Hur tror du att mötet mellan FC Köln - Union Berlin slutar? Gör din röst hörd nedan.
Rösta för att se resultat.
- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
Oddsen uppdaterades 2026-10-27 21:18:28. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Matchfakta FC Köln – Union Berlin den 6/3
FC Köln möter Union Berlin med start 15:30 den 6/3 i Bundesliga.
Speltips FC Köln - Union Berlin
Missa inte de rekar vi tar fram på utvalda matcher. Det kostar inget att ta del av våra rekar på FC Köln - Union Berlin eller någon annan match. Kika in på vår sida om speltips för att betta på fler matcher än FC Köln - Union Berlin.
Kikar vi på oddsen från spelbolagen så är FC Köln favorit att utgå med seger och vill du betta till det högsta oddset så gör du det hos Unibet till 1.34 gånger pengarna. Tror du att Union Berlin vinner matchen, trots att spelbolagen favoriserar FC Köln, så ger Unibet det högsta oddset till 8.00 gånger pengarna.
Maxa dina vinster med BetOmaten
Vårt verktyg BetOmaten är en ypperlig tjänst som du kan använda för att betta på FC Köln - Union Berlin. Den fungerar som en oddskorg dit du kan lägga in odds för att kalkylera vart du får bästa avkastning på din insats. Tryck helt enkelt på för att lägga till de bästa oddsen i din oddskorg.
Jämför oddsen på FC Köln - Union Berlin
På denna sida listar vi oddsen på olika bettyper från flera spelbolag så att du själv kan jämföra hos vilket spelbolag du hittar de bästa oddsen och kan spela på mötet mellan FC Köln och Union Berlin.
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Bayern München | 4 | 16 | 10 | 5 | 4 | 11 | 9 | 20 | 21 |
| 2 | Borussia Dortmund | 5 | 7 | 13 | 4 | 2 | 8 | 9 | 9 | 21 |
| 3 | RB Leipzig | 5 | 21 | 15 | 4 | -7 | 3 | 9 | 14 | 18 |
| 4 | Freiburg | 4 | 7 | 9 | 4 | 1 | 7 | 8 | 8 | 16 |
| 5 | Werder Bremen | 4 | 5 | 10 | 5 | -3 | 5 | 9 | 2 | 15 |
| 6 | Bayer Leverkusen | 4 | 5 | 9 | 4 | -3 | 4 | 8 | 2 | 13 |
| 7 | SV Elversberg | 4 | 4 | 9 | 5 | -5 | 4 | 9 | -1 | 13 |
| 8 | Stuttgart | 4 | 2 | 6 | 5 | -2 | 6 | 9 | 0 | 12 |
| 9 | Eintracht Frankfurt | 4 | 0 | 7 | 5 | -5 | 5 | 9 | -5 | 12 |
| 10 | Hamburg | 4 | -1 | 9 | 5 | -9 | 3 | 9 | -10 | 12 |
| 11 | FSV Mainz 05 | 5 | -5 | 1 | 4 | 4 | 9 | 9 | -1 | 10 |
| 12 | SC Paderborn 07 | 5 | 0 | 7 | 4 | -3 | 3 | 9 | -3 | 10 |
| 13 | Augsburg | 5 | 2 | 6 | 4 | -2 | 3 | 9 | 0 | 9 |
| 14 | Hoffenheim | 4 | 2 | 6 | 4 | -4 | 3 | 8 | -2 | 9 |
| 15 | FC Köln | 4 | 2 | 8 | 4 | -5 | 1 | 8 | -3 | 9 |
| 16 | Union Berlin | 5 | -1 | 6 | 3 | -11 | 1 | 8 | -12 | 7 |
| 17 | Schalke 04 | 4 | -3 | 2 | 4 | -2 | 4 | 8 | -5 | 6 |
| 18 | Mönchengladbach | 4 | -3 | 1 | 5 | -10 | 3 | 9 | -13 | 4 |
| FC Köln | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 4 | 4 | 8 |
| Vunna matcher | 2 | 0 | 2 |
| Oavgjorda matcher | 2 | 1 | 3 |
| Förlorade matcher | 0 | 3 | 3 |
| Gjorda mål | 6 | 3 | 9 |
| Gjorda mål per match | 1,50 | 0,75 | 2,25 |
| Insläppta mål | 4 | 8 | 12 |
| Insläppta mål per match | 1,00 | 2,00 | 3,00 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 2,50 | 2,75 | 2,63 |
| Union Berlin | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 5 | 3 | 8 |
| Vunna matcher | 1 | 0 | 1 |
| Oavgjorda matcher | 3 | 1 | 4 |
| Förlorade matcher | 1 | 2 | 3 |
| Gjorda mål | 6 | 1 | 7 |
| Gjorda mål per match | 1,20 | 0,33 | 2,33 |
| Insläppta mål | 7 | 12 | 19 |
| Insläppta mål per match | 1,40 | 4,00 | 6,33 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 2,60 | 4,33 | 3,25 |
Målstatistik för FC Köln och Union Berlin
FC Köln har gjort 6 mål totalt hemma denna säsong i Bundesliga, ett snitt på 1,50 mål/match. Under säsongen som har gått har FC Köln släppt in totalt 4 mål på 4 matcher som laget spelat på hemmaplan i Bundesliga, det innebär att FC Köln släppt in 1,00 mål per match i snitt.
På de 8 matcher FC Köln spelat i Bundesliga denna säsong så har laget gjort totalt 9 mål, med ett snitt på 2,25 mål per match. FC Köln har denna säsongen släppt in totalt 12 mål i ligan. Det innebär att på de 8 matcher som spelats så har FC Köln 3,00 insläppta mål per match.
På de 3 bortamatcher som Union Berlin spelat denna säsong i Bundesliga har laget gjort 1 mål, vilket ger ett snitt på 0,33 mål per match. Union Berlin har på de 3 bortamatcher man spelat i Bundesliga släppt in 12 mål och har ett snitt på 4,00 insläppta mål per match.
Union Berlin har ett facit denna säsongen i Bundesliga med 7 gjorda mål. På de 8 matcher som Union Berlin har spelat så har man ett snitt på 2,33 producerade mål framåt per match. Totalt under säsongen i ligan så har Union Berlin, på 8 spelade matcher, släppt in 6,33 mål i snitt per match.



