Alaves odds, spelschema, live stream

Match
1
X
2
12:00 20/10
3.10
3.10
2.65
21:00 25/10
1.62
4.15
5.85

Oddsen uppdaterades 2019-10-15 00:24:09. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.

Tabell
La Liga 2019/20
5 SenasteMaVOFGM-IMP
1 Real Madrid 431010-51042206-38853016-818
2 Barcelona 440016-51241124-54851220-1016
3 Atlético Madrid 42204-2842113-2784317-415
4 Granada 32013-16522112-98842215-1014
5 Real Sociedad 32016-2652127-77841313-913
6 Sevilla 31114-4453026-79841310-1113
7 Athletic Bilbao 43015-1940312-3383327-412
8 Valencia 52309-6931023-63833212-1212
9 Villarreal 422013-7841036-63832319-1311
10 Levante 42205-2841035-83832310-1011
11 Osasuna 41304-3641213-4582517-711
12 Getafe 41216-6541216-65824212-1210
13 Valladolid 30302-2352125-6782427-810
14 Eibar 32016-4650324-63823310-109
15 Celta Vigo 52124-6730211-3282335-99
16 Real Betis 52218-6830123-101823311-169
17 Alaves 42113-1740132-8182245-98
18 Mallorca 52124-4730032-8082156-127
19 Espanyol 40041-10041213-4581254-145
20 Leganés 50142-8130122-4180264-122
Resultat
Match
Resultat
18:305/10
5/10 18:30
2 - 1
16:0029/9
29/9 16:00
2 - 0
21:0026/9
26/9 21:00
3 - 0
18:3022/9
22/9 18:30
2 - 0
14:0015/9
15/9 14:00
0 - 1
19:0031/8
31/8 19:00
1 - 1
17:0025/8
25/8 17:00
0 - 0
17:0018/8
18/8 17:00
1 - 0
Spelschema
Omgång 1
Match
Resultat
17:0018/8
17:00 18/8
La Liga 2019/20
1 - 0
Omgång 2
Match
Resultat
17:0025/8
17:00 25/8
La Liga 2019/20
0 - 0
Omgång 3
Match
Resultat
19:0031/8
19:00 31/8
La Liga 2019/20
1 - 1
Omgång 4
Match
Resultat
14:0015/9
14:00 15/9
La Liga 2019/20
0 - 1
Omgång 5
Match
Resultat
18:3022/9
18:30 22/9
La Liga 2019/20
2 - 0
Omgång 6
Match
Resultat
21:0026/9
21:00 26/9
La Liga 2019/20
3 - 0
Omgång 7
Match
Resultat
16:0029/9
16:00 29/9
La Liga 2019/20
2 - 0
Omgång 8
Match
Resultat
18:305/10
18:30 5/10
La Liga 2019/20
2 - 1
Omgång 9
Match
Resultat
12:0020/10
12:00 20/10
La Liga 2019/20
-
Omgång 10
Match
Resultat
21:0025/10
21:00 25/10
La Liga 2019/20
-
Omgång 11
Match
Resultat
19:0029/10
19:00 29/10
La Liga 2019/20
-
Omgång 12
Match
Resultat
16:003/11
16:00 3/11
La Liga 2019/20
-
Omgång 13
Match
Resultat
13:009/11
13:00 9/11
La Liga 2019/20
-
Omgång 14
Match
Resultat
21:0024/11
21:00 24/11
La Liga 2019/20
-
Omgång 15
Match
Resultat
21:001/12
21:00 1/12
La Liga 2019/20
-
Omgång 16
Match
Resultat
21:008/12
21:00 8/12
La Liga 2019/20
-
Omgång 17
Match
Resultat
21:0015/12
21:00 15/12
La Liga 2019/20
-
Omgång 18
Match
Resultat
21:0022/12
21:00 22/12
La Liga 2019/20
-
Omgång 19
Match
Resultat
21:005/1
21:00 5/1
La Liga 2019/20
-
Omgång 20
Match
Resultat
21:0019/1
21:00 19/1
La Liga 2019/20
-
Omgång 21
Match
Resultat
21:0026/1
21:00 26/1
La Liga 2019/20
-
Omgång 22
Match
Resultat
21:002/2
21:00 2/2
La Liga 2019/20
-
Omgång 23
Match
Resultat
21:009/2
21:00 9/2
La Liga 2019/20
-
Omgång 24
Match
Resultat
21:0016/2
21:00 16/2
La Liga 2019/20
-
Omgång 25
Match
Resultat
21:0023/2
21:00 23/2
La Liga 2019/20
-
Omgång 26
Match
Resultat
21:001/3
21:00 1/3
La Liga 2019/20
-
Omgång 27
Match
Resultat
21:008/3
21:00 8/3
La Liga 2019/20
-
Omgång 28
Match
Resultat
21:0015/3
21:00 15/3
La Liga 2019/20
-
Omgång 29
Match
Resultat
21:0022/3
21:00 22/3
La Liga 2019/20
-
Omgång 30
Match
Resultat
20:005/4
20:00 5/4
La Liga 2019/20
-
Omgång 31
Match
Resultat
20:0012/4
20:00 12/4
La Liga 2019/20
-
Omgång 32
Match
Resultat
20:0022/4
20:00 22/4
La Liga 2019/20
-
Omgång 33
Match
Resultat
20:0026/4
20:00 26/4
La Liga 2019/20
-
Omgång 34
Match
Resultat
20:003/5
20:00 3/5
La Liga 2019/20
-
Omgång 35
Match
Resultat
20:0010/5
20:00 10/5
La Liga 2019/20
-
Omgång 36
Match
Resultat
20:0013/5
20:00 13/5
La Liga 2019/20
-
Omgång 37
Match
Resultat
20:0017/5
20:00 17/5
La Liga 2019/20
-
Omgång 38
Match
Resultat
20:0024/5
20:00 24/5
La Liga 2019/20
-

Alaves spelar sina hemmamatcher på Estadio de Mendizorroza i Vitoria-Gasteiz som har en publikkapacitet på 19840 personer.

Alaves mötte Valencia i den senaste omgången och förlorade med 1-2.

Alaves möter Celta Vigo i nästa omgång på hemmaplan, med avspark 12:00 den 20/10.

Hemmaarena: Estadio de Mendizorroza
Kapacitet: 19840
Stad: Vitoria-Gasteiz
Underlag: Gräs