Du kan inte längre rösta på matchen mellan Frillesås BK - Edsbyns IF. Se resultatet från omröstningen nedan.
Frillesås BK - Edsbyns IF
No ratings yet
- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
Oddsen uppdaterades 2026-11-03 17:31:44. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Frillesås BK mötte Edsbyns IF den 03-11-2026
Frillesås BK och Edsbyns IF gjorde upp den 3 november. Matchen spelades i Elitserien med matchstart 19:00.
Edsbyns IF vann mötet mot Frillesås BK
Det blev till slut Edsbyns IF som gick segrande ur mötet mot Frillesås BK med siffrorna 12 - 3. Vinsten innebär att Edsbyns IF plockar nya poäng. Frillesås BK förlorade mötet, och går alltså från denna omgång av Elitserien utan nya poäng. Efter att poängen för den spelade matchen delats ut hittar vi Frillesås BK plats med poäng, och Edsbyns IF på plats 1 med totalt 1 poäng.
De bästa oddsen inför Frillesås BK - Edsbyns IF
Inför mötet mellan Frillesås BK - Edsbyns IF i Elitserien så talade spelbolagens odds för en seger till Edsbyns IF och Unibet gav då det bästa oddset till 1.06 gånger pengarna. Av de 1 spelbolagen i vår oddsjämförelse så var snittoddet 13,00 på Edsbyns IF som vinnare mot Frillesås BK.
Ett spel på Frillesås BK, som var nederlagstippade hos spelbolagen, kunde du spela till 13.00 gånger pengarna hos Unibet. Spelbolagen trodde som sagt inte på en vinst till Frillesås BK och de 1 spelbolagen som du ser i oddsjämförelsen ovan gav i snitt oddset 1,06 på en seger till Frillesås BK.
Inför matchen så kunde du spela på krysset mellan Frillesås BK och Edsbyns IF till det högsta oddset hos . I snitt gav de 1 spelbolagen, i oddsjämförelsen ovan, ett odds på 0 att Frillesås BK - Edsbyns IF skulle kryssa matchen.
Poängfacit Frillesås BK
För Frillesås BK så har laget denna säsong i Elitserien håvat in 0 poäng på de 2 matcherna som laget har spelat på hemmaplan. Detta innebär att Frillesås BK i snitt tar 0 poäng per match på hemmaplan.
På bortaplan så har Frillesås BK under säsongen 0 insamlade poäng på de 2 matcher laget har spelat i event. Detta gör att Frillesås BK har ett bortafacit med 0,00 poäng per match.
På de totalt 4 matcher Frillesås BK har spelat under säsongen i Elitserien så har laget kammat hem 0 poäng. Frillesås BK har med det facit ett snitt på 0,00 poäng per match.
Poängfacit Edsbyns IF
Edsbyns IF har ett facit i Elitserien där laget så här långt har tagit 0 poäng på 1 spelade matcher. Hemma har Edsbyns IF ett snitt på 0 inspelade poäng per match.
På bortaplan så har Edsbyns IF i Elitserien under säsongen 9 inspelade poäng på 3 matcher laget har spelat. På bortaplan så har Edsbyns IF därmed tagit 3,00 poäng per match under säsongen.
Edsbyns IF har tagit 9 poäng i Elitserien under säsong, på 4 spelade matcher. Per spelad match har Edsbyns IF ett poängsnitt på 3,00.
