Rosenborg odds, spelschema, live stream

Match
1
X
2
18:00 19/10
3.85
3.60
2.00
21:00 24/10
1.51
4.75
6.40
20:00 27/10
2.15
3.35
3.35
18:00 30/11
1.95
4.40
2.85

Oddsen uppdaterades 2019-10-15 03:32:02. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.

Tabell
5 SenasteMaVOFGM-IMP
1 Molde 1192028-7291373326-162424165354-2353
2 Bodö Glimt 1292134-10291254320-241924146454-3448
3 Odd BK 13103026-11331133512-171224136538-2845
4 Rosenborg 1283125-11271234512-181324117637-2940
5 Viking Stavanger 1273225-12241234516-211324107741-3337
6 Brann 1245311-10171253417-13182498728-2335
7 Kristiansund 1163220-10211334610-20132497830-3034
8 Haugesund 1235415-14141245318-141724710733-2831
9 Vålerengen 1254320-14191224616-23102478936-3729
10 Lilleström 1253415-16181223714-22924761129-3827
11 Stabaek 1346316-12181122710-20824681026-3226
12 Tromsö 1243518-15151231812-331024741330-4825
13 Sarpsborg 08 1237213-12161214712-20724411925-3223
14 Strömsgodset 1251619-2416121478-19724651327-4323
15 Mjøndalen 1235418-21141215612-238244101030-4422
16 Ranheim 1222815-2681234510-151324561325-4121
Resultat
Match
Resultat
18:006/10
6/10 18:00
2 - 1
20:0028/9
28/9 20:00
0 - 0
20:0022/9
22/9 20:00
1 - 2
18:0014/9
14/9 18:00
3 - 1
20:001/9
1/9 20:00
1 - 1
18:0024/8
24/8 18:00
3 - 2
18:0017/8
17/8 18:00
1 - 1
15:3010/8
10/8 15:30
5 - 2
18:003/8
3/8 18:00
1 - 1
15:3013/7
13/7 15:30
5 - 1
Spelschema
Omgång 1
Match
Resultat
20:0031/3
20:00 31/3
Tippelligan - 2019
2 - 0
Omgång 2
Match
Resultat
19:008/4
19:00 8/4
Tippelligan - 2019
1 - 1
Omgång 3
Match
Resultat
18:0014/4
18:00 14/4
Tippelligan - 2019
3 - 1
Omgång 4
Match
Resultat
18:0022/4
18:00 22/4
Tippelligan - 2019
0 - 0
Omgång 5
Match
Resultat
20:0028/4
20:00 28/4
Tippelligan - 2019
3 - 0
Omgång 6
Match
Resultat
20:005/5
20:00 5/5
Tippelligan - 2019
1 - 0
Omgång 7
Match
Resultat
18:0011/5
18:00 11/5
Tippelligan - 2019
1 - 1
Omgång 8
Match
Resultat
18:0016/5
18:00 16/5
Tippelligan - 2019
0 - 2
Omgång 9
Match
Resultat
18:0019/5
18:00 19/5
Tippelligan - 2019
3 - 2
Omgång 10
Match
Resultat
20:0026/5
20:00 26/5
Tippelligan - 2019
0 - 1
Omgång 11
Match
Resultat
20:0016/6
20:00 16/6
Tippelligan - 2019
3 - 0
Omgång 12
Match
Resultat
18:0023/6
18:00 23/6
Tippelligan - 2019
1 - 0
Omgång 13
Match
Resultat
18:0029/6
18:00 29/6
Tippelligan - 2019
1 - 0
Omgång 14
Match
Resultat
20:004/7
20:00 4/7
Tippelligan - 2019
2 - 3
Omgång 15
Match
Resultat
15:3013/7
15:30 13/7
Tippelligan - 2019
5 - 1
Omgång 16
Match
Resultat
18:003/8
18:00 3/8
Tippelligan - 2019
1 - 1
Omgång 17
Match
Resultat
15:3010/8
15:30 10/8
Tippelligan - 2019
5 - 2
Omgång 18
Match
Resultat
18:0017/8
18:00 17/8
Tippelligan - 2019
1 - 1
Omgång 19
Match
Resultat
18:0024/8
18:00 24/8
Tippelligan - 2019
3 - 2
Omgång 20
Match
Resultat
20:001/9
20:00 1/9
Tippelligan - 2019
1 - 1
Omgång 21
Match
Resultat
18:0014/9
18:00 14/9
Tippelligan - 2019
3 - 1
Omgång 22
Match
Resultat
20:0022/9
20:00 22/9
Tippelligan - 2019
1 - 2
Omgång 23
Match
Resultat
20:0028/9
20:00 28/9
Tippelligan - 2019
0 - 0
Omgång 24
Match
Resultat
18:006/10
18:00 6/10
Tippelligan - 2019
2 - 1
Omgång 25
Match
Resultat
18:0019/10
18:00 19/10
Tippelligan - 2019
-
Omgång 26
Match
Resultat
20:0027/10
20:00 27/10
Tippelligan - 2019
-
Omgång 27
Match
Resultat
19:001/11
19:00 1/11
Tippelligan - 2019
-
Omgång 28
Match
Resultat
18:0010/11
18:00 10/11
Tippelligan - 2019
-
Omgång 29
Match
Resultat
18:0024/11
18:00 24/11
Tippelligan - 2019
-
Omgång 30
Match
Resultat
18:0030/11
18:00 30/11
Tippelligan - 2019
-

Rosenborg spelar sina hemmamatcher på Lerkendal Stadion i Trondheim som har en publikkapacitet på 21850 personer.

Rosenborg mötte Haugesund i den senaste omgången och förlorade med 1-2.

Rosenborg möter Kristiansund i nästa omgång på bortaplan, med avspark 18:00 den 19/10.

Hemmaarena: Lerkendal Stadion
Kapacitet: 21850
Stad: Trondheim
Underlag: Gräs