Du kan inte längre rösta på matchen mellan Geneve-Servette HC - Eisbären Berlin. Se resultatet från omröstningen nedan.
Geneve-Servette HC - Eisbären Berlin
No ratings yet
- Matchat spel upp till 1000 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Matchat spel upp till 1000 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Matchat spel upp till 1000 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
Oddsen uppdaterades 2026-09-04 13:52:30. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Matchinfo Geneve-Servette HC – Eisbären Berlin i 4 september
Matchen mellan Geneve-Servette HC och Eisbären Berlin i CHL spelades den 4/9 med nedsläpp kl. 19:45.
Geneve-Servette HC vann matchen mot Eisbären Berlin
Geneve-Servette HC vann matchen mot Eisbären Berlin med resultatet 6 - 2. nya poäng tilldelas Geneve-Servette HC i tabellen för CHL för vinsten. Eisbären Berlin förlorade mot Geneve-Servette HC, och kommer därför inte tilldelas några nya poäng i den här omgången.
De bästa oddsen inför Geneve-Servette HC - Eisbären Berlin
På matchen i CHL mellan Geneve-Servette HC och Eisbären Berlin så höll spelbolagen Geneve-Servette HC som favoriter och du kunde spela till det bästa oddset 1.61 hos Unibet. De 2 spelbolagen i vår lista ovan gav i snitt oddset 3,98 att favoriten Geneve-Servette HC skulle vinna matchen.
Unibet gav det högsta odds på Eisbären Berlin, som var nederlagstippade mot Geneve-Servette HC, till 4.25 gånger pengarna. Spelbolagen trodde som sagt inte på en vinst till Eisbären Berlin och de 2 spelbolagen som du ser i oddsjämförelsen ovan gav i snitt oddset 1,60 på en seger till Eisbären Berlin.
Ett spel på krysset mellan Geneve-Servette HC och Eisbären Berlin gav som högst 4.80 inför matchen och som du hittade hos Unibet. Att Geneve-Servette HC - Eisbären Berlin skulle kryssa gav inför matchstart oddset 4,78 i snitt om vi kikar hos de 2 spelbolagen i vår oddsjämförelse.
Poängfacit Geneve-Servette HC
Geneve-Servette HC har på hemmaplan i CHL spelat 3 matcher och har 0 poäng i tabellen. Detta innebär att Geneve-Servette HC i snitt tar 0 poäng per match på hemmaplan.
Geneve-Servette HC har ett bortafacit under säsongen i CHL med 9 tagna poäng på de 3 matcher laget spelat. På bortaplan har Geneve-Servette HC därmed 3,00 poäng per match.
På de 6 matcher Geneve-Servette HC har spelat denna säsong i CHL så har laget tagit 9 poäng. Geneve-Servette HC har därmed ett facit med 3,00 inspelade poäng per match.
Poängfacit Eisbären Berlin
Eisbären Berlin har denna säsongen i CHL tagit 0 poäng på de 3 matcher laget spelat på hemmaplan. Och ett hemmafacit på 0 poäng per spelad match.
På 3 matcher har Eisbären Berlin under säsong tagit 9 poäng i event. Detta innebär att Eisbären Berlin har ett facit med 3,00 poäng per bortamatch.
På 6 matcher Eisbären Berlin har spelat i CHL under säsong så har laget håvat in 9 poäng. Per spelad match har Eisbären Berlin ett poängsnitt på 3,00.
