IFK Värnamo odds, spelschema, live stream

Tabell
5 SenasteMaVOFGM-IMP
1 Ljungskile SK 1393135-10301483322-122727176457-2257
2 Landskrona BoIS 1374215-5251466222-1424271310437-1949
3 Utsiktens BK 14104030-9341324714-241027128744-3344
4 Skövde AIK 1382325-13261445513-171727127838-3043
5 FC Trollhättan 1361618-18191465316-162327126934-3442
6 IFK Värnamo 1338221-18171471619-252227109840-4339
7 Lunds BK 1463520-17211352620-2217271151140-3938
8 Tvååkers IF 1326514-20121373320-12242699834-3236
9 Lindome GIF 1463523-17211342710-1714271051233-3435
10 Torns IF 1445519-18171353512-171827981031-3535
11 Eskilsminne IF 1472522-15231325615-221127971137-3734
12 Assyriska IK JKPG 1446413-13181351718-221627971131-3534
13 Oskarshamns AIK 1351725-22161427516-311327781241-5329
14 Kristianstads FF 1451815-22161332813-301127831628-5227
15 Åtvidabergs FF 1332813-21111443717-271527751530-4826
16 IK Oddevold 1333716-19121332810-161126651526-3523
5 SenasteMaVOFGM-IMP
1 Akropolis IF 1393135-113014113033-133627206168-2466
2 Umeå FC 1392227-16291463517-162127155744-3250
3 Karlstad BK 1482425-15261364323-132227146748-2848
4 FC Linköping City 1382329-12261456322-162127138651-2847
5 Carlstad United BK 1484228-21281353520-181827137748-3946
6 Sandvikens IF 1373325-14241454524-251927127849-3943
7 Vasalunds IF 1456327-18211354431-2719271010758-4540
8 Karlslunds IF HFK 1457222-17221334620-261327811842-4335
9 IF Sylvia 1372427-20231432917-3511271041344-5534
10 Nyköpings BIS 1465326-21231323814-28927881140-4932
11 Team TG FF 1464426-1922132389-28927871235-4731
12 Sollentuna FK 1343620-19151436515-201527791135-3930
13 Gefle IF 1442815-24141342712-191427841527-4328
14 Rynninge IK 1462627-312013121017-40527741644-7125
15 Bodens BK FF 1315711-2281442818-351427571529-5722
16 BK Forward 1332817-251114131013-28627451830-5317
Resultat
Match
Resultat
13:0012/10
12/10 13:00
5 - 1
16:006/10
6/10 16:00
3 - 1
16:0029/9
29/9 16:00
3 - 0
17:0022/9
22/9 17:00
2 - 2
17:0015/9
15/9 17:00
0 - 1
14:007/9
7/9 14:00
0 - 2
17:0031/8
31/8 17:00
1 - 0
16:0025/8
25/8 16:00
4 - 0
14:0017/8
17/8 14:00
1 - 2
17:0011/8
11/8 17:00
5 - 1
Spelschema
Omgång 1
Match
Resultat
16:007/4
16:00 7/4
Division 1 Södra - 2019
0 - 0
Omgång 2
Match
Resultat
17:0014/4
17:00 14/4
Division 1 Södra - 2019
1 - 3
Omgång 3
Match
Resultat
16:0022/4
16:00 22/4
Division 1 Södra - 2019
2 - 2
Omgång 4
Match
Resultat
14:0027/4
14:00 27/4
Division 1 Södra - 2019
0 - 2
Omgång 5
Match
Resultat
16:001/5
16:00 1/5
Division 1 Södra - 2019
1 - 3
Omgång 6
Match
Resultat
17:005/5
17:00 5/5
Division 1 Södra - 2019
3 - 0
Omgång 7
Match
Resultat
17:0012/5
17:00 12/5
Division 1 Södra - 2019
1 - 1
Omgång 8
Match
Resultat
17:0019/5
17:00 19/5
Division 1 Södra - 2019
2 - 2
Omgång 9
Match
Resultat
16:0025/5
16:00 25/5
Division 1 Södra - 2019
3 - 2
Omgång 10
Match
Resultat
19:0029/5
19:00 29/5
Division 1 Södra - 2019
0 - 0
Omgång 11
Match
Resultat
17:002/6
17:00 2/6
Division 1 Södra - 2019
0 - 2
Omgång 12
Match
Resultat
16:008/6
16:00 8/6
Division 1 Södra - 2019
1 - 2
Omgång 13
Match
Resultat
17:0016/6
17:00 16/6
Division 1 Södra - 2019
2 - 2
Omgång 14
Match
Resultat
19:0024/6
19:00 24/6
Division 1 Södra - 2019
3 - 1
Omgång 15
Match
Resultat
18:3028/6
18:30 28/6
Division 1 Södra - 2019
1 - 1
Omgång 16
Match
Resultat
17:007/7
17:00 7/7
Division 1 Södra - 2019
2 - 2
Omgång 17
Match
Resultat
16:003/8
16:00 3/8
Division 1 Södra - 2019
0 - 2
Omgång 18
Match
Resultat
17:0011/8
17:00 11/8
Division 1 Södra - 2019
5 - 1
Omgång 19
Match
Resultat
14:0017/8
14:00 17/8
Division 1 Södra - 2019
1 - 2
Omgång 20
Match
Resultat
16:0025/8
16:00 25/8
Division 1 Södra - 2019
4 - 0
Omgång 21
Match
Resultat
17:0031/8
17:00 31/8
Division 1 Södra - 2019
1 - 0
Omgång 22
Match
Resultat
14:007/9
14:00 7/9
Division 1 Södra - 2019
0 - 2
Omgång 23
Match
Resultat
17:0015/9
17:00 15/9
Division 1 Södra - 2019
0 - 1
Omgång 24
Match
Resultat
17:0022/9
17:00 22/9
Division 1 Södra - 2019
2 - 2
Omgång 25
Match
Resultat
16:0029/9
16:00 29/9
Division 1 Södra - 2019
3 - 0
Omgång 26
Match
Resultat
16:006/10
16:00 6/10
Division 1 Södra - 2019
3 - 1
Omgång 27
Match
Resultat
13:0012/10
13:00 12/10
Division 1 Södra - 2019
5 - 1
Omgång 28
Match
Resultat
16:0020/10
16:00 20/10
Division 1 Södra - 2019
-
Omgång 29
Match
Resultat
15:0026/10
15:00 26/10
Division 1 Södra - 2019
-
Omgång 30
Match
Resultat
14:002/11
14:00 2/11
Division 1 Södra - 2019
-

IFK Värnamo spelar sina hemmamatcher på Finnvedsvallen i Värnamo som har en publikkapacitet på 5000 personer.

IFK Värnamo mötte Lindome GIF i den senaste omgången och förlorade med 1-5.

IFK Värnamo möter Assyriska IK JKPG i nästa omgång på hemmaplan, med avspark 16:00 den 20/10.

Hemmaarena: Finnvedsvallen
Kapacitet: 5000
Stad: Värnamo
Underlag: Gräs