H)Viasat OS 5
17:35 – 19:35Rodel, Singel, åk 4 (H)Viasat OS 1, Viasat OS 3
18:10 – 19:10Konståkning, Lagtävling, Isdans, fridansTV10, Viasat OS 2
18:30 – 19:35Backhoppning, Normal backe, första omgången (H)TV3, Viasat Sport, Viasat OS 5
19:25 – 05:59Backhoppning, Normal backe, andra omgången (H)Viasat OS 5
19:35 – 20:00Backhoppning, Normal backe, andra omgången (H)TV3
19:35 – 20:30Backhoppning, Normal backe, andra omgången (H)Viasat Sport
19:40 – 21:10Längdskidåkning, Skiathlon (H)Viasat OS 1
21:10 – 23:00Skidskytte, 7,5 km sprint (D)Viasat OS 1



10:e februari

00:15 – 01:45Freestyle, Puckelpist, final (H)Viasat Sport
01:00 – 02:30Freestyle, Puckelpist, final (H)TV10, Viasat OS 1
02:30 – 04:00Alpint, Superkombination, Störtlopp (D)TV10, Viasat OS 1
04:00 – 05:00Alpint, Superkombination, Slalom (D)TV10, Viasat OS 1
06:00 – 06:00Rodel, Singel, åk 4 (H)Viasat OS 7
06:00 – 07:50Backhoppning, Normal backe (H)Viasat OS 2
06:00 – 09:00Curling (H)Viasat OS 1
06:00 – 09:00Curling, Schweiz-Sverige (H)TV10, Viasat OS 4
06:00 – 09:15Curling, Ryssland-Storbritannien (H)Viasat OS 3
06:00 – 09:15Curling, Danmark-Kina (D)Viasat OS 5
06:00 – 09:15Curling, Tyskland-Kanada (H)Viasat OS 6
06:10 – 08:00Rodel, Singel, åk 4 (H)Viasat OS 7
07:50 – 10:00Alpint, Superkombination, Störtlopp (D)Viasat OS 2
08:00 – 09:30Alpint, Superkombination, Störtlopp (D)TV3, Viasat Sport
08:00 – 11:00Freestyle, Hopp, träningViasat OS 7
09:00 – 10:40Snowboard, Slopestyle, final (D)Viasat OS 1
09:15 – 11:00Skidskytte, 7,5 km sprint (D)Viasat OS 5
09:15 – 11:00Längdskidåkning, Skiathlon (H)Viasat OS 4
09:15 – 11:00Konståkning, Lagtävling, highlightsViasat OS 6
10:40 – 11:30Short Track, 1500 m, försöksheat (H)Viasat OS 1, Viasat OS 3
11:00 – 13:40Ishockey, USA-Schweiz (D)Viasat Hockey, Viasat OS 4
11:00 – 14:00Curling, Sverige-Storbritannien (D)TV10, Viasat OS 6
11:00 – 14:10Curling, Schweiz-USA (D)Viasat OS 5
11:00 – 14:15Curling, Ryssland-Danmark (D)Viasat OS 7
11:30 – 12:10Short Track, 500 m, försöksheat (D)Viasat OS 1, Viasat OS 3
11:50 – 13:25Alpint, Superkombination, Slalom (D)Viasat OS 2
12:00 – 13:00Alpint, Superkombination, Slalom (D)TV3, Viasat Sport
12:10 – 12:40Short Track, 1500 m, semifinaler (H)Viasat OS 1, Viasat OS 3
12:40 – 13:05Short Track, Stafett 3000 m, semifinaler (D)Viasat OS 1, Viasat OS 3
13:05 – 13:10Short Track, 1500 m, B-final (H)Viasat OS 1, Viasat OS 3
13:10 – 13:40Short Track, 1500 m, final (H)Viasat OS 1, Viasat OS 3
13:40 – 14:35Rodel, Dubbel, träning (H)Viasat OS 3
13:45 – 16:00Ishockey, Sverige-Japan (D)Viasat Hockey
13:55 – 15:50Skridsko, 500 m, åk 1 (H)Viasat OS 1, Viasat OS 2
14:10 – 15:00Freestyle, Ski Slopestyle, träning, highlights (H)Viasat OS 5
14:15 – 16:00Short Track, 1500 m, highlights (H)Viasat OS 7
14:35 – 15:50Skidskytte, Historiska loppViasat OS 3
14:55 – 17:10Freestyle, Puckelpist, kval (H)Viasat OS 4
15:00 – 15:40Freestyle, Slopestyle, träning, highlights (D)Viasat OS 5
15:40 – 16:55Rodel, Singel, åk 1 (D)Viasat OS 5
15:50 – 05:59Skidskytte, 12,5 km jaktstart (H)Viasat OS 3
15:50 – 17:30Skridsko, 500 m, åk 2 (H)Viasat OS 1, Viasat OS 2
16:00 – 05:59Curling, Kanada-Schweiz (H)Viasat OS 7
16:00 – 05:59Ishockey, Finland-Kanada (D)Viasat OS 6
16:00 – 17:10Skidskytte, 12,5 km jaktstart (H)TV3, Viasat Sport
16:00 – 18:30Ishockey, Finland-Kanada (D)Viasat Hockey
16:00 – 19:00Curling, Sverige-Storbritannien (H)TV10
17:10 – 18:55MedaljceremoniViasat OS 4
17:30 – 19:00Rodel, Singel, åk 2 (D)Viasat OS 1, Viasat OS 5
17:30 – 21:00Curling (H)Viasat OS 2
18:55 – 05:59Freestyle, Puckelpist, final (H)Viasat OS 4
19:00 – 05:59Backhoppning, Normal backe, träning (D)Viasat OS 5
19:00 – 20:30Freestyle, Puckelpist, final (H)TV3, Viasat Sport
19:00 – 20:30Alpint, Superkombination, Störtlopp (D)Viasat OS 1
20:30 – 21:30Alpint, Superkombination, Slalom (D)Viasat OS 1
20:30 – 21:45Skidskytte, 12,5 km jaktstart (H)Viasat Sport
20:30 – 22:30Ishockey, USA-Schweiz (D)Viasat Hockey
21:30 – 23:00Skidskytte, 12,5 km jaktstart (H)Viasat OS 1
21:45 – 23:15Alpint, Superkombination, Störtlopp (D)Viasat Sport
22:30 – 00:30Ishockey, Finland-Kanada (D)Viasat Hockey
23:15 – 00:15Alpint, Superkombination, Slalom (D)Viasat Sport



