Hur tror du att mötet mellan Celje - Red Bull Salzburg slutar? Gör din röst hörd nedan.
Rösta för att se resultat.
- Matchat spel upp till 1000 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- Matchat spel upp till 1000 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
Oddsen uppdaterades 2026-10-17 19:45:18. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Matchfakta Celje – Red Bull Salzburg den 22/10
Avspark mellan Celje - Red Bull Salzburg är vid klockan 21:00 den 22/10.
Speltips Celje - Red Bull Salzburg
Är du intresserad av att spela, missa inte de speltips vi plockar fram på de matcher vi tycker är extra intressanta. Det bästa av allt är att det är helt kostnadsfritt att ta del av våra odds tips på Celje - Red Bull Salzburg, eller andra matcher, och du väljer helt själv om du ska satsa eller inte. Kika in på vår sida om speltips för att lägga ett spel på fler matcher än Celje - Red Bull Salzburg.
Jämför vi oddsen från spelbolagen så talar de för en seger till Red Bull Salzburg. Är du intresserad av att betta på Red Bull Salzburg så ger Unibet det mest fördelaktiga bettet till 1.84 gånger pengarna. Tror du på en skräll i detta möte och att nederlagstippade Celje utgår med seger, trots att spelbolagen är försiktiga? Då bettar du med fördel hos Unibet som just nu ger det bästa och högsta oddset till 4.10 gånger pengarna.
Spela på de bästa oddsen med BetOmaten
Vårt verktyg BetOmaten är en ypperlig tjänst som du kan använda för att betta på Celje - Red Bull Salzburg. Den fungerar som en oddskorg dit du kan lägga in odds för att kalkylera vart du får bästa avkastning på din insats. Tryck helt enkelt på för att lägga till de bästa oddsen i din oddskorg.
Jämför de bästa oddsen på Celje - Red Bull Salzburg
På denna sida listar vi oddsen på olika bettyper från flera spelbolag så att du själv kan jämföra hos vilket spelbolag du hittar de bästa oddsen och kan spela på mötet mellan Celje och Red Bull Salzburg.
| Gruppspel | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Juventus | 1 | 5 | 3 | 1 | 1 | 3 | 2 | 6 | 6 |
| 2 | Bayer Leverkusen | 1 | 2 | 3 | 1 | 4 | 3 | 2 | 6 | 6 |
| 3 | Benfica | 1 | 3 | 3 | 1 | 2 | 3 | 2 | 5 | 6 |
| 4 | Besiktas | 1 | 3 | 3 | 1 | 1 | 3 | 2 | 4 | 6 |
| 5 | Bournemouth | 1 | 3 | 3 | 1 | 1 | 3 | 2 | 4 | 6 |
| 6 | Omonia | 1 | 1 | 3 | 1 | 3 | 3 | 2 | 4 | 6 |
| 7 | Ferencváros | 1 | 1 | 3 | 1 | 2 | 3 | 2 | 3 | 6 |
| 8 | Lyon | 1 | 1 | 3 | 1 | 1 | 3 | 2 | 2 | 6 |
| 9 | Olympiakos | 1 | 1 | 3 | 1 | 1 | 3 | 2 | 2 | 6 |
| 10 | Royale Union | 1 | 0 | 1 | 1 | 3 | 3 | 2 | 3 | 4 |
| 11 | Rennes | 1 | 1 | 3 | 1 | 0 | 1 | 2 | 1 | 4 |
| 12 | Dinamo Zagreb | 1 | 1 | 3 | 1 | 0 | 1 | 2 | 1 | 4 |
| 13 | Crystal Palace | 1 | 4 | 3 | 1 | -1 | 0 | 2 | 3 | 3 |
| 14 | Milan | 1 | -2 | 0 | 1 | 4 | 3 | 2 | 2 | 3 |
| 15 | OFI Kreta | 1 | 2 | 3 | 1 | -1 | 0 | 2 | 1 | 3 |
| 16 | Sunderland | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 |
| 17 | AZ Alkmaar | 1 | 1 | 3 | 1 | -1 | 0 | 2 | 0 | 3 |
| 18 | Red Bull Salzburg | 1 | -4 | 0 | 1 | 1 | 3 | 2 | -3 | 3 |
