- Matchat spel upp till 1000 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Matchat spel upp till 1000 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Matchat spel upp till 1000 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
Oddsen uppdaterades 2026-09-19 15:31:45. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Nedsläpp 12-02-2027 19:00
Matchen mellan MODO Hockey - Frölunda HC spelas den 12 februari i SDHL, med nedsläpp vid klockan 19:00.
Speltips MODO Hockey - Frölunda HC
På utvalda matcher har vi skrivit betting tips som du kan ta del av. Speltips du kan ta del av när du ska betta på MODO Hockey - Frölunda HC eller andra matcher, utan att det kostar dig en krona. Vi publicerar dagligen speltips om du är ute efter att spela på på andra möten än MODO Hockey - Frölunda HC.
Kikar vi på oddsen från spelbolagen så är MODO Hockey favorit att utgå med seger och vill du betta till det högsta oddset så gör du det hos Unibet till 1.17 gånger pengarna. Tror du att Frölunda HC vinner matchen, trots att spelbolagen favoriserar MODO Hockey, så ger Unibet det högsta oddset till 15.00 gånger pengarna.
Använd BetOmaten för att betta på de bästa oddsen
Är du intresserad av att betta på denna match och även fler matcher så kan du med fördel använda vårt verktyg BetOmaten. Tryck på för att lägga till ett odds och för att kombinera odds från flera spelbolag.
Jämför oddsen och betta på MODO Hockey - Frölunda HC
Om du vill betta på MODO Hockey - Frölunda HC så kan du jämföra oddsen från spelbolagen på denna sida, för att hitta de bästa oddsen på olika speltyper som spelbolagen erbjuder.
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Brynäs IF | 3 | 6 | 9 | 4 | 14 | 12 | 7 | 20 | 21 |
| 2 | Luleå HF | 2 | -3 | 3 | 4 | -1 | 8 | 6 | -4 | 11 |
| 3 | HV71 | 3 | -1 | 4 | 3 | 4 | 6 | 6 | 3 | 10 |
| 4 | Djurgårdens IF | 3 | 0 | 6 | 2 | 2 | 3 | 5 | 2 | 9 |
| 5 | Linköping | 3 | -1 | 2 | 3 | -1 | 5 | 6 | -2 | 7 |
| 6 | SDE HF | 2 | 0 | 2 | 4 | -3 | 5 | 6 | -3 | 7 |
| 7 | Skellefteå AIK | 3 | -3 | 3 | 4 | -4 | 4 | 7 | -7 | 7 |
| 8 | Frölunda HC | 3 | -2 | 3 | 2 | 1 | 3 | 5 | -1 | 6 |
| 9 | MODO Hockey | 4 | 1 | 6 | 2 | -4 | 0 | 6 | -3 | 6 |
| 10 | Färjestad BK | 4 | -3 | 3 | 2 | -2 | 3 | 6 | -5 | 6 |
| MODO Hockey | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 4 | 2 | 6 |
| Vunna matcher | 2 | 0 | 2 |
| Oavgjorda matcher | 0 | 0 | 0 |
| Förlorade matcher | 2 | 2 | 4 |
| Gjorda mål | 11 | 4 | 15 |
| Gjorda mål per match | 2,75 | 2,00 | 7,50 |
| Insläppta mål | 10 | 8 | 18 |
| Insläppta mål per match | 2,50 | 4,00 | 9,00 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 5,25 | 6,00 | 5,50 |
| Frölunda HC | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 3 | 2 | 5 |
| Vunna matcher | 1 | 1 | 2 |
| Oavgjorda matcher | 0 | 0 | 0 |
| Förlorade matcher | 2 | 1 | 3 |
| Gjorda mål | 5 | 5 | 10 |
| Gjorda mål per match | 1,67 | 2,50 | 5,00 |
| Insläppta mål | 7 | 4 | 11 |
| Insläppta mål per match | 2,33 | 2,00 | 5,50 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 4,00 | 4,50 | 4,20 |
Målstatistik för MODO Hockey och Frölunda HC
Räknar vi antalet gjorda mål per hemmamatch i SDHL så har MODO Hockey ett genomsnitt på 2,75 per match, på totalt 4 matcher. Under säsongen som har gått har MODO Hockey släppt in totalt 10 mål på 4 matcher som laget spelat på hemmaplan i SDHL, det innebär att MODO Hockey släppt in 2,50 mål per match i snitt.
Totalt har MODO Hockey producerat 15 mål i SDHL under säsongen som har gått. På de 6 matcher laget spelat så har MODO Hockey ett snitt på 7,50 gjorda mål per match. Under den gångna säsongen har MODO Hockey ett facit med 18 insläppta mål på de 6 matcher som spelats i ligan. I snitt har MODO Hockey släppt in 9,00 mål per match.
På de 2 bortamatcher som Frölunda HC spelat denna säsong i SDHL har laget gjort 5 mål, vilket ger ett snitt på 2,50 mål per match. Frölunda HC har på de 2 bortamatcher man spelat i SDHL släppt in 4 mål och har ett snitt på 2,00 insläppta mål per match.
Frölunda HC har ett facit denna säsongen i SDHL med 10 gjorda mål. På de 5 matcher som Frölunda HC har spelat så har man ett snitt på 5,00 producerade mål framåt per match. Frölunda HC har totalt spelat 5 matcher under säsongen och på dessa 5 matcher har man släppt in 11 mål, ett snitt på 5,50 insläppta mål per spelad match.



