Dag & Red – Waltham Abbey 22/9, odds, livestream, speltips

Upp till 1000 kr att spela för på Dag & Red vs Waltham Abbey!
Regler och villkor gäller, 18+, spela ansvarsfullt stodlinjen.se, gäller endast nya kunder hos Unibet.
Upp till 1500 kr i spelkrediter + 100 free spins!
Regler och villkor gäller, 18+, spela ansvarsfullt stodlinjen.se, gäller endast nya kunder hos Expekt.
Bästa matchoddsen
Vinstchans
Odds för Dagenham and Redbridge - Waltham Abbey
Matchfakta och matchinfo

Så spelades Dagenham and Redbridge – Waltham Abbey i FA-cupen

Dagenham and Redbridge och Waltham Abbey gjorde upp den 22 september. Matchen spelades i FA-cupen med avspark 20:45.

Dagenham and Redbridge vann mötet mot Waltham Abbey

Det var dock Dagenham and Redbridge som utgick med seger i mötet med 3 mål mot 0. Dagenham and Redbridge plockar nya poäng till tabellen efter att ha besegrat Waltham Abbey. Waltham Abbey å andra sidan blir poänglösa i den här omgången av FA-cupen i och med förlusten.

Poängfacit Dagenham and Redbridge

Dagenham and Redbridge har på hemmaplan i FA-cupen spelat 1 matcher och har 0 poäng i tabellen. Och ett facit på 0 poäng per spelad match hemma.

Denna säsong har Dagenham and Redbridge ett bortafacit med 1 poäng på 1 spelade matcher i event. Så laget har ett facit på 1,00 poäng per bortamatch.

På de 2 matcher Dagenham and Redbridge har spelat denna säsong i FA-cupen så har laget tagit 1 poäng. Per match har Dagenham and Redbridge ett snitt på 1,00 poäng.

Poängfacit Waltham Abbey

På hemmaplan har Waltham Abbey fått ihop 0 poäng i FA-cupen denna säsong på 1 spelade matcher. Detta innebär att Waltham Abbey har ett hemmasnitt på 0 poäng per match.

Denna säsong i FA-cupen har Waltham Abbey ett facit med 0 poäng på 1 spelade matcher på bortaplan. På bortaplan har Waltham Abbey tagit 0,00 poäng per spelad match.

0 poäng har Waltham Abbey tagit i FA-cupen under säsongen som gått, på de 2 matcher man spelat. Per spelad match har Waltham Abbey ett poängsnitt på 0,00.

Lagens form
20:45 22/9
FA-cupen - Kvalomgång 2
3 - 0
16:00 19/9
FA-cupen - Kvalomgång 2
1 - 1
20:45 22/9
FA-cupen - Kvalomgång 2
3 - 0
16:00 19/9
FA-cupen - Kvalomgång 2
1 - 1
Resultat inbördes möten
Resultat inbördes möten
20:45 22/9
FA-cupen - Kvalomgång 2
3 - 0
16:00 19/9
FA-cupen - Kvalomgång 2
1 - 1
Lagens statistik i FA-cupen
Dagenham and Redbridge Hemma Borta Totalt
Spelade matcher 1 1 2
Vunna matcher 1 0 1
Oavgjorda matcher 0 1 1
Förlorade matcher 0 0 0
Gjorda mål 3 1 4
Gjorda mål per match 3,00 1,00 4,00
Insläppta mål 0 1 1
Insläppta mål per match 0,00 1,00 1,00
Insläppta och gjorda mål per match 3,00 2,00 2,50
Waltham Abbey Hemma Borta Totalt
Spelade matcher 1 1 2
Vunna matcher 0 0 0
Oavgjorda matcher 1 0 1
Förlorade matcher 0 1 1
Gjorda mål 1 0 1
Gjorda mål per match 1,00 0,00 1,00
Insläppta mål 1 3 4
Insläppta mål per match 1,00 3,00 4,00
Insläppta och gjorda mål per match 2,00 3,00 2,50

Poängstatistik för Dagenham and Redbridge - Waltham Abbey

Vinnarna tilldelas nya poäng, vilket innebär att Dagenham and Redbridge nu har spelat in 1 poäng av möjliga på sina 5 senaste matcher. Waltham Abbey går poänglösa från matchen och har nu av möjliga poäng spelat in 0 på sina 5 senaste matcher.

Nya poäng tilldelas Dagenham and Redbridge efter vinsten, vilket innebär att de på sina 5 senaste matcher har spelat in 1 av totalt möjliga poäng. Förlusten innebär poängtapp för Waltham Abbey, som på sina fem senaste matcher har tagit 0 poäng av möjliga.

Målstatistik för Dagenham and Redbridge och Waltham Abbey

Dagenham and Redbridge har gjort 3 mål totalt hemma denna säsong i FA-cupen, ett snitt på 3,00 mål/match. Under säsongen som har gått har Dagenham and Redbridge släppt in totalt 0 mål på 1 matcher som laget spelat på hemmaplan i FA-cupen, det innebär att Dagenham and Redbridge släppt in 0,00 mål per match i snitt.

På de 2 matcher Dagenham and Redbridge spelat i FA-cupen denna säsong så har laget gjort totalt 4 mål, med ett snitt på 4,00 mål per match. Dagenham and Redbridge har denna säsongen släppt in totalt 1 mål i ligan. Det innebär att på de 2 matcher som spelats så har Dagenham and Redbridge 1,00 insläppta mål per match.

På de 1 bortamatcher som Waltham Abbey spelat denna säsong i FA-cupen har laget gjort 0 mål, vilket ger ett snitt på 0,00 mål per match. Waltham Abbey har å sin sida ett bortafacit med 3 insläppta mål under säsongen i FA-cupen.

Waltham Abbey har ett facit denna säsongen i FA-cupen med 1 gjorda mål. På de 2 matcher som Waltham Abbey har spelat så har man ett snitt på 1,00 producerade mål framåt per match. Waltham Abbey har totalt spelat 2 matcher under säsongen och på dessa 2 matcher har man släppt in 4 mål, ett snitt på 4,00 insläppta mål per spelad match.