Jämtland Basket – Borås Basket 13/2, odds, live stream, speltips

Jämtland Basket
vs
Borås Basket
106 – 103 2019-02-13 19:04 Basketligan
Bästa matchoddsen
1 1.80
X 15.00
2 2.45
Vinstchans
Odds för Jämtland Basket – Borås Basket
Matchodds (1-X-2)
Spelbolag
1
X
2
Bonus
Bethard
Bonuserbjudande 500 kr fördelat på 10 bonusar
betway
Bonuserbjudande 100% bonus upp till 1000 kr
ComeOn
Bonuserbjudande 200% bonus upp till 1000kr
ScandiBet
SpeedyBet
Bonuserbjudande Ingen välkomstbonus
Unibet
Bonuserbjudande 200% bonus upp till 2000 kr

Oddsen uppdaterades 2019-02-13 14:24:17. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.

Matchfakta och matchinfo

Inför mötet mellan Jämtland Basket - Borås Basket i Basketligan så talade spelbolagens odds för en seger till och gav då det bästa oddset till gånger pengarna.

Jämtland Basket vann det föregåendet mötet mot Borås Basket

Matchen slutade med en seger till Jämtland Basket med 106 poäng mot 103.

Tabell
Tabell
5 Senaste Ma V O F GM-IM P
1 Norrköping Dolphins 15 14 0 1 1285-993 28 16 10 0 6 1332-1251 20 31 24 0 7 2617-2244 55
2 Södertälje Kings 15 12 0 3 1368-1189 24 14 12 0 2 1163-1091 24 29 24 0 5 2531-2280 53
3 LF Basket 15 11 0 4 1333-1175 22 15 11 0 4 1263-1164 22 30 22 0 8 2596-2339 52
4 Borås Basket 14 11 0 3 1377-1167 22 15 10 0 5 1405-1338 20 29 21 0 8 2782-2505 50
5 Jämtland Basket 14 10 0 4 1359-1225 20 15 7 0 8 1345-1323 14 29 17 0 12 2704-2548 46
6 Wetterbygden Starts 15 6 0 9 1150-1181 12 15 5 0 10 1255-1293 10 30 11 0 19 2405-2474 41
7 Nässjö 15 8 0 7 1245-1226 16 14 4 0 10 1055-1210 8 29 12 0 17 2300-2436 41
8 Umeå BSKT 14 6 0 8 1256-1293 12 15 3 0 12 1206-1367 6 29 9 0 20 2462-2660 38
9 Köping Stars 15 5 0 10 1210-1257 10 14 2 0 12 1041-1236 4 29 7 0 22 2251-2493 36
10 Uppsala Basket 16 1 0 15 1239-1462 2 15 0 0 15 1103-1549 0 31 1 0 30 2342-3011 32
Lagens form
Match
Resultat
19:04 15/2
97 - 92
19:04 13/2
19:04 13/2
106 - 103 öt
18:04 7/2
18:04 7/2
84 - 98
19:04 1/2
100 - 90
19:04 29/1
76 - 106
20:04 26/1
20:04 26/1
89 - 66
19:04 22/1
19:04 22/1
103 - 108
19:04 15/1
19:04 15/1
95 - 99
19:04 11/1
84 - 76
19:34 6/1
110 - 94
Match
Resultat
19:04 13/2
19:04 13/2
106 - 103 öt
19:04 8/2
19:04 8/2
95 - 103
19:04 4/2
19:04 4/2
91 - 84
19:04 29/1
19:04 29/1
69 - 95
19:04 25/1
19:04 25/1
107 - 70
19:04 17/1
95 - 92 öt
19:04 14/1
93 - 75
19:04 8/1
71 - 84
19:34 6/1
110 - 94
19:34 30/12
19:34 30/12
91 - 105
Resultat inbördes möten
Resultat inbördes möten
Match
Resultat
19:04 13/2
19:04 13/2
106 - 103 öt
19:34 6/1
110 - 94
19:04 2/10
19:04 2/10
90 - 93
19:04 27/3
19:04 27/3
78 - 94
19:04 13/2
19:04 13/2
90 - 74
19:04 5/1
84 - 81
19:04 10/11
19:04 10/11
81 - 86
19:04 17/2
19:04 17/2
79 - 93
19:04 3/1
69 - 77
19:04 6/12
19:04 6/12
90 - 84
Lagens statistik i Basketligan
Jämtland BasketHemmaBortaTotalt
Spelade matcher1323141337
Vunna matcher000
Oavgjorda matcher4812
Förlorade matcher1359107
Gjorda mål122512252450
Gjorda mål per match97,0789,6793,24
Insläppta mål134513452690
Insläppta mål per match87,5088,2087,86
Insläppta och gjorda mål per match1,94183,573,84
Borås BasketHemmaBortaTotalt
Spelade matcher1338141352
Vunna matcher000
Oavgjorda matcher358
Förlorade matcher13771110
Gjorda mål116711672334
Gjorda mål per match98,3693,6795,93
Insläppta mål140514052810
Insläppta mål per match83,3689,2086,38
Insläppta och gjorda mål per match1,92183,713,80