Cleveland Cavaliers – Brooklyn Nets 14/2, odds, stream, speltips

Cleveland Cavaliers
vs
Brooklyn Nets
139 – 148 2019-02-14 01:00 NBA
Bästa matchoddsen
1 6.10
2 2.63
Vinstchans
Odds för Cleveland Cavaliers – Brooklyn Nets
Matchodds (1-2)
Spelbolag
1
2
Bonus
888sport
Bonuserbjudande 500% bonus upp till 500 kr
LeoVegas
Bonuserbjudande 100% bonus upp till 2000 kr
Paf
Bonuserbjudande 100% bonus upp till 100kr
Matchodds (1-X-2)
Spelbolag
1
X
2
Bonus
Bethard
Bonuserbjudande 500 kr fördelat på 10 bonusar
betway
Bonuserbjudande 100% bonus upp till 1000 kr
ComeOn
Bonuserbjudande 200% bonus upp till 1000kr
ScandiBet
SpeedyBet
Bonuserbjudande Ingen välkomstbonus
Unibet
Bonuserbjudande 200% bonus upp till 2000 kr

Oddsen uppdaterades 2019-02-13 17:42:17. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.

Matchfakta och matchinfo

Inför matchen mellan Cleveland Cavaliers och Brooklyn Nets i NBA var Brooklyn Nets spelbolagens favorit att vinna om vi kikar på oddsen.

Brooklyn Nets vann det föregåendet mötet mot Cleveland Cavaliers

Det blev till slut Brooklyn Nets som gick segrande ur mötet mot Cleveland Cavaliers med siffrorna 148-139.

