Andra kvalomgången
Du kan inte längre rösta på matchen mellan FC Torpedo-2008 Kutaisi - Omonia. Se resultatet från omröstningen nedan.
FC Torpedo-2008 Kutaisi - Omonia
No ratings yet
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- 600 kr i matchat freebet
- Omsättningskrav: 6x, minst odds 1.80
- Experter på betting i mobilen. Stort utbud av live streaming.
- 600 kr i matchat freebet
- Omsättningskrav: 6x, minst odds 1.80
- Experter på betting i mobilen. Stort utbud av live streaming.
Oddsen uppdaterades 2025-07-31 18:49:46. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Omonia
4-2-3-1
Henning Stille Berg
Målvakt 1
Försvarare 2
Mittfältare 16
Försvarare 23
Försvarare 3
Mittfältare 20
Mittfältare 8
Mittfältare 7
Mittfältare 18
Anfallare 9
Mittfältare 14
Mittfältare 10
Anfallare 17
Försvarare 5
Mittfältare 6
Mittfältare 26
Målvakt 25
Målvakt 31
Försvarare 4
Försvarare 24
Försvarare 33
Mittfältare 22
Anfallare 11
Målvakt
Försvarare
Försvarare
Försvarare
Försvarare
Mittfältare
Mittfältare
Mittfältare
Mittfältare
Mittfältare
Anfallare
Försvarare
Anfallare
Mittfältare
Anfallare
Anfallare
Målvakt
Målvakt
Försvarare
Försvarare
Försvarare
Mittfältare
Anfallare
Matchfakta FC Torpedo-2008 Kutaisi – Omonia i Conference League
FC Torpedo-2008 Kutaisi och Omonia möttes den 31-07-2025 med matchstart 19:00 i Conference League.
Omonia vann matchen mot FC Torpedo-2008 Kutaisi
Matchen slutade med en seger till Omonia med 4 mål mot 0. Omonia plockar nya poäng till tabellen efter att ha besegrat FC Torpedo-2008 Kutaisi. FC Torpedo-2008 Kutaisi å andra sidan blir poänglösa i den här omgången av Conference League i och med förlusten. Efter att poängen för den spelade matchen delats ut hittar vi FC Torpedo-2008 Kutaisi plats med poäng, och Omonia på plats 24 med totalt 0 poäng.
Oddsen inför FC Torpedo-2008 Kutaisi - Omonia
Inför mötet mellan FC Torpedo-2008 Kutaisi - Omonia i Conference League så talade spelbolagens odds för en seger till Omonia och Leo Vegas gav då det bästa oddset till 1.86 gånger pengarna. De 4 spelbolagen i vår lista ovan gav i snitt oddset 4,08 att favoriten Omonia skulle vinna matchen.
Bet365 gav det högsta odds på FC Torpedo-2008 Kutaisi, som var nederlagstippade mot Omonia, till 4.50 gånger pengarna. De 4 spelbolagen i vår oddsjämförelse ovan gav snittoddset 1,83 att FC Torpedo-2008 Kutaisi skulle vinna matchen.
Leo Vegas var det spelbolag som gav det bästa oddset 3.80 på att FC Torpedo-2008 Kutaisi och Omonia skulle kryssa i mötet. Snittoddet hos de 4 spelbolagen vi jämfört oddsen från låg på 3,63 gånger pengarna innan matchen.
Poängfacit FC Torpedo-2008 Kutaisi
Hemmalaget FC Torpedo-2008 Kutaisi har på 2 spelade matcher 0 poäng i event. Laget har därmed ett hammafacit på 0 poäng per spelad match.
FC Torpedo-2008 Kutaisi har på bortaplan i Conference League denna säsong 1 inspelade poäng på 2 matcher. Detta innebär att FC Torpedo-2008 Kutaisi har ett poängsnitt på bortaplan med 0,50 poäng per match.
Under säsongen i Conference League så har FC Torpedo-2008 Kutaisi spelat in 1 poäng på 4 matcher. FC Torpedo-2008 Kutaisi har därmed ett facit med 0,50 inspelade poäng per match.
Poängfacit Omonia
Omonia har håvat in 0 poäng så här långt på 7 spelade matcher i Conference League. Och ett hemmafacit på 0 poäng per spelad match.
