Du kan inte längre rösta på matchen mellan Hoffenheim - Lyon. Se resultatet från omröstningen nedan.
Hoffenheim - Lyon
No ratings yet
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
Oddsen uppdaterades 2026-10-22 20:58:45. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Så spelades Hoffenheim – Lyon
Hoffenheim och Lyon möttes i Europa League den 22/10 med avspark 21:00.
Hoffenheim vann mötet mot Lyon
Matchen slutade med en seger till Hoffenheim med 3 mål mot 0. Hoffenheim gick segrande ur mötet, vilket innebär nya poäng till tabellen. Förlusten för Lyon innebär att man blir utan nya poäng i den här omgången av Europa League.
De bästa oddsen inför Hoffenheim - Lyon
Kikade vi på oddsen inför mötet i Europa League mellan Hoffenheim och Lyon så var Hoffenheim oddsfavorit att vinna matchen. Spelbolaget bet365 gav då det högsta oddset till 1.67 gånger pengarna på Hoffenheim som vinnare. I snitt så gav 2 spelbolag oddset 4,37 på att favoriten Hoffenheim skulle utgå med seger.
Spelbolaget Unibet gav det högsta oddset på Lyon som vinnare, till oddset 4.40 gånger pengarna. De 2 spelbolagen i vår oddsjämförelse ovan gav snittoddset 1,67 att Lyon skulle vinna matchen.
Hos spelbolaget bet365 så hittade du det högsta spelet på matchen mellan Hoffenheim - Lyon i Champions League till 4.50 gånger pengarna. Att Hoffenheim - Lyon skulle kryssa gav inför avspark oddset 4,40 i snitt om vi kikar hos de 2 spelbolagen i vår oddsjämförelse.
Poängfacit Hoffenheim
Hoffenheim har ett hemmafacit så här lång i Europa League där laget har håvat in 0 poäng på 2 matcher. Över de 2 spelade hemmamatcher har nu Hoffenheim ett poängsnitt på 0 poäng per match.
Denna säsong har Hoffenheim ett bortafacit med 1 poäng på 2 spelade matcher i event. Detta gör att Hoffenheim har ett bortafacit med 0,50 poäng per match.
I Europa League har Hoffenheim 1 poäng på 4 spelade matcher totalt. Hoffenheim har under säsongen ett snitt på 0,50 poäng per match.
Poängfacit Lyon
På hemmaplan har Lyon fått ihop 0 poäng i Europa League denna säsong på 1 spelade matcher. Laget har med det ett facit på 0 poäng per spelad match hemma.
Lyon har ett facit med 4 poäng i Europa League på 3 spelade bortamatcher. Så laget har ett bortafacit med 1,33 poäng per match.
Lyon har i Europa League 4 poäng på 4 matcher totalt. Lyon har därmed ett snitt per match på 1,33 poäng.
| Gruppspel | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Benfica | 2 | 5 | 6 | 2 | 5 | 6 | 4 | 10 | 12 |
| 2 | Bournemouth | 2 | 6 | 6 | 2 | 3 | 6 | 4 | 9 | 12 |
| 3 | Ferencváros | 2 | 4 | 6 | 2 | 4 | 6 | 4 | 8 | 12 |
| 4 | Royale Union | 2 | 4 | 4 | 2 | 4 | 6 | 4 | 8 | 10 |
| 5 | Juventus | 2 | 5 | 4 | 2 | 2 | 6 | 4 | 7 | 10 |
| 6 | Olympiakos | 2 | 2 | 6 | 2 | 1 | 4 | 4 | 3 | 10 |
| 7 | Bayer Leverkusen | 2 | 1 | 3 | 2 | 6 | 6 | 4 | 7 | 9 |
| 8 | Besiktas | 2 | 3 | 4 | 2 | 0 | 3 | 4 | 3 | 7 |
| 9 | Dinamo Zagreb | 2 | -1 | 3 | 2 | 2 | 4 | 4 | 1 | 7 |
| 10 | Levski Sofia | 2 | 0 | 3 | 2 | 1 | 4 | 4 | 1 | 7 |
| 11 | Sunderland | 2 | -1 | 3 | 2 | 1 | 4 | 4 | 0 | 7 |
| 12 | NEC Nijmegen | 2 | 2 | 4 | 2 | -3 | 3 | 4 | -1 | 7 |
| 13 | Lyon | 1 | 1 | 3 | 3 | -2 | 4 | 4 | -1 | 7 |
| 14 | AZ Alkmaar | 2 | 0 | 3 | 2 | 3 | 3 | 4 | 3 | 6 |
| 15 | Anderlecht | 2 | 1 | 3 | 2 | 2 | 3 | 4 | 3 | 6 |
| 16 | OFI Kreta | 2 | 0 | 3 | 2 | 1 | 3 | 4 | 1 | 6 |
| 17 | Rennes | 2 | 1 | 4 | 2 | 0 | 2 | 4 | 1 | 6 |
| 18 | Omonia | 2 | -2 | 3 | 2 | 1 | 3 | 4 | -1 | 6 |
