Columbus Blue Jackets – New York Rangers 6/12, odds, speltips, streaming

Bästa matchoddsen
Vinstchans
Odds för Columbus Blue Jackets - New York Rangers
Matchfakta och matchinfo

Matchfakta Columbus Blue Jackets – New York Rangers i 6/12

Fredagen den 6 december kommer Columbus Blue Jackets att möta New York Rangers med nedsläpp 01:00 i NHL.

Columbus Blue Jackets - New York Rangers speltips

På vissa matcher plockar vi fram rekar som är fria att använda. Det kostar inget att ta del av våra betting tips på Columbus Blue Jackets - New York Rangers eller någon annan match. Vi publicerar dagligen speltips om du är ute efter att lägga ett spel på på andra möten än Columbus Blue Jackets - New York Rangers.

Tabell
Tabell
NHL 2019/20 - Grundserien
5 SenasteMaVOFGM-IMP
1 Edmonton Oilers 22009-74330013-66550022-1310
2 Carolina Hurricanes 430115-11622009-54650124-1610
3 Buffalo Sabres 330015-8621106-53541021-139
4 Vegas Golden Knights 320113-74320111-74640224-148
5 Pittsburgh Penguins 420211-104220014-64640225-168
6 Colorado Avalanche 440016-9800000-00440016-98
7 Anaheim Ducks 22005-2432016-44540111-68
8 Boston Bruins 11003-0243019-86540112-88
9 Washington Capitals 20025-72430114-106630319-178
10 Winnipeg Jets 21017-92530217-176740324-268
11 Toronto Maple Leafs 410315-19322009-34630324-227
12 St Louis Blues 21015-53320112-124530217-177
13 Nashville Predators 430119-14610014-70530223-216
14 Montreal Canadiens 21018-72312013-144522121-216
15 Detroit Red Wings 31027-11222009-54530216-166
16 Philadelphia Flyers 22008-3410102-31321010-65
17 Tampa Bay Lightning 11005-22411215-153521220-175
18 Calgary Flames 21016-4341039-162620415-205
19 Vancouver Canucks 220011-4420022-60420213-104
20 New York Rangers 21017-8211004-12320111-94
21 New York Islanders 420210-10410012-50520312-154
22 Los Angeles Kings 21019-92310211-172520320-264
23 Florida Panthers 21017-9230216-112512213-204
24 Columbus Blue Jackets 31026-9221015-92520311-184
25 San José Sharks 21014-6241039-162620413-224
26 Arizona Coyotes 21014-2220113-5141127-73
27 Dallas Stars 30034-9131029-102610513-193
28 Ottawa Senators 31029-12210013-50410312-172
29 New Jersey Devils 20027-9230032-14050059-232
30 Chicago Blackhawks 20026-8110013-4030039-121
31 Minnesota Wild 10014-7030036-140400410-210
Lagens form
Match
Resultat
01:0013/10
13/10 01:00
2 - 3
01:0012/10
12/10 01:00
1 - 2
01:008/10
8/10 01:00
4 - 3 öt
01:006/10
6/10 01:00
7 - 2
01:005/10
5/10 01:00
1 - 4
Match
Resultat
19:0012/10
12/10 19:00
1 - 4
01:006/10
6/10 01:00
1 - 4
01:004/10
4/10 01:00
6 - 4
Resultat inbördes möten
Resultat inbördes möten
Match
Resultat
01:006/4
6/4 01:00
2 - 3 öt
00:0014/1
14/1 00:00
7 - 5
01:0028/122018
2018 28/12 01:00
3 - 4 öt
01:0011/112018
2018 11/11 01:00
4 - 5 öt
00:0021/32018
2018 21/3 00:00
3 - 5
01:0018/112017
2017 18/11 01:00
2 - 0
01:007/112017
2017 7/11 01:00
5 - 3
01:0014/102017
2017 14/10 01:00
3 - 1
23:0526/22017
2017 26/2 23:05
2 - 5
01:3514/22017
2017 14/2 01:35
2 - 3
Lagens statistik i NHL
Columbus Blue Jackets HemmaBortaTotalt
Spelade matcher325
Vunna matcher011
Oavgjorda matcher101
Förlorade matcher213
Gjorda mål6511
Gjorda mål per match2,002,502,20
Insläppta mål9918
Insläppta mål per match3,004,503,60
Insläppta och gjorda mål per match5,007,005,80
New York Rangers HemmaBortaTotalt
Spelade matcher213
Vunna matcher112
Oavgjorda matcher000
Förlorade matcher101
Gjorda mål7411
Gjorda mål per match3,504,003,67
Insläppta mål819
Insläppta mål per match4,001,003,00
Insläppta och gjorda mål per match7,505,006,67

Målstatistik för Columbus Blue Jackets och New York Rangers

Columbus Blue Jackets har ett målsnitt på 2,00 gjorda mål per hemmamatch i NHL. Under säsongen som har gått har Columbus Blue Jackets släppt in totalt 9 mål på 3 matcher som laget spelat på hemmaplan i NHL, det innebär att Columbus Blue Jackets släppt in 3,00 mål per match i snitt.

På de 5 matcher Columbus Blue Jackets spelat i NHL denna säsong så har laget gjort totalt 11 mål, med ett snitt på 2,20 mål per match. Ser man till antalet insläppta mål under hela säsongen i ligan så har Columbus Blue Jackets ett snitt på 3,60 insläppta mål per match, på de 5 matcher som spelats.

New York Rangers har ett snitt på 4,00 gjorda bortamål i NHL på de 1 bortamatcher man spelat under säsongen. New York Rangers har på de 1 bortamatcher man spelat i NHL släppt in 1 mål och har ett snitt på 1,00 insläppta mål per match.

Per match har New York Rangers i snitt producerat 3,67 mål framåt på de 3 matcher som spelats i NHL. Ser vi till antalet insläppta mål under säsongen så kan vi konstatera att New York Rangers släppt in 3,00 mål per spelad match i snitt i ligan, på de totalt 3 matcher som har spelats.