11 poäng har Omonia i bortafacit så här långt på de 7 matcher man spelat i Conference League. Omonia har med andra ord 1,57 inspelade poäng per bortamatch.
Omonia har på 14 spelade matcher i Conference League tagit 11 poäng denna säsongen. Detta gör att Omonia har ett snitt på 1,57 poäng per match.
| Gruppspel | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Strasbourg | 3 | 3 | 7 | 3 | 3 | 9 | 6 | 6 | 16 |
| 2 | Rakow Czestochowa | 3 | 6 | 9 | 3 | 1 | 5 | 6 | 7 | 14 |
| 3 | AEK Aten | 3 | 7 | 7 | 3 | 0 | 6 | 6 | 7 | 13 |
| 4 | Sparta Prag | 3 | 6 | 7 | 3 | 1 | 6 | 6 | 7 | 13 |
| 5 | Rayo Vallecano | 3 | 6 | 9 | 3 | 0 | 4 | 6 | 6 | 13 |
| 6 | Shakhtar Donetsk | 3 | 1 | 4 | 3 | 4 | 9 | 6 | 5 | 13 |
| 7 | FSV Mainz 05 | 3 | 4 | 9 | 3 | 0 | 4 | 6 | 4 | 13 |
| 8 | AEK Larnaca | 3 | 5 | 7 | 3 | 1 | 5 | 6 | 6 | 12 |
| 9 | FC Lausanne | 3 | 4 | 7 | 3 | -1 | 4 | 6 | 3 | 11 |
| 10 | Crystal Palace | 3 | 1 | 4 | 3 | 4 | 6 | 6 | 5 | 10 |
| 11 | Lech Poznan | 3 | 5 | 7 | 3 | -1 | 3 | 6 | 4 | 10 |
| 12 | Samsunspor | 3 | 5 | 6 | 3 | -1 | 4 | 6 | 4 | 10 |
| 13 | Celje | 3 | 3 | 7 | 3 | -2 | 3 | 6 | 1 | 10 |
| 14 | AZ Alkmaar | 3 | 3 | 7 | 3 | -3 | 3 | 6 | 0 | 10 |
| 15 | Fiorentina | 3 | 2 | 6 | 3 | 1 | 3 | 6 | 3 | 9 |
| 16 | Rijeka | 3 | 4 | 7 | 3 | -1 | 2 | 6 | 3 | 9 |
| 17 | Jagiellonia Bialystok | 3 | 1 | 6 | 3 | 0 | 3 | 6 | 1 | 9 |
| 18 | Omonia | 3 | 0 | 3 | 3 | 1 | 5 | 6 | 1 | 8 |
| 19 | Noah Artsakh | 3 | 1 | 6 | 3 | -2 | 2 | 6 | -1 | 8 |
| 20 | FC Drita Gjilan | 3 | -2 | 4 | 3 | -2 | 4 | 6 | -4 | 8 |
| 21 | KuPS | 3 | 2 | 5 | 3 | -1 | 2 | 6 | 1 | 7 |
| 22 | Shkëndija | 3 | 3 | 7 | 3 | -4 | 0 | 6 | -1 | 7 |
| 23 | Zrinjski | 3 | 6 | 7 | 3 | -8 | 0 | 6 | -2 | 7 |
| 24 | Sigma Olomouc | 3 | 0 | 4 | 3 | -2 | 3 | 6 | -2 | 7 |
| 25 | Universitatea Craiova | 3 | 0 | 4 | 3 | -2 | 3 | 6 | -2 | 7 |
| 26 | Lincoln | 3 | 2 | 7 | 3 | -10 | 0 | 6 | -8 | 7 |
| 27 | Dynamo Kiev | 3 | 6 | 6 | 3 | -6 | 0 | 6 | 0 | 6 |
| 28 | Legia Warszawa | 3 | 1 | 3 | 3 | -1 | 3 | 6 | 0 | 6 |
| 29 | Slovan Bratislava | 3 | 1 | 6 | 3 | -5 | 0 | 6 | -4 | 6 |
| 30 | Breidablik | 3 | 2 | 5 | 3 | -7 | 0 | 6 | -5 | 5 |
| 31 | Shamrock Rovers | 3 | -1 | 3 | 3 | -5 | 1 | 6 | -6 | 4 |
| 32 | BK Häcken | 3 | -1 | 2 | 3 | -2 | 1 | 6 | -3 | 3 |
| 33 | Hamrun Spartans | 3 | -1 | 3 | 3 | -6 | 0 | 6 | -7 | 3 |
| 34 | Shelbourne | 3 | -4 | 1 | 3 | -3 | 1 | 6 | -7 | 2 |
| 35 | Aberdeen | 3 | -2 | 1 | 3 | -9 | 1 | 6 | -11 | 2 |
| 36 | Rapid Wien | 3 | -5 | 0 | 3 | -6 | 1 | 6 | -11 | 1 |
| FC Torpedo-2008 Kutaisi | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 2 | 2 | 4 |
| Vunna matcher | 1 | 0 | 1 |
