Atletic Club d’Escaldes – Dudelange 10/7, odds, livestream, speltips

Europa Point Stadium 2 - 3(1-2,1-1)10-07-2025 16:00Conference League Kvalomgång 1
1:2
Domare: Paul McLaughlin, Ireland Stad: Gibraltar Underlag: Konstgräs Kapacitet: 2000
Upp till 1000 kr att spela för på Atletic Club d'Escaldes vs Dudelange!
Regler och villkor gäller, 18+, spela ansvarsfullt www.stodlinjen.se, gäller endast nya kunder hos Unibet.
Spela för 1500 kr på matchen!
Regler och villkor gäller, 18+, spela ansvarsfullt www.stodlinjen.se, gäller endast nya kunder hos Expekt.
Omröstning

Du kan inte längre rösta på matchen mellan Atletic Club d'Escaldes - Dudelange. Se resultatet från omröstningen nedan.

Atletic Club d'Escaldes - Dudelange

No ratings yet

1 0
X 0
2 0
Bästa matchoddsen
1 2.90
X 3.25
2 2.40
Vinstchans
Odds för Atletic Club d'Escaldes - Dudelange

Oddsen uppdaterades 2025-07-10 12:16:19. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.

Startelvor
Atletic Club d'Escaldes 4-3-3 Youri Loen
Dudelange 4-3-3
Sergio Fúnez
Målvakt
1
Julian Britto
Försvarare
4
Kevagn Ronco
Försvarare
32
Federico Martin Villar
Försvarare
24
Evan Busto
Försvarare
2
Han Stevens
Mittfältare
15
Jeremy Perera
Mittfältare
14
Klaudio Krasniqi
Mittfältare
17
Julian Del Rio
Anfallare
10
Dylan Borge
Anfallare
9
Migue Campana
Anfallare
23
Avbytare
Leon Clinton
Mittfältare
16
Veron Parkes
Anfallare
20
Daniel Tudela Barreira
Målvakt
12
Ángelo Parody
Försvarare
3
Andrew Hernandez
Mittfältare
6
Evan de Haro
Mittfältare
8
Javi Méndez
Mittfältare
19
Luis Casas
Anfallare
11
Samuel Fernández
Anfallare
21
99 Ebrima Jarju
Målvakt
2 Michael Lilander
Försvarare
23 Milan Delevic
Försvarare
5 Gerdo Juhkam
Försvarare
29 Joseph Saliste
Försvarare
6 Luqman Gilmore
Mittfältare
10 Martin Miller
Mittfältare
25 Mouhamed Gueye
Mittfältare
77 Daniel Luts
Mittfältare
9 Sten Reinkort
Anfallare
14 Robi Saarma
Anfallare
Avbytare
7 Pa Assan Corr
Anfallare
28 Oskar Hoim
Mittfältare
19 Siim Luts
Mittfältare
12 Marko Meerits
Målvakt
70 Rando Isakar
Målvakt
15 Hindrek Ojamaa
Försvarare
27 Nikita Baranov
Försvarare
20 Muhammed Suso
Mittfältare
22 Sander Soo
Mittfältare
17 Pa Abdou Cham
Anfallare
Matchfakta och matchinfo

Atletic Club d

Matchinfo Atletic Club d'Escaldes – Dudelange i 10 juli

Atletic Club d'Escaldes och Dudelange möttes i Conference League den 10/7 med matchstart 16:00.

Dudelange vann mötet mot Atletic Club d'Escaldes

Det var dock Dudelange som utgick med seger i mötet med 3 mål mot 2. Dudelange plockar nya poäng i Conference League efter vinsten mot Atletic Club d'Escaldes. Förlusten för Atletic Club d'Escaldesinnebär att de går poänglösa från mötet med Dudelange.

De bästa & högsta oddsen inför Atletic Club d'Escaldes - Dudelange

Inför matchen mellan Atletic Club d'Escaldes och Dudelange i Conference League så var Dudelange spelbolagens favorit att vinna om vi kikar på oddsen. Och det högsta oddset på Dudelange hittade du hos Leo Vegas till 2.40 gånger pengarna. Av de 3 spelbolagen i vår oddsjämförelse så var snittoddet 2,90 på Dudelange som vinnare mot Atletic Club d'Escaldes.

Atletic Club d'Escaldes var nederlagstippade i mötet mot Dudelange och det högsta oddset på Atletic Club d'Escaldes som vinnare hittade du hos Unibet till oddset 2.90. Snittoddset på Atletic Club d'Escaldes som segrare låg på 2,39 gånger pengarna inför matchen.

Det högsta spelet på ett kryss i mötet mellan Atletic Club d'Escaldes och Dudelange kunde du betta på hos Unibet till intressanta 3.25 gånger pengarna. Att Atletic Club d'Escaldes och Dudelange skulle kryssa matchen gav inför mötet i snitt oddset 3,25 hos de 3 spelbolagen i vår oddsjämförelse.

