Milan odds, spelschema, live stream

Match
1
X
2
20:45 20/10
1.50
4.50
8.00
18:00 27/10
2.15
3.75
3.50
16:00 15/03
3.15
4.25
1.80

Oddsen uppdaterades 2019-10-15 03:34:47. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.

Tabell
Serie A - 2019/20 (Italien)
5 SenasteMaVOFGM-IMP
1 Juventus 33008-4943105-210761013-619
2 Inter 43017-2933007-29760114-418
3 Atalanta 31117-64440011-412751118-1016
4 Napoli 32014-26421111-87741215-1013
5 Lazio 32107-1741126-54732213-611
6 Cagliari 41125-5432105-27732210-711
7 Fiorentina 42116-5731116-54732212-1011
8 Roma 41218-8531203-25724111-1010
9 Torino 42115-4731025-63731310-1010
10 Hellas Verona 41213-2531113-3472326-59
11 Bologna 31114-4441215-5572329-99
12 Parma 42025-6631023-4373048-109
13 Milan 31022-5342024-4673046-99
14 Udinese 42023-4630120-2172143-67
15 Lecce 30121-5142026-9672147-147
16 Sassuolo 32018-5630033-70620411-126
17 Brescia 20024-6042023-3662047-96
18 SPAL 42026-7630030-6072056-136
19 Genoa 41124-5430124-10171248-155
20 Sampdoria 31022-6340042-10071064-163
Resultat
Match
Resultat
20:455/10
5/10 20:45
1 - 2
20:4529/9
29/9 20:45
1 - 3
21:0026/9
26/9 21:00
2 - 1
20:4521/9
21/9 20:45
0 - 2
20:4515/9
15/9 20:45
0 - 1
18:0031/8
31/8 18:00
1 - 0
18:0025/8
25/8 18:00
1 - 0
Spelschema
Omgång 1
Match
Resultat
18:0025/8
18:00 25/8
Serie A - 2019/20 (Italien)
1 - 0
Omgång 2
Match
Resultat
18:0031/8
18:00 31/8
Serie A - 2019/20 (Italien)
1 - 0
Omgång 3
Match
Resultat
20:4515/9
20:45 15/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
0 - 1
Omgång 4
Match
Resultat
20:4521/9
20:45 21/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
0 - 2
Omgång 5
Match
Resultat
21:0026/9
21:00 26/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
2 - 1
Omgång 6
Match
Resultat
20:4529/9
20:45 29/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
1 - 3
Omgång 7
Match
Resultat
20:455/10
20:45 5/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
1 - 2
Omgång 8
Match
Resultat
20:4520/10
20:45 20/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 9
Match
Resultat
18:0027/10
18:00 27/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 10
Match
Resultat
21:0031/10
21:00 31/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 11
Match
Resultat
20:453/11
20:45 3/11
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 12
Match
Resultat
20:4510/11
20:45 10/11
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 13
Match
Resultat
18:0023/11
18:00 23/11
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 14
Match
Resultat
15:001/12
15:00 1/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 15
Match
Resultat
20:458/12
20:45 8/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 16
Match
Resultat
16:0015/12
16:00 15/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 17
Match
Resultat
16:0022/12
16:00 22/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 18
Match
Resultat
16:005/1
16:00 5/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 19
Match
Resultat
16:0012/1
16:00 12/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 20
Match
Resultat
16:0019/1
16:00 19/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 21
Match
Resultat
16:0026/1
16:00 26/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 22
Match
Resultat
16:002/2
16:00 2/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 23
Match
Resultat
16:009/2
16:00 9/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 24
Match
Resultat
16:0016/2
16:00 16/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 25
Match
Resultat
16:0023/2
16:00 23/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 26
Match
Resultat
16:001/3
16:00 1/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 27
Match
Resultat
16:008/3
16:00 8/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 28
Match
Resultat
16:0015/3
16:00 15/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 29
Match
Resultat
16:0022/3
16:00 22/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 30
Match
Resultat
15:005/4
15:00 5/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 31
Match
Resultat
15:0011/4
15:00 11/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 32
Match
Resultat
15:0019/4
15:00 19/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 33
Match
Resultat
20:4522/4
20:45 22/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 34
Match
Resultat
15:0026/4
15:00 26/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 35
Match
Resultat
15:003/5
15:00 3/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 36
Match
Resultat
15:0010/5
15:00 10/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 37
Match
Resultat
15:0017/5
15:00 17/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 38
Match
Resultat
15:0024/5
15:00 24/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-

Milan spelar sina hemmamatcher på Stadio Giuseppe Meazza i Milano som har en publikkapacitet på 80018 personer.

Milan mötte Genoa i den senaste omgången och vann med 2-1.

Milan möter Lecce i nästa omgång på hemmaplan, med avspark 20:45 den 20/10.

Hemmaarena: Stadio Giuseppe Meazza
Kapacitet: 80018
Stad: Milano
Underlag: Gräs