11:e februari

00:30 – 03:30Curling, Sverige-Kanada (D)Viasat Sport
01:00 – 02:45Längdskidåkning, Sprint (H/D)TV10, Viasat OS 1
02:45 – 04:00Skidskytte, 10 km jaktstart (D)TV10, Viasat OS 1
06:00 – 09:00Curling, Sverige-Kanada (D)TV3, Viasat Sport
06:00 – 09:00Curling (D)Viasat OS 1
06:00 – 09:15Curling, Schweiz-Danmark (D)Viasat OS 4
06:00 – 09:30Curling, Sverige-Kanada (D)Viasat OS 5
06:00 – 09:30Curling, Sydkorea-Japan (D)Viasat OS 7
06:00 – 09:30Curling, Ryssland-USA (D)Viasat OS 6
06:05 – 07:50Freestyle, Puckelpist, final (H)Viasat OS 3
06:55 – 07:45Freestyle, Slopestyle, kval, åk 1 (D)TV10, Viasat OS 2
07:45 – 08:35Freestyle, Slopestyle, kval, åk 2 (D)TV10, Viasat OS 2
07:50 – 09:20Alpint, Störtlopp, träning (D)Viasat OS 3
08:35 – 09:55Skidskytte, 12,5 km jaktstart (H)Viasat OS 2
09:00 – 11:00Skidskytte, 12,5 km jaktstart (H)Viasat OS 1
09:20 – 09:45Skridsko, 500 m, highlights (H)Viasat OS 3
09:30 – 11:00Alpint, Superkombination (D)Viasat OS 7
09:30 – 11:00Skridsko, 500 m, åk 2 (H)Viasat OS 6
09:55 – 10:30Freestyle, Slopestyle, final, åk 1 (D)TV3, Viasat Sport, Viasat OS 2
10:30 – 11:00Freestyle, Slopestyle, final, åk 2 (D)TV3, Viasat Sport
10:30 – 11:30Freestyle, Slopestyle, final, åk 2 (D)Viasat OS 2
10:50 – 11:25Längdskidåkning, Sprint, kval (D)Viasat OS 3
10:55 – 11:35Freestyle, Snowboard Halfpipe, Heat 1, kval, åk 1 (H)Viasat OS 5
11:00 – 11:25Längdskidåkning, Sprint, kval (D)TV3, Viasat Sport
11:00 – 13:20Ishockey, Tyskland-Sverige (D)TV10
11:00 – 13:45Ishockey, Tyskland-Sverige (D)Viasat OS 6
11:00 – 14:00Curling, Kanada-Sverige (H)Viasat OS 1
11:00 – 14:25Curling, Norge-Ryssland (H)Viasat OS 7
11:00 – 14:40Curling, Kanada-Sverige (H)Viasat OS 4
11:25 – 12:00Längdskidåkning, Sprint, kval (H)TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
11:35 – 12:55Freestyle, Snowboard Halfpipe, Heat 1, kval, åk 2 (H)Viasat OS 5
12:50 – 13:25Längdskidåkning, Sprint, kvartsfinal (D)Viasat OS 3
12:55 – 13:35Freestyle, Snowboard Halfpipe, Heat 2, kval, åk 1 (H)Viasat OS 5
13:00 – 13:25Längdskidåkning, Sprint, kvartsfinal (D)TV3, Viasat Sport
13:25 – 13:55Längdskidåkning, Sprint, kvartsfinal (H)TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
13:35 – 14:30Freestyle, Snowboard Halfpipe, Heat 2, kval, åk 2 (H)Viasat OS 5
13:40 – 15:30Skridsko, 500 m, åk 1 (D)Viasat OS 2
13:45 – 16:00Längdskidåkning, Sprint (H/D)Viasat OS 6
13:55 – 14:05Längdskidåkning, Sprint, semifinal (D)TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
14:00 – 15:30Skridsko, 500 m, åk 1 (D)Viasat OS 1
14:00 – 16:00Snowboard, Halfpipe, kval (H)TV10
14:00 – 16:00Ishockey, Finland-Kanada (D)Viasat Hockey
14:05 – 14:20Längdskidåkning, Sprint, semifinal (H)TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
14:20 – 14:30Längdskidåkning, Sprint, final (D)TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
14:25 – 15:00Konståkning, Lagtävling, återblickViasat OS 7
14:30 – 14:40Längdskidåkning, Sprint, final (H)TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
14:30 – 15:55Freestyle, Slopestyle (D)Viasat OS 5
15:25 – 16:40Rodel, Singel, åk 3 (D)Viasat OS 3
15:30 – 17:15Skridsko, 500 m, åk 2 (D)Viasat OS 1, Viasat OS 2
15:50 – 05:59Skidskytte, 10 km jaktstart (D)Viasat OS 4
15:55 – 16:35Snowboard, Halfpipe, semifinal, åk 1 (H)Viasat OS 5
16:00 – 05:59Curling, Sydkorea-Schweiz (D)Viasat OS 7
16:00 – 05:59Konståkning, Par, kortprogramViasat OS 6
16:00 – 17:10Skidskytte, 10 km jaktstart (D)TV3, Viasat Sport
16:00 – 18:55Ishockey, Ryssland-Japan (D)Viasat Hockey
16:00 – 19:30Konståkning, Par, kortprogramTV10
16:35 – 17:10Snowboard, Halfpipe, semifinal, åk 2 (H)Viasat OS 5
17:10 – 18:25MedaljceremoniViasat OS 5
17:15 – 05:59Rodel, Singel, åk 4 (D)Viasat OS 3
17:15 – 19:00Rodel, Singel, åk 4 (D)Viasat OS 1
17:25 – 18:25Backhoppning, Normal backe, försöksomgång (D)Viasat OS 2
18:25 – 19:00Snowboard, Halfpipe, final, åk 1 (H)Viasat OS 5
18:25 – 19:25Backhoppning, Normal backe, första omgången (D)Viasat OS 2
18:30 – 19:00Snowboard, Halfpipe, final, åk 1 (H)TV3, Viasat Sport
19:00 – 05:59Snowboard, Halfpipe, final, åk 2 (H)Viasat OS 5
19:00 – 19:20Snowboard, Halfpipe, final, åk 2 (H)TV3, Viasat Sport
19:00 – 22:00Curling, Sverige-Kanada (D)Viasat OS 1
19:20 – 20:00Backhoppning, Normal backe (D)TV3
19:20 – 20:35Backhoppning, Normal backe (D)Viasat Sport
19:25 – 20:15Backhoppning, Normal backe, andra omgången (D)Viasat OS 2
20:15 – 00:00Curling (H)Viasat OS 2
21:30 – 23:30Ishockey, Tyskland-Sverige (D)Viasat Hockey
22:00 – 23:00Snowboard, Halfpipe (H)Viasat OS 1
22:45 – 00:30Längdskidåkning, Sprint (H/D)Viasat Sport



12:e februari

01:00 – 03:00Ishockey, Tjeckien-Sverige (H)TV10, Viasat OS 1
01:00 – 03:45Ishockey, Tjeckien-Sverige (H)Viasat Sport
03:00 – 05:00Alpint, Störtlopp (D)TV10, Viasat OS 1
06:00 – 07:50Alpint, Historiska lopp, störtlopp (D)Viasat OS 3
06:00 – 09:00Curling (H)Viasat OS 1
06:00 – 09:00Curling, Norge-Tyskland (H)TV10, Viasat OS 5
06:00 – 09:00Rodel, Singel (D)Viasat OS 2
06:00 – 09:20Curling, Kina-Schweiz (H)Viasat OS 7
06:00 – 09:25Curling, Danmark-USA (H)Viasat OS 4
06:10 – 08:55Skridsko, 500 m (D)Viasat OS 6
07:50 – 11:00Alpint, Störtlopp (D)Viasat OS 3
08:00 – 10:00Alpint, Störtlopp (D)TV3,Viasat Sport
09:00 – 10:55Skidskytte, 10 km jaktstart (D)Viasat OS 1, Viasat OS 5
09:00 – 11:30Ishockey, Schweiz-Finland (D)Viasat Hockey, Viasat OS 2
09:20 – 11:00Backhoppning, Normal backe (D)Viasat OS 7
09:25 – 10:05Nordisk kombination, Backhoppning, normal backe, försöksomgång (H)Viasat OS 4
10:05 – 10:25Historisk nordisk kombinationViasat OS 4
10:25 – 11:45Nordisk kombination, Backhoppning, normal backe (H)Viasat OS 4
10:30 – 11:20Nordisk kombination, Backhoppning, normal backe (H)TV10
10:55 – 11:35Snowboard, Halfpipe, Heat 1, kval, åk 1 (D)Viasat OS 1, Viasat OS 5
11:00 – 14:00Curling, Sydkorea-Sverige (D)TV3, Viasat Sport
11:00 – 14:20Curling, USA-Kina (D)Viasat OS 3
11:00 – 14:20Curling, Kanada-Storbritannien (D)Viasat OS 7
11:00 – 17:25Curling, Sydkorea-Sverige (D)Viasat OS 6
11:30 – 13:30Ishockey, Tyskland-Sverige (D)Viasat Hockey
11:35 – 12:15Snowboard, Halfpipe, Heat 1, kval, åk 2 (D)Viasat OS 5
11:35 – 12:20Skeleton, Singel, träning, heat 2 (D)Viasat OS 2
11:35 – 12:55Snowboard, Halfpipe, Heat 1, kval, åk 2 (D)Viasat OS 1
11:45 – 13:20Snowboard, Halfpipe (H)Viasat OS 4
12:20 – 13:30Skeleton, Singel, träning, heat 1 (H)Viasat OS 2
12:55 – 13:35Snowboard, Halfpipe, Heat 2, kval, åk 1 (D)Viasat OS 1, Viasat OS 5
13:20 – 14:30Nordisk kombination, Längdskidåkning, 10 km (H)Viasat OS 4
13:30 – 14:05Nordisk kombination, Längdskidåkning, 10 km (H)TV10
13:30 – 16:00Ishockey, Kanada-USA (D)Viasat Hockey, Viasat OS 2
13:35 – 14:15Snowboard, Halfpipe, Heat 2, kval, åk 2 (D)Viasat OS 1, Viasat OS 5
14:15 – 15:55Snowboard, Halfpipe (H)Viasat OS 1
14:55 – 05:59Skridsko, 1000 m (H)Viasat OS 3
15:00 – 16:00Rodel, Dubbel, åk 1 (H)TV10
15:00 – 16:25Skridsko, 1000 m (H)TV3, Viasat Sport
15:10 – 16:15Rodel, Dubbel, åk 1 (H)Viasat OS 4
15:55 – 16:35Snowboard, Halfpipe, semifinal, åk 1 (D)Viasat OS 1, Viasat OS 5
16:00 – 05:59Curling, Danmark-Sverige (H)Viasat OS 7
16:15 – 16:45Konståkning, Historisk konståkning, paråkningViasat OS 2
16:35 – 17:10Snowboard, Halfpipe, semifinal, åk 2 (D)Viasat OS 1, Viasat OS 5
16:40 – 18:00Rodel, Dubbel, åk 2 (H)Viasat OS 4
16:45 – 20:00Konståkning, Par, friåkingsprogramTV10, Viasat OS 2
17:10 – 18:25Snowboard, Halfpipe (H)Viasat OS 1
17:10 – 18:25MedaljceremoniViasat OS 5
18:00 – 05:59Ishockey, Tjeckien-Sverige (H)Viasat OS 4
18:00 – 05:59Ishockey, Lettland-Schweiz (H)Viasat OS 6
18:00 – 20:30Ishockey, Tjeckien-Sverige (H)TV3
18:00 – 20:30Ishockey, Lettland-Schweiz (H)Viasat Hockey
18:00 – 20:50Ishockey, Tjeckien-Sverige (H)Viasat Sport
18:25 – 19:00Snowboard, Halfpipe, final, åk 1 (D)Viasat OS 1, Viasat OS 5
19:00 – 05:59Snowboard, Halfpipe, final, åk 2 (D)Viasat OS 5
19:00 – 20:00Snowboard, Halfpipe, final, åk 2 (D)Viasat OS 1
20:00 – 23:00Curling, Sydkorea-Sverige (D)Viasat OS 1
20:00 – 23:00Curling, Danmark-Sverige (H)TV10
20:30 – 22:30Ishockey, Kanada-USA (D)Viasat Hockey
22:30 – 00:30Ishockey, Tjeckien-Sverige (H)Viasat Hockey
23:00 – 01:00Alpint, Störtlopp (D)Viasat Sport



