- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
Oddsen uppdaterades 2026-11-01 12:00:28. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Matchinfo London City Lionesses – Manchester City i 1 november
London City Lionesses och Manchester City gjorde upp den 1 november. Matchen spelades i FA Women's Super League med matchstart 13:00.
Manchester City vann matchen mot London City Lionesses
Det blev till slut Manchester City som gick segrande ur mötet mot London City Lionesses med siffrorna 2 - 1. Manchester City gick segrande ur mötet, vilket innebär nya poäng till tabellen. Förlusten för London City Lionesses innebär att man blir utan nya poäng i den här omgången av FA Women's Super League.
De bästa & högsta oddsen inför London City Lionesses - Manchester City
Kikade vi på oddsen inför mötet i FA Women's Super League mellan London City Lionesses och Manchester City så var Manchester City oddsfavorit att vinna matchen. Spelbolaget Unibet gav då det högsta oddset till 2.00 gånger pengarna på Manchester City som vinnare. Snittoddset på favoriten Manchester City, hos de 1 spelbolagen, låg på 3,20 gånger pengarna.
Oddset på nederlagstippade London City Lionesses låg som högst på 3.20 hos Unibet. Snittoddset på att underdogen London City Lionesses skulle vinna matchen gav hos de 1 spelbolagen, som vi jämför oddsen från, 2,00 gånger pengarna inför mötet mot Manchester City.
Ett kryss mellan London City Lionesses och Manchester City gav som högst 3.60 gånger pengarna. Ett odds du kunde spela på hos Unibet. Före avspark mellan London City Lionesses - Manchester City så gav ett spel på ett oavgjort resultat i snitt oddset 3,60.
Poängfacit London City Lionesses
På 4 spelade matcher har London City Lionesses nu 0 insamlade poäng i event. Ett facit som innebär 0 poäng per spelad hemmamatch.
På bortaplan så har London City Lionesses under säsongen 7 insamlade poäng på de 4 matcher laget har spelat i event. Detta gör att London City Lionesses har ett bortafacit med 1,75 poäng per match.
Under säsongen i FA Women's Super League så har London City Lionesses spelat in 7 poäng på 8 matcher. Med ett facit på 1,75 poäng i snitt per match.
Poängfacit Manchester City
På hemmaplan har Manchester City fått ihop 0 poäng i FA Women's Super League denna säsong på 4 spelade matcher. Och ett hemmafacit som innebär 0 poäng per match.
Denna säsong i FA Women's Super League har Manchester City ett facit med 10 poäng på 4 spelade matcher på bortaplan. Detta innebär att Manchester City har ett facit med 2,50 poäng per bortamatch.
10 poäng har Manchester City tagit i FA Women's Super League under säsongen som gått, på de 8 matcher man spelat. Detta gör att Manchester City har ett snitt på 2,50 poäng per match.
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Chelsea | 4 | 7 | 10 | 4 | 16 | 12 | 8 | 23 | 22 |
| 2 | Manchester City | 4 | 7 | 12 | 4 | 5 | 10 | 8 | 12 | 22 |
| 3 | London City Lionesses | 4 | 3 | 9 | 4 | 7 | 7 | 8 | 10 | 16 |
| 4 | Tottenham Hotspur | 4 | 0 | 6 | 4 | 6 | 7 | 8 | 6 | 13 |
| 5 | Manchester United | 4 | -3 | 7 | 4 | 1 | 5 | 8 | -2 | 12 |
| 6 | Brighton and Hove Albion | 5 | 7 | 10 | 3 | -3 | 1 | 8 | 4 | 11 |
| 7 | Arsenal | 4 | 0 | 4 | 4 | -1 | 6 | 8 | -1 | 10 |
| 8 | Everton | 4 | 1 | 7 | 4 | -3 | 3 | 8 | -2 | 10 |
| 9 | Aston Villa | 3 | -2 | 4 | 5 | -3 | 6 | 8 | -5 | 10 |
| 10 | West Ham | 4 | 0 | 6 | 4 | -5 | 3 | 8 | -5 | 9 |
| 11 | Liverpool | 3 | 2 | 5 | 5 | -3 | 3 | 8 | -1 | 8 |
| 12 | Birmingham City | 4 | -2 | 5 | 4 | -5 | 1 | 8 | -7 | 6 |
| 13 | Crystal Palace | 4 | -9 | 3 | 4 | -1 | 3 | 8 | -10 | 6 |
| 14 | Charlton Athletic | 5 | -16 | 0 | 3 | -6 | 0 | 8 | -22 | 0 |
| London City Lionesses | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 4 | 4 | 8 |
| Vunna matcher | 3 | 2 | 5 |
| Oavgjorda matcher | 0 | 1 | 1 |
| Förlorade matcher | 1 | 1 | 2 |
| Gjorda mål | 7 | 13 | 20 |
| Gjorda mål per match | 1,75 | 3,25 | 5,00 |
| Insläppta mål | 4 | 6 | 10 |
| Insläppta mål per match | 1,00 | 1,50 | 2,50 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 2,75 | 4,75 | 3,75 |
| Manchester City | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 4 | 4 | 8 |
| Vunna matcher | 4 | 3 | 7 |
| Oavgjorda matcher | 0 | 1 | 1 |
| Förlorade matcher | 0 | 0 | 0 |
| Gjorda mål | 14 | 8 | 22 |
| Gjorda mål per match | 3,50 | 2,00 | 5,50 |
| Insläppta mål | 7 | 3 | 10 |
| Insläppta mål per match | 1,75 | 0,75 | 2,50 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 5,25 | 2,75 | 4,00 |
Poängstatistik för London City Lionesses - Manchester City
Manchester City har vunnit 3, kryssat 1 och förlorat 0 av sina fem senast spelade matcher, med vinsten mot London City Lionesses inräknat. Förlusten för London City Lionesses innebär att man på de 5 senaste matcherna har vunnit 2, spelat 1 oavgjorda och förlorat 1 matcher.
Nya poäng tilldelas Manchester City efter vinsten, vilket innebär att de på sina 5 senaste matcher har spelat in 10 av totalt möjliga poäng. Förlusten innebär poängtapp för London City Lionesses, som på sina fem senaste matcher har tagit 7 poäng av möjliga.
Målstatistik för London City Lionesses och Manchester City
London City Lionesses har gjort 7 mål totalt hemma denna säsong i FA Women's Super League, ett snitt på 1,75 mål/match. På de 4 hemmamatcher som London City Lionesses spelat denna säsong så har man släppt in 4 mål totalt och per match blir det 1,00 mål i snitt.
På de 8 matcher London City Lionesses spelat i FA Women's Super League denna säsong så har laget gjort totalt 20 mål, med ett snitt på 5,00 mål per match. London City Lionesses har under säsongen släppt in totalt 10 mål i ligan på de 8 matcher som spelats.
Ser vi till antalet gjorda mål på bortaplan så har Manchester City 8 gjorda mål sammanlagt i de 4 bortamatcher man spelat. Manchester City har på de 4 bortamatcher man spelat i FA Women's Super League släppt in 3 mål och har ett snitt på 0,75 insläppta mål per match.
Offensivt har Manchester City gjort 5,50 mål per match i FA Women's Super League på de 8 matcher som spelats under säsongen. Under den gångna säsongen i ligan så har Manchester City släppt in totalt 10 mål. Detta innebär att Manchester City har ett målsnitt på 2,50 insläppta mål totalt under de 8 matcher som spelats under säsongen i FA Women's Super League.