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Villa Lidköping | 2 | 16 | 4 | 2 | 12 | 4 | 4 | 28 | 8 |
| 2 | Västerås SK | 3 | 14 | 6 | 1 | 13 | 2 | 4 | 27 | 8 |
| 3 | IK Sirius | 1 | 1 | 2 | 3 | 14 | 6 | 4 | 15 | 8 |
| 4 | Edsbyns IF | 1 | 0 | 1 | 3 | 26 | 6 | 4 | 26 | 7 |
| 5 | Vetlanda BK | 3 | 4 | 6 | 1 | -10 | 0 | 4 | -6 | 6 |
| 6 | Gripen Trollhättan BK | 2 | 10 | 4 | 2 | -4 | 1 | 4 | 6 | 5 |
| 7 | Bollnäs GoIF | 2 | 11 | 4 | 2 | -5 | 0 | 4 | 6 | 4 |
| 8 | Sandvikens AIK | 3 | 4 | 4 | 1 | -6 | 0 | 4 | -2 | 4 |
| 9 | Hammarby | 1 | 4 | 2 | 3 | -7 | 0 | 4 | -3 | 2 |
| 10 | ÅbyTjureda IF | 2 | -1 | 2 | 2 | -6 | 0 | 4 | -7 | 2 |
| 11 | IFK Vänersborg | 2 | -9 | 2 | 2 | -10 | 0 | 4 | -19 | 2 |
| 12 | Frillesås BK | 2 | -16 | 0 | 2 | -5 | 0 | 4 | -21 | 0 |
| 13 | Broberg/Söderhamn | 2 | -14 | 0 | 2 | -7 | 0 | 4 | -21 | 0 |
| 14 | TB Västerås | 2 | -18 | 0 | 2 | -11 | 0 | 4 | -29 | 0 |
| Frillesås BK | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 2 | 2 | 4 |
| Vunna matcher | 0 | 0 | 0 |
| Oavgjorda matcher | 0 | 0 | 0 |
| Förlorade matcher | 2 | 2 | 4 |
| Gjorda mål | 8 | 12 | 20 |
| Gjorda mål per match | 4,00 | 6,00 | 10,00 |
| Insläppta mål | 24 | 17 | 41 |
| Insläppta mål per match | 12,00 | 8,50 | 20,50 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 16,00 | 14,50 | 15,25 |
| Edsbyns IF | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 1 | 3 | 4 |
| Vunna matcher | 0 | 3 | 3 |
| Oavgjorda matcher | 1 | 0 | 1 |
| Förlorade matcher | 0 | 0 | 0 |
| Gjorda mål | 3 | 36 | 39 |
| Gjorda mål per match | 3,00 | 12,00 | 13,00 |
| Insläppta mål | 3 | 10 | 13 |
| Insläppta mål per match | 3,00 | 3,33 | 4,33 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 6,00 | 15,33 | 13,00 |
Poängstatistik för Frillesås BK - Edsbyns IF
De fem senaste matcherna har inneburit 3 vinster, 0 förluster och 0 oavgjorda resultat för Edsbyns IF, som alltså besegrade Frillesås BK. 0 vinster, 0 kryss och 2 förluster på de fem senaste matcherna är vad förlusten innebär för Frillesås BK.
De nya poängen från mötet mot Frillesås BK innebär att Edsbyns IF har plockat totalt 9 poäng av möjliga i sina 5 senast spelade matcher. Frillesås BK får inte med sig några nya poäng efter förlusten, och har därmed spelat in 0 poäng av möjliga på sina 5 senaste matcher.
Målstatistik för Frillesås BK och Edsbyns IF
På hemmaplan har Frillesås BK gjort 8 mål i Elitserien, vilket innebär att Frillesås BK har ett snitt på 4,00 gjorda mål per match. På de 2 hemmamatcher som Frillesås BK spelat denna säsong så har man släppt in 24 mål totalt och per match blir det 12,00 mål i snitt.
Totalt har Frillesås BK producerat 20 mål i Elitserien under säsongen som har gått. På de 4 matcher laget spelat så har Frillesås BK ett snitt på 10,00 gjorda mål per match. Under den gångna säsongen har Frillesås BK ett facit med 41 insläppta mål på de 4 matcher som spelats i ligan. I snitt har Frillesås BK släppt in 20,50 mål per match.
På de 3 bortamatcher som Edsbyns IF spelat denna säsong i Elitserien har laget gjort 36 mål, vilket ger ett snitt på 12,00 mål per match. Edsbyns IF har på bortaplan släppt in 10 mål i Elitserien. På de 3 bortamatcher som Edsbyns IF spelat så har man ett genomsnitt på 3,33 insläppta mål.
Edsbyns IF har ett facit denna säsongen i Elitserien med 39 gjorda mål. På de 4 matcher som Edsbyns IF har spelat så har man ett snitt på 13,00 producerade mål framåt per match. Under den gångna säsongen i ligan så har Edsbyns IF släppt in totalt 13 mål. Detta innebär att Edsbyns IF har ett målsnitt på 4,33 insläppta mål totalt under de 4 matcher som spelats under säsongen i Elitserien.



