Molenbeek mötte Cercle Brugge senaste i Jupiler League och förlorade med 0-4.
Molenbeek odds, spelschema, poängställning
Tabell & Poängställning
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Union St Gilloise | 15 | 18 | 36 | 15 | 14 | 34 | 30 | 32 | 70 |
| 2 | Anderlecht | 15 | 17 | 36 | 15 | 11 | 27 | 30 | 28 | 63 |
| 3 | Royal Antwerp | 15 | 24 | 32 | 15 | 4 | 20 | 30 | 28 | 52 |
| 4 | Club Brugge | 15 | 21 | 30 | 15 | 12 | 21 | 30 | 33 | 51 |
| 5 | RC Genk | 15 | 11 | 24 | 15 | 9 | 23 | 30 | 20 | 47 |
| 6 | AA Gent | 15 | 16 | 27 | 15 | -1 | 20 | 30 | 15 | 47 |
| 7 | Cercle Brugge | 15 | 9 | 26 | 15 | 1 | 21 | 30 | 10 | 47 |
| 8 | KV Mechelen | 15 | 10 | 25 | 15 | -5 | 20 | 30 | 5 | 45 |
| 9 | Sint-Truiden | 15 | 4 | 28 | 15 | -15 | 12 | 30 | -11 | 40 |
| 10 | Standard Liege | 15 | 6 | 23 | 15 | -14 | 11 | 30 | -8 | 34 |
| 11 | Westerlo | 15 | -6 | 17 | 15 | -6 | 13 | 30 | -12 | 30 |
| 12 | OH Leuven | 15 | 4 | 19 | 15 | -17 | 10 | 30 | -13 | 29 |
| 13 | Charleroi | 15 | -3 | 22 | 15 | -19 | 7 | 30 | -22 | 29 |
| 14 | Eupen | 15 | -13 | 14 | 16 | -20 | 13 | 31 | -33 | 27 |
| 15 | Kortrijk | 15 | -11 | 15 | 15 | -24 | 9 | 30 | -35 | 24 |
| 16 | Molenbeek | 16 | -14 | 15 | 15 | -23 | 8 | 31 | -37 | 23 |
Spelschema
Omgång 1
Omgång 2
Omgång 3
Omgång 4
Omgång 5
Omgång 6
Omgång 7
Omgång 8
Omgång 9
Omgång 10
Omgång 11
Omgång 12
Omgång 13
Omgång 14
Omgång 15
Omgång 16
Omgång 17
Omgång 18
Omgång 19
Omgång 20
Omgång 21
Omgång 22
Omgång 23
Omgång 24
Omgång 25
Omgång 26
Omgång 27
Omgång 28
Omgång 29
Omgång 30
Jupiler Pro League 2026/2027 - Vinnare
Spelstopp: 23-05-2027 12:00
| Spel | Vinstchans | Odds | |
|---|---|---|---|
Club Brugge |
38.69% | 2.20 | Gå till |
Union Saint-Gilloise |
32.74% | 2.60 | Gå till |
KAA Gent |
7.74% | 11.00 | Gå till |
KRC Genk |
5.67% | 15.00 | Gå till |
Anderlecht |
5.01% | 17.00 | Gå till |
Sporting de Charleroi |
4.05% | 21.00 | Gå till |
Royal Antwerp FC |
2.08% | 41.00 | Gå till |
Standard Liège |
1.67% | 51.00 | Gå till |
Sint-Truiden |
1.05% | 81.00 | Gå till |
Zulte Waregem |
0.34% | 251.00 | Gå till |
KV Mechelen |
0.17% | 501.00 | Gå till |
Lommel SK |
0.17% | 501.00 | Gå till |
SK Beveren |
0.17% | 501.00 | Gå till |
Cercle Brugge |
0.11% | 751.00 | Gå till |
Kortrijk |
0.09% | 1,000.00 | Gå till |
OH Leuven |
0.09% | 1,000.00 | Gå till |
RAAL La Louvière |
0.09% | 1,000.00 | Gå till |
Westerlo |
0.09% | 1,000.00 | Gå till |
Fler odds
Färre odds
Jupiler Pro League omgång 5 specialer (4-6/09) - Lag som gör flest mål
Spelstopp: 06-09-2026 19:15
| Spel | Vinstchans | Odds | |
|---|---|---|---|
Club Brugge |
25.36% | 3.50 | Gå till |
Sint-Truiden |
8.88% | 10.00 | Gå till |
KAA Gent |
6.83% | 13.00 | Gå till |
KV Mechelen |
5.92% | 15.00 | Gå till |
Zulte Waregem |
5.92% | 15.00 | Gå till |
Anderlecht |
5.22% | 17.00 | Gå till |
KRC Genk |
5.22% | 17.00 | Gå till |
SK Beveren |
5.22% | 17.00 | Gå till |
Standard Liège |
5.22% | 17.00 | Gå till |
Union Saint-Gilloise |
4.67% | 19.00 | Gå till |
Cercle Brugge |
3.86% | 23.00 | Gå till |
OH Leuven |
3.06% | 29.00 | Gå till |
Westerlo |
3.06% | 29.00 | Gå till |
Kortrijk |
2.86% | 31.00 | Gå till |
Royal Antwerp FC |
2.61% | 34.00 | Gå till |
Sporting de Charleroi |
2.61% | 34.00 | Gå till |
Lommel SK |
1.74% | 51.00 | Gå till |
RAAL La Louvière |
1.74% | 51.00 | Gå till |
Fler odds
Färre odds
Jupiler Pro League omgång 5 specialer (4-6/09) - Match med flest mål
Spelstopp: 06-09-2026 19:15
| Spel | Vinstchans | Odds | |
|---|---|---|---|
Lommel SK - Club Brugge |
27.43% | 3.25 | Gå till |
Anderlecht - KRC Genk |
11.14% | 8.00 | Gå till |
Cercle Brugge - KAA Gent |
11.14% | 8.00 | Gå till |
KV Mechelen - Westerlo |
9.38% | 9.50 | Gå till |
SK Beveren - OH Leuven |
9.38% | 9.50 | Gå till |
Kortrijk - Zulte Waregem |
8.91% | 10.00 | Gå till |
Standard de Liège - Royal Antwerp FC |
7.75% | 11.50 | Gå till |
Sint-Truiden - RAAL La Louviere |
7.43% | 12.00 | Gå till |
Sporting de Charleroi - Union Saint-Gilloise |
7.43% | 12.00 | Gå till |
Fler odds
Färre odds





