Du kan inte längre rösta på matchen mellan Geneve-Servette HC - Kölner Haie. Se resultatet från omröstningen nedan.
Geneve-Servette HC - Kölner Haie
No ratings yet
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- Matchat spel upp till 1000 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Matchat spel upp till 1000 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
Oddsen uppdaterades 2026-10-14 19:41:20. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Geneve-Servette HC – Kölner Haie i CHL
Geneve-Servette HC och Kölner Haie i CHL med nedsläpp 19:45 den14 oktober.
Geneve-Servette HC vann mötet mot Kölner Haie
Mötet mellan Geneve-Servette HC och Kölner Haie slutade med en 4 - 3 seger till Geneve-Servette HC. Geneve-Servette HC gick segrande ur mötet, vilket innebär nya poäng till tabellen. Förlusten för Kölner Haie innebär att man blir utan nya poäng i den här omgången av CHL.
1X2-oddsen på Geneve-Servette HC - Kölner Haie
Inför matchen mellan Geneve-Servette HC och Kölner Haie i CHL så var Geneve-Servette HC spelbolagens favorit att vinna om vi kikar på oddsen. Och det högsta oddset på Geneve-Servette HC hittade du hos bet365 till 2.15 gånger pengarna. I vår oddsjämförelse så gav de 2 spelbolagen i snitt oddset 2,83 på att Geneve-Servette HC skulle vinna matchen.
Kölner Haie var underdogs mot Geneve-Servette HC och det högsta oddset på nederlagstippade Kölner Haie kunde du spela på hos spelbolaget Unibet till 3.10 gånger pengarna. I vår oddsjämförelse på detta möte så gav de 2 spelbolagen i snitt oddset 2,06 på Kölner Haie som vinnare.
Inför mötet mellan Geneve-Servette HC och Kölner Haie så var det högsta oddset på ett oavgjort resultat 4.25 som du hittade hos Unibet. Före avspark mellan Geneve-Servette HC - Kölner Haie så gav ett spel på ett oavgjort resultat i snitt oddset 4,13.
Poängfacit Geneve-Servette HC
Geneve-Servette HC har tagit 0 poäng så här långt i CHL på 3 spelade matcher. Detta gör att Geneve-Servette HC har ett snitt på 0 poäng per hemmamatch.
Denna säsong har Geneve-Servette HC ett bortafacit med 9 poäng på 3 spelade matcher i event. Detta innebär att Geneve-Servette HC har ett poängsnitt på bortaplan med 3,00 poäng per match.
I CHL har Geneve-Servette HC 9 poäng på 6 spelade matcher totalt. Per match har Geneve-Servette HC ett snitt på 3,00 poäng.
Poängfacit Kölner Haie
Kölner Haie har håvat in 0 poäng så här långt på 3 spelade matcher i CHL. Laget har med det ett facit på 0 poäng per spelad match hemma.
Denna säsong i CHL har Kölner Haie ett facit med 5 poäng på 3 spelade matcher på bortaplan. Detta innebär att Kölner Haie har ett facit med 1,67 poäng per bortamatch.
Denna säsong har Kölner Haie i CHL håvat in 5 poäng på 6 spelade matcher. Per spelad match har Kölner Haie ett poängsnitt på 1,67.
| Gruppspel | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Skoda Plzen | 3 | 7 | 9 | 3 | 11 | 9 | 6 | 18 | 18 |
| 2 | Skellefteå | 3 | 7 | 9 | 3 | 5 | 6 | 6 | 12 | 15 |
| 3 | Kölner Haie | 3 | 8 | 9 | 3 | 3 | 6 | 6 | 11 | 15 |
| 4 | HC Dynamo Pardubice | 3 | 8 | 8 | 3 | 5 | 6 | 6 | 13 | 14 |
| 5 | Frölunda | 3 | 16 | 8 | 3 | -2 | 4 | 6 | 14 | 12 |
| 6 | Eisbären Berlin | 3 | 5 | 9 | 3 | -9 | 3 | 6 | -4 | 12 |
| 7 | Geneve-Servette HC | 3 | 6 | 8 | 3 | -4 | 3 | 6 | 2 | 11 |
| 8 | Tappara | 3 | 1 | 5 | 3 | 0 | 6 | 6 | 1 | 11 |