13:e februari

01:00 – 03:00Ishockey, Sverige-Ryssland (D)TV10, Viasat OS 1
06:00 – 08:25Ishockey, Tjeckien-Sverige (H)Viasat OS 1
06:00 – 09:00Curling, Schweiz-Sverige (D)TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
06:00 – 09:00Curling, Kina-Storbritannien (D)Viasat OS 7
06:00 – 09:10Konståkning, Par, friåkingsprogramViasat OS 5
06:00 – 09:10Curling, Kanada-Danmark (D)Viasat OS 6
06:15 – 08:25Skridsko, 1000 m (H)Viasat OS 2
07:10 – 08:10Freestyle, Slopestyle, kval, åk 1 (H)TV10, Viasat OS 4
08:10 – 09:00Freestyle, Slopestyle, kval, åk 2 (H)TV10, Viasat OS 4
08:25 – 09:35Skeleton, Singel, åk 1 (D)Viasat OS 1, Viasat OS 2
09:00 – 11:30Ishockey, Finland-Österrike (H)Viasat Hockey, Viasat OS 7
09:10 – 10:15Rodel, Dubbel, åk 2 (H)Viasat OS 6
09:10 – 10:30Snowboard, Halfpipe (D)Viasat OS 3
09:10 – 11:00Alpint, Superkombination, träning (H)Viasat OS 5
09:35 – 10:35Skeleton, Singel, åk 2 (D)Viasat OS 2
09:35 – 11:00Skeleton, Singel, åk 2 (D)Viasat OS 1
10:25 – 11:05Freestyle, Slopestyle, final, åk 1 (H)TV10, Viasat OS 4
10:50 – 12:55Längdskidåkning, 10 km (D)Viasat OS 6
10:55 – 11:25Short Track, 500 m, kvartsfinaler (D)Viasat OS 3
11:00 – 12:30Längdskidåkning, 10 km (D)TV3, Viasat Sport
11:00 – 14:15Curling, Norge-Sverige (H)Viasat OS 2
11:00 – 14:20Curling, Kanada-Danmark (H)Viasat OS 5
11:00 – 14:55Curling, Norge-Sverige (H)Viasat OS 1
11:05 – 11:25Freestyle, Slopestyle, final, åk 2 (H)TV10
11:05 – 15:00Freestyle, Slopestyle, final, åk 2 (H)Viasat OS 4
11:25 – 12:15Short Track, 1000 m, försöksheat (H)TV10, Viasat OS 3
11:30 – 13:30Ishockey, Lettland-Schweiz (H)Viasat Hockey
11:45 – 13:30Freestyle, Slopestyle (H)Viasat OS 7
12:15 – 12:35Short Track, 500 m, semifinaler (D)TV10, Viasat OS 3
12:35 – 13:05Short Track, Stafett 5000 m, semifinal (H)TV10, Viasat OS 3
13:05 – 13:10Short Track, 500 m, B-final (D)Viasat OS 3
13:05 – 13:30Short Track, 500 m, final (D)TV10
13:10 – 17:10Short Track, 500 m, final (D)Viasat OS 3
13:30 – 16:00Ishockey, Slovakien-USA (H)Viasat OS 7
13:30 – 16:00Ishockey, Ryssland-Slovenien (H)TV10, Viasat OS 6
13:30 – 16:30Ishockey, Slovakien-USA (H)Viasat Hockey
14:50 – 17:25Skidskytte, 20 km (H)Viasat OS 2
14:55 – 17:00Skridsko, 1000 m (D)Viasat OS 5
14:55 – 18:00Skridsko, 1000 m (D)Viasat OS 1
15:00 – 17:10Skidskytte, 20 km (H)TV3, Viasat Sport
16:00 – 05:59Curling, Schweiz-Kanada (D)Viasat OS 7
16:00 – 05:59Konståkning, Singel, kortprogram (H)Viasat OS 4
16:00 – 05:59Curling, Sverige-Danmark (D)Viasat OS 6
16:00 – 20:30Konståkning, Singel, kortprogram (H)TV10
16:30 – 18:55Ishockey, Tjeckien-Sverige (H)Viasat Hockey
17:10 – 05:59Rodel, LagtävlingViasat OS 3
17:25 – 18:00Short Track, Highlights, 500 m (D)Viasat OS 2
18:00 – 05:59Ishockey, Sverige-Ryssland (D)Viasat OS 5
18:00 – 20:30Ishockey, Sverige-Ryssland (D)TV3, Viasat Sport
18:00 – 20:45Ishockey, Kanada-Norge (H)Viasat OS 1, Viasat OS 2
20:30 – 22:00Freestyle, Slopestyle (H)Viasat Sport
20:30 – 23:00Curling, Sverige-Danmark (D)TV10
20:45 – 23:00Längdskidåkning, 10 km (D)Viasat OS 1
21:30 – 23:30Ishockey, Ryssland-Slovenien (H)Viasat Hockey
22:00 – 23:30Längdskidåkning, 10 km (D)Viasat Sport
23:30 – 02:30Curling, Schweiz-Sverige (D)Viasat Sport



14:e februari

01:30 – 03:30Ishockey, Sverige-Schweiz (H)Viasat Sport
06:00 – 08:35Skidskytte, 20 km (H)Viasat OS 7
06:00 – 09:00Curling, Sverige-Kina (H)TV3, Viasat Sport, Viasat OS 4
06:00 – 09:00Curling (H)Viasat OS 1
06:00 – 09:05Curling, USA-Tyskland (H)Viasat OS 5
06:00 – 09:10Curling, Kanada-Norge (H)Viasat OS 6
06:00 – 10:10Konståkning, Singel, kortprogram (H)Viasat OS 3
07:50 – 09:40Alpint, Superkombination, Störtlopp (H)TV10, Viasat OS 2
09:00 – 11:00Längdskidåkning, 10 km (D)Viasat OS 1
09:00 – 11:45Ishockey, Tjeckien-Lettland (H)Viasat Hockey, Viasat OS 7
09:05 – 11:00Längdskidåkning, 10 km (D)Viasat OS 5
09:40 – 12:20Freestyle, Hopp, träningViasat OS 2
10:50 – 13:00Längdskidåkning, 15 km (H)Viasat OS 3
11:00 – 12:45Längdskidåkning, 15 km (H)TV3, Viasat Sport
11:00 – 14:05Curling, Storbritannien-Japan (D)Viasat OS 6
11:00 – 14:15Curling, Ryssland-Schweiz (D)Viasat OS 5
11:00 – 14:15Curling, USA-Danmark (D)Viasat OS 4
11:00 – 14:40Curling (D)Viasat OS 1
11:45 – 13:45Ishockey, Sverige-Ryssland (D)Viasat Hockey
11:55 – 13:30Rodel, LagtävlingViasat OS 7
12:20 – 13:55Alpint, Superkombination, Slalom (H)Viasat OS 2
12:30 – 13:30Alpint, Superkombination, Slalom (H)TV10
13:25 – 14:55Skeleton, Singel, åk 1 (H)Viasat OS 3
13:30 – 15:50Ishockey, Sverige-Schweiz (H)TV3, Viasat Sport, Viasat OS 7
14:05 – 16:00Längdskidåkning, 15 km (H)Viasat OS 6
14:40 – 16:15Freestyle, Hopp, kval (D)Viasat OS 1, Viasat OS 2
14:50 – 17:25Skidskytte, 15 km (D)Viasat OS 4
14:55 – 16:15Skeleton, Singel, åk 2 (H)Viasat OS 3
15:00 – 17:10Skidskytte, 15 km (D)TV10
15:45 – 18:00Ishockey, Norge-Finland (H)Viasat Hockey
16:00 – 05:59Konståkning, Singel, friåkningsprogram (H)Viasat OS 5
16:00 – 05:59Curling, Storbritannien-Danmark (H)Viasat OS 6
16:05 – 20:00Konståkning, Singel, friåkningsprogram (H)TV3, Viasat Sport
16:10 – 17:10Alpint, Superkombination, highlights (H)Viasat OS 7
16:15 – 18:00Längdskidåkning, 15 km (H)Viasat OS 1
16:35 – 17:45Skeleton, Singel, åk 3 (D)Viasat OS 3
17:10 – 18:25Backhoppning, Stor backe, försöksomgång (H)Viasat OS 7
17:10 – 18:25MedaljceremoniViasat OS 2
17:45 – 05:59Skeleton, Singel, åk 4 (D)Viasat OS 3
18:00 – 05:59Ishockey, Norge-Finland (H)Viasat OS 4
18:00 – 20:30Ishockey, Norge-Finland (H)Viasat Hockey
18:00 – 20:45Ishockey, Kanada-Österrike (H)Viasat OS 1
18:25 – 05:59Backhoppning, Stor backe, kval (H)Viasat OS 7
18:25 – 19:40Freestyle, Hopp, final (D)TV10, Viasat OS 2
19:40 – 23:00Ishockey (H)Viasat OS 2
20:15 – 22:15Längdskidåkning, 15 km (H)Viasat Sport
20:30 – 22:30Ishockey, Sverige-Schweiz (H)Viasat Hockey
20:45 – 23:00Ishockey, Sverige-Schweiz (H)Viasat OS 1
22:15 – 01:30Curling, Sverige-Kina (H)Viasat Sport
22:30 – 00:30Ishockey, Kanada-Österrike (H)Viasat Hockey



