- Matchat spel upp till 1000 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Matchat spel upp till 1000 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Matchat spel upp till 1000 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
Oddsen uppdaterades 2026-09-26 16:15:43. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Matchfakta Djurgårdens IF – HV71 den 10/1
HV71 gästar Djurgårdens IF söndagen den 10/1 med nedsläpp klockan 12:00.
Speltips Djurgårdens IF - HV71
Missa inte de odds tips vi tar fram på utvalda matcher. Det kostar inget att ta del av våra betting tips på Djurgårdens IF - HV71 eller någon annan match. Speltips på andra matcher än Djurgårdens IF - HV71 hittar du i menyn under ”speltips”.
Kikar vi på oddsen från spelbolagen så är Djurgårdens IF favorit att utgå med seger och vill du betta till det högsta oddset så gör du det hos Unibet till 2.18 gånger pengarna. Tror du att HV71 vinner matchen, trots att spelbolagen favoriserar Djurgårdens IF, så ger Unibet det högsta oddset till 2.75 gånger pengarna.
Använd BetOmaten för att betta på de bästa oddsen
Förbättra dina chanser att vinna så mycket som möjligt genom att använda vårt verktyg BetOmaten, för att kombinera odds från flera spelbolag. För att lägga in ett spel i BetOmaten så trycker du på .
Jämför oddsen och betta på Djurgårdens IF - HV71
Vi hämtar in odds från alla de stora spelbolagen och jämför oddsen i listan på denna sida på en mängd olika bettyper.
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Brynäs IF | 3 | 6 | 9 | 4 | 14 | 12 | 7 | 20 | 21 |
| 2 | Luleå HF | 2 | -3 | 3 | 4 | -1 | 8 | 6 | -4 | 11 |
| 3 | HV71 | 3 | -1 | 4 | 3 | 4 | 6 | 6 | 3 | 10 |
| 4 | Djurgårdens IF | 3 | 0 | 6 | 2 | 2 | 3 | 5 | 2 | 9 |
| 5 | Linköping | 3 | -1 | 2 | 3 | -1 | 5 | 6 | -2 | 7 |
| 6 | SDE HF | 2 | 0 | 2 | 4 | -3 | 5 | 6 | -3 | 7 |
| 7 | Skellefteå AIK | 3 | -3 | 3 | 4 | -4 | 4 | 7 | -7 | 7 |
| 8 | Frölunda HC | 3 | -2 | 3 | 2 | 1 | 3 | 5 | -1 | 6 |
| 9 | MODO Hockey | 4 | 1 | 6 | 2 | -4 | 0 | 6 | -3 | 6 |
| 10 | Färjestad BK | 4 | -3 | 3 | 2 | -2 | 3 | 6 | -5 | 6 |
| Djurgårdens IF | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 3 | 2 | 5 |
| Vunna matcher | 2 | 1 | 3 |
| Oavgjorda matcher | 0 | 0 | 0 |
| Förlorade matcher | 1 | 1 | 2 |
| Gjorda mål | 7 | 6 | 13 |
| Gjorda mål per match | 2,33 | 3,00 | 6,50 |
| Insläppta mål | 7 | 4 | 11 |
| Insläppta mål per match | 2,33 | 2,00 | 5,50 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 4,67 | 5,00 | 4,80 |
| HV71 | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 3 | 3 | 6 |
| Vunna matcher | 0 | 2 | 2 |
| Oavgjorda matcher | 3 | 0 | 3 |
| Förlorade matcher | 0 | 1 | 1 |
| Gjorda mål | 5 | 9 | 14 |
| Gjorda mål per match | 1,67 | 3,00 | 4,67 |
| Insläppta mål | 6 | 5 | 11 |
| Insläppta mål per match | 2,00 | 1,67 | 3,67 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 3,67 | 4,67 | 4,17 |
Målstatistik för Djurgårdens IF och HV71
På hemmaplan har Djurgårdens IF gjort 7 mål i SDHL, vilket innebär att Djurgårdens IF har ett snitt på 2,33 gjorda mål per match. Under säsongen som har gått har Djurgårdens IF släppt in totalt 7 mål på 3 matcher som laget spelat på hemmaplan i SDHL, det innebär att Djurgårdens IF släppt in 2,33 mål per match i snitt.
På de 5 matcher Djurgårdens IF spelat i SDHL denna säsong så har laget gjort totalt 13 mål, med ett snitt på 6,50 mål per match. Ser man till antalet insläppta mål under hela säsongen i ligan så har Djurgårdens IF ett snitt på 5,50 insläppta mål per match, på de 5 matcher som spelats.
HV71 har ett snitt på 3,00 gjorda bortamål i SDHL på de 3 bortamatcher man spelat under säsongen. HV71 har på de 3 bortamatcher man spelat i SDHL släppt in 5 mål och har ett snitt på 1,67 insläppta mål per match.
Bortalaget HV71 har under säsongen i SDHL totalt gjort 14 mål i de 6 matcher som man har spelat. Det innebär att HV71 har ett snitt på 4,67 gjorda mål i varje match. HV71 har totalt spelat 6 matcher under säsongen och på dessa 6 matcher har man släppt in 11 mål, ett snitt på 3,67 insläppta mål per spelad match.



