Valladolid odds, spelschema, live stream

Match
1
X
2
18:30 20/10
1.67
3.65
6.50
18:30 26/10
2.60
3.20
3.10
12:00 03/11
2.25
3.20
2.85
21:00 08/12
2.10
3.20
3.20
21:00 19/01
3.00
3.10
2.25
21:00 02/02
2.95
3.25
2.25
21:00 16/02
2.55
3.40
2.55
20:00 22/04
1.65
3.80
5.50

Oddsen uppdaterades 2019-10-15 07:55:57. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.

Tabell
La Liga 2019/20
5 SenasteMaVOFGM-IMP
1 Real Madrid 431010-51042206-38853016-818
2 Barcelona 440016-51241124-54851220-1016
3 Atlético Madrid 42204-2842113-2784317-415
4 Granada 32013-16522112-98842215-1014
5 Real Sociedad 32016-2652127-77841313-913
6 Sevilla 31114-4453026-79841310-1113
7 Athletic Bilbao 43015-1940312-3383327-412
8 Valencia 52309-6931023-63833212-1212
9 Villarreal 422013-7841036-63832319-1311
10 Levante 42205-2841035-83832310-1011
11 Osasuna 41304-3641213-4582517-711
12 Getafe 41216-6541216-65824212-1210
13 Valladolid 30302-2352125-6782427-810
14 Eibar 32016-4650324-63823310-109
15 Celta Vigo 52124-6730211-3282335-99
16 Real Betis 52218-6830123-101823311-169
17 Alaves 42113-1740132-8182245-98
18 Mallorca 52124-4730032-8082156-127
19 Espanyol 40041-10041213-4581254-145
20 Leganés 50142-8130122-4180264-122
Resultat
Match
Resultat
16:006/10
6/10 16:00
0 - 0
12:0029/9
29/9 12:00
0 - 2
19:0024/9
24/9 19:00
1 - 1
13:0021/9
21/9 13:00
2 - 0
18:3015/9
15/9 18:30
1 - 1
19:0031/8
31/8 19:00
2 - 0
19:0024/8
24/8 19:00
1 - 1
21:0018/8
18/8 21:00
1 - 2
Spelschema
Omgång 1
Match
Resultat
21:0018/8
21:00 18/8
La Liga 2019/20
1 - 2
Omgång 2
Match
Resultat
19:0024/8
19:00 24/8
La Liga 2019/20
1 - 1
Omgång 3
Match
Resultat
19:0031/8
19:00 31/8
La Liga 2019/20
2 - 0
Omgång 4
Match
Resultat
18:3015/9
18:30 15/9
La Liga 2019/20
1 - 1
Omgång 5
Match
Resultat
13:0021/9
13:00 21/9
La Liga 2019/20
2 - 0
Omgång 6
Match
Resultat
19:0024/9
19:00 24/9
La Liga 2019/20
1 - 1
Omgång 7
Match
Resultat
12:0029/9
12:00 29/9
La Liga 2019/20
0 - 2
Omgång 8
Match
Resultat
16:006/10
16:00 6/10
0 - 0
Omgång 9
Match
Resultat
18:3020/10
18:30 20/10
-
Omgång 10
Match
Resultat
18:3026/10
18:30 26/10
La Liga 2019/20
-
Omgång 11
Match
Resultat
21:1529/10
21:15 29/10
La Liga 2019/20
-
Omgång 12
Match
Resultat
12:003/11
12:00 3/11
La Liga 2019/20
-
Omgång 13
Match
Resultat
13:009/11
13:00 9/11
La Liga 2019/20
-
Omgång 14
Match
Resultat
21:0024/11
21:00 24/11
La Liga 2019/20
-
Omgång 15
Match
Resultat
21:001/12
21:00 1/12
La Liga 2019/20
-
Omgång 16
Match
Resultat
21:008/12
21:00 8/12
-
Omgång 17
Match
Resultat
21:0015/12
21:00 15/12
La Liga 2019/20
-
Omgång 18
Match
Resultat
21:0022/12
21:00 22/12
La Liga 2019/20
-
Omgång 19
Match
Resultat
21:005/1
21:00 5/1
La Liga 2019/20
-
Omgång 20
Match
Resultat
21:0019/1
21:00 19/1
La Liga 2019/20
-
Omgång 21
Match
Resultat
21:0026/1
21:00 26/1
La Liga 2019/20
-
Omgång 22
Match
Resultat
21:002/2
21:00 2/2
La Liga 2019/20
-
Omgång 23
Match
Resultat
21:009/2
21:00 9/2
La Liga 2019/20
-
Omgång 24
Match
Resultat
21:0016/2
21:00 16/2
La Liga 2019/20
-
Omgång 25
Match
Resultat
21:0023/2
21:00 23/2
La Liga 2019/20
-
Omgång 26
Match
Resultat
21:001/3
21:00 1/3
-
Omgång 27
Match
Resultat
21:008/3
21:00 8/3
-
Omgång 28
Match
Resultat
21:0015/3
21:00 15/3
La Liga 2019/20
-
Omgång 29
Match
Resultat
21:0022/3
21:00 22/3
La Liga 2019/20
-
Omgång 30
Match
Resultat
20:005/4
20:00 5/4
-
Omgång 31
Match
Resultat
20:0012/4
20:00 12/4
La Liga 2019/20
-
Omgång 32
Match
Resultat
20:0022/4
20:00 22/4
La Liga 2019/20
-
Omgång 33
Match
Resultat
20:0026/4
20:00 26/4
La Liga 2019/20
-
Omgång 34
Match
Resultat
20:003/5
20:00 3/5
La Liga 2019/20
-
Omgång 35
Match
Resultat
20:0010/5
20:00 10/5
La Liga 2019/20
-
Omgång 36
Match
Resultat
20:0013/5
20:00 13/5
La Liga 2019/20
-
Omgång 37
Match
Resultat
20:0017/5
20:00 17/5
La Liga 2019/20
-
Omgång 38
Match
Resultat
20:0024/5
20:00 24/5
La Liga 2019/20
-

Valladolid spelar sina hemmamatcher på Estadio Municipal José Zorrilla i Valladolid som har en publikkapacitet på 26512 personer.

Valladolid mötte Atlético Madrid i den senaste omgången och matchen slutade oavgjort 0-0.

Valladolid möter Athletic Bilbao i nästa omgång på bortaplan, med avspark 18:30 den 20/10.

Hemmaarena: Estadio Municipal José Zorrilla
Kapacitet: 26512
Stad: Valladolid
Underlag: Gräs