15:e februari

01:00 – 03:00Ishockey, Sverige-Lettland (H)TV10, Viasat OS 1
03:00 – 05:59Alpint, Super-G (D)Viasat OS 1
06:00 – 07:25Freestyle, Hopp (D)Viasat OS 2
06:00 – 08:00Skeleton, Singel (D)Viasat OS 7
06:00 – 09:00Curling (D)Viasat OS 1
06:00 – 09:00Curling, Kina-Sverige (D)TV10, Viasat OS 5
06:00 – 09:00Curling, Storbritannien-Sydkorea (D)Viasat OS 6
06:00 – 09:25Curling, Kanada-Japan (D)Viasat OS 4
07:50 – 10:20Alpint, Super-G (D)Viasat OS 2
08:00 – 10:00Alpint, Super-G (D)TV3, Viasat Sport
09:00 – 10:55Längdskidåkning, 15 km (H)Viasat OS 1
09:00 – 11:20Ishockey, Kvartsfinal 1 (D)TV10
09:00 – 11:35Ishockey, Slovakien-Slovenien (H)Viasat OS 6
09:00 – 12:00Ishockey, Kvartsfinal 1 (D)Viasat OS 7
09:00 – 12:15Ishockey, Slovakien-Slovenien (H)Viasat Hockey
10:50 – 12:40Längdskidåkning, Stafett 4×5 km (D)Viasat OS 4
10:55 – 11:45Short Track, 1500 m, försöksheat (D)Viasat OS 1, Viasat OS 5
11:00 – 12:15Längdskidåkning, Stafett 4×5 km (D)TV3, Viasat Sport
11:00 – 14:15Curling, Danmark-Schweiz (H)Viasat OS 3
11:00 – 14:30Curling, Sverige-Tyskland (H)Viasat OS 2
11:20 – 14:00Curling, Sverige-Tyskland (H)TV10
11:35 – 15:00Curling, Kanada-Storbritannien (H)Viasat OS 6
11:45 – 12:15Short Track, 1000 m, kvartsfinaler (H)Viasat OS 1, Viasat OS 5
12:15 – 12:45Short Track, 1500 m, semifinaler (D)Viasat OS 1, Viasat OS 5
12:15 – 14:55Ishockey, Sverige-Schweiz (H)Viasat Hockey
12:45 – 13:10Short Track, 1000 m, semifinaler (H)Viasat OS 1, Viasat OS 5
13:10 – 13:15Short Track, 1500 m, B-final (D)Viasat OS 1, Viasat OS 5
13:15 – 13:20Short Track, 1500 m, final (D)Viasat OS 1, Viasat OS 5
13:20 – 13:25Short Track, 1000 m, B-final (H)Viasat OS 1, Viasat OS 5
13:25 – 14:15Short Track, 1000 m, final (H)Viasat OS 1, Viasat OS 5
13:30 – 15:50Ishockey, USA-Ryssland (H)TV3, Viasat Sport
13:30 – 16:25Ishockey, Kvartsfinal 2 (D)Viasat OS 7
13:30 – 16:25Ishockey, USA-Ryssland (H)Viasat OS 4
14:15 – 15:40Längdskidåkning, Stafett 4×5 km (D)Viasat OS 1
14:25 – 17:00Skridsko, 1500 m (H)Viasat OS 5
14:30 – 16:10Skridsko, 1500 m (H)TV10
15:40 – 17:10Skeleton, Singel, åk 3 (H)Viasat OS 1, Viasat OS 2
16:00 – 05:59Curling, USA-Sverige (D)Viasat OS 3
16:00 – 05:59Curling, Storbritannien-Schweiz (D)Viasat OS 6
16:10 – 19:00Curling, USA-Sverige (D)TV10
17:10 – 18:15Skeleton, Singel, åk 4 (H)Viasat OS 1, Viasat OS 2
17:25 – 18:05Backhoppning, Stor backe, kval (H)Viasat OS 4
18:00 – 05:59Ishockey, Sverige-Lettland (H)Viasat OS 5
18:00 – 05:59Ishockey, Schweiz-Tjeckien (H)Viasat OS 7
18:00 – 20:30Ishockey, Sverige-Lettland (H)TV3, Viasat Sport
18:00 – 20:30Ishockey, Schweiz-Tjeckien (H)Viasat Hockey
18:10 – 21:30Curling (D)Viasat OS 2
18:15 – 20:30Alpint, Super-G (D)Viasat OS 1
18:25 – 19:35Backhoppning, Stor backe, första omgången (H)Viasat OS 4
19:00 – 19:35Backhoppning, Stor backe, första omgången (H)TV10
19:35 – 20:15Backhoppning, Stor backe, andra omgången (H)TV10
20:30 – 22:30Alpint, Super-G (D)Viasat Sport
20:30 – 23:00Ishockey, USA-Ryssland (H)Viasat OS 1
22:30 – 00:30Ishockey, Sverige-Lettland (H)Viasat Hockey
22:30 – 23:45Längdskidåkning, Stafett 4×5 km (D)Viasat Sport
23:45 – 02:00Ishockey, USA-Ryssland (H)Viasat Sport