| Gruppspel | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Skoda Plzen | 3 | 7 | 9 | 3 | 11 | 9 | 6 | 18 | 18 |
| 2 | Skellefteå | 3 | 7 | 9 | 3 | 5 | 6 | 6 | 12 | 15 |
| 3 | Kölner Haie | 3 | 8 | 9 | 3 | 3 | 6 | 6 | 11 | 15 |
| 4 | HC Dynamo Pardubice | 3 | 8 | 8 | 3 | 5 | 6 | 6 | 13 | 14 |
| 5 | Frölunda | 3 | 16 | 8 | 3 | -2 | 4 | 6 | 14 | 12 |
| 6 | Eisbären Berlin | 3 | 5 | 9 | 3 | -9 | 3 | 6 | -4 | 12 |
| 7 | Geneve-Servette HC | 3 | 6 | 8 | 3 | -4 | 3 | 6 | 2 | 11 |
| 8 | Tappara | 3 | 1 | 5 | 3 | 0 | 6 | 6 | 1 | 11 |
| 9 | Adler Mannheim | 3 | 1 | 5 | 3 | -1 | 6 | 6 | 0 | 11 |
| 10 | Fribourg-Gotteron | 3 | 2 | 3 | 3 | 3 | 7 | 6 | 5 | 10 |
| 11 | Växjö Lakers | 3 | 6 | 6 | 3 | -1 | 4 | 6 | 5 | 10 |
| 12 | Bili Tygri Liberec | 3 | 6 | 7 | 3 | -4 | 3 | 6 | 2 | 10 |
| 13 | KooKoo | 3 | -3 | 3 | 3 | 4 | 7 | 6 | 1 | 10 |
| 14 | SaiPa | 3 | -3 | 4 | 3 | 2 | 6 | 6 | -1 | 10 |
| 15 | Rögle | 3 | 10 | 9 | 3 | -9 | 0 | 6 | 1 | 9 |
| 16 | HC Davos | 3 | 5 | 5 | 3 | -3 | 3 | 6 | 2 | 8 |
| 17 | HK Nitra | 3 | -3 | 3 | 3 | -1 | 5 | 6 | -4 | 8 |
| 18 | Storhamar Dragons | 3 | -4 | 3 | 3 | -1 | 3 | 6 | -5 | 6 |
| 19 | Bordeaux | 3 | -10 | 0 | 3 | -9 | 4 | 6 | -19 | 4 |
| 20 | Moser Medical Graz99ers | 3 | -6 | 0 | 3 | -4 | 3 | 6 | -10 | 3 |
| 21 | Red Bull Salzburg | 3 | -1 | 3 | 3 | -10 | 0 | 6 | -11 | 3 |
| 22 | Herning Blue Fox | 3 | -7 | 2 | 3 | -5 | 1 | 6 | -12 | 3 |
| 23 | EC KAC | 3 | -3 | 2 | 3 | -4 | 0 | 6 | -7 | 2 |
| 24 | GKS Tychy | 3 | -6 | 0 | 3 | -8 | 1 | 6 | -14 | 1 |
| Geneve-Servette HC | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 3 | 3 | 6 |
| Vunna matcher | 2 | 1 | 3 |
| Oavgjorda matcher | 1 | 0 | 1 |
| Förlorade matcher | 0 | 2 | 2 |
| Gjorda mål | 13 | 3 | 16 |
| Gjorda mål per match | 4,33 | 1,00 | 5,33 |
| Insläppta mål | 7 | 7 | 14 |
| Insläppta mål per match | 2,33 | 2,33 | 4,67 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 6,67 | 3,33 | 5,00 |
| Eisbären Berlin | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 3 | 3 | 6 |
| Vunna matcher | 3 | 1 | 4 |
| Oavgjorda matcher | 0 | 0 | 0 |
| Förlorade matcher | 0 | 2 | 2 |
| Gjorda mål | 8 | 8 | 16 |
| Gjorda mål per match | 2,67 | 2,67 | 5,33 |
| Insläppta mål | 3 | 17 | 20 |
| Insläppta mål per match | 1,00 | 5,67 | 6,67 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 3,67 | 8,33 | 6,00 |
Poängstatistik för Geneve-Servette HC - Eisbären Berlin
Vinsten innebär att på de seaste 5 matcherna har Geneve-Servette HC vunnit 1, spelat 0 oavgjorda och förlorat 2 matcher. Eisbären Berlin har vunnit 1, kryssat 0 och förlorat 2 av sina fem senast spelade matcher, men förlusten mot Geneve-Servette HC inräknat.
Nya poäng tilldelas Geneve-Servette HC efter vinsten, vilket innebär att de på sina 5 senaste matcher har spelat in 9 av totalt möjliga poäng. Förlusten innebär poängtapp för Eisbären Berlin, som på sina fem senaste matcher har tagit 9 poäng av möjliga.
Målstatistik för Geneve-Servette HC och Eisbären Berlin
På hemmaplan har Geneve-Servette HC gjort 13 mål i CHL, vilket innebär att Geneve-Servette HC har ett snitt på 4,33 gjorda mål per match. Geneve-Servette HC har totalt släppt in 7 mål på hemmaplan under säsongen som har gått i CHL. På de 3 hemmamatcherna så har Geneve-Servette HC därmed ett snitt på 2,33 insläppta mål per match.
Per match har Geneve-Servette HC ett snitt på 5,33 gjorda mål, på de 6 matcher som spelats i CHL under säsongen som gått. Geneve-Servette HC har under säsongen släppt in totalt 14 mål i ligan på de 6 matcher som spelats.
På de 3 bortamatcher som Eisbären Berlin spelat denna säsong i CHL har laget gjort 8 mål, vilket ger ett snitt på 2,67 mål per match. På bortaplan har Eisbären Berlin i genomsnitt släppt in 5,67 mål på de 3 bortamatcher man spelat.
Offensivt har Eisbären Berlin gjort 5,33 mål per match i CHL på de 6 matcher som spelats under säsongen. Under den gångna säsongen i ligan så har Eisbären Berlin släppt in totalt 20 mål. Detta innebär att Eisbären Berlin har ett målsnitt på 6,67 insläppta mål totalt under de 6 matcher som spelats under säsongen i CHL.