| 19 | Lilleström | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 |
| 20 | Sparta Prag | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 21 | Real Sociedad | 1 | -1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | -1 | 1 |
| 22 | Hapoel Beer Sheva FC | 1 | 0 | 1 | 1 | -1 | 0 | 2 | -1 | 1 |
| 23 | Levski Sofia | 1 | -1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | -1 | 1 |
| 24 | Sturm Graz | 1 | 0 | 1 | 1 | -3 | 0 | 2 | -3 | 1 |
| 25 | NEC Nijmegen | 1 | 0 | 1 | 1 | -5 | 0 | 2 | -5 | 1 |
| 26 | Jagiellonia Bialystok | 0 | 0 | 0 | 1 | -1 | 0 | 1 | -1 | 0 |
| 27 | Anderlecht | 1 | -1 | 0 | 1 | -1 | 0 | 2 | -2 | 0 |
| 28 | Celta Vigo | 1 | -1 | 0 | 1 | -1 | 0 | 2 | -2 | 0 |
| 29 | Hoffenheim | 1 | -1 | 0 | 1 | -2 | 0 | 2 | -3 | 0 |
| 30 | Marseille | 1 | -1 | 0 | 1 | -3 | 0 | 2 | -4 | 0 |
| 31 | Viktoria Plzen | 1 | -3 | 0 | 1 | -1 | 0 | 2 | -4 | 0 |
| 32 | Celtic | 1 | -2 | 0 | 1 | -3 | 0 | 2 | -5 | 0 |
| 33 | Celje | 1 | -3 | 0 | 1 | -2 | 0 | 2 | -5 | 0 |
| 34 | Lech Poznan | 1 | -4 | 0 | 1 | -4 | 0 | 2 | -8 | 0 |
| Celje | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 1 | 1 | 2 |
| Vunna matcher | 0 | 0 | 0 |
| Oavgjorda matcher | 0 | 0 | 0 |
| Förlorade matcher | 1 | 1 | 2 |
| Gjorda mål | 0 | 0 | 0 |
| Gjorda mål per match | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Insläppta mål | 3 | 2 | 5 |
| Insläppta mål per match | 3,00 | 2,00 | 5,00 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 3,00 | 2,00 | 2,50 |
| Red Bull Salzburg | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 3 | 3 | 6 |
| Vunna matcher | 2 | 2 | 4 |
| Oavgjorda matcher | 0 | 1 | 1 |
| Förlorade matcher | 1 | 0 | 1 |
| Gjorda mål | 4 | 5 | 9 |
| Gjorda mål per match | 1,33 | 1,67 | 3,00 |
| Insläppta mål | 4 | 3 | 7 |
| Insläppta mål per match | 1,33 | 1,00 | 2,33 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 2,67 | 2,67 | 2,67 |
Målstatistik för Celje och Red Bull Salzburg
Celje har gjort 0 mål totalt hemma denna säsong i Europa League, ett snitt på 0,00 mål/match. På hemmaplan har Celje släppt in 3,00 mål i genomsnitt denna säsongen i Europa League.
Per match har Celje ett snitt på 0,00 gjorda mål, på de 2 matcher som spelats i Europa League under säsongen som gått. Celje har denna säsongen släppt in totalt 5 mål i ligan. Det innebär att på de 2 matcher som spelats så har Celje 5,00 insläppta mål per match.
På de 3 bortamatcher som Red Bull Salzburg spelat denna säsong i Europa League har laget gjort 5 mål, vilket ger ett snitt på 1,67 mål per match. Red Bull Salzburg har på bortaplan släppt in 3 mål i Europa League. På de 3 bortamatcher som Red Bull Salzburg spelat så har man ett genomsnitt på 1,00 insläppta mål.
Bortalaget Red Bull Salzburg har under säsongen i Europa League totalt gjort 9 mål i de 6 matcher som man har spelat. Det innebär att Red Bull Salzburg har ett snitt på 3,00 gjorda mål i varje match. Totalt under säsongen i ligan så har Red Bull Salzburg, på 6 spelade matcher, släppt in 2,33 mål i snitt per match.