16:e februari

00:45 – 02:45Ishockey, Finland-Kanada (H)Viasat Sport
01:00 – 02:00Snowboardcross (D)TV10, Viasat OS 1
02:00 – 03:15Skidskytte, 15 km masstart (H)TV10, Viasat OS 1
05:35 – 07:55Bob, Tvåmannabob, träningViasat OS 4
06:00 – 08:00Backhoppning, Stor backe (H)Viasat OS 6
06:00 – 09:00Curling, Storbritannien-Norge (H)Viasat OS 5
06:00 – 09:00Curling, Sverige-Ryssland (H)TV10, Viasat OS 7
06:00 – 09:10Curling, USA-Kanada (H)Viasat OS 3
07:50 – 10:25Alpint, Super-G (H)Viasat OS 2
07:55 – 08:40Snowboardcross, Seedningsåk 1 (D)Viasat OS 1, Viasat OS 4
08:00 – 10:00Alpint, Super-G (H)TV3, Viasat Sport
08:40 – 09:10Snowboardcross, Seedningsåk 2 (D)Viasat OS 1, Viasat OS 4
09:00 – 11:30Ishockey, Österrike-Norge (H)Viasat Hockey, Viasat OS 5
09:00 – 11:40Ishockey, Placeringsmatch (D)Viasat OS 6
09:10 – 11:00Längdskidåkning, Stafett 4×5 km (D)Viasat OS 1
10:10 – 11:00Snowboardcross, final (D)TV10
10:10 – 14:15Snowboardcross, final (D)Viasat OS 4
10:50 – 13:45Längdskidåkning, Stafett 4×10 km (H)Viasat OS 3
11:00 – 13:30Längdskidåkning, Stafett 4×10 km (H)TV3, Viasat Sport
11:00 – 14:00Curling (D)Viasat OS 1
11:00 – 14:00Curling, Sverige-Ryssland (D)TV10
11:00 – 14:25Curling, Japan-Schweiz (D)Viasat OS 7
11:00 – 14:25Curling, Danmark-Sydkorea (D)Viasat OS 2
11:30 – 13:30Ishockey, Sverige-Lettland (H)Viasat Hockey
11:40 – 13:30Skridsko, 1500 m (H)Viasat OS 6
13:30 – 16:00Ishockey, Ryssland-Slovakien (H)TV3, Viasat Sport
13:30 – 16:00Ishockey, Slovenien-USA (H)Viasat Hockey, Viasat OS 5
14:00 – 16:00Ishockey, Sverige-Lettland (H)Viasat OS 1
14:15 – 16:00Bob, Tvåmannabob, träning (D)Viasat OS 4
14:25 – 15:00Freestyle, Hopp, träning (D)Viasat OS 2
14:25 – 16:00Snowboardcross (D)Viasat OS 7
14:55 – 17:25Skridsko, 1500 m (D)Viasat OS 3
15:50 – 17:25Skidskytte, 15 km masstart (H)Viasat OS 2
16:00 – 05:59Curling, Norge-Schweiz (H)Viasat OS 7
16:00 – 05:59Konståkning, Isdans, kortprogramViasat OS 4
16:00 – 17:10Skidskytte, 15 km masstart (H)TV3, Viasat Sport
16:00 – 19:00Curling, USA-Sverige (H)Viasat OS 1
16:00 – 20:00Konståkning, Isdans, kortprogramTV10
17:10 – 18:45Bob, Tvåmannabob, Åk 1 (H)Viasat OS 5
17:30 – 18:00Freestyle, Hopp, träning (D)Viasat OS 2
18:00 – 05:59Ishockey, Placeringsmatch (D)Viasat OS 3
18:00 – 19:40Ishockey, Finland-Kanada (H)Viasat OS 2
18:00 – 20:30Ishockey, Finland-Kanada (H)TV3, Viasat Sport
18:00 – 20:30Ishockey, Placeringsmatch (D)Viasat Hockey
18:45 – 05:59Bob, Tvåmannabob, Åk 2 (H)Viasat OS 5
19:00 – 20:15Snowboardcross (D)Viasat OS 1
19:40 – 23:00Curling (D)Viasat OS 2
20:00 – 23:00Curling, USA-Sverige (H)TV10
20:15 – 23:00Längdskidåkning, Stafett 4×10 km (H)Viasat OS 1
20:30 – 22:30Alpint, Super-G (H)Viasat Sport
20:30 – 22:30Ishockey, Ryssland-Slovakien (H)Viasat Hockey
22:30 – 00:30Ishockey, Finland-Kanada (H)Viasat Hockey
22:30 – 00:45Längdskidåkning, Stafett 4×10 km (H)Viasat Sport



17:e februari

00:15 – 02:15Ishockey, Semifinal 2 (D)Viasat Sport
01:00 – 03:00Ishockey, Semifinal 2 (D)TV10, Viasat OS 1
03:00 – 04:00Skidskytte, 12,5 km masstart (D)TV10, Viasat OS 1
05:35 – 08:00Backhoppning, Lagtävling, stor backe, träning (H)Viasat OS 6
06:00 – 06:00Curling, Gruppspel (D)Viasat OS 4
06:00 – 09:00Curling (D)Viasat OS 1
06:00 – 09:00Curling, Ryssland-Storbritannien (D)TV10, Viasat OS 3
06:00 – 09:20Curling, Japan-Kina (D)Viasat OS 5
06:00 – 09:25Curling, Sydkorea-USA (D)Viasat OS 2
07:00 – 11:00Konståkning, Isdans, kortprogramViasat OS 7
07:55 – 08:50Snowboardcross, seedningsåk 1 (H)TV3, Viasat Sport, Viasat OS 4
08:00 – 10:30Första veckans 41 medaljerViasat OS 6
08:50 – 09:30Snowboardcross, seedningsåk 2 (H)TV3, Viasat Sport, Viasat OS 4
09:00 – 11:00Skidskytte, 15 km masstart (H)Viasat OS 1, Viasat OS 3
09:00 – 11:00Ishockey, Slovenien-USA (H)Viasat Hockey
09:20 – 11:00Skridsko, 1500 m (D)Viasat OS 5
10:30 – 11:30Snowboardcross, final (H)TV3, Viasat Sport, Viasat OS 4
10:30 – 13:30Längdskidåkning, Stafett 4×10 km (H)Viasat OS 6
11:00 – 13:00Ishockey, Ryssland-Slovakien (H)Viasat Hockey
11:00 – 14:00Curling (H)Viasat OS 1
11:00 – 14:00Curling, Tyskland-Ryssland (H)TV10
11:00 – 14:25Curling, Schweiz-USA (H)Viasat OS 5
11:00 – 14:25Curling, Norge-Danmark (H)Viasat OS 7
11:00 – 14:25Curling, Tyskland-Ryssland (H)Viasat OS 2
11:00 – 14:40Curling, Kina-Storbritannien (H)Viasat OS 3
13:00 – 14:55Ishockey, Finland-Kanada (H)Viasat Hockey
13:30 – 16:00Ishockey, Semifinal 1 (D)TV3, Viasat Sport
13:30 – 16:25Ishockey, Semifinal 1 (D)Viasat OS 6
14:00 – 16:00Snowboardcross, final (H)Viasat OS 1
14:25 – 16:00Snowboardcross (H)Viasat OS 7
14:45 – 16:00Freestyle, Hopp, kval (H)TV10, Viasat OS 4
14:55 – 16:50Ishockey, Sverige-Lettland (H)Viasat Hockey
15:25 – 17:00Bob, Tvåmannabob, Åk 3 (H)Viasat OS 5
15:50 – 17:25Skidskytte, 12,5 km masstart (D)Viasat OS 3
16:00 – 05:59Curling, Gruppspel (D)Viasat OS 7
16:00 – 17:10Skidskytte, 12,5 km masstart (D)TV3, Viasat Sport
16:00 – 19:00Curling: Sverige-Japan (D)Viasat OS 1
16:00 – 19:20Konståkning, Isdans, fridansTV10, Viasat OS 2
17:00 – 05:59Bob, Tvåmannabob, Åk 4 (H)Viasat OS 5
17:10 – 18:10Backhoppning, Lagtävling, stor backe, försöksomgång (H)Viasat OS 6
17:10 – 18:25MedaljceremoniViasat OS 4
18:00 – 05:59Ishockey, Semifinal 2 (D)Viasat OS 3
18:00 – 20:30Ishockey, Semifinal 2 (D)TV3, Viasat Sport
18:10 – 19:20Backhoppning, Lagtävling, Stor backe, första omgången (H)Viasat OS 6
18:25 – 05:59Freestyle, Hopp, final (H)Viasat OS 4
19:00 – 20:00Snowboardcross, final (H)Viasat OS 1
19:20 – 05:59Backhoppning, Lagtävling, Stor backe, andra omgången (H)Viasat OS 6
19:20 – 20:30Freestyle, Hopp, final (H)TV10
19:40 – 23:00Curling (D)Viasat OS 2
20:00 – 21:00Skidskytte, 12,5 km masstart (D)Viasat OS 1
20:30 – 21:30Snowboardcross, final (H)Viasat Sport
20:30 – 23:00Curling: Sverige-Japan (D)TV10
21:00 – 23:00Ishockey, Semifinal 1 (D)Viasat OS 1
21:30 – 22:15Skidskytte, 12,5 km masstart (D)Viasat Sport
21:30 – 23:30Ishockey, Semifinal 1 (D)Viasat Hockey
22:15 – 00:15Ishockey, Semifinal 1 (D)Viasat Sport
23:30 – 01:30Ishockey, Semifinal 2 (D)Viasat Hockey



