- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
Oddsen uppdaterades 2026-10-07 03:57:11. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Så spelades Mexiko – Chile i Träningslandskamper
Med avspark 04:30 så spelades matchen i Träningslandskamper mellan Mexiko och Chile, den 7 oktober.
Chile vann mötet mot Mexiko
Chile vann till slutet mötet mot Mexiko med resultatet 2 - 0. Vinsten mot Mexiko innebär nya poäng till Chile i tabellen för Träningslandskamper. Mexiko kommer inte tilldelas några nya poäng efter förlusten.
De bästa oddsen inför Mexiko - Chile
Inför matchen mellan Mexiko och Chile i Träningslandskamper så var Mexiko spelbolagens favorit att vinna om vi kikar på oddsen. Och det högsta oddset på Mexiko hittade du hos Unibet till 1.54 gånger pengarna. I vår oddsjämförelse så gav de 2 spelbolagen i snitt oddset 6,13 på att Mexiko skulle vinna matchen.
På nederlagstippade Chile så kunde du spela på det högsta oddset 6.25 som du hittade hos bet365. Snittoddset på Chile som segrare låg på 1,54 gånger pengarna inför matchen.
Ett kryss mellan Mexiko och Chile gav som högst 4.10 gånger pengarna. Ett odds du kunde spela på hos Unibet. Ett oavgjort spel på Mexiko - Chile gav inför mötet i snitt oddset 3,90 gånger pengarna hos de 2 spelbolagen i listan ovan.
Poängfacit Mexiko
För Mexiko så har laget denna säsong i Träningslandskamper håvat in 0 poäng på de 18 matcherna som laget har spelat på hemmaplan. På hemmaplan har Mexiko ett snitt på 0 poäng per match.
0 poäng har Mexiko facit så här långt på 1 matcher i Träningslandskamper. På bortaplan har Mexiko därmed 0,00 poäng per match.
I Träningslandskamper har Mexiko denna säsong 0 inspelade poäng på de 19 matcher man har spelat. Per spelad match så har laget tagit 0,00 poäng i snitt.
Poängfacit Chile
Chile har ett hemmafacit i Träningslandskamper spelat 2 matcher och har 0 poäng i tabellen. Detta innebär att Chile har ett hemmasnitt på 0 poäng per match.
Chile har på bortaplan denna säsong 9 inhåvade poäng i Träningslandskamper på 6 spelade matcher. Detta gör att Mexiko har ett snitt på bortaplan med 1,50 poäng per match.
9 poäng har Chile tagit i Träningslandskamper under säsongen som gått, på de 8 matcher man spelat. Och har ett facit på 1,50 poäng i snitt per match.
| Mexiko | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 18 | 1 | 19 |
| Vunna matcher | 5 | 0 | 5 |
| Oavgjorda matcher | 8 | 0 | 8 |
| Förlorade matcher | 5 | 1 | 6 |
| Gjorda mål | 24 | 0 | 24 |
| Gjorda mål per match | 1,33 | 0,00 | 24,00 |
| Insläppta mål | 23 | 3 | 26 |
| Insläppta mål per match | 1,28 | 3,00 | 26,00 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 2,61 | 3,00 | 2,63 |
| Chile | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 2 | 6 | 8 |
| Vunna matcher | 2 | 3 | 5 |
| Oavgjorda matcher | 0 | 0 | 0 |
| Förlorade matcher | 0 | 3 | 3 |
| Gjorda mål | 4 | 9 | 13 |
| Gjorda mål per match | 2,00 | 1,50 | 2,17 |
| Insläppta mål | 2 | 8 | 10 |
| Insläppta mål per match | 1,00 | 1,33 | 1,67 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 3,00 | 2,83 | 2,88 |
Poängstatistik för Mexiko - Chile
Chile har vunnit 2, kryssat 0 och förlorat 3 av sina fem senast spelade matcher, med vinsten mot Mexiko inräknat. Förlusten för Mexiko innebär att man på de 5 senaste matcherna har vunnit 0, spelat 0 oavgjorda och förlorat 1 matcher.
Vinsten innebär nya poäng för Chile, som nu har plockat 6 poäng av möjliga på sina 5 senaste matcher. Tappade poäng för Mexiko innebär att man har samlat på sig 0 poäng på sina senaste 5 matcher, av totalt möjliga.
Målstatistik för Mexiko och Chile
På de 18 spelade hemmamatcherna under denna säsongen har Mexiko gjort totalt 24 mål, ett snitt på 1,33 gjorda mål per match. Under säsongen som har gått har Mexiko släppt in totalt 23 mål på 18 matcher som laget spelat på hemmaplan i Träningslandskamper, det innebär att Mexiko släppt in 1,28 mål per match i snitt.
Per match har Mexiko ett snitt på 24,00 gjorda mål, på de 19 matcher som spelats i Träningslandskamper under säsongen som gått. Under den gångna säsongen har Mexiko ett facit med 26 insläppta mål på de 19 matcher som spelats i ligan. I snitt har Mexiko släppt in 26,00 mål per match.
På de 6 bortamatcher som Chile spelat denna säsong i Träningslandskamper har laget gjort 9 mål, vilket ger ett snitt på 1,50 mål per match. Chile har på de 6 bortamatcher man spelat i Träningslandskamper släppt in 8 mål och har ett snitt på 1,33 insläppta mål per match.
Chile har ett facit denna säsongen i Träningslandskamper med 13 gjorda mål. På de 8 matcher som Chile har spelat så har man ett snitt på 2,17 producerade mål framåt per match. Chile har totalt spelat 8 matcher under säsongen och på dessa 8 matcher har man släppt in 10 mål, ett snitt på 1,67 insläppta mål per spelad match.