Tabell
Tabell
Division
Konferens
Ligan
Eastern Conference
5 Senaste Ma V O F GM-IM P
1 Boston Celtics 31 23 0 8 3589-3290 46 27 14 0 13 2967-2892 28 58 37 0 21 6556-6182 95
2 Brooklyn Nets 30 17 0 13 3447-3411 34 29 13 0 16 3179-3240 26 59 30 0 29 6626-6651 89
3 New York Knicks 27 4 0 23 2843-3059 8 31 7 0 24 3265-3553 14 58 11 0 47 6108-6612 69
4 Philadelphia 76ers 30 23 0 7 3573-3296 46 28 14 0 14 3150-3211 28 58 37 0 21 6723-6507 95
5 Toronto Raptors 29 24 0 5 3359-3120 48 30 19 0 11 3386-3293 38 59 43 0 16 6745-6413 102
5 Senaste Ma V O F GM-IM P
1 Chicago Bulls 29 6 0 23 2988-3263 12 29 8 0 21 2996-3211 16 58 14 0 44 5984-6474 72
2 Cleveland Cavaliers 29 7 0 22 3019-3279 14 29 5 0 24 2953-3306 10 58 12 0 46 5972-6585 70
3 Detroit Pistons 30 17 0 13 3253-3215 34 26 9 0 17 2713-2837 18 56 26 0 30 5966-6052 82
4 Indiana Pacers 30 22 0 8 3236-2964 44 28 16 0 12 3035-3004 32 58 38 0 20 6271-5968 96
5 Milwaukee Bucks 28 23 0 5 3350-2980 46 29 20 0 9 3314-3127 40 57 43 0 14 6664-6107 100
5 Senaste Ma V O F GM-IM P
1 Atlanta Hawks 26 9 0 17 2888-3060 18 32 10 0 22 3528-3794 20 58 19 0 39 6416-6854 77
2 Charlotte Hornets 28 19 0 9 3171-3011 38 29 8 0 21 3143-3331 16 57 27 0 30 6314-6342 84
3 Miami Heat 27 11 0 16 2816-2857 22 29 15 0 14 3067-3060 30 56 26 0 30 5883-5917 82
4 Orlando Magic 31 16 0 15 3315-3354 32 28 11 0 17 2928-2951 22 59 27 0 32 6243-6305 86
5 Washington Wizards 28 17 0 11 3281-3187 34 30 7 0 23 3326-3592 14 58 24 0 34 6607-6779 82
5 Senaste Ma V O F GM-IM P
1 Atlanta Hawks 26 9 0 17 2888-3060 18 32 10 0 22 3528-3794 20 58 19 0 39 6416-6854 77
2 Boston Celtics 31 23 0 8 3589-3290 46 27 14 0 13 2967-2892 28 58 37 0 21 6556-6182 95
3 Brooklyn Nets 30 17 0 13 3447-3411 34 29 13 0 16 3179-3240 26 59 30 0 29 6626-6651 89
4 Charlotte Hornets 28 19 0 9 3171-3011 38 29 8 0 21 3143-3331 16 57 27 0 30 6314-6342 84
5 Chicago Bulls 29 6 0 23 2988-3263 12 29 8 0 21 2996-3211 16 58 14 0 44 5984-6474 72
6 Cleveland Cavaliers 29 7 0 22 3019-3279 14 29 5 0 24 2953-3306 10 58 12 0 46 5972-6585 70
7 Detroit Pistons 30 17 0 13 3253-3215 34 26 9 0 17 2713-2837 18 56 26 0 30 5966-6052 82
8 Indiana Pacers 30 22 0 8 3236-2964 44 28 16 0 12 3035-3004 32 58 38 0 20 6271-5968 96
9 Miami Heat 27 11 0 16 2816-2857 22 29 15 0 14 3067-3060 30 56 26 0 30 5883-5917 82
10 Milwaukee Bucks 28 23 0 5 3350-2980 46 29 20 0 9 3314-3127 40 57 43 0 14 6664-6107 100
11 New York Knicks 27 4 0 23 2843-3059 8 31 7 0 24 3265-3553 14 58 11 0 47 6108-6612 69
12 Orlando Magic 31 16 0 15 3315-3354 32 28 11 0 17 2928-2951 22 59 27 0 32 6243-6305 86
13 Philadelphia 76ers 30 23 0 7 3573-3296 46 28 14 0 14 3150-3211 28 58 37 0 21 6723-6507 95
14 Toronto Raptors 29 24 0 5 3359-3120 48 30 19 0 11 3386-3293 38 59 43 0 16 6745-6413 102
15 Washington Wizards 28 17 0 11 3281-3187 34 30 7 0 23 3326-3592 14 58 24 0 34 6607-6779 82
Western Conference
5 Senaste Ma V O F GM-IM P
1 Denver Nuggets 29 25 0 4 3368-3026 50 28 14 0 14 3015-3078 28 57 39 0 18 6383-6104 96
2 Minnesota Timberwolves 29 19 0 10 3302-3155 38 28 8 0 20 3075-3212 16 57 27 0 30 6377-6367 84
3 Oklahoma City Thunder 27 20 0 7 3141-2937 40 30 17 0 13 3438-3343 34 57 37 0 20 6579-6280 94
4 Portland Trail Blazers 32 24 0 8 3734-3454 48 25 10 0 15 2724-2833 20 57 34 0 23 6458-6287 91