| 19 | Torreense | 2 | 0 | 3 | 2 | -2 | 3 | 4 | -2 | 6 |
| 20 | Real Sociedad | 2 | -1 | 1 | 2 | 6 | 4 | 4 | 5 | 5 |
| 21 | Crystal Palace | 2 | 4 | 4 | 2 | -1 | 1 | 4 | 3 | 5 |
| 22 | Sparta Prag | 2 | -2 | 1 | 2 | 2 | 3 | 4 | 0 | 4 |
| 23 | Hoffenheim | 2 | 2 | 3 | 2 | -2 | 1 | 4 | 0 | 4 |
| 24 | Sturm Graz | 3 | 0 | 4 | 1 | -3 | 0 | 4 | -3 | 4 |
| 25 | Celje | 2 | -3 | 1 | 2 | -1 | 3 | 4 | -4 | 4 |
| 26 | Red Bull Salzburg | 1 | -4 | 0 | 3 | -1 | 4 | 4 | -5 | 4 |
| 27 | Celta Vigo | 2 | -2 | 0 | 2 | 0 | 3 | 4 | -2 | 3 |
| 28 | Milan | 2 | -4 | 0 | 2 | 1 | 3 | 4 | -3 | 3 |
| 29 | Jagiellonia Bialystok | 2 | -1 | 3 | 2 | -2 | 0 | 4 | -3 | 3 |
| 30 | Viktoria Plzen | 2 | -4 | 0 | 2 | 0 | 3 | 4 | -4 | 3 |
| 31 | Marseille | 1 | -1 | 0 | 3 | -3 | 3 | 4 | -4 | 3 |
| 32 | Celtic | 3 | -2 | 3 | 1 | -3 | 0 | 4 | -5 | 3 |
| 33 | Hapoel Beer Sheva FC | 2 | -2 | 1 | 2 | -5 | 0 | 4 | -7 | 1 |
| 34 | Lilleström | 3 | -8 | 0 | 1 | 0 | 1 | 4 | -8 | 1 |
| 35 | Lech Poznan | 2 | -4 | 1 | 2 | -6 | 0 | 4 | -10 | 1 |
| 36 | Ararat-Armenien | 2 | -7 | 0 | 2 | -3 | 0 | 4 | -10 | 0 |
| Hoffenheim | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 2 | 2 | 4 |
| Vunna matcher | 1 | 0 | 1 |
| Oavgjorda matcher | 0 | 1 | 1 |
| Förlorade matcher | 1 | 1 | 2 |
| Gjorda mål | 5 | 1 | 6 |
| Gjorda mål per match | 2,50 | 0,50 | 3,00 |
| Insläppta mål | 3 | 3 | 6 |
| Insläppta mål per match | 1,50 | 1,50 | 3,00 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 4,00 | 2,00 | 3,00 |
| Lyon | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 1 | 3 | 4 |
| Vunna matcher | 1 | 1 | 2 |
| Oavgjorda matcher | 0 | 1 | 1 |
| Förlorade matcher | 0 | 1 | 1 |
| Gjorda mål | 3 | 3 | 6 |
| Gjorda mål per match | 3,00 | 1,00 | 2,00 |
| Insläppta mål | 2 | 5 | 7 |
| Insläppta mål per match | 2,00 | 1,67 | 2,33 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 5,00 | 2,67 | 3,25 |
Poängstatistik för Hoffenheim - Lyon
De fem senaste matcherna har inneburit 0 vinster, 1 förluster och 1 oavgjorda resultat för Hoffenheim, som alltså besegrade Lyon. 1 vinster, 1 kryss och 1 förluster på de fem senaste matcherna är vad förlusten innebär för Lyon.
Nya poäng tilldelas Hoffenheim efter vinsten, vilket innebär att de på sina 5 senaste matcher har spelat in 1 av totalt möjliga poäng. Förlusten innebär poängtapp för Lyon, som på sina fem senaste matcher har tagit 4 poäng av möjliga.
Målstatistik för Hoffenheim och Lyon
På hemmaplan har Hoffenheim gjort 5 mål i Europa League, vilket innebär att Hoffenheim har ett snitt på 2,50 gjorda mål per match. På de 2 hemmamatcher som Hoffenheim spelat denna säsong så har man släppt in 3 mål totalt och per match blir det 1,50 mål i snitt.
Totalt har Hoffenheim producerat 6 mål i Europa League under säsongen som har gått. På de 4 matcher laget spelat så har Hoffenheim ett snitt på 3,00 gjorda mål per match. Ser man till antalet insläppta mål under hela säsongen i ligan så har Hoffenheim ett snitt på 3,00 insläppta mål per match, på de 4 matcher som spelats.
Ser vi till antalet gjorda mål på bortaplan så har Lyon 3 gjorda mål sammanlagt i de 3 bortamatcher man spelat. Lyon har på bortaplan släppt in 5 mål i Europa League. På de 3 bortamatcher som Lyon spelat så har man ett genomsnitt på 1,67 insläppta mål.
Per match har Lyon i snitt producerat 2,00 mål framåt på de 4 matcher som spelats i Europa League. Totalt under säsongen i ligan så har Lyon, på 4 spelade matcher, släppt in 2,33 mål i snitt per match.