Poängfacit Atletic Club d'Escaldes

För Atletic Club d'Escaldes så har laget denna säsong i Conference League håvat in 0 poäng på de 2 matcherna som laget har spelat på hemmaplan. Atletic Club d'Escaldes har ett hemmafacit med 0 poäng per match.

På 2 spelade matcher har Atletic Club d'Escaldes denna säsong i Conference League tagit 4 poäng. På bortaplan så har Atletic Club d'Escaldes därmed tagit 2,00 poäng per match så här långt.

På 4 spelade matcher så har Atletic Club d'Escaldes håvat in 4 poäng under säsongen i event. Detta innebär att Atletic Club d'Escaldes har ett snitt på 2,00 poäng per match.

Poängfacit Dudelange

Dudelange har denna säsongen i Conference League tagit 0 poäng på de 1 matcher laget spelat på hemmaplan. Och ett hemmafacit på 0 poäng per spelad match.

Denna säsong i Conference League har Dudelange ett facit med 3 poäng på 1 spelade matcher på bortaplan. Så här långt så har Dudelange därmed ett bortasnitt på 3,00 poäng per match.

I Conference League har Dudelange under säsong tagit 3 poäng på 2 matcher laget har spelat. Laget har därmed i snitt, per spelad match, tagit 3,00 poäng.

Tabell
Tabell & Poängställning
Conference League 2025/26
Gruppspel 5 Senaste Ma V O F +/- P
1 Strasbourg 3 2 1 0 3 7 3 3 0 0 3 9 6 5 1 0 6 16
2 Rakow Czestochowa 3 3 0 0 6 9 3 1 2 0 1 5 6 4 2 0 7 14
3 AEK Aten 3 2 1 0 7 7 3 2 0 1 0 6 6 4 1 1 7 13
4 Sparta Prag 3 2 1 0 6 7 3 2 0 1 1 6 6 4 1 1 7 13
5 Rayo Vallecano 3 3 0 0 6 9 3 1 1 1 0 4 6 4 1 1 6 13
6 Shakhtar Donetsk 3 1 1 1 1 4 3 3 0 0 4 9 6 4 1 1 5 13
7 FSV Mainz 05 3 3 0 0 4 9 3 1 1 1 0 4 6 4 1 1 4 13
8 AEK Larnaca 3 2 1 0 5 7 3 1 2 0 1 5 6 3 3 0 6 12
9 FC Lausanne 3 2 1 0 4 7 3 1 1 1 -1 4 6 3 2 1 3 11
10 Crystal Palace 3 1 1 1 1 4 3 2 0 1 4 6 6 3 1 2 5 10
11 Lech Poznan 3 2 1 0 5 7 3 1 0 2 -1 3 6 3 1 2 4 10
12 Samsunspor 3 2 0 1 5 6 3 1 1 1 -1 4 6 3 1 2 4 10
13 Celje 3 2 1 0 3 7 3 1 0 2 -2 3 6 3 1 2 1 10
14 AZ Alkmaar 3 2 1 0 3 7 3 1 0 2 -3 3 6 3 1 2 0 10
15 Fiorentina 3 2 0 1 2 6 3 1 0 2 1 3 6 3 0 3 3 9
16 Rijeka 3 2 1 0 4 7 3 0 2 1 -1 2 6 2 3 1 3 9
17 Jagiellonia Bialystok 3 2 0 1 1 6 3 0 3 0 0 3 6 2 3 1 1 9
18 Omonia 3 1 0 2 0 3 3 1 2 0 1 5 6 2 2 2 1 8
19 Noah Artsakh 3 2 0 1 1 6 3 0 2 1 -2 2 6 2 2 2 -1 8
20 FC Drita Gjilan 3 1 1 1 -2 4 3 1 1 1 -2 4 6 2 2 2 -4 8
21 KuPS 3 1 2 0 2 5 3 0 2 1 -1 2 6 1 4 1 1 7
22 Shkëndija 3 2 1 0 3 7 3 0 0 3 -4 0 6 2 1 3 -1 7
23 Zrinjski 3 2 1 0 6 7 3 0 0 3 -8 0 6 2 1 3 -2 7
24 Sigma Olomouc 3 1 1 1 0 4 3 1 0 2 -2 3 6 2 1 3 -2 7
25 Universitatea Craiova 3 1 1 1 0 4 3 1 0 2 -2 3 6 2 1 3 -2 7
26 Lincoln 3 2 1 0 2 7 3 0 0 3 -10 0 6 2 1 3 -8 7
27 Dynamo Kiev 3 2 0 1 6 6 3 0 0 3 -6 0 6 2 0 4 0 6
28 Legia Warszawa 3 1 0 2 1 3 3 1 0 2 -1 3 6 2 0 4 0 6
29 Slovan Bratislava 3 2 0 1 1 6 3 0 0 3 -5 0 6 2 0 4 -4 6
30 Breidablik 3 1 2 0 2 5 3 0 0 3 -7 0 6 1 2 3 -5 5
31 Shamrock Rovers 3 1 0 2 -1 3 3 0 1 2 -5 1 6 1 1 4 -6 4
32 BK Häcken 3 0 2 1 -1 2 3 0 1 2 -2 1 6 0 3 3 -3 3
33 Hamrun Spartans 3 1 0 2 -1 3 3 0 0 3 -6 0 6 1 0 5 -7 3
34 Shelbourne 3 0 1 2 -4 1 3 0 1 2 -3 1 6 0 2 4 -7 2
35 Aberdeen 3 0 1 2 -2 1 3 0 1 2 -9 1 6 0 2 4 -11 2
36 Rapid Wien 3 0 0 3 -5 0 3 0 1 2 -6 1 6 0 1 5 -11 1
Lagens form
31/7 2025
1 - 1
24/7 2025
1 - 2
17/7 2025
2 - 3
10/7 2025
2 - 3
17/7 2025
2 - 3
10/7 2025
2 - 3
Resultat inbördes möten
Resultat inbördes möten
17/7 2025
2 - 3
10/7 2025
2 - 3
18/7 2024
Europa Conference League - Kvalomgång 1
1 - 1
11/7 2024
Europa Conference League - Kvalomgång 1
0 - 1
Lagens statistik i Conference League
Atletic Club d'Escaldes Hemma Borta Totalt
Spelade matcher 2 2 4
Vunna matcher 0 1 1
Oavgjorda matcher 0 1 1
Förlorade matcher 2 0 2
Gjorda mål 3 4 7
Gjorda mål per match 1,50 2,00 3,50
Insläppta mål 5 3 8
Insläppta mål per match 2,50 1,50 4,00
Insläppta och gjorda mål per match 4,00 3,50 3,75
Dudelange Hemma Borta Totalt
Spelade matcher 1 1 2
Vunna matcher 0 1 1
Oavgjorda matcher 0 0 0
Förlorade matcher 1 0 1
Gjorda mål 2 3 5
Gjorda mål per match 2,00 3,00 5,00
Insläppta mål 3 2 5
Insläppta mål per match 3,00 2,00 5,00
Insläppta och gjorda mål per match 5,00 5,00 5,00

