Du kan inte längre rösta på matchen mellan Barcelona - Paris FC. Se resultatet från omröstningen nedan.
Barcelona - Paris FC
No ratings yet
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
Oddsen uppdaterades 2026-09-22 12:28:11. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Matchfakta Barcelona – Paris FC i Champions League damer
Barcelona och Paris FC gjorde upp den 23 september. Matchen spelades i Champions League damer med avspark 21:00.
Barcelona vann mötet mot Paris FC
Mötet mellan Barcelona och Paris FC slutade med en 5 - 2 seger till Barcelona. Barcelona plockar nya poäng till tabellen efter att ha besegrat Paris FC. Paris FC å andra sidan blir poänglösa i den här omgången av Champions League damer i och med förlusten.
De bästa oddsen inför Barcelona - Paris FC
Kikade vi på oddsen inför mötet i Champions League damer mellan Barcelona och Paris FC så var Barcelona oddsfavorit att vinna matchen. Spelbolaget bet365 gav då det högsta oddset till 1.03 gånger pengarna på Barcelona som vinnare. Snittoddset på favoriten Barcelona, hos de 1 spelbolagen, låg på 46,00 gånger pengarna.
Paris FC var spelbolagens under dog i mötet mot Barcelona i Champions League. Och det bästa oddset på en vinst till Paris FC gav bet365 till oddset 51.00. Spelbolagen trodde som sagt inte på en vinst till Paris FC och de 1 spelbolagen som du ser i oddsjämförelsen ovan gav i snitt oddset 1,03 på en seger till Paris FC.
Det bästa oddset på ett kryss gav Unibet till 20.00 gånger pengarna. Att Barcelona - Paris FC skulle kryssa gav inför matchstart oddset 18,50 i snitt om vi kikar hos de 1 spelbolagen i vår oddsjämförelse.
Poängfacit Barcelona
På hemmaplan har Barcelona samlat ihop 0 poäng så här långt på 1 matcher i Champions League damer. Och ett facit på 0 poäng per spelad match hemma.
På bortaplan så har Barcelona under säsongen 6 insamlade poäng på de 2 matcher laget har spelat i event. Så här långt har Barcelona ett poängsnitt på 3,00 poäng per match på bortaplan.
Barcelona har ett facit denna säsong i Champions League damer med 6 poäng på de 3 matcher som laget spelat under säsongen. Barcelona har därmed ett poängsnitt per match på 3,00.
Poängfacit Paris FC
På hemmaplan har Paris FC fått ihop 0 poäng i Champions League damer denna säsong på 2 spelade matcher. Över 2 spelade matcher på hemmaplan har nu Paris FC ett snitt på 0 poäng per match.
Paris FC har ett facit med 0 poäng i Champions League damer på 1 spelade bortamatcher. Detta innebär att Paris FC har ett facit med 0,00 poäng per bortamatch.
Paris FC har tagit 0 poäng i Champions League damer under säsong, på 3 spelade matcher. Paris FC har därmed denna säsong ett poängsnitt på 0,00 poäng per match.
| Gruppspel | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Barcelona | 1 | 3 | 3 | 2 | 14 | 6 | 3 | 17 | 9 |
| 2 | Lyon | 2 | 6 | 4 | 1 | 8 | 3 | 3 | 14 | 7 |
| 3 | Arsenal | 2 | 4 | 6 | 1 | 0 | 1 | 3 | 4 | 7 |
| 4 | Chelsea | 2 | 3 | 6 | 1 | 0 | 1 | 3 | 3 | 7 |
| 5 | Juventus | 1 | -1 | 0 | 2 | 6 | 6 | 3 | 5 | 6 |
| 6 | PSG | 1 | 5 | 3 | 2 | 0 | 2 | 3 | 5 | 5 |
| 7 | Bayern München | 2 | 0 | 2 | 1 | 3 | 3 | 3 | 3 | 5 |
| 8 | Inter | 1 | 1 | 3 | 2 | -6 | 1 | 3 | -5 | 4 |
| 9 | Real Madrid | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 2 | 3 | 0 | 3 |
| 10 | Manchester City | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 0 | 3 |
| 11 | HB Köge | 2 | -4 | 3 | 1 | -1 | 0 | 3 | -5 | 3 |
| 12 | Benfica | 1 | -3 | 0 | 2 | -2 | 3 | 3 | -5 | 3 |
| 13 | Servette | 2 | -4 | 3 | 1 | -4 | 0 | 3 | -8 | 3 |
| 14 | Paris FC | 2 | 0 | 2 | 1 | -3 | 0 | 3 | -3 | 2 |
| 15 | Austria Wien | 2 | -3 | 1 | 1 | -1 | 0 | 3 | -4 | 1 |
| 16 | BK Häcken | 1 | -3 | 0 | 2 | -1 | 1 | 3 | -4 | 1 |
