Rangers odds, spelschema, live stream

Match
1
X
2
13:15 20/10
Hearts - Rangers Skotska Premiership
7.50
4.75
1.45
18:55 24/10
Porto - Rangers Europa League
1.46
4.90
7.50
17:00 09/11
Livingston - Rangers Skotska Premiership
67.00
8.00
1.34
17:00 29/12
Celtic - Rangers Skotska Premiership
1.83
3.90
3.30
17:00 01/02
Rangers - Aberdeen Skotska Premiership
1.30
140.00
201.00
21:45 05/02
Rangers - Hibernian Skotska Premiership
1.28
220.00
220.00
21:45 12/02
Kilmarnock - Rangers Skotska Premiership
80.00
10.50
7.00
17:00 15/02
Rangers - Livingston Skotska Premiership
1.25
34.00
501.00
17:00 22/02
St Johnstone - Rangers Skotska Premiership
190.00
40.00
1.52
21:45 04/03
Rangers - Hamilton Skotska Premiership
0.00
101.00
501.00
17:00 14/03
Rangers - Celtic Skotska Premiership
70.00
60.00
3.10
17:00 21/03
St Mirren - Rangers Skotska Premiership
95.00
21.00
1.19

Oddsen uppdaterades 2019-10-15 03:37:16. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.

Tabell
Skotska Premiership 2019/20 - Grundserien
5 SenasteMaVOFGM-IMP
1 Rangers 540119-41233007-19870126-521
2 Celtic 330013-2953119-510861122-719
3 Motherwell 42028-7643107-310851215-1016
4 Aberdeen 42208-4841122-64833210-1012
5 Ross County 42118-7741212-45833210-1112
6 Livingston 42114-3741128-84832312-1111
7 Kilmarnock 41213-2542023-5683236-711
8 Hamilton 42025-5640222-10282247-158
9 Hearts 40224-6241125-7481349-136
10 Hibernian 41215-5540132-12181347-176
11 St Mirren 41211-1540042-7081253-85
12 St Johnstone 40132-8140315-12380447-204
Resultat
Match
Resultat
16:006/10
6/10 16:00
Skotska Premiership
5 - 0
16:0028/9
28/9 16:00
Skotska Premiership
5 - 0
13:1522/9
22/9 13:15
Skotska Premiership
0 - 4
16:0014/9
14/9 16:00
Skotska Premiership
3 - 1
13:001/9
1/9 13:00
Skotska Premiership
0 - 2
13:1525/8
25/8 13:15
Skotska Premiership
0 - 1
16:0011/8
11/8 16:00
Skotska Premiership
6 - 1
14:304/8
4/8 14:30
Skotska Premiership
1 - 2
Spelschema
Omgång 1
Match
Resultat
14:304/8
14:30 4/8
Skotska Premiership 2019/20 - Grundserien
1 - 2
Omgång 2
Match
Resultat
16:0011/8
16:00 11/8
Skotska Premiership 2019/20 - Grundserien
6 - 1
Omgång 3
Match
Resultat
13:1525/8
13:15 25/8
Skotska Premiership 2019/20 - Grundserien
0 - 1
Omgång 4
Match
Resultat
13:001/9
13:00 1/9
Skotska Premiership 2019/20 - Grundserien
0 - 2
Omgång 5
Match
Resultat
16:0014/9
16:00 14/9
Skotska Premiership 2019/20 - Grundserien
3 - 1
Omgång 6
Match
Resultat
13:1522/9
13:15 22/9
Skotska Premiership 2019/20 - Grundserien
0 - 4
Omgång 7
Match
Resultat
16:0028/9
16:00 28/9
Skotska Premiership 2019/20 - Grundserien
5 - 0
Omgång 8
Match
Resultat
16:006/10
16:00 6/10
Skotska Premiership 2019/20 - Grundserien
5 - 0
Omgång 9
Match
Resultat
13:1520/10
13:15 20/10
Skotska Premiership 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 10
Match
Resultat
16:0027/10
16:00 27/10
Skotska Premiership 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 11
Match
Resultat
20:4530/10
20:45 30/10
Skotska Premiership 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 12
Match
Resultat
17:002/11
17:00 2/11
Skotska Premiership 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 13
Match
Resultat
17:009/11
17:00 9/11
Skotska Premiership 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 14
Match
Resultat
17:0023/11
17:00 23/11
Skotska Premiership 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 15
Match
Resultat
17:0030/11
17:00 30/11
Skotska Premiership 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 16
Match
Resultat
21:454/12
21:45 4/12
Skotska Premiership 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 17
Match
Resultat
17:007/12
17:00 7/12
Skotska Premiership 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 18
Match
Resultat
17:0014/12
17:00 14/12
Skotska Premiership 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 19
Match
Resultat
17:0021/12
17:00 21/12
Skotska Premiership 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 20
Match
Resultat
17:0026/12
17:00 26/12
Skotska Premiership 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 21
Match
Resultat
17:0029/12
17:00 29/12
Skotska Premiership 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 22
Match
Resultat
21:4522/1
21:45 22/1
Skotska Premiership 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 23
Match
Resultat
17:0025/1
17:00 25/1
Skotska Premiership 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 24
Match
Resultat
17:001/2
17:00 1/2
Skotska Premiership 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 25
Match
Resultat
21:455/2
21:45 5/2
Skotska Premiership 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 26
Match
Resultat
21:4512/2
21:45 12/2
Skotska Premiership 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 27
Match
Resultat
17:0015/2
17:00 15/2
Skotska Premiership 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 28
Match
Resultat
17:0022/2
17:00 22/2
Skotska Premiership 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 29
Match
Resultat
21:454/3
21:45 4/3
Skotska Premiership 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 30
Match
Resultat
17:007/3
17:00 7/3
Skotska Premiership 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 31
Match
Resultat
17:0014/3
17:00 14/3
Skotska Premiership 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 32
Match
Resultat
17:0021/3
17:00 21/3
Skotska Premiership 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 33
Match
Resultat
16:004/4
16:00 4/4
Skotska Premiership 2019/20 - Grundserien
-

Rangers Fotboll

Rangers spelar sina hemmamatcher på Ibrox Stadium i Glasgow som har en publikkapacitet på 51082 personer.

Rangers mötte Hamilton i den senaste omgången och vann med 5-0.

Rangers möter Hearts i nästa omgång på bortaplan, med avspark 13:15 den 20/10.

Ligatitlar: 0

Hemmaarena: Ibrox Stadium
Kapacitet: 51082
Stad: Glasgow
Underlag: Gräs

Webbplats: