Sabah Baku – Beer Sheva 25/8, odds, livestream, speltips

5 - 2 öt(1-1, 2-1)25-08-2026 18:45Champions League Playoff
Upp till 1000 kr att spela för på Sabah Baku vs Beer Sheva!
Regler och villkor gäller, 18+, spela ansvarsfullt stodlinjen.se, gäller endast nya kunder hos Unibet.
Upp till 1500 kr i spelkrediter + 100 free spins!
Regler och villkor gäller, 18+, spela ansvarsfullt stodlinjen.se, gäller endast nya kunder hos Expekt.
Omröstning

Du kan inte längre rösta på matchen mellan Sabah Baku - Hapoel Beer Sheva FC. Se resultatet från omröstningen nedan.

Sabah Baku - Hapoel Beer Sheva FC

No ratings yet

1 0
X 0
2 0
Bästa matchoddsen
1 1.86
X 4.00
2 3.75
Vinstchans
Odds för Sabah Baku - Hapoel Beer Sheva FC

Oddsen uppdaterades 2026-08-25 16:53:31. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.

Matchfakta och matchinfo

Sabah Baku - Hapoel Beer Sheva FC odds, speltips, resultat i Champions League

Matchinfo Sabah Baku – Hapoel Beer Sheva FC i 25 augusti

Matchen mellan Sabah Baku och Hapoel Beer Sheva FC i Champions League spelades den 25/8 med avspark kl. 18:45.

Sabah Baku vann matchen mot Hapoel Beer Sheva FC

Mötet mellan Sabah Baku och Hapoel Beer Sheva FC slutade till slut med en 5 - 2 seger till Sabah Baku. Vinsten mot Hapoel Beer Sheva FC innebär nya poäng till Sabah Baku i tabellen för Champions League. Hapoel Beer Sheva FC kommer inte tilldelas några nya poäng efter förlusten.

De bästa & högsta oddsen inför Sabah Baku - Hapoel Beer Sheva FC

Inför mötet mellan Sabah Baku - Hapoel Beer Sheva FC i Champions League så talade spelbolagens odds för en seger till Sabah Baku och Unibet gav då det bästa oddset till 1.86 gånger pengarna. De 2 spelbolagen i vår lista ovan gav i snitt oddset 3,53 att favoriten Sabah Baku skulle vinna matchen.

Unibet gav det högsta odds på Hapoel Beer Sheva FC, som var nederlagstippade mot Sabah Baku, till 3.75 gånger pengarna. De 2 spelbolagen i vår oddsjämförelse ovan gav snittoddset 1,86 att Hapoel Beer Sheva FC skulle vinna matchen.

Ett spel på krysset mellan Sabah Baku och Hapoel Beer Sheva FC gav som högst 4.00 inför matchen och som du hittade hos bet365. I snitt gav de 2 spelbolagen, i oddsjämförelsen ovan, ett odds på 3,90 att Sabah Baku - Hapoel Beer Sheva FC skulle kryssa matchen.

Poängfacit Sabah Baku

På 5 spelade matcher har Sabah Baku nu 0 insamlade poäng i event. Laget har därmed ett hammafacit på 0 poäng per spelad match.

Sabah Baku har ett bortafacit under säsongen i Champions League med 6 tagna poäng på de 5 matcher laget spelat. Så här långt har Sabah Baku ett poängsnitt på 1,20 poäng per match på bortaplan.

Sabah Baku har ett facit denna säsong i Champions League med 6 poäng på de 10 matcher som laget spelat under säsongen. Sabah Baku har under säsongen ett snitt på 1,20 poäng per match.

Poängfacit Hapoel Beer Sheva FC

Hapoel Beer Sheva FC facit så här långt är 0 inspelade poäng i Champions League på 3 hemmamatcher. Laget har med det ett facit på 0 poäng per spelad match hemma.

Sabah Baku har ett facit på bortaplan denna säsong i Champions League med 3 inspelade poäng på 3 matcher man spelat. Hapoel Beer Sheva FC har med andra ord 1,00 inspelade poäng per bortamatch.

I Champions League har Hapoel Beer Sheva FC under säsong tagit 3 poäng på 6 matcher laget har spelat. Laget har därmed i snitt, per spelad match, tagit 1,00 poäng.

Tabell
Tabell & Poängställning
Champions League 2026/27
Gruppspel 5 Senaste Ma V O F +/- P
1 Barcelona 1 1 0 0 4 3 1 1 0 0 3 3 2 2 0 0 7 6
2 Sporting Lissabon 1 1 0 0 2 3 1 1 0 0 2 3 2 2 0 0 4 6
3 Arsenal 1 1 0 0 3 3 1 1 0 0 1 3 2 2 0 0 4 6
4 Bayern München 1 1 0 0 5 3 1 0 1 0 0 1 2 1 1 0 5 4
5 PSG 1 1 0 0 5 3 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 5 3
6 Como 1 1 0 0 3 3 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 3 3
7 Manchester United 1 1 0 0 4 3 1 0 0 1 -2 0 2 1 0 1 2 3
8 Stuttgart 1 1 0 0 2 3 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 2 3
9 Manchester City 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 2 3 1 1 0 0 2 3
10 Villarreal 1 1 0 0 2 3 1 0 0 1 -1 0 2 1 0 1 1 3
11 Aston Villa 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 1 3 1 1 0 0 1 3
12 Real Betis 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 1 3 1 1 0 0 1 3
13 Atlético Madrid 1 1 0 0 2 3 1 0 0 1 -1 0 2 1 0 1 1 3
14 Borussia Dortmund 1 1 0 0 1 3 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 1 3
15 Real Madrid 1 1 0 0 1 3 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 1 3
16 Liverpool 1 1 0 0 1 3 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 1 3
17 AEK Aten 1 1 0 0 1 3 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 1 3
18 Club Brugge 1 0 0 1 -1 0 1 1 0 0 1 3 2 1 0 1 0 3
19 Lens 1 0 0 1 -2 0 1 1 0 0 1 3 2 1 0 1 -1 3
20 RB Leipzig 1 1 0 0 1 3 1 0 0 1 -3 0 2 1 0 1 -2 3
21 Sabah Baku 1 1 0 0 2 3 1 0 0 1 -4 0 2 1 0 1 -2 3
22 Roma 0 0 0 0 0 0 1 0 1 0 0 1 1 0 1 0 0 1
23 Shakhtar Donetsk 0 0 0 0 0 0 1 0 1 0 0 1 1 0 1 0 0 1
24 Fenerbahçe 1 0 1 0 0 1 0 0 0 0 0 0 1 0 1 0 0 1
25 PSV Eindhoven 1 0 1 0 0 1 1 0 0 1 -1 0 2 0 1 1 -1 1
26 Viking Stavanger 1 0 1 0 0 1 1 0 0 1 -2 0 2 0 1 1 -2 1
27 LASK 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 -1 0 1 0 0 1 -1 0
28 Inter 1 0 0 1 -1 0 1 0 0 1 -1 0 2 0 0 2 -2 0
29 Porto 1 0 0 1 -2 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 -2 0
30 Slavia Prag 1 0 0 1 -1 0 1 0 0 1 -2 0 2 0 0 2 -3 0
31 Napoli 1 0 0 1 -1 0 1 0 0 1 -2 0 2 0 0 2 -3 0
32 Lille 1 0 0 1 -1 0 1 0 0 1 -3 0 2 0 0 2 -4 0
33 Feyenoord 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 -4 0 1 0 0 1 -4 0
34 Galatasaray 1 0 0 1 -3 0 1 0 0 1 -2 0 2 0 0 2 -5 0
35 Slovan Bratislava 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 -5 0 1 0 0 1 -5 0
36 Bodö Glimt 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 -5 0 1 0 0 1 -5 0
Lagens form
18:45 13/10
Champions League - Omgång 2
2 - 0
21:00 10/9
Champions League - Omgång 1
4 - 0
18:45 25/8
5 - 2 öt
21:00 19/8
2 - 1
18:00 11/8
Kvalomgång 3 - 2:2
4 - 0
19:10 5/8
Kvalomgång 3 - 1:2
2 - 1
17:00 28/7
Kvalomgång 2 - 2:2
0 - 2
18:00 21/7
Kvalomgång 2 - 1:2
1 - 0
19:30 14/7
Kvalomgång 1 - 2:2
1 - 2
18:00 7/7
Kvalomgång 1 - 1:2
2 - 0
18:45 25/8
5 - 2 öt
21:00 19/8
2 - 1
20:00 11/8
Kvalomgång 3 - 2:2
0 - 2
19:30 4/8
Kvalomgång 3 - 1:2
1 - 0
19:30 29/7
2 - 0
21:00 21/7
2 - 1
Resultat inbördes möten
Resultat inbördes möten
18:45 25/8
5 - 2 öt
21:00 19/8
2 - 1
Lagens statistik i Champions League
Sabah Baku Hemma Borta Totalt
Spelade matcher 5 5 10
Vunna matcher 5 2 7
Oavgjorda matcher 0 0 0
Förlorade matcher 0 3 3
Gjorda mål 14 6 20
Gjorda mål per match 2,80 1,20 4,00
Insläppta mål 2 9 11
Insläppta mål per match 0,40 1,80 2,20
Insläppta och gjorda mål per match 3,20 3,00 3,10
Hapoel Beer Sheva FC Hemma Borta Totalt
Spelade matcher 3 3 6
Vunna matcher 3 1 4
Oavgjorda matcher 0 0 0
Förlorade matcher 0 2 2
Gjorda mål 5 5 10
Gjorda mål per match 1,67 1,67 3,33
Insläppta mål 1 7 8
Insläppta mål per match 0,33 2,33 2,67
Insläppta och gjorda mål per match 2,00 4,00 3,00

Poängstatistik för Sabah Baku - Hapoel Beer Sheva FC

Efter vinsten kan vi konstatera ett facit av 2 vinster, 3 förluster och 0 oavgjorda matcher på de fem senaste för Sabah Baku. Hapoel Beer Sheva FC gick förlorande ur mötet – och har med 2 förluster på sina fem senast spelade matcher, ihop med 0 kryss och 1 vinster.

Vinsten innebär nya poäng för Sabah Baku, som nu har plockat 6 poäng av möjliga på sina 5 senaste matcher. Tappade poäng för Hapoel Beer Sheva FC innebär att man har samlat på sig 3 poäng på sina senaste 5 matcher, av totalt möjliga.

Målstatistik för Sabah Baku och Hapoel Beer Sheva FC

Räknar vi antalet gjorda mål per hemmamatch i Champions League så har Sabah Baku ett genomsnitt på 2,80 per match, på totalt 5 matcher. Sabah Baku har totalt släppt in 2 mål på hemmaplan under säsongen som har gått i Champions League. På de 5 hemmamatcherna så har Sabah Baku därmed ett snitt på 0,40 insläppta mål per match.

Per match har Sabah Baku ett snitt på 4,00 gjorda mål, på de 10 matcher som spelats i Champions League under säsongen som gått. Sabah Baku har under säsongen släppt in totalt 11 mål i ligan på de 10 matcher som spelats.

Ser vi till antalet gjorda mål på bortaplan så har Hapoel Beer Sheva FC 5 gjorda mål sammanlagt i de 3 bortamatcher man spelat. På bortaplan har Hapoel Beer Sheva FC i genomsnitt släppt in 2,33 mål på de 3 bortamatcher man spelat.

Hapoel Beer Sheva FC har ett facit denna säsongen i Champions League med 10 gjorda mål. På de 6 matcher som Hapoel Beer Sheva FC har spelat så har man ett snitt på 3,33 producerade mål framåt per match. Under den gångna säsongen i ligan så har Hapoel Beer Sheva FC släppt in totalt 8 mål. Detta innebär att Hapoel Beer Sheva FC har ett målsnitt på 2,67 insläppta mål totalt under de 6 matcher som spelats under säsongen i Champions League.