Poängstatistik för Atletic Club d'Escaldes - Dudelange

Vinsten mot Atletic Club d'Escaldes innebär att Dudelange har ett facit av 1 vinster, 0 förluster och 0 oavgjorda matcher på sina fem senaste matcher. Atletic Club d'Escaldes har efter förlusten ett facit av 1 vinster, 0 förluster och 1 oavgjorda resultat på sina fem senaste matcher.

På sina fem senast spelade matcher har Dudelange efter sin vinst mot Atletic Club d'Escaldes plockat 3 poäng av möjliga. Förlusten innebär att Atletic Club d'Escaldes inte tilldelas några nya poäng, och poängtappet innebär att de av möjliga har spelat in 4 poäng på sina fem senaste matcher.

Målstatistik för Atletic Club d'Escaldes och Dudelange

Atletic Club d'Escaldes har gjort 3 mål totalt hemma denna säsong i Conference League, ett snitt på 1,50 mål/match. Under säsongen som har gått har Atletic Club d'Escaldes släppt in totalt 5 mål på 2 matcher som laget spelat på hemmaplan i Conference League, det innebär att Atletic Club d'Escaldes släppt in 2,50 mål per match i snitt.

Totalt har Atletic Club d'Escaldes producerat 7 mål i Conference League under säsongen som har gått. På de 4 matcher laget spelat så har Atletic Club d'Escaldes ett snitt på 3,50 gjorda mål per match. Ser man till antalet insläppta mål under hela säsongen i ligan så har Atletic Club d'Escaldes ett snitt på 4,00 insläppta mål per match, på de 4 matcher som spelats.

På de 1 bortamatcher som Dudelange spelat denna säsong i Conference League har laget gjort 3 mål, vilket ger ett snitt på 3,00 mål per match. Dudelange har å sin sida ett bortafacit med 2 insläppta mål under säsongen i Conference League.

Bortalaget Dudelange har under säsongen i Conference League totalt gjort 5 mål i de 2 matcher som man har spelat. Det innebär att Dudelange har ett snitt på 5,00 gjorda mål i varje match. Totalt under säsongen i ligan så har Dudelange, på 2 spelade matcher, släppt in 5,00 mål i snitt per match.