| Oavgjorda matcher | 0 | 1 | 1 |
| Förlorade matcher | 1 | 1 | 2 |
| Gjorda mål | 4 | 1 | 5 |
| Gjorda mål per match | 2,00 | 0,50 | 2,50 |
| Insläppta mål | 7 | 2 | 9 |
| Insläppta mål per match | 3,50 | 1,00 | 4,50 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 5,50 | 1,50 | 3,50 |
| Omonia | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 7 | 7 | 14 |
| Vunna matcher | 4 | 3 | 7 |
| Oavgjorda matcher | 0 | 2 | 2 |
| Förlorade matcher | 3 | 2 | 5 |
| Gjorda mål | 9 | 13 | 22 |
| Gjorda mål per match | 1,29 | 1,86 | 3,14 |
| Insläppta mål | 3 | 7 | 10 |
| Insläppta mål per match | 0,43 | 1,00 | 1,43 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 1,71 | 2,86 | 2,29 |
Poängstatistik för FC Torpedo-2008 Kutaisi - Omonia
De fem senaste matcherna har inneburit 1 vinster, 2 förluster och 2 oavgjorda resultat för Omonia, som alltså besegrade FC Torpedo-2008 Kutaisi. 0 vinster, 1 kryss och 1 förluster på de fem senaste matcherna är vad förlusten innebär för FC Torpedo-2008 Kutaisi.
De nya poängen från mötet mot FC Torpedo-2008 Kutaisi innebär att Omonia har plockat totalt 5 poäng av möjliga i sina 5 senast spelade matcher. FC Torpedo-2008 Kutaisi får inte med sig några nya poäng efter förlusten, och har därmed spelat in 1 poäng av möjliga på sina 5 senaste matcher.
Målstatistik för FC Torpedo-2008 Kutaisi och Omonia
FC Torpedo-2008 Kutaisi har gjort 4 mål totalt hemma denna säsong i Conference League, ett snitt på 2,00 mål/match. FC Torpedo-2008 Kutaisi har totalt släppt in 7 mål på hemmaplan under säsongen som har gått i Conference League. På de 2 hemmamatcherna så har FC Torpedo-2008 Kutaisi därmed ett snitt på 3,50 insläppta mål per match.
Per match har FC Torpedo-2008 Kutaisi ett snitt på 2,50 gjorda mål, på de 4 matcher som spelats i Conference League under säsongen som gått. Ser man till antalet insläppta mål under hela säsongen i ligan så har FC Torpedo-2008 Kutaisi ett snitt på 4,50 insläppta mål per match, på de 4 matcher som spelats.
Ser vi till antalet gjorda mål på bortaplan så har Omonia 13 gjorda mål sammanlagt i de 7 bortamatcher man spelat. Omonia har å sin sida ett bortafacit med 7 insläppta mål under säsongen i Conference League.
Bortalaget Omonia har under säsongen i Conference League totalt gjort 22 mål i de 14 matcher som man har spelat. Det innebär att Omonia har ett snitt på 3,14 gjorda mål i varje match. Under den gångna säsongen i ligan så har Omonia släppt in totalt 10 mål. Detta innebär att Omonia har ett målsnitt på 1,43 insläppta mål totalt under de 14 matcher som spelats under säsongen i Conference League.




