RB Leipzig odds, spelschema, live stream

Match
1
X
2
15:30 19/10
1.62
4.25
5.65
18:55 23/10
RB Leipzig - Zenit Champions League
1.57
4.50
6.10
15:30 26/10
4.40
4.20
1.80
18:30 30/10
2.88
3.50
2.30
15:30 02/11
1.33
5.00
8.50
15:30 09/05
2.35
3.70
2.45

Oddsen uppdaterades 2019-10-14 10:10:19. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.

Tabell
Bundesliga - 2019/20
5 SenasteMaVOFGM-IMP
1 Mönchengladbach 42118-5733007-19751115-616
2 Wolfsburg 42205-3832105-17743010-415
3 Bayern München 421113-5732107-37742120-814
4 Freiburg 41217-5533008-19742115-614
5 RB Leipzig 31114-54431011-210742115-714
6 Schalke 04 42116-5732108-27742114-714
7 Bayer Leverkusen 42206-3832016-56742112-814
8 Borussia Dortmund 321011-3741218-85733119-1112
9 Eintracht Frankfurt 42207-5831024-53732211-1011
10 Hertha Berlin 32015-5641127-74731312-1210
11 Werder Bremen 31024-8341218-85722312-168
12 Hoffenheim 31023-8341213-3572236-118
13 FSV Mainz 05 31023-5341034-12372057-176
14 FC Augsburg 31113-5440135-14171248-195
15 Fortuna Düsseldorf 30122-6141036-8371158-144
16 Union Berlin 41035-9330121-4171156-134
17 FC Köln 30031-8041124-8471155-164
18 SC Paderborn 07 40045-13030124-6170169-191
Resultat
Match
Resultat
15:305/10
5/10 15:30
1 - 1
15:3028/9
28/9 15:30
1 - 3
18:3021/9
21/9 18:30
0 - 3
18:3014/9
14/9 18:30
1 - 1
20:3030/8
30/8 20:30
1 - 3
15:3025/8
25/8 15:30
2 - 1
18:0018/8
18/8 18:00
0 - 4
Spelschema
Omgång 1
Match
Resultat
18:0018/8
18:00 18/8
Bundesliga - 2019/20
0 - 4
Omgång 2
Match
Resultat
15:3025/8
15:30 25/8
Bundesliga - 2019/20
2 - 1
Omgång 3
Match
Resultat
20:3030/8
20:30 30/8
Bundesliga - 2019/20
1 - 3
Omgång 4
Match
Resultat
18:3014/9
18:30 14/9
Bundesliga - 2019/20
1 - 1
Omgång 5
Match
Resultat
18:3021/9
18:30 21/9
Bundesliga - 2019/20
0 - 3
Omgång 6
Match
Resultat
15:3028/9
15:30 28/9
Bundesliga - 2019/20
1 - 3
Omgång 7
Match
Resultat
15:305/10
15:30 5/10
Bundesliga - 2019/20
1 - 1
Omgång 8
Match
Resultat
15:3019/10
15:30 19/10
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 9
Match
Resultat
15:3026/10
15:30 26/10
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 10
Match
Resultat
15:302/11
15:30 2/11
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 11
Match
Resultat
15:309/11
15:30 9/11
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 12
Match
Resultat
15:3023/11
15:30 23/11
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 13
Match
Resultat
15:3030/11
15:30 30/11
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 14
Match
Resultat
15:307/12
15:30 7/12
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 15
Match
Resultat
15:3014/12
15:30 14/12
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 16
Match
Resultat
20:0018/12
20:00 18/12
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 17
Match
Resultat
15:3021/12
15:30 21/12
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 18
Match
Resultat
15:3018/1
15:30 18/1
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 19
Match
Resultat
15:3025/1
15:30 25/1
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 20
Match
Resultat
15:301/2
15:30 1/2
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 21
Match
Resultat
15:308/2
15:30 8/2
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 22
Match
Resultat
15:3015/2
15:30 15/2
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 23
Match
Resultat
15:3022/2
15:30 22/2
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 24
Match
Resultat
15:3029/2
15:30 29/2
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 25
Match
Resultat
15:307/3
15:30 7/3
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 26
Match
Resultat
15:3014/3
15:30 14/3
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 27
Match
Resultat
15:3021/3
15:30 21/3
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 28
Match
Resultat
15:304/4
15:30 4/4
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 29
Match
Resultat
15:3011/4
15:30 11/4
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 30
Match
Resultat
15:3018/4
15:30 18/4
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 31
Match
Resultat
15:3025/4
15:30 25/4
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 32
Match
Resultat
15:302/5
15:30 2/5
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 33
Match
Resultat
15:309/5
15:30 9/5
Bundesliga - 2019/20
-
Omgång 34
Match
Resultat
15:3016/5
15:30 16/5
Bundesliga - 2019/20
-

RB Leipzig spelar sina hemmamatcher på Red Bull Arena i Leipzig som har en publikkapacitet på 44345 personer.

RB Leipzig mötte Bayer Leverkusen i den senaste omgången och matchen slutade oavgjort 1-1.

RB Leipzig möter Wolfsburg i nästa omgång på hemmaplan, med avspark 15:30 den 19/10.

Hemmaarena: Red Bull Arena
Kapacitet: 44345
Stad: Leipzig
Underlag: Gräs