| 17 | AS Roma | 1 | -6 | 0 | 2 | -2 | 1 | 3 | -8 | 1 |
| 18 | Oud-Heverlee Leuven | 1 | 0 | 1 | 2 | -9 | 0 | 3 | -9 | 1 |
| Kvalomgång 3 | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Oud-Heverlee Leuven | 1 | 1 | 3 | 1 | 3 | 3 | 2 | 4 | 6 |
| 2 | Chelsea | 1 | 3 | 3 | 1 | 1 | 3 | 2 | 4 | 6 |
| 3 | Real Madrid | 1 | 1 | 3 | 1 | 2 | 3 | 2 | 3 | 6 |
| 4 | PSG | 1 | 4 | 3 | 1 | 0 | 1 | 2 | 4 | 4 |
| 5 | Juventus | 1 | 0 | 1 | 1 | 3 | 3 | 2 | 3 | 4 |
| 6 | HB Köge | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 3 | 2 | 1 | 4 |
| 7 | Austria Wien | 1 | 4 | 3 | 1 | -1 | 0 | 2 | 3 | 3 |
| 8 | Servette | 1 | 3 | 3 | 1 | -1 | 0 | 2 | 2 | 3 |
| 9 | Inter | 1 | 3 | 3 | 1 | -2 | 0 | 2 | 1 | 3 |
| 10 | Wolfsburg | 1 | 2 | 3 | 1 | -3 | 0 | 2 | -1 | 3 |
| 11 | Sparta Prag | 1 | 1 | 3 | 1 | -3 | 0 | 2 | -2 | 3 |
| 12 | Brann | 1 | 1 | 3 | 1 | -4 | 0 | 2 | -3 | 3 |
| 13 | PSV Eindhoven | 1 | -1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | -1 | 1 |
| 14 | St. Pölten-Spratzern | 1 | -3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | -3 | 1 |
| 15 | Frankfurt | 1 | 0 | 1 | 1 | -4 | 0 | 2 | -4 | 1 |
| 16 | Ajax | 1 | -2 | 0 | 1 | -1 | 0 | 2 | -3 | 0 |
| 17 | Real Sociedad | 1 | -1 | 0 | 1 | -3 | 0 | 2 | -4 | 0 |
| 18 | Czarni Sosnowiec W | 1 | -3 | 0 | 1 | -1 | 0 | 2 | -4 | 0 |
| Barcelona | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 1 | 2 | 3 |
| Vunna matcher | 1 | 2 | 3 |
| Oavgjorda matcher | 0 | 0 | 0 |
| Förlorade matcher | 0 | 0 | 0 |
| Gjorda mål | 5 | 14 | 19 |
| Gjorda mål per match | 5,00 | 7,00 | 9,50 |
| Insläppta mål | 2 | 0 | 2 |
| Insläppta mål per match | 2,00 | 0,00 | 1,00 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 7,00 | 7,00 | 7,00 |
| Paris FC | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 2 | 1 | 3 |
| Vunna matcher | 0 | 0 | 0 |
| Oavgjorda matcher | 2 | 0 | 2 |
| Förlorade matcher | 0 | 1 | 1 |
| Gjorda mål | 3 | 2 | 5 |
| Gjorda mål per match | 1,50 | 2,00 | 5,00 |
| Insläppta mål | 3 | 5 | 8 |
| Insläppta mål per match | 1,50 | 5,00 | 8,00 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 3,00 | 7,00 | 4,33 |
Poängstatistik för Barcelona - Paris FC
De fem senaste matcherna har inneburit 2 vinster, 0 förluster och 0 oavgjorda resultat för Barcelona, som alltså besegrade Paris FC. 0 vinster, 0 kryss och 1 förluster på de fem senaste matcherna är vad förlusten innebär för Paris FC.
6 poäng av möjliga är vad Barcelona har plockat på sina 5 senast spelade matcher, med poängen från vinsten mot Paris FC inräknade. Paris FC tilldelas inte några nya poäng efter matchen, vilket innebär att på sina fem senaste matcher har de spelat in 0 poäng av möjliga.
Målstatistik för Barcelona och Paris FC
På de 1 spelade hemmamatcherna under denna säsongen har Barcelona gjort totalt 5 mål, ett snitt på 5,00 gjorda mål per match. I Champions League damer har Barcelona släppt in 2 mål på hemmaplan denna säsongen.
På de 3 matcher Barcelona spelat i Champions League damer denna säsong så har laget gjort totalt 19 mål, med ett snitt på 9,50 mål per match. Under den gångna säsongen har Barcelona ett facit med 2 insläppta mål på de 3 matcher som spelats i ligan. I snitt har Barcelona släppt in 1,00 mål per match.
På de 1 bortamatcher som Paris FC spelat denna säsong i Champions League damer har laget gjort 2 mål, vilket ger ett snitt på 2,00 mål per match. Paris FC har i genomsnitt släppt in 5,00 mål per bortamatch i Champions League damer.
Offensivt har Paris FC gjort 5,00 mål per match i Champions League damer på de 3 matcher som spelats under säsongen. Totalt under säsongen i ligan så har Paris FC, på 3 spelade matcher, släppt in 8,00 mål i snitt per match.