18:e februari

00:00 – 02:00Ishockey, Playoff till kvartsfinal (H)Viasat Sport
01:00 – 03:00Ishockey, Playoff till kvartsfinal (H)TV10, Viasat OS 1
02:00 – 04:00Ishockey, Playoff till kvartsfinal (H)Viasat Sport
03:00 – 05:00Ishockey, Playoff till kvartsfinal (H)TV10, Viasat OS 1
06:00 – 07:30Freestyle, Hopp (H)Viasat OS 4
06:00 – 09:00Curling, UtslagsomgångTV10, Viasat OS 1, Viasat OS 5, Viasat OS 6
06:00 – 11:00Curling, UtslagsomgångViasat OS 7
07:30 – 09:00Skidskytte, 12,5 km masstart (D)Viasat OS 4
07:55 – 10:15Alpint, Storslalom, första åket (D)Viasat OS 2
08:00 – 10:00Alpint, Storslalom, första åket (D)TV3, Viasat Sport
09:00 – 09:25Historisk nordisk kombinationViasat OS 4
09:00 – 10:25Skidskytte, 12,5 km masstart (D)Viasat OS 1
09:00 – 11:20Ishockey, Playoff till kvartsfinal 1 (H)TV10
09:00 – 12:00Ishockey, Playoff till kvartsfinal 1 (H)Viasat OS 5
09:00 – 12:00Ishockey, Placeringsmatch (D)Viasat OS 6
09:25 – 10:25Nordisk kombination, Backhoppning, stor backe, försöksomgång (H)Viasat OS 4
09:30 – 11:30Ishockey, Semifinal 2 (D)Viasat Hockey
10:15 – 11:25Bob, Tvåmannabob (H)Viasat OS 2
10:25 – 11:15Short Track, 1000 m, försöksheat (D)Viasat OS 1, Viasat OS 3
10:25 – 11:50Nordisk kombination, Backhoppning, stor backe (H)Viasat OS 4
10:30 – 11:30Nordisk kombination, Backhoppning, stor backe (H)TV3, Viasat Sport
11:00 – 14:10Curling, UtslagsomgångViasat OS 7
11:15 – 11:55Short Track, 500 m, försöksheat (H)Viasat OS 1, Viasat OS 3
11:25 – 13:25Alpint, Storslalom, andra åket (D)Viasat OS 2
11:30 – 13:00Alpint, Storslalom, andra åket (D)TV3, Viasat Sport
11:55 – 12:05Short Track, Stafett 3000 m, B-final (D)Viasat OS 1, Viasat OS 3
12:05 – 12:45Short Track, Stafett 3000 m, final (D)Viasat OS 3
12:05 – 13:30Short Track, Stafett 3000 m, final (D)Viasat OS 1
12:50 – 14:00Nordisk kombination, Längdskidåkning, 10 km (H)Viasat OS 4
13:00 – 13:35Nordisk kombination, Längdskidåkning, 10 km (H)TV10
13:30 – 16:00Ishockey, Placeringsmatch (D)Viasat OS 1, Viasat OS 6
13:30 – 16:00Ishockey, Playoff till kvartsfinal 2 (H)Viasat Hockey
13:30 – 16:15Ishockey, Playoff till kvartsfinal 1 (H)Viasat OS 5
13:55 – 17:20Skridsko, 10.000 m (H)Viasat OS 3
14:00 – 16:45Skridsko, 10.000 m (H)TV3, Viasat Sport
14:10 – 14:50Freestyle, Skicross, träning (H)Viasat OS 7
14:40 – 15:40Freestyle, Halfpipe, kval, åk 1 (H)TV10, Viasat OS 2
14:50 – 16:00Nordisk kombination, Längdskidåkning, 10 km (H)Viasat OS 7
15:40 – 16:25Freestyle, Halfpipe, kval, åk 2 (H)TV10
15:40 – 17:10Freestyle, Halfpipe, kval, åk 2 (H)Viasat OS 2
16:00 – 05:59Curling, UtslagsomgångViasat OS 6, Viasat OS 7
16:00 – 17:00Skidskytte, 12,5 km masstart (D)Viasat OS 1
16:00 – 18:00Ishockey, Playoff till kvartsfinal 1 (H)Viasat Hockey
16:10 – 17:15Bob, Tvåmannabob, Åk 1 (D)TV10, Viasat OS 4
16:15 – 18:00Alpint, Storslalom (D)Viasat OS 5
17:00 – 18:15Freestyle, Hopp, final (H)Viasat OS 1
17:10 – 18:25MedaljceremoniViasat OS 2
17:15 – 05:59Bob, Tvåmannabob, Åk 2 (D)Viasat OS 4
17:15 – 18:25Bob, Tvåmannabob, Åk 2 (D)TV10
18:00 – 05:59Ishockey, Playoff till kvartsfinal (H)Viasat OS 5, Viasat OS 3
18:00 – 20:30Ishockey, Playoff till kvartsfinal (H)TV3, Viasat Sport, Viasat Hockey
18:15 – 21:45Alpint, Storslalom (D)Viasat OS 1
18:25 – 19:00Freestyle, Halfpipe, final, åk 1 (H)TV10, Viasat OS 2
19:00 – 19:30Freestyle, Halfpipe, final, åk 2 (H)TV10, Viasat OS 2
20:30 – 00:00Alpint, Storslalom (D)Viasat Sport
20:30 – 22:30Ishockey, Playoff till kvartsfinal 3 (H)Viasat Hockey
21:45 – 23:00Freestyle, Halfpipe (H)Viasat OS 1
22:30 – 00:30Ishockey, Playoff till kvartsfinal 1 (H)Viasat Hockey



19:e februari

01:00 – 04:45Alpint, Storslalom (H)Viasat OS 1
01:00 – 04:45Alpint, Storslalom (H)TV10
01:45 – 03:45Ishockey, Kvartsfinal (H)Viasat Sport
04:45 – 05:59Längdskidåkning, Sprint, stafett klassisk stilViasat OS 1
05:00 – 06:10Freestyle, Halfpipe (H)TV10
06:00 – 07:15Freestyle, Halfpipe (H)Viasat OS 3
06:00 – 08:00Ishockey, Playoff till kvartsfinal (H)Viasat OS 1
06:10 – 08:00Snowboard, Parallellstorslalom (H/D)TV10
06:10 – 08:20Freestyle, Parallellstorslalom, kval (H/D)Viasat OS 4
06:10 – 08:35Ishockey, Kvalspel (H)Viasat OS 2
07:55 – 10:30Alpint, Storslalom, första åket (H)Viasat OS 3
08:00 – 10:15Alpint, Storslalom, åk 1 (H)TV3
08:00 – 10:15Alpint, Storslalom, åk 1 (H)Viasat Sport
08:00 – 11:00Ishockey, Playoff till kvartsfinal (H)Viasat OS 1
09:00 – 11:25Ishockey, Kvartsfinal 1 (H)TV10
09:00 – 11:35Ishockey, Kvartsfinal 1 (H)Viasat OS 5
09:55 – 12:30Freestyle, Parallellstorslalom, final (H/D)Viasat OS 4
10:00 – 12:00Ishockey, Playoff till kvartsfinal 2 (H)Viasat Hockey
10:05 – 11:05Längdskidåkning, Teamsprint, semifinal (D)Viasat OS 2
10:15 – 11:05Längdskidåkning, Teamsprint, semifinal (D)TV3
10:15 – 11:05Längdskidåkning, Teamsprint, semifinal (D)Viasat Sport
11:00 – 14:00Curling, Semifinal (D)Viasat OS 1
11:00 – 14:15Curling, Semifinal (D)Viasat OS 7
11:00 – 14:15Curling, Semifinal (D)Viasat OS 6
11:05 – 12:00Längdskidåkning, Teamsprint, semifinal (H)TV3
11:05 – 12:00Längdskidåkning, Teamsprint, semifinal (H)Viasat Sport
11:05 – 12:35Längdskidåkning, Teamsprint, semifinal (H)Viasat OS 2
11:25 – 13:25Alpint, Storslalom, andra åket (H)Viasat OS 3
11:25 – 13:30Alpint, Storslalom, andra åket (H)TV10
11:35 – 13:30Nordisk kombination, Lagtävling, backhoppning, träning (H)Viasat OS 5
12:00 – 14:00Ishockey, Playoff till kvartsfinal 3 (H)Viasat Hockey
13:15 – 13:45Längdskidåkning, Teamsprint, final (H)Viasat Sport
13:15 – 14:00Längdskidåkning, Teamsprint, final (H)TV3
13:15 – 14:10Längdskidåkning, Teamsprint, final (H)Viasat OS 2
13:30 – 16:00Ishockey, Kvartsfinal 2 (H)TV10
13:30 – 16:15Ishockey, Kvartsfinal 2 (H)Viasat OS 5
14:00 – 15:00Nordisk kombination, Backhoppning, stor backe (H)Viasat OS 1
14:00 – 16:00Ishockey, Playoff till kvartsfinal 4 (H)Viasat Hockey
14:10 – 14:45Freestyle, Skicross, träning (D)Viasat OS 2
14:15 – 16:00Freestyle, Parallellstorslalom (H/D)Viasat OS 7
14:15 – 16:00Alpint, Storslalom (H)Viasat OS 6
14:25 – 16:40Skridsko, 5000 m (D)Viasat OS 4
15:00 – 16:00Nordisk kombination, Längdskidåkning, 10 km (H)Viasat OS 1
15:20 – 17:35Skidskytte, MixedstafettViasat OS 3
15:30 – 17:15Skidskytte, MixedstafettTV3
15:30 – 17:15Skidskytte, MixedstafettViasat Sport
16:00 – 05:59Curling, Semifinal (H)Viasat OS 7
16:00 – 05:59Curling, Semifinal (H)Viasat OS 6
16:00 – 18:00Ishockey, Kvartsfinal 1 (H)Viasat Hockey
16:00 – 19:00Curling, Semifinal (H)TV10
16:00 – 20:30Konståkning, Singel, kortprogram (D)Viasat OS 1
16:00 – 20:45Konståkning, Singel, kortprogram (D)Viasat OS 2
16:15 – 18:00Längdskidåkning, Sprint, stafett klassisk stilViasat OS 5
17:10 – 18:15Bob, Tvåmannabob, Åk 3 (D)Viasat OS 4
18:00 – 05:59Ishockey, Kvartsfinal 3 (H)Viasat OS 3
18:00 – 05:59Ishockey, Kvartsfinal 4 (H)Viasat OS 5
18:00 – 20:30Ishockey, Kvartsfinal 3 (H)TV3
18:00 – 20:30Ishockey, Kvartsfinal 3 (H)Viasat Sport
18:00 – 20:30Ishockey, Kvartsfinal 4 (H)Viasat Hockey
18:15 – 05:59Bob, Tvåmannabob, Åk 4 (D)Viasat OS 4
20:30 – 22:30Ishockey, Kvartsfinal 2 (H)Viasat Hockey
20:30 – 23:00Ishockey, Kvartsfinal 1 (H)Viasat OS 1
22:30 – 00:30Ishockey, Kvartsfinal 3 (H)Viasat Hockey
22:45 – 23:45Längdskidåkning, Sprint, stafett klassisk stilViasat Sport
23:45 – 01:45Ishockey, Kvartsfinal (H)Viasat Sport