5 Utah Jazz 28 18 0 10 3116-2936 36 29 14 0 15 3108-3103 28 57 32 0 25 6224-6039 89
5 Senaste Ma V O F GM-IM P
1 Golden State Warriors 29 22 0 7 3451-3244 44 28 19 0 9 3321-3123 38 57 41 0 16 6772-6367 98
2 Los Angeles Clippers 28 16 0 12 3253-3186 32 31 16 0 15 3488-3528 32 59 32 0 27 6741-6714 91
3 Los Angeles Lakers 28 16 0 12 3110-3095 32 29 12 0 17 3288-3371 24 57 28 0 29 6398-6466 85
4 Phoenix Suns 29 7 0 22 3071-3279 14 30 4 0 26 3179-3573 8 59 11 0 48 6250-6852 70
5 Sacramento Kings 30 19 0 11 3410-3382 38 27 11 0 16 3054-3152 22 57 30 0 27 6464-6534 87
5 Senaste Ma V O F GM-IM P
1 Dallas Mavericks 29 20 0 9 3201-3082 40 28 6 0 22 2995-3116 12 57 26 0 31 6196-6198 83
2 Houston Rockets 29 20 0 9 3383-3253 40 28 13 0 15 3066-3076 26 57 33 0 24 6449-6329 90
3 Memphis Grizzlies 29 14 0 15 2925-2929 28 30 9 0 21 3010-3194 18 59 23 0 36 5935-6123 82
4 New Orleans Pelicans 28 17 0 11 3270-3181 34 31 9 0 22 3551-3594 18 59 26 0 33 6821-6775 85
5 San Antonio Spurs 29 22 0 7 3302-3103 44 30 11 0 19 3326-3467 22 59 33 0 26 6628-6570 92
5 Senaste Ma V O F GM-IM P
1 Dallas Mavericks 29 20 0 9 3201-3082 40 28 6 0 22 2995-3116 12 57 26 0 31 6196-6198 83
2 Denver Nuggets 29 25 0 4 3368-3026 50 28 14 0 14 3015-3078 28 57 39 0 18 6383-6104 96
3 Golden State Warriors 29 22 0 7 3451-3244 44 28 19 0 9 3321-3123 38 57 41 0 16 6772-6367 98
4 Houston Rockets 29 20 0 9 3383-3253 40 28 13 0 15 3066-3076 26 57 33 0 24 6449-6329 90
5 Los Angeles Clippers 28 16 0 12 3253-3186 32 31 16 0 15 3488-3528 32 59 32 0 27 6741-6714 91
6 Los Angeles Lakers 28 16 0 12 3110-3095 32 29 12 0 17 3288-3371 24 57 28 0 29 6398-6466 85
7 Memphis Grizzlies 29 14 0 15 2925-2929 28 30 9 0 21 3010-3194 18 59 23 0 36 5935-6123 82
8 Minnesota Timberwolves 29 19 0 10 3302-3155 38 28 8 0 20 3075-3212 16 57 27 0 30 6377-6367 84
9 New Orleans Pelicans 28 17 0 11 3270-3181 34 31 9 0 22 3551-3594 18 59 26 0 33 6821-6775 85
10 Oklahoma City Thunder 27 20 0 7 3141-2937 40 30 17 0 13 3438-3343 34 57 37 0 20 6579-6280 94
11 Phoenix Suns 29 7 0 22 3071-3279 14 30 4 0 26 3179-3573 8 59 11 0 48 6250-6852 70
12 Portland Trail Blazers 32 24 0 8 3734-3454 48 25 10 0 15 2724-2833 20 57 34 0 23 6458-6287 91
13 Sacramento Kings 30 19 0 11 3410-3382 38 27 11 0 16 3054-3152 22 57 30 0 27 6464-6534 87
14 San Antonio Spurs 29 22 0 7 3302-3103 44 30 11 0 19 3326-3467 22 59 33 0 26 6628-6570 92
15 Utah Jazz 28 18 0 10 3116-2936 36 29 14 0 15 3108-3103 28 57 32 0 25 6224-6039 89
5 Senaste Ma V O F GM-IM P
1 Toronto Raptors 29 24 0 5 3359-3120 48 30 19 0 11 3386-3293 38 59 43 0 16 6745-6413 102
2 Milwaukee Bucks 28 23 0 5 3350-2980 46 29 20 0 9 3314-3127 40 57 43 0 14 6664-6107 100
3 Golden State Warriors 29 22 0 7 3451-3244 44 28 19 0 9 3321-3123 38 57 41 0 16 6772-6367 98
4 Indiana Pacers 30 22 0 8 3236-2964 44 28 16 0 12 3035-3004 32 58 38 0 20 6271-5968 96
5 Denver Nuggets 29 25 0 4 3368-3026 50 28 14 0 14 3015-3078 28 57 39 0 18 6383-6104 96
6 Boston Celtics 31 23 0 8 3589-3290 46 27 14 0 13 2967-2892 28 58 37 0 21 6556-6182 95
7 Philadelphia 76ers 30 23 0 7 3573-3296 46 28 14 0 14 3150-3211 28 58 37 0 21 6723-6507 95
8 Oklahoma City Thunder 27 20 0 7 3141-2937 40 30 17 0 13 3438-3343 34 57 37 0 20 6579-6280 94
9 San Antonio Spurs 29 22 0 7 3302-3103 44 30 11 0 19 3326-3467 22 59 33 0 26 6628-6570 92
