Eintracht Frankfurt odds, spelschema, live stream

Match
1
X
2
20:30 18/10
3.00
3.80
2.30
21:00 24/10
1.49
4.85
7.50
18:00 27/10
2.00
3.85
3.60
20:45 30/10
4.40
3.70
1.75
15:30 02/11
7.50
5.00
1.36

Oddsen uppdaterades 2019-10-15 01:10:13. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.

Tabell
Bundesliga - 2019/20
5 SenasteMaVOFGM-IMP
1 Mönchengladbach 42118-5733007-19751115-616
2 Wolfsburg 42205-3832105-17743010-415
3 Bayern München 421113-5732107-37742120-814
4 Freiburg 41217-5533008-19742115-614
5 RB Leipzig 31114-54431011-210742115-714
6 Schalke 04 42116-5732108-27742114-714
7 Bayer Leverkusen 42206-3832016-56742112-814
8 Borussia Dortmund 321011-3741218-85733119-1112
9 Eintracht Frankfurt 42207-5831024-53732211-1011
10 Hertha Berlin 32015-5641127-74731312-1210
11 Werder Bremen 31024-8341218-85722312-168
12 Hoffenheim 31023-8341213-3572236-118
13 FSV Mainz 05 31023-5341034-12372057-176
14 FC Augsburg 31113-5440135-14171248-195
15 Fortuna Düsseldorf 30122-6141036-8371158-144
16 Union Berlin 41035-9330121-4171156-134
17 FC Köln 30031-8041124-8471155-164
18 SC Paderborn 07 40045-13030124-6170169-191
Resultat
Match
Resultat
18:006/10
6/10 18:00
2 - 2
20:3027/9
27/9 20:30
1 - 2
18:0022/9
22/9 18:00
2 - 2
15:3014/9
14/9 15:30
2 - 1
18:001/9
1/9 18:00
2 - 1
15:3025/8
25/8 15:30
2 - 1
15:3018/8
18/8 15:30
1 - 0
Spelschema
Omgång 1
Match
Resultat
15:3018/8
15:30 18/8
Bundesliga - 2019/20
1 - 0
Omgång 2
Match
Resultat
15:3025/8
15:30 25/8
Bundesliga - 2019/20
2 - 1
Omgång 3
Match
Resultat
18:001/9
18:00 1/9
2 - 1
Omgång 4
Match
Resultat
15:3014/9
15:30 14/9
Bundesliga - 2019/20
2 - 1
Omgång 5
Match
Resultat
18:0022/9
18:00 22/9
Bundesliga - 2019/20
2 - 2
Omgång 6
Match
Resultat
20:3027/9
20:30 27/9
1 - 2
Omgång 7
Match
Resultat
18:006/10
18:00 6/10
2 - 2
Omgång 8
Match
Resultat
20:3018/10
20:30 18/10
-
Omgång 9
Match
Resultat
18:0027/10
18:00 27/10
-
Omgång 10
Match
Resultat
15:302/11
15:30 2/11
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 11
Match
Resultat
15:309/11
15:30 9/11
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 12
Match
Resultat
15:3023/11
15:30 23/11
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 13
Match
Resultat
15:3030/11
15:30 30/11
-
Omgång 14
Match
Resultat
15:307/12
15:30 7/12
-
Omgång 15
Match
Resultat
15:3014/12
15:30 14/12
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 16
Match
Resultat
20:0018/12
20:00 18/12
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 17
Match
Resultat
15:3021/12
15:30 21/12
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 18
Match
Resultat
15:3018/1
15:30 18/1
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 19
Match
Resultat
15:3025/1
15:30 25/1
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 20
Match
Resultat
15:301/2
15:30 1/2
-
Omgång 21
Match
Resultat
15:308/2
15:30 8/2
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 22
Match
Resultat
15:3015/2
15:30 15/2
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 23
Match
Resultat
15:3022/2
15:30 22/2
-
Omgång 24
Match
Resultat
15:3029/2
15:30 29/2
-
Omgång 25
Match
Resultat
15:307/3
15:30 7/3
-
Omgång 26
Match
Resultat
15:3014/3
15:30 14/3
-
Omgång 27
Match
Resultat
15:3021/3
15:30 21/3
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 28
Match
Resultat
15:304/4
15:30 4/4
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 29
Match
Resultat
15:3011/4
15:30 11/4
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 30
Match
Resultat
15:3018/4
15:30 18/4
-
Omgång 31
Match
Resultat
15:3025/4
15:30 25/4
-
Omgång 32
Match
Resultat
15:302/5
15:30 2/5
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 33
Match
Resultat
15:309/5
15:30 9/5
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 34
Match
Resultat
15:3016/5
15:30 16/5
Bundesliga - 2019/20
-

Eintracht Frankfurt spelar sina hemmamatcher på Commerzbank-Arena i Frankfurt am Main som har en publikkapacitet på 52300 personer.

Eintracht Frankfurt mötte Werder Bremen i den senaste omgången och matchen slutade oavgjort 2-2.

Eintracht Frankfurt möter Bayer Leverkusen i nästa omgång på hemmaplan, med avspark 20:30 den 18/10.

Hemmaarena: Commerzbank-Arena
Kapacitet: 52300
Stad: Frankfurt am Main
Underlag: Gräs