20:e februari

01:00 – 03:00Ishockey, Final (D)TV10, Viasat Sport, Viasat OS 1
06:00 – 07:00Curling, Semifinal (H)Viasat OS 2
06:00 – 08:10Bob, Tvåmannabob (D)Viasat OS 3
06:55 – 05:59Bob, Fyrmannabob, träning (H)Viasat OS 7
07:55 – 08:55Nordisk kombination, Lagtävling, backhoppning, försöksomgång (H)Viasat OS 2
08:40 – 09:30Freestyle, Skicross, seedningsåk (H)TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
08:55 – 10:00Nordisk kombination, Lagtävling, backhoppning (H)Viasat OS 1, Viasat OS 2
09:00 – 11:00Ishockey, Kvartsfinal 1 (H)Viasat Hockey
09:30 – 12:30Curling, Bronsmatch (D)TV10, Viasat OS 5
10:25 – 12:30Freestyle, Skicross, 1/16-final (H)Viasat OS 3
10:30 – 11:05Freestyle, Skicross, 1/16-final (H)TV3, Viasat Sport
10:30 – 12:30Ishockey, Kvartsfinal 3 (H)Viasat OS 1
11:00 – 13:00Ishockey, Kvartsfinal 2 (H)Viasat Hockey
11:05 – 11:25Freestyle, Skicross, kvartsfinal (H)TV3, Viasat Sport
11:25 – 11:40Freestyle, Skicross, semifinal (H)TV3, Viasat Sport
11:40 – 12:00Freestyle, Skicross, final (H)TV3, Viasat Sport
11:50 – 13:30Nordisk kombination, Lagtävling, Längdskidåkning, 4×5 km (H)Viasat OS 2
12:00 – 13:00Nordisk kombination, Lagtävling, Längdskidåkning, 4×5 km (H)TV3, Viasat Sport
12:30 – 15:25Ishockey, Kvartsfinal 4 (H)Viasat OS 1
13:00 – 14:55Ishockey, Kvartsfinal 3 (H)Viasat Hockey
13:00 – 15:25Ishockey, Bronsmatch (D)TV10
13:00 – 16:00Ishockey, Bronsmatch (D)Viasat OS 4
13:15 – 15:25Skidskytte, MixedstafettViasat OS 3
14:30 – 17:30Curling, Final (D)TV3, Viasat Sport
14:30 – 18:00Curling, Final (D)Viasat OS 5
14:55 – 16:50Ishockey, Kvartsfinal 4 (H)Viasat Hockey
15:25 – 16:10Freestyle, Halfpipe, kval, åk 1 (D)Viasat OS 1, Viasat OS 3
16:00 – 20:15Konståkning, Singel, friåkningsprogram (D)TV10
16:00 – 20:30Konståkning, Singel, friåkningsprogram (D)Viasat OS 2
16:10 – 16:45Freestyle, Halfpipe, kval, åk 2 (D)Viasat OS 1
16:10 – 17:15Freestyle, Halfpipe, kval, åk 2 (D)Viasat OS 3
16:45 – 18:25Freestyle, Skicross, final (H)Viasat OS 1
17:10 – 05:59MedaljceremoniViasat OS 6
18:00 – 05:59Nordisk kombination, Lagtävling (H)Viasat OS 5
18:00 – 05:59Ishockey, Final (D)Viasat OS 4
18:00 – 20:30Ishockey, Final (D)TV3, Viasat Sport
18:25 – 18:55Freestyle, Halfpipe, final, åk 1 (D)Viasat OS 1, Viasat OS 3
18:55 – 19:30Freestyle, Halfpipe, final, åk 2 (D)Viasat OS 1, Viasat OS 3
19:30 – 23:00Curling, Final (D)Viasat OS 1
20:30 – 22:00Freestyle, Skicross (H)Viasat Sport
21:30 – 23:30Ishockey, Bronsmatch (D)Viasat Hockey
22:00 – 01:00Curling, Final (D)Viasat Sport
23:30 – 01:30Ishockey, Final (D)Viasat Hockey



21:e februari

01:00 – 04:00Curling, Final (H)TV10, Viasat OS 1
06:00 – 08:40Ishockey, Final (D)Viasat OS 2
06:00 – 11:30Ishockey, Final (D)Viasat OS 1
06:10 – 10:25Konståkning, Singel, friåkningsprogram (D)Viasat OS 3
08:40 – 09:40Freestyle, Skicross, seedningsåk (D)Viasat OS 2
08:45 – 09:25Freestyle, Skicross, seedningsåk (D)TV3, Viasat Sport
09:30 – 12:30Curling, Bronsmatch (H)TV10, Viasat OS 4
10:25 – 12:15Freestyle, Skicross, 1/16-final (D)Viasat OS 2
10:25 – 13:00Bob, Fyrmannabob, träning (H)Viasat OS 3
10:30 – 11:05Freestyle, Skicross, 1/16-final (D)TV3, Viasat Sport
11:05 – 11:25Freestyle, Skicross, kvartsfinal (D)TV3, Viasat Sport
11:25 – 11:40Freestyle, Skicross, semifinal (D)TV3, Viasat Sport
11:30 – 12:30Freestyle, Halfpipe (D)Viasat OS 1
11:40 – 11:45Freestyle, Skicross, final (D)TV3, Viasat Sport
12:15 – 16:15Curling, Final (D)Viasat OS 2
12:30 – 14:25Freestyle, Skicross, final (H)Viasat OS 1
13:00 – 15:00Ishockey, Final (D)Viasat Hockey
13:00 – 15:30Ishockey, Semifinal 1 (H)TV10
13:00 – 16:00Ishockey, Semifinal 1 (H)Viasat OS 7
13:40 – 15:20Alpint, Slalom, första åket (H)Viasat OS 3
13:45 – 14:45Alpint, Slalom, första åket (D)TV3, Viasat Sport
14:25 – 15:15Skridsko, Lagstafett, kvartsfinal (H)Viasat OS 1, Viasat OS 5
14:30 – 18:10Curling, Final (H)Viasat OS 4
14:45 – 17:30Curling, Final (H)TV3, Viasat Sport
15:15 – 16:05Skridsko, Lagstafett, kvartsfinal (D)Viasat OS 1, Viasat OS 5
15:20 – 05:59Skidskytte, Stafett 4×6 km (D)Viasat OS 6
15:30 – 17:10Skidskytte, Stafett 4×6 km (D)TV10
15:55 – 17:10Freestyle, Halfpipe (D)Viasat OS 3
16:05 – 16:45Skridsko, Lagstafett, semifinal (H)Viasat OS 5
16:05 – 17:30Skridsko, Lagstafett, semifinal (H)Viasat OS 1
17:10 – 05:59MedaljceremoniViasat OS 7
17:10 – 18:30Alpint, Slalom, andra åket (D)TV10, Viasat OS 3
17:30 – 17:45Short Track, 500 m, kvartsfinaler (H)Viasat OS 1, Viasat OS 2
17:45 – 18:15Short Track, 1000 m, kvartsfinaler (D)Viasat OS 1, Viasat OS 2
18:00 – 05:59Ishockey, Semifinal 2 (H)Viasat OS 5
18:00 – 20:30Ishockey, Semifinal 2 (H)TV3, Viasat Sport
18:10 – 05:59Freestyle, Skicross (D)Viasat OS 4
18:15 – 18:20Short Track, 500 m, semifinaler (H)Viasat OS 1, Viasat OS 2
18:20 – 18:45Short Track, 1000 m, semifinaler (D)Viasat OS 1, Viasat OS 2
18:45 – 05:59Skidskytte, Stafett 4×6 km (D)Viasat OS 3
18:45 – 18:50Short Track, 500 m, B-final (H)Viasat OS 1, Viasat OS 2
18:50 – 18:55Short Track, 500 m, final (H)Viasat OS 1, Viasat OS 2
18:55 – 19:00Short Track, 1000 m, B-Final (D)Viasat OS 1, Viasat OS 2
19:00 – 19:20Short Track, 1000 m, Final (D)Viasat OS 1, Viasat OS 2
19:00 – 21:00Ishockey, Final (D)Viasat Hockey
19:20 – 19:30Short Track, Stafett 5000 m, B-final (H)Viasat OS 1, Viasat OS 2
19:30 – 20:30Short Track, Stafett 5000 m, Final (H)Viasat OS 1, Viasat OS 2
20:30 – 22:00Freestyle, Skicross, final (D)Viasat Sport
20:30 – 23:00Ishockey, Semifinal 1 (H)Viasat OS 1
21:00 – 23:00Ishockey, Semifinal 1 (H)Viasat Hockey
22:00 – 01:30Curling, Final (H)Viasat Sport
23:00 – 01:00Ishockey, Semifinal 2 (H)Viasat Hockey



