- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
Oddsen uppdaterades 2026-10-10 12:45:30. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Matchinfo IF Hallby HK – Önnereds HK i Handbollsligan herrar
IF Hallby HK och Önnereds HK möttes den 10-10-2026 med matchstart 17:00 i Handbollsligan herrar.
IF Hallby HK - Önnereds HK kryssade
Mötet mellan IF Hallby HK - Önnereds HK blev till slut oavgjord med resultatet 28 - 28. IF Hallby HK och Önnereds HK kommer båda tilldelas poäng efter att matchen slutat oavgjort. Efter att matchen mellan de båda lagen avgjorts hittar vi nu IF Hallby HK på plats 9 i tabellen på 0 poäng, och Önnereds HK med sina 0 poäng på plats 11.
De bästa & högsta oddsen inför IF Hallby HK - Önnereds HK
Inför matchen mellan IF Hallby HK och Önnereds HK i Handbollsligan herrar så var Önnereds HK spelbolagens favorit att vinna om vi kikar på oddsen. Och det högsta oddset på Önnereds HK hittade du hos Unibet till 1.95 gånger pengarna. Önnereds HK var som sagt favorit inför detta möte och de 1 spelbolagen i vår oddsjämförelse gav ett snittodds på 2,23 gånger pengarna.
Ett spel på IF Hallby HK, som var nederlagstippade hos spelbolagen, kunde du spela till 2.23 gånger pengarna hos Unibet. Om vi jämför oddsen från de 1 spelbolagen i vår oddsjämförelse så gav ett spel i snitt 1,95 gånger pengarna på IF Hallby HK som vinnare.
Det bästa oddset på ett kryss gav Unibet till 8.50 gånger pengarna. Före avspark mellan IF Hallby HK - Önnereds HK så gav ett spel på ett oavgjort resultat i snitt oddset 8,50.
Poängfacit IF Hallby HK
IF Hallby HK har ett hemmafacit så här lång i Handbollsligan herrar där laget har håvat in 0 poäng på 4 matcher. IF Hallby HK har ett hemmafacit med 0 poäng per match.
IF Hallby HK har på bortaplan i Handbollsligan herrar denna säsong 0 inspelade poäng på 4 matcher. Så här långt har IF Hallby HK ett poängsnitt på 0,00 poäng per match på bortaplan.
IF Hallby HK har samlat in 0 poäng denna säsong i event, på de 8 matcher laget har spelat. IF Hallby HK har med det facit ett snitt på 0,00 poäng per match.
Poängfacit Önnereds HK
Önnereds HK har denna säsongen i Handbollsligan herrar tagit 0 poäng på de 5 matcher laget spelat på hemmaplan. Och ett hemmafacit på 0 poäng per spelad match.
På 4 matcher har Önnereds HK under säsong tagit 1 poäng i event. På bortaplan har Önnereds HK tagit 0,25 poäng per spelad match.
Önnereds HK har i Handbollsligan herrar 1 poäng på 9 matcher totalt. Per spelad match har Önnereds HK ett poängsnitt på 0,25.
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Malmö | 4 | 19 | 8 | 5 | -3 | 5 | 9 | 16 | 13 |
| 2 | Ystad | 5 | 36 | 10 | 3 | -7 | 1 | 8 | 29 | 11 |
| 3 | Sävehof | 3 | 7 | 4 | 4 | 14 | 7 | 7 | 21 | 11 |
| 4 | Amo HK | 4 | 4 | 6 | 5 | 10 | 5 | 9 | 14 | 11 |
| 5 | Alingsås | 4 | 14 | 6 | 4 | 6 | 4 | 8 | 20 | 10 |
| 6 | Skövde | 3 | 20 | 6 | 5 | -13 | 4 | 8 | 7 | 10 |
| 7 | Hammarby | 4 | 12 | 7 | 5 | -6 | 3 | 9 | 6 | 10 |
| 8 | Kristianstad | 3 | 12 | 6 | 4 | -8 | 4 | 7 | 4 | 10 |
| 9 | HF Karlskrona | 5 | -5 | 5 | 3 | -2 | 2 | 8 | -7 | 7 |
| 10 | Ov Helsingborg | 5 | 11 | 7 | 3 | -25 | 0 | 8 | -14 | 7 |
| 11 | Önnereds HK | 5 | -1 | 5 | 4 | -9 | 1 | 9 | -10 | 6 |
| 12 | Lugi | 4 | -6 | 3 | 5 | -10 | 2 | 9 | -16 | 5 |
| 13 | Skånela IF | 5 | -2 | 4 | 4 | -28 | 0 | 9 | -30 | 4 |
| 14 | IF Hallby HK | 4 | -13 | 1 | 4 | -27 | 0 | 8 | -40 | 1 |
| IF Hallby HK | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 4 | 4 | 8 |
| Vunna matcher | 0 | 0 | 0 |
| Oavgjorda matcher | 1 | 0 | 1 |
| Förlorade matcher | 3 | 4 | 7 |
| Gjorda mål | 106 | 114 | 220 |
| Gjorda mål per match | 26,50 | 28,50 | 55,00 |
| Insläppta mål | 119 | 141 | 260 |
| Insläppta mål per match | 29,75 | 35,25 | 65,00 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 56,25 | 63,75 | 60,00 |
| Önnereds HK | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 5 | 4 | 9 |
| Vunna matcher | 2 | 0 | 2 |
| Oavgjorda matcher | 1 | 1 | 2 |
| Förlorade matcher | 2 | 3 | 5 |
| Gjorda mål | 151 | 118 | 269 |
| Gjorda mål per match | 30,20 | 29,50 | 67,25 |
| Insläppta mål | 152 | 127 | 279 |
| Insläppta mål per match | 30,40 | 31,75 | 69,75 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 60,60 | 61,25 | 60,89 |
Poängstatistik för IF Hallby HK - Önnereds HK
Likaresultatet innebär att IF Hallby HK på sina fem senaste matcher har plockat 0 vinster, 0 kryss och 4 förluster. Önnereds HK har vunnit 0, spelat lika 1 och förlorat 3 av sina 5 senaste.
Det oavgjorda resultatet innebär att IF Hallby HK har tagit 0 poäng av möjliga på de fem senaste matcherna, samtidigt som Önnereds HK har tagit 1 poäng på lika många matcher.
Målstatistik för IF Hallby HK och Önnereds HK
IF Hallby HK har gjort 106 mål totalt hemma denna säsong i Handbollsligan herrar, ett snitt på 26,50 mål/match. I Handbollsligan herrar har IF Hallby HK släppt in 119 mål på hemmaplan denna säsongen.
Under denna säsongen i Handbollsligan herrar har IF Hallby HK gjort totalt 220 mål på 8 matcher man spelat, vilket ger ett målsnitt på 55,00 mål per match. Under den gångna säsongen har IF Hallby HK ett facit med 260 insläppta mål på de 8 matcher som spelats i ligan. I snitt har IF Hallby HK släppt in 65,00 mål per match.
På bortaplan har Önnereds HK denna säsong ett facit med 118 gjorda mål på 4 spelade matcher. Önnereds HK har i genomsnitt släppt in 31,75 mål per bortamatch i Handbollsligan herrar.
Per match har Önnereds HK i snitt producerat 67,25 mål framåt på de 9 matcher som spelats i Handbollsligan herrar. Under den gångna säsongen i ligan så har Önnereds HK släppt in totalt 279 mål. Detta innebär att Önnereds HK har ett målsnitt på 69,75 insläppta mål totalt under de 9 matcher som spelats under säsongen i Handbollsligan herrar.