| 9 | Adler Mannheim | 3 | 1 | 5 | 3 | -1 | 6 | 6 | 0 | 11 |
| 10 | Fribourg-Gotteron | 3 | 2 | 3 | 3 | 3 | 7 | 6 | 5 | 10 |
| 11 | Växjö Lakers | 3 | 6 | 6 | 3 | -1 | 4 | 6 | 5 | 10 |
| 12 | Bili Tygri Liberec | 3 | 6 | 7 | 3 | -4 | 3 | 6 | 2 | 10 |
| 13 | KooKoo | 3 | -3 | 3 | 3 | 4 | 7 | 6 | 1 | 10 |
| 14 | SaiPa | 3 | -3 | 4 | 3 | 2 | 6 | 6 | -1 | 10 |
| 15 | Rögle | 3 | 10 | 9 | 3 | -9 | 0 | 6 | 1 | 9 |
| 16 | HC Davos | 3 | 5 | 5 | 3 | -3 | 3 | 6 | 2 | 8 |
| 17 | HK Nitra | 3 | -3 | 3 | 3 | -1 | 5 | 6 | -4 | 8 |
| 18 | Storhamar Dragons | 3 | -4 | 3 | 3 | -1 | 3 | 6 | -5 | 6 |
| 19 | Bordeaux | 3 | -10 | 0 | 3 | -9 | 4 | 6 | -19 | 4 |
| 20 | Moser Medical Graz99ers | 3 | -6 | 0 | 3 | -4 | 3 | 6 | -10 | 3 |
| 21 | Red Bull Salzburg | 3 | -1 | 3 | 3 | -10 | 0 | 6 | -11 | 3 |
| 22 | Herning Blue Fox | 3 | -7 | 2 | 3 | -5 | 1 | 6 | -12 | 3 |
| 23 | EC KAC | 3 | -3 | 2 | 3 | -4 | 0 | 6 | -7 | 2 |
| 24 | GKS Tychy | 3 | -6 | 0 | 3 | -8 | 1 | 6 | -14 | 1 |
| Geneve-Servette HC | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 3 | 3 | 6 |
| Vunna matcher | 2 | 1 | 3 |
| Oavgjorda matcher | 1 | 0 | 1 |
| Förlorade matcher | 0 | 2 | 2 |
| Gjorda mål | 13 | 3 | 16 |
| Gjorda mål per match | 4,33 | 1,00 | 5,33 |
| Insläppta mål | 7 | 7 | 14 |
| Insläppta mål per match | 2,33 | 2,33 | 4,67 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 6,67 | 3,33 | 5,00 |
| Kölner Haie | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 3 | 3 | 6 |
| Vunna matcher | 3 | 1 | 4 |
| Oavgjorda matcher | 0 | 2 | 2 |
| Förlorade matcher | 0 | 0 | 0 |
| Gjorda mål | 11 | 13 | 24 |
| Gjorda mål per match | 3,67 | 4,33 | 8,00 |
| Insläppta mål | 3 | 10 | 13 |
| Insläppta mål per match | 1,00 | 3,33 | 4,33 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 4,67 | 7,67 | 6,17 |
Poängstatistik för Geneve-Servette HC - Kölner Haie
Vinnarna tilldelas nya poäng, vilket innebär att Geneve-Servette HC nu har spelat in 9 poäng av möjliga på sina 5 senaste matcher. Kölner Haie går poänglösa från matchen och har nu av möjliga poäng spelat in 5 på sina 5 senaste matcher.
Vinsten innebär att Geneve-Servette HC plockar nya poäng, och har tagit totalt 9 poäng av möjliga på sina fem senaste matcher. Förlusten för Kölner Haie innebär noll poäng, och de har nu ett facit av 5 inspelade poäng av möjliga på de 5 senaste matcherna.
Målstatistik för Geneve-Servette HC och Kölner Haie
Geneve-Servette HC har gjort 13 mål totalt hemma denna säsong i CHL, ett snitt på 4,33 mål/match. På de 3 hemmamatcher som Geneve-Servette HC spelat denna säsong så har man släppt in 7 mål totalt och per match blir det 2,33 mål i snitt.
Per match har Geneve-Servette HC ett snitt på 5,33 gjorda mål, på de 6 matcher som spelats i CHL under säsongen som gått. Geneve-Servette HC har under säsongen släppt in totalt 14 mål i ligan på de 6 matcher som spelats.
Under säsongen i CHL har Kölner Haie gjort 13 mål på de 3 bortamatcher man spelat. Kölner Haie har på de 3 bortamatcher man spelat i CHL släppt in 10 mål och har ett snitt på 3,33 insläppta mål per match.
Per match har Kölner Haie i snitt producerat 8,00 mål framåt på de 6 matcher som spelats i CHL. Under den gångna säsongen i ligan så har Kölner Haie släppt in totalt 13 mål. Detta innebär att Kölner Haie har ett målsnitt på 4,33 insläppta mål totalt under de 6 matcher som spelats under säsongen i CHL.