10 Portland Trail Blazers 32 24 0 8 3734-3454 48 25 10 0 15 2724-2833 20 57 34 0 23 6458-6287 91
11 Los Angeles Clippers 28 16 0 12 3253-3186 32 31 16 0 15 3488-3528 32 59 32 0 27 6741-6714 91
12 Houston Rockets 29 20 0 9 3383-3253 40 28 13 0 15 3066-3076 26 57 33 0 24 6449-6329 90
13 Utah Jazz 28 18 0 10 3116-2936 36 29 14 0 15 3108-3103 28 57 32 0 25 6224-6039 89
14 Brooklyn Nets 30 17 0 13 3447-3411 34 29 13 0 16 3179-3240 26 59 30 0 29 6626-6651 89
15 Sacramento Kings 30 19 0 11 3410-3382 38 27 11 0 16 3054-3152 22 57 30 0 27 6464-6534 87
16 Orlando Magic 31 16 0 15 3315-3354 32 28 11 0 17 2928-2951 22 59 27 0 32 6243-6305 86
17 New Orleans Pelicans 28 17 0 11 3270-3181 34 31 9 0 22 3551-3594 18 59 26 0 33 6821-6775 85
18 Los Angeles Lakers 28 16 0 12 3110-3095 32 29 12 0 17 3288-3371 24 57 28 0 29 6398-6466 85
19 Minnesota Timberwolves 29 19 0 10 3302-3155 38 28 8 0 20 3075-3212 16 57 27 0 30 6377-6367 84
20 Charlotte Hornets 28 19 0 9 3171-3011 38 29 8 0 21 3143-3331 16 57 27 0 30 6314-6342 84
21 Dallas Mavericks 29 20 0 9 3201-3082 40 28 6 0 22 2995-3116 12 57 26 0 31 6196-6198 83
22 Miami Heat 27 11 0 16 2816-2857 22 29 15 0 14 3067-3060 30 56 26 0 30 5883-5917 82
23 Detroit Pistons 30 17 0 13 3253-3215 34 26 9 0 17 2713-2837 18 56 26 0 30 5966-6052 82
24 Washington Wizards 28 17 0 11 3281-3187 34 30 7 0 23 3326-3592 14 58 24 0 34 6607-6779 82
25 Memphis Grizzlies 29 14 0 15 2925-2929 28 30 9 0 21 3010-3194 18 59 23 0 36 5935-6123 82
26 Atlanta Hawks 26 9 0 17 2888-3060 18 32 10 0 22 3528-3794 20 58 19 0 39 6416-6854 77
27 Chicago Bulls 29 6 0 23 2988-3263 12 29 8 0 21 2996-3211 16 58 14 0 44 5984-6474 72
28 Phoenix Suns 29 7 0 22 3071-3279 14 30 4 0 26 3179-3573 8 59 11 0 48 6250-6852 70
29 Cleveland Cavaliers 29 7 0 22 3019-3279 14 29 5 0 24 2953-3306 10 58 12 0 46 5972-6585 70
30 New York Knicks 27 4 0 23 2843-3059 8 31 7 0 24 3265-3553 14 58 11 0 47 6108-6612 69
Lagens form
Match
Resultat
01:00 14/2
139 - 148 öt
01:00 12/2
107 - 104
01:00 10/2
105 - 90
01:00 9/2
119 - 106
01:00 6/2
96 - 103
01:30 3/2
98 - 111
01:00 30/1
116 - 113
21:30 27/1
101 - 104
01:30 26/1
94 - 100
01:30 24/1
125 - 103
Match
Resultat
01:00 14/2
139 - 148 öt
01:30 12/2
127 - 125
01:30 9/2
106 - 125
01:30 7/2
135 - 130
01:30 5/2
94 - 113
01:00 3/2
102 - 89
02:30 1/2
117 - 114
01:30 30/1
122 - 117
01:30 29/1
112 - 104
01:30 26/1
109 - 99
Resultat inbördes möten
Resultat inbördes möten
Match
Resultat
01:00 14/2
139 - 148 öt
01:30 4/12
97 - 99
01:00 25/10
86 - 102
19:00 25/3
114 - 121
01:00 28/2
129 - 123
01:00 23/11
119 - 109
01:30 26/10
112 - 107
01:30 28/1
124 - 116
01:30 7/1
108 - 116
01:30 24/12
119 - 99
Lagens statistik i NBA
Cleveland CavaliersHemmaBortaTotalt
Spelade matcher3306293335
Vunna matcher000
Oavgjorda matcher222446
Förlorade matcher301975
Gjorda mål327932796558
Gjorda mål per match104,10101,83102,97
Insläppta mål295329535906
Insläppta mål per match113,07114,00113,53
Insläppta och gjorda mål per match1,89214,903,74
Brooklyn NetsHemmaBortaTotalt
Spelade matcher3240303270
Vunna matcher000
Oavgjorda matcher131629
Förlorade matcher34471713
Gjorda mål341134116822
Gjorda mål per match114,90109,62112,31
Insläppta mål317931796358
Insläppta mål per match113,70111,72112,73
Insläppta och gjorda mål per match2,03219,674,03