Du kan inte längre rösta på matchen mellan Borac Banja Luka - Vikingur Reykjavik. Se resultatet från omröstningen nedan.
Borac Banja Luka - Vikingur Reykjavik
No ratings yet
- Matchat spel upp till 1000 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
Oddsen uppdaterades 2026-08-27 19:59:49. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Matchinfo Borac Banja Luka – Vikingur Reykjavik i 27 augusti
Borac Banja Luka och Vikingur Reykjavik gjorde upp den 27 augusti. Matchen spelades i Conference League med matchstart 20:30.
Borac Banja Luka vann matchen mot Vikingur Reykjavik
Det blev till slut Borac Banja Luka som gick segrande ur mötet mot Vikingur Reykjavik med siffrorna 3 - 1. Vinsten mot Vikingur Reykjavik innebär nya poäng till Borac Banja Luka i tabellen för Conference League. Vikingur Reykjavik kommer inte tilldelas några nya poäng efter förlusten.
1X2-oddsen på Borac Banja Luka - Vikingur Reykjavik
Kikade vi på oddsen inför mötet i Conference League mellan Borac Banja Luka och Vikingur Reykjavik så var Borac Banja Luka oddsfavorit att vinna matchen. Spelbolaget Unibet gav då det högsta oddset till 2.02 gånger pengarna på Borac Banja Luka som vinnare. De 2 spelbolagen i vår lista ovan gav i snitt oddset 3,10 att favoriten Borac Banja Luka skulle vinna matchen.
Vikingur Reykjavik var spelbolagens under dog i mötet mot Borac Banja Luka i Champions League. Och det bästa oddset på en vinst till Vikingur Reykjavik gav bet365 till oddset 3.10. Spelbolagen trodde som sagt inte på en vinst till Vikingur Reykjavik och de 2 spelbolagen som du ser i oddsjämförelsen ovan gav i snitt oddset 2,01 på en seger till Vikingur Reykjavik.
Det högsta spelet på ett kryss i mötet mellan Borac Banja Luka och Vikingur Reykjavik kunde du betta på hos bet365 till intressanta 3.75 gånger pengarna. Före avspark mellan Borac Banja Luka - Vikingur Reykjavik så gav ett spel på ett oavgjort resultat i snitt oddset 3,63.
Poängfacit Borac Banja Luka
För Borac Banja Luka så har laget denna säsong i Conference League håvat in 0 poäng på de 3 matcherna som laget har spelat på hemmaplan. Ett facit som innebär 0 poäng per spelad hemmamatch.
7 poäng har Borac Banja Luka facit så här långt på 3 matcher i Conference League. Och detta gör att Borac Banja Luka har ett poängsnitt på bortaplan med 2,33 poäng per spelad match.
I Conference League har Borac Banja Luka 7 poäng på 6 spelade matcher totalt. Per spelad match så har laget tagit 2,33 poäng i snitt.
Poängfacit Vikingur Reykjavik
Vikingur Reykjavik facit så här långt är 0 inspelade poäng i Conference League på 1 hemmamatcher. Laget har med det ett facit på 0 poäng per spelad match hemma.
På 1 matcher har Vikingur Reykjavik under säsong tagit 0 poäng i event. Vikingur Reykjavik har med andra ord 0,00 inspelade poäng per bortamatch.
På totalt 2 matcher Vikingur Reykjavik har spelat under säsongen har man håvat in 0 poäng i event. Vikingur Reykjavik har därmed denna säsong ett poängsnitt på 0,00 poäng per match.
| Gruppspel | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | AA Gent | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2 | AEP Paphos | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 3 | Ajax | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 4 | Atalanta | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 5 | Borac Banja Luka | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 6 | Braga | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 7 | Brann | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 8 | Brighton and Hove Albion | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 9 | CSKA Sofia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 10 | Egnatia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 11 | FC Köpenhamn | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 12 | FC Lugano | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | FC Nordsjaelland | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 14 | Freiburg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 15 | Getafe | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16 | Hajduk Split | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 17 | Hearts | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 18 | Iberia 1999 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 19 | Inter Club d'Escaldes | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | Jablonec | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21 | Kairat Almaty | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22 | Kauno Žalgiris | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 23 | KuPS | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 24 | Lincoln | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 25 | Midtjylland | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 26 | Mjällby AIF | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 27 | Monaco | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 28 | Panathinaikos | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 29 | Riga FC | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 30 | Röda Stjärnan | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 31 | Sint-Truiden | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 32 | Thun | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 33 | Trabzonspor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 34 | Twente | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 35 | Universitatea Craiova | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 36 | Århus | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Borac Banja Luka | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 3 | 3 | 6 |
| Vunna matcher | 3 | 2 | 5 |
| Oavgjorda matcher | 0 | 1 | 1 |
| Förlorade matcher | 0 | 0 | 0 |
| Gjorda mål | 7 | 11 | 18 |
| Gjorda mål per match | 2,33 | 3,67 | 6,00 |
| Insläppta mål | 1 | 8 | 9 |
| Insläppta mål per match | 0,33 | 2,67 | 3,00 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 2,67 | 6,33 | 4,50 |
| Vikingur Reykjavik | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 1 | 1 | 2 |
| Vunna matcher | 0 | 0 | 0 |
| Oavgjorda matcher | 0 | 0 | 0 |
| Förlorade matcher | 1 | 1 | 2 |
| Gjorda mål | 1 | 1 | 2 |
| Gjorda mål per match | 1,00 | 1,00 | 2,00 |
| Insläppta mål | 3 | 3 | 6 |
| Insläppta mål per match | 3,00 | 3,00 | 6,00 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 4,00 | 4,00 | 4,00 |
Poängstatistik för Borac Banja Luka - Vikingur Reykjavik
Borac Banja Luka har ett facit av 2 vunna, 1 oavgjorda och 0 förlorade på sina fem senaste matcher efter att ha besegrat Vikingur Reykjavik. På Vikingur Reykjavik fem senast spelade matcher har man stått för 0 vinster, 1 förluster och 0 kryss – med förlusten mot Borac Banja Luka inräknat.
På sina fem senast spelade matcher har Borac Banja Luka efter sin vinst mot Vikingur Reykjavik plockat 7 poäng av möjliga. Förlusten innebär att Vikingur Reykjavik inte tilldelas några nya poäng, och poängtappet innebär att de av möjliga har spelat in 0 poäng på sina fem senaste matcher.
Målstatistik för Borac Banja Luka och Vikingur Reykjavik
Borac Banja Luka har ett målsnitt på 2,33 gjorda mål per hemmamatch i Conference League. I Conference League har Borac Banja Luka släppt in 1 mål på hemmaplan denna säsongen.
Per match har Borac Banja Luka ett snitt på 6,00 gjorda mål, på de 6 matcher som spelats i Conference League under säsongen som gått. Under den gångna säsongen har Borac Banja Luka ett facit med 9 insläppta mål på de 6 matcher som spelats i ligan. I snitt har Borac Banja Luka släppt in 3,00 mål per match.
På de 1 bortamatcher som Vikingur Reykjavik spelat denna säsong i Conference League har laget gjort 1 mål, vilket ger ett snitt på 1,00 mål per match. Vikingur Reykjavik har å sin sida ett bortafacit med 3 insläppta mål under säsongen i Conference League.
Offensivt har Vikingur Reykjavik gjort 2,00 mål per match i Conference League på de 2 matcher som spelats under säsongen. Totalt under säsongen i ligan så har Vikingur Reykjavik, på 2 spelade matcher, släppt in 6,00 mål i snitt per match.



