Norwich – Liverpool 8/2, odds, streaming, speltips

Carrow Road2020-02-08 16:00Premier League Omgång 26 Stad: Norwich, NorfolkUnderlag: GräsKapacitet: 27244
Bästa matchoddsen
Vinstchans
Odds för Norwich - Liverpool
Matchfakta och matchinfo

Matchfakta Norwich – Liverpool i 8/2

Matchen mellan Norwich - Liverpool spelas den 8 februari i Premier League, med matchstart vid klockan 16:00.

Norwich - Liverpool speltips

På utvalda matcher har vi skrivit betting tips som du kan ta del av. Odds tips som är framtagna av våra skribenter så att du kan maximera dina vinster när du exempelvis ska betta på vårt Norwich - Liverpool speltips. Är du intresserad av speltips på andra matcher än Norwich - Liverpool så kolla in vår sida med speltips som du hittar i menyn.

Liverpool vann senast lagen möttes

Norwich och Liverpool möttes tidigare under säsongen i Premier League och det mötet slutade med en seger till Liverpool med 4 mål mot 1.

Tabell
Tabell
5 SenasteMaVOFGM-IMP
1 Liverpool 440012-41244008-212880020-624
2 Manchester City 421114-47430113-59851227-916
3 Arsenal 43108-51041215-65843113-1115
4 Leicester 431010-21041124-54842214-714
5 Chelsea 41216-55430112-99842218-1414
6 Crystal Palace 42204-1842024-7684228-814
7 Burnley 43016-3940315-63833211-912
8 West Ham 42025-7641306-46833211-1112
9 Tottenham 43019-3940225-92832314-1211
10 Bournemouth 41217-7542026-66832313-1311
11 Wolverhampton 41216-7541215-45824211-1110
12 Manchester United 42117-3740222-5282339-89
13 Sheffield United 41032-4341305-3682337-79
14 Brighton 41215-4541123-6482338-109
15 Aston Villa 41215-4541038-83822413-128
16 Newcastle 41212-2541033-11382245-138
17 Southampton 40134-10142024-5682158-157
18 Everton 42025-7640131-6182156-137
19 Norwich 42029-11640041-100820610-216
20 Watford 40223-8240131-12180354-203
Lagens form
Match
Resultat
16:005/10
5/10 16:00
Premier League
1 - 5
16:0028/9
28/9 16:00
2 - 0
16:0021/9
21/9 16:00
Premier League
2 - 0
18:3014/9
14/9 18:30
Premier League
3 - 2
16:0031/8
31/8 16:00
Premier League
2 - 0
13:3024/8
24/8 13:30
Premier League
2 - 3
16:0017/8
17/8 16:00
Premier League
3 - 1
21:009/8
9/8 21:00
Premier League
4 - 1
Match
Resultat
16:005/10
5/10 16:00
Premier League
2 - 1
13:3028/9
28/9 13:30
0 - 1
17:3022/9
22/9 17:30
Premier League
1 - 2
13:3014/9
14/9 13:30
Premier League
3 - 1
18:3031/8
31/8 18:30
Premier League
0 - 3
18:3024/8
24/8 18:30
Premier League
3 - 1
16:0017/8
17/8 16:00
1 - 2
21:009/8
9/8 21:00
Premier League
4 - 1
Resultat inbördes möten
Resultat inbördes möten
Match
Resultat
21:009/8
9/8 21:00
Premier League
4 - 1
13:4523/12016
2016 23/1 13:45
Premier League
4 - 5
17:0020/92015
2015 20/9 17:00
Premier League
1 - 1
13:0020/42014
2014 20/4 13:00
Premier League
2 - 3
20:454/122013
2013 4/12 20:45
Premier League
5 - 1
16:0019/12013
2013 19/1 16:00
Premier League
5 - 0
16:0029/92012
2012 29/9 16:00
Premier League
2 - 5
18:3028/42012
2012 28/4 18:30
Premier League
0 - 3
18:3022/102011
2011 22/10 18:30
Premier League
1 - 1
Lagens statistik i Premier League
Norwich HemmaBortaTotalt
Spelade matcher448
Vunna matcher202
Oavgjorda matcher000
Förlorade matcher246
Gjorda mål9110
Gjorda mål per match2,250,251,25
Insläppta mål111021
Insläppta mål per match2,752,502,63
Insläppta och gjorda mål per match5,002,753,88
Liverpool HemmaBortaTotalt
Spelade matcher448
Vunna matcher448
Oavgjorda matcher000
Förlorade matcher000
Gjorda mål12820
Gjorda mål per match3,002,002,50
Insläppta mål426
Insläppta mål per match1,000,500,75
Insläppta och gjorda mål per match4,002,503,25

Målstatistik för Norwich och Liverpool

Norwich har gjort 9 mål totalt hemma denna säsong i Premier League, ett snitt på 2,25 mål/match. På de 4 hemmamatcher som Norwich spelat denna säsong så har man släppt in 11 mål totalt och per match blir det 2,75 mål i snitt.

Under denna säsongen i Premier League har Norwich gjort totalt 10 mål på 8 matcher man spelat, vilket ger ett målsnitt på 1,25 mål per match. Under den gångna säsongen har Norwich ett facit med 21 insläppta mål på de 8 matcher som spelats i ligan. I snitt har Norwich släppt in 2,63 mål per match.

På de 4 bortamatcher som Liverpool spelat denna säsong i Premier League har laget gjort 8 mål, vilket ger ett snitt på 2,00 mål per match. Liverpool har i genomsnitt släppt in 0,50 mål per bortamatch i Premier League.

Bortalaget Liverpool har under säsongen i Premier League totalt gjort 20 mål i de 8 matcher som man har spelat. Det innebär att Liverpool har ett snitt på 2,50 gjorda mål i varje match. Totalt under säsongen i ligan så har Liverpool, på 8 spelade matcher, släppt in 0,75 mål i snitt per match.