- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
Oddsen uppdaterades 2026-11-01 05:56:01. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Så spelades Arsenal – Aston Villa den 1/11
Arsenal och Aston Villa möttes i FA Women's Super League den 1/11 med avspark 13:00.
Oavgjort mellan Arsenal - Aston Villa
Mötet mellan Arsenal - Aston Villa blev till slut oavgjord med resultatet 1 - 1. Krysset innebär att båda lag tilldelas poäng, och både Arsenal och Aston Villa kan notera nytt poäng vardera till tabellen i FA Women's Super League.
Oddsen inför Arsenal - Aston Villa
Kikade vi på oddsen inför mötet i FA Women's Super League mellan Arsenal och Aston Villa så var Arsenal oddsfavorit att vinna matchen. Spelbolaget bet365 gav då det högsta oddset till 1.10 gånger pengarna på Arsenal som vinnare. I snitt så gav 2 bettingsidor oddset 15,50 på att favoriten Arsenal skulle utgå med seger.
Ett spel på Aston Villa, som var nederlagstippade hos spelbolagen, kunde du spela till 18.00 gånger pengarna hos Unibet. I vår oddsjämförelse på detta möte så gav de 2 spelbolagen i snitt oddset 1,09 på Aston Villa som vinnare.
Ett kryss mellan Arsenal och Aston Villa gav som högst 10.00 gånger pengarna. Ett odds du kunde spela på hos bet365. De 2 spelbolagen i vår oddsjämförelse gav i snitt oddset 9,50 gånger pengarna på ett oavgjort resultat mellan Arsenal - Aston Villa.
Poängfacit Arsenal
För Arsenal så har laget denna säsong i FA Women's Super League håvat in 0 poäng på de 4 matcherna som laget har spelat på hemmaplan. Och ett facit på 0 poäng per spelad match hemma.
Arsenal har ett bortafacit i FA Women's Super League med 6 poäng på 4 spelade matcher. Så här långt har Arsenal ett poängsnitt på 1,50 poäng per match på bortaplan.
Arsenal har samlat in 6 poäng denna säsong i event, på de 8 matcher laget har spelat. Arsenal har med det facit ett snitt på 1,50 poäng per match.
Poängfacit Aston Villa
På 3 matcher i FA Women's Super League har Aston Villa nu 0 insamlade poäng. Och ett hemmafacit som innebär 0 poäng per match.
På bortaplan har Aston Villa i FA Women's Super League tagit 6 poäng på 5 matcher. Så här långt så har Aston Villa därmed ett bortasnitt på 1,20 poäng per match.
6 poäng har Aston Villa tagit i FA Women's Super League under säsongen som gått, på de 8 matcher man spelat. Aston Villa har därmed ett snitt per match på 1,20 poäng.
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Chelsea | 4 | 7 | 10 | 4 | 16 | 12 | 8 | 23 | 22 |
| 2 | Manchester City | 4 | 7 | 12 | 4 | 5 | 10 | 8 | 12 | 22 |
| 3 | London City Lionesses | 4 | 3 | 9 | 4 | 7 | 7 | 8 | 10 | 16 |
| 4 | Tottenham Hotspur | 4 | 0 | 6 | 4 | 6 | 7 | 8 | 6 | 13 |
| 5 | Manchester United | 4 | -3 | 7 | 4 | 1 | 5 | 8 | -2 | 12 |
| 6 | Brighton and Hove Albion | 5 | 7 | 10 | 3 | -3 | 1 | 8 | 4 | 11 |
| 7 | Arsenal | 4 | 0 | 4 | 4 | -1 | 6 | 8 | -1 | 10 |
| 8 | Everton | 4 | 1 | 7 | 4 | -3 | 3 | 8 | -2 | 10 |
| 9 | Aston Villa | 3 | -2 | 4 | 5 | -3 | 6 | 8 | -5 | 10 |
| 10 | West Ham | 4 | 0 | 6 | 4 | -5 | 3 | 8 | -5 | 9 |
| 11 | Liverpool | 3 | 2 | 5 | 5 | -3 | 3 | 8 | -1 | 8 |
| 12 | Birmingham City | 4 | -2 | 5 | 4 | -5 | 1 | 8 | -7 | 6 |
| 13 | Crystal Palace | 4 | -9 | 3 | 4 | -1 | 3 | 8 | -10 | 6 |
| 14 | Charlton Athletic | 5 | -16 | 0 | 3 | -6 | 0 | 8 | -22 | 0 |
| Arsenal | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 4 | 4 | 8 |
| Vunna matcher | 0 | 2 | 2 |
| Oavgjorda matcher | 4 | 0 | 4 |
| Förlorade matcher | 0 | 2 | 2 |
| Gjorda mål | 3 | 5 | 8 |
| Gjorda mål per match | 0,75 | 1,25 | 2,00 |
| Insläppta mål | 3 | 6 | 9 |
| Insläppta mål per match | 0,75 | 1,50 | 2,25 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 1,50 | 2,75 | 2,13 |
| Aston Villa | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 3 | 5 | 8 |
| Vunna matcher | 1 | 1 | 2 |
| Oavgjorda matcher | 1 | 3 | 4 |
| Förlorade matcher | 1 | 1 | 2 |
| Gjorda mål | 4 | 6 | 10 |
| Gjorda mål per match | 1,33 | 1,20 | 2,00 |
| Insläppta mål | 6 | 9 | 15 |
| Insläppta mål per match | 2,00 | 1,80 | 3,00 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 3,33 | 3,00 | 3,13 |
Poängstatistik för Arsenal - Aston Villa
Ett kryss i matchen betyder att de fem senast spelade matcherna för Arsenal har resulterat i 2 vinster, 2 förluser och 0 kryss. Aston Villa har på lika många matcher spelat ihop 1 vinster, 1 förluster och 3 kryss.
Poäng för båda lagen efter det oavgjorda resultatet innebär att Arsenal har spelat in 6 poäng av möjliga på sina fem senaste matcher, samtidigt som Aston Villa har säkrat 6 poäng.
Målstatistik för Arsenal och Aston Villa
På de 4 spelade hemmamatcherna under denna säsongen har Arsenal gjort totalt 3 mål, ett snitt på 0,75 gjorda mål per match. I FA Women's Super League har Arsenal släppt in 3 mål på hemmaplan denna säsongen.
Totalt har Arsenal producerat 8 mål i FA Women's Super League under säsongen som har gått. På de 8 matcher laget spelat så har Arsenal ett snitt på 2,00 gjorda mål per match. Under den gångna säsongen har Arsenal ett facit med 9 insläppta mål på de 8 matcher som spelats i ligan. I snitt har Arsenal släppt in 2,25 mål per match.
Under säsongen i FA Women's Super League har Aston Villa gjort 6 mål på de 5 bortamatcher man spelat. Aston Villa har på de 5 bortamatcher man spelat i FA Women's Super League släppt in 9 mål och har ett snitt på 1,80 insläppta mål per match.
Per match har Aston Villa i snitt producerat 2,00 mål framåt på de 8 matcher som spelats i FA Women's Super League. Aston Villa har totalt spelat 8 matcher under säsongen och på dessa 8 matcher har man släppt in 15 mål, ett snitt på 3,00 insläppta mål per spelad match.