22:a februari

01:00 – 02:45Längdskidåkning, 30 km (D)TV10, Viasat OS 1
01:30 – 04:15Alpint, Slalom (H)Viasat Sport
02:45 – 04:45Ishockey, Bronsmatch (H)TV10, Viasat OS 1
06:00 – 09:00Alpint, Slalom (D)Viasat OS 1
06:00 – 09:00Short Track, FinalerViasat OS 2
06:10 – 08:00Snowboard, Parallellslalom, kval (H/D)TV10, Viasat OS 4
08:30 – 10:10Alpint, Slalom, andra åket (D)Viasat OS 4
09:00 – 12:00Curling, Final (H)Viasat OS 1
09:30 – 11:30Ishockey, Final (D)Viasat Hockey
10:10 – 12:30Snowboard, Parallellslalom, final (H/D)TV10, Viasat OS 4
10:20 – 12:35Längdskidåkning, 30 km (D)Viasat OS 2
10:30 – 12:15Längdskidåkning, 30 km (D)TV3, Viasat Sport
11:30 – 13:30Ishockey, Semifinal 1 (H)Viasat Hockey
12:00 – 14:25Skidskytte, Stafett 4×6 km (D)Viasat OS 1
13:00 – 16:00Ishockey, Semifinal 2 (H)Viasat OS 2
13:30 – 15:30Ishockey, Semifinal 2 (H)Viasat Hockey
13:40 – 15:30Alpint, Slalom, första åket (H)Viasat OS 3
13:45 – 15:30Alpint, Slalom, åk 1 (H)TV3, Viasat Sport
14:25 – 14:50Skridsko, Lagstafett, semifinal (D)Viasat OS 1, Viasat OS 4
14:30 – 15:20Skidskytte, Historiska lopp, stafett (H)Viasat OS 5
14:50 – 14:55Skridsko, Lagstafett, D-final (H)Viasat OS 1, Viasat OS 4
14:55 – 15:15Skridsko, Lagstafett, C-final (H)Viasat OS 4
14:58 – 15:14Skridsko, Lagstafett, C-final (H)Viasat OS 1
15:14 – 15:20Skridsko, Lagstafett, D-final (D)Viasat OS 1, Viasat OS 4
15:20 – 15:50Skridsko, Lagstafett, C-final (D)Viasat OS 1, Viasat OS 4
15:20 – 17:45Skidskytte, Stafett 4×7,5 km (H)Viasat OS 5
15:30 – 17:20Skidskytte, Stafett 4×7,5 km (H)TV3, Viasat Sport
15:30 – 17:25Ishockey, Bronsmatch (D)Viasat Hockey
15:50 – 16:00Skridsko, Lagstafett, B-final (H)Viasat OS 1, Viasat OS 4
16:00 – 16:15Skridsko, Lagstafett, final (H)Viasat OS 1, Viasat OS 4
16:00 – 19:00Ishockey, Bronsmatch (H)TV10, Viasat OS 2
16:15 – 16:20Skridsko, Lagstafett, B-final (D)Viasat OS 1, Viasat OS 4
16:20 – 17:25Skridsko, Lagstafett, final (D)Viasat OS 1, Viasat OS 4
17:10 – 05:59Alpint, Slalom, andra åket (H)Viasat OS 3
17:10 – 05:59MedaljceremoniViasat OS 7
17:20 – 18:35Alpint, Slalom, andra åket (H)TV3, Viasat Sport
17:25 – 05:59Konståkning, UppvisningViasat OS 6
17:25 – 18:55Bob, Fyrmannabob, Åk 1 (H)Viasat OS 1, Viasat OS 4
17:45 – 05:59Längdskidåkning, 30 km (D)Viasat OS 5
18:55 – 05:59Bob, Fyrmannabob, Åk 2 (H)Viasat OS 4
18:55 – 20:10Bob, Fyrmannabob, Åk 2 (H)Viasat OS 1
19:00 – 20:00Konståkning, UppvisningTV3, Viasat Sport
20:00 – 21:45Längdskidåkning, 30 km (D)Viasat Sport
20:10 – 23:00Alpint, Slalom (H)Viasat OS 1
21:45 – 23:30Skidskytte, Stafett 4×7,5 km (H)Viasat Sport
22:00 – 00:00Ishockey, Bronsmatch (H)Viasat Hockey
23:30 – 01:30Ishockey, Bronsmatch (H)Viasat Sport



23:e februari

06:00 – 07:45Längdskidåkning, 30 km (D)Viasat OS 1
06:10 – 08:30Skidskytte, Stafett 4×7,5 km (H)Viasat OS 3
07:00 – 09:30Alpint, Slalom (H)Viasat OS 5
07:45 – 09:30Skidskytte, Stafett 4×7,5 km (H)Viasat OS 1
07:50 – 11:05Längdskidåkning, 50 km masstart (H)Viasat OS 2
08:00 – 10:45Längdskidåkning, 50 km masstart (H)TV3, Viasat Sport
08:30 – 10:30Ishockey, Semifinal 1 (H)Viasat Hockey
08:30 – 11:40Ishockey, Bronsmatch (H)Viasat OS 3
09:30 – 11:30Ishockey, Bronsmatch (H)Viasat OS 1
10:25 – 11:55Bob, Fyrmannabob, Åk 3 (H)TV10, Viasat OS 5
10:30 – 12:30Ishockey, Semifinal 2 (H)Viasat Hockey
11:05 – 13:30Andra veckans 55 medaljerViasat OS 2
11:30 – 13:00Alpint, Slalom, andra åket (H)Viasat OS 1
11:55 – 05:59Bob, Fyrmannabob, Åk 4 (H)Viasat OS 5
11:55 – 13:05Bob, Fyrmannabob, Åk 4 (H)TV10
13:00 – 16:00Ishockey, Final (H)TV3, Viasat Sport
13:00 – 16:00Längdskidåkning, 50 km masstart (H)Viasat OS 1
13:00 – 17:00Ishockey, Final (H)Viasat OS 3
13:30 – 16:30Bob, Fyrmannabob (H)Viasat OS 2
16:00 – 17:00Freestyle, Halfpipe (D)Viasat OS 1
16:30 – 18:30Ishockey, Final (H)Viasat Hockey
16:55 – 19:35AvslutningsceremoniViasat OS 7
17:00 – 05:59AvslutningsceremoniViasat OS 3, Viasat OS 4, Viasat OS 6
17:00 – 20:00AvslutningsceremoniTV3, Viasat Sport, Viasat OS 2
17:00 – 20:00Alpint, Slalom (H)Viasat OS 1
18:30 – 20:30Ishockey, Bronsmatch (H)Viasat Hockey
20:00 – 23:00Längdskidåkning, 50 km masstart (H)Viasat Sport
20:00 – 23:00Ishockey, Final (H)Viasat OS 1
20:30 – 22:30Ishockey, Final (H)Viasat Hockey
23:00 – 01:30Ishockey, Final (H)Viasat Sport 

*Notera att dessa tider kan komma att ändras och vi tar inget ansvar för eventuella felaktigheter.