Du kan inte längre rösta på matchen mellan Austria Wien - Braga. Se resultatet från omröstningen nedan.
Austria Wien - Braga
No ratings yet
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- Matchat spel upp till 1000 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
Oddsen uppdaterades 2026-08-27 19:59:49. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Matchfakta Austria Wien – Braga i Conference League
Austria Wien och Braga möttes den 27-08-2026 med avspark 20:30 i Conference League.
Oavgjort mellan Austria Wien - Braga
Austria Wien och Braga kryssade till slut i mötet med slutresultatet 0 - 0. Austria Wien och Braga kommer båda tilldelas poäng efter att matchen slutat oavgjort.
De bästa & högsta oddsen inför Austria Wien - Braga
Inför matchen mellan Austria Wien och Braga i Conference League så var Braga spelbolagens favorit att vinna om vi kikar på oddsen. Och det högsta oddset på Braga hittade du hos Unibet till 2.02 gånger pengarna. I snitt låg oddset på en vinst till Braga på 3,45 gånger pengarna, hos de 2 spelbolagen som finns med på vår lista ovan.
Austria Wien var underdogs mot Braga och det högsta oddset på nederlagstippade Austria Wien kunde du spela på hos spelbolaget bet365 till 3.50 gånger pengarna. I vår oddsjämförelse på detta möte så gav de 2 spelbolagen i snitt oddset 1,99 på Austria Wien som vinnare.
Det högsta spelet på ett kryss i mötet mellan Austria Wien och Braga kunde du betta på hos bet365 till intressanta 3.50 gånger pengarna. De 2 spelbolagen i vår oddsjämförelse gav i snitt oddset 3,33 gånger pengarna på ett oavgjort resultat mellan Austria Wien - Braga.
Poängfacit Austria Wien
För Austria Wien så har laget denna säsong i Conference League håvat in 0 poäng på de 3 matcherna som laget har spelat på hemmaplan. Detta gör att Austria Wien har ett snitt på 0 poäng per hemmamatch.
Austria Wien har ett bortafacit i Conference League med 6 poäng på 3 spelade matcher. På bortaplan har Austria Wien därmed 2,00 poäng per match.
På de 6 matcher Austria Wien har spelat denna säsong i Conference League så har laget tagit 6 poäng. Austria Wien har därmed ett facit med 2,00 inspelade poäng per match.
Poängfacit Braga
Braga har ett hemmafacit i Conference League spelat 2 matcher och har 0 poäng i tabellen. Braga har ett facit på 0 poäng per hemmamatch.
På bortaplan så har Braga i Conference League under säsongen 2 inspelade poäng på 2 matcher laget har spelat. Så här långt så har Braga därmed ett bortasnitt på 1,00 poäng per match.
Braga har på 4 spelade matcher i Conference League tagit 2 poäng denna säsongen. Laget har därmed i snitt, per spelad match, tagit 1,00 poäng.
| Gruppspel | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | AA Gent | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2 | AEP Paphos | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 3 | Ajax | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 4 | Atalanta | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 5 | Borac Banja Luka | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 6 | Braga | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 7 | Brann | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 8 | Brighton and Hove Albion | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 9 | CSKA Sofia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 10 | Egnatia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 11 | FC Köpenhamn | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 12 | FC Lugano | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | FC Nordsjaelland | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 14 | Freiburg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 15 | Getafe | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16 | Hajduk Split | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 17 | Hearts | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 18 | Iberia 1999 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 19 | Inter Club d'Escaldes | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | Jablonec | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21 | Kairat Almaty | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22 | Kauno Žalgiris | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 23 | KuPS | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 24 | Lincoln | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 25 | Midtjylland | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 26 | Mjällby AIF | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 27 | Monaco | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 28 | Panathinaikos | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 29 | Riga FC | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 30 | Röda Stjärnan | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 31 | Sint-Truiden | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 32 | Thun | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 33 | Trabzonspor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 34 | Twente | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 35 | Universitatea Craiova | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 36 | Århus | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Austria Wien | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 3 | 3 | 6 |
| Vunna matcher | 2 | 2 | 4 |
| Oavgjorda matcher | 1 | 0 | 1 |
| Förlorade matcher | 0 | 1 | 1 |
| Gjorda mål | 8 | 4 | 12 |
| Gjorda mål per match | 2,67 | 1,33 | 4,00 |
| Insläppta mål | 5 | 3 | 8 |
| Insläppta mål per match | 1,67 | 1,00 | 2,67 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 4,33 | 2,33 | 3,33 |
| Braga | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 2 | 2 | 4 |
| Vunna matcher | 2 | 0 | 2 |
| Oavgjorda matcher | 0 | 2 | 2 |
| Förlorade matcher | 0 | 0 | 0 |
| Gjorda mål | 3 | 0 | 3 |
| Gjorda mål per match | 1,50 | 0,00 | 1,50 |
| Insläppta mål | 0 | 0 | 0 |
| Insläppta mål per match | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 1,50 | 0,00 | 0,75 |
Poängstatistik för Austria Wien - Braga
Båda lagen kan notera ett kryss i sitt facit för de fem senaste matcherna. Det innebär ett facit av 2 vinster, 0 kryss och 1 förluster för Austria Wien, och totalt 0 vinster, 2 kryss och 0 förluster för Braga.
Båda lagen tilldelas poäng i Conference League efter det oavgjorda resultatet. På de fem senaste matcherna, och de möjliga poängen, har Austria Wien spelat in 6 poäng samtidigt som Braga har säkrat 2 poäng.
Målstatistik för Austria Wien och Braga
På de 3 spelade hemmamatcherna under denna säsongen har Austria Wien gjort totalt 8 mål, ett snitt på 2,67 gjorda mål per match. På de 3 hemmamatcher som Austria Wien spelat denna säsong så har man släppt in 5 mål totalt och per match blir det 1,67 mål i snitt.
På de 6 matcher Austria Wien spelat i Conference League denna säsong så har laget gjort totalt 12 mål, med ett snitt på 4,00 mål per match. Austria Wien har under säsongen släppt in totalt 8 mål i ligan på de 6 matcher som spelats.
Under säsongen i Conference League har Braga gjort 0 mål på de 2 bortamatcher man spelat. Braga har å sin sida ett bortafacit med 0 insläppta mål under säsongen i Conference League.
Per match har Braga i snitt producerat 1,50 mål framåt på de 4 matcher som spelats i Conference League. Braga har totalt spelat 4 matcher under säsongen och på dessa 4 matcher har man släppt in 0 mål, ett snitt på 0,00 insläppta mål per spelad match.



