Lugi – Guif 14/3, odds, stream, speltips

Lugi
vs
Guif
28 – 20 2018-03-14 19:00 Elitserien
Guif
Bästa matchoddsen
Vinstchans
Odds för Lugi – Guif
Matchodds (1-X-2)
Spelbolag
1
X
2
Bonus
Bonuserbjudande 2000 kr
Bonuserbjudande 1000 kr
Bonuserbjudande 100 € + 50 free spins
Bonuserbjudande 1000 kr
Bonuserbjudande
Bonuserbjudande 500 kr + en present
Bonuserbjudande 1000 kr
Bonuserbjudande 1000 kr
Bonuserbjudande 500 kr
Bonuserbjudande 1000 kr

Oddsen uppdaterades 2018-03-14 18:59:31. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.

Matchfakta och matchinfo

Kikade vi på oddsen inför mötet i Elitserien mellan Lugi och Guif så var Lugi oddsfavorit att vinna matchen. Spelbolaget betway gav då det högsta oddset till 1.50 gånger pengarna på Lugi som vinnare.

Lugi vann det föregåendet mötet mot Guif

Det blev till slut Lugi som gick segrande ur mötet mot Guif med siffrorna 28-20.

Tabell
Elitserien - 2017/18
5 Senaste Ma V O F GM-IM P
1 Kristianstad 16 16 0 0 478-374 32 16 11 3 2 428-386 25 32 27 3 2 906-760 57
2 Malmö 16 13 0 3 447-371 26 16 11 0 5 441-387 22 32 24 0 8 888-758 48
3 Alingsås 16 11 0 5 451-418 22 16 11 0 5 426-377 22 32 22 0 10 877-795 44
4 Lugi 16 10 1 5 419-398 21 16 11 1 4 431-406 23 32 21 2 9 850-804 44
5 Redbergslid 16 8 3 5 461-417 19 16 11 2 3 465-418 24 32 19 5 8 926-835 43
6 Ystad 16 12 1 3 487-398 25 16 8 1 7 456-462 17 32 20 2 10 943-860 42
7 Guif 16 11 0 5 425-426 22 16 8 1 7 445-436 17 32 19 1 12 870-862 39
8 Sävehof 16 9 2 5 450-431 20 16 8 0 8 440-414 16 32 17 2 13 890-845 36
9 Hammarby 16 5 1 10 425-438 11 16 5 2 9 422-455 12 32 10 3 19 847-893 23
10 Skövde 16 7 1 8 461-477 15 16 3 1 12 413-472 7 32 10 2 20 874-949 22
11 Ricoh HK 16 5 0 11 401-423 10 16 3 0 13 372-431 6 32 8 0 24 773-854 16
12 HK Aranäs 16 4 1 11 392-430 9 16 2 0 14 372-471 4 32 6 1 25 764-901 13
13 HIF Karlskrona 16 4 1 11 437-481 9 16 1 0 15 413-503 2 32 5 1 26 850-984 11
14 Ov Helsingborg 16 4 0 12 375-449 8 16 1 0 15 407-491 2 32 5 0 27 782-940 10
Lagens form
Senaste resultat Lugi
Match
Resultat
19:00 14/3
19:00 14/3
Elitserien
28 - 20
17:00 11/3
17:00 11/3
19 - 35
19:00 8/3
19:00 8/3
28 - 25
19:00 27/2
19:00 27/2
29 - 25
19:00 21/2
19:00 21/2
20 - 29
17:00 18/2
17:00 18/2
26 - 30
19:00 7/2
19:00 7/2
Elitserien
23 - 24
19:00 5/2
19:00 5/2
Elitserien
30 - 32
19:00 2/2
19:00 2/2
Elitserien
30 - 27
19:00 30/1
19:00 30/1
23 - 24
Senaste resultat Guif
Match
Resultat
19:00 14/3
19:00 14/3
Elitserien
28 - 20
18:15 10/3
18:15 10/3
Elitserien
29 - 26
19:00 5/3
19:00 5/3
29 - 26
19:00 26/2
19:00 26/2
30 - 31
19:00 23/2
19:00 23/2
Elitserien
26 - 24
18:30 18/2
18:30 18/2
22 - 25
19:00 13/2
19:00 13/2
29 - 28
19:30 9/2
19:30 9/2
Elitserien
29 - 28
19:00 2/2
19:00 2/2
26 - 24
19:00 31/1
19:00 31/1
26 - 26
Resultat inbördes möten
Match
Resultat
19:00 14/3
19:00 14/3
Elitserien
28 - 20
19:00 11/10
19:00 11/10
Elitserien
21 - 24
17:00 12/3
17:00 12/3
Elitserien
31 - 26
16:00 27/11
16:00 27/11
Elitserien
22 - 30
19:45 18/2
19:45 18/2
Elitserien
25 - 29
16:00 13/12
16:00 13/12
Elitserien
32 - 24
15:15 29/3
15:15 29/3
Elitserien
26 - 22
19:15 15/10
19:15 15/10
Elitserien
41 - 25
19:00 20/2
19:00 20/2
Elitserien Handboll
23 - 22
19:00 4/12
19:00 4/12
Elitserien Handboll
30 - 23
Lagens statistik i Elitserien
LugiHemmaBortaTotalt
Spelade matcher40616422
Vunna matcher112
Oavgjorda matcher549
Förlorade matcher4191011
Gjorda mål398398796
Gjorda mål per match26,1926,9426,56
Insläppta mål431431862
Insläppta mål per match24,8825,3825,13
Insläppta och gjorda mål per match2,0451,813,93
GuifHemmaBortaTotalt
Spelade matcher43616452
Vunna matcher011
Oavgjorda matcher5712
Förlorade matcher425118
Gjorda mål426426852
Gjorda mål per match26,5627,8127,19
Insläppta mål445445890
Insläppta mål per match26,6327,2526,94
Insläppta och gjorda mål per match2,0054,443,85