Angers odds, spelschema, live stream

Match
1
X
2
20:00 19/10
1.73
3.70
6.00
20:00 26/10
2.10
3.15
3.85
21:00 14/03
2.60
3.20
2.75

Oddsen uppdaterades 2019-10-14 11:06:03. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.

Tabell
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
5 SenasteMaVOFGM-IMP
1 PSG 540112-21243015-29970217-421
2 Nantes 54104-01342025-5696129-519
3 Angers 541013-31341033-123951316-1516
4 Bordeaux 41215-45531110-610943215-1015
5 Lille 541011-41340222-52943213-915
6 Reims 41213-2553025-2994238-414
7 Montpellier 54017-31240222-4294239-714
8 Nice 42116-5752036-86941412-1313
9 Marseille 41213-4552217-78934210-1113
10 Rennes 41124-5452214-2893338-712
11 Amiens 52128-8741124-64932412-1411
12 Brest 52306-3940224-102925210-1311
13 Saint Etienne 41214-4552034-9693248-1311
14 Lyon 41127-3451227-65923414-99
15 Nimes 42025-3650324-8392349-119
16 Monaco 521212-11740223-82923415-199
17 Strasbourg 52216-6840130-4192346-109
18 Toulouse 42024-5650325-10392349-159
19 Dijon 51222-4541033-6392255-108
20 Metz 41126-6451132-8492258-148
Resultat
Match
Resultat
17:305/10
5/10 17:30
4 - 0
20:0028/9
28/9 20:00
1 - 1
19:0025/9
25/9 19:00
0 - 2
17:0022/9
22/9 17:00
4 - 1
19:0013/9
13/9 19:00
2 - 1
20:0031/8
31/8 20:00
2 - 0
20:0024/8
24/8 20:00
3 - 0
20:4516/8
16/8 20:45
6 - 0
20:0010/8
10/8 20:00
3 - 1
Spelschema
Omgång 1
Match
Resultat
20:0010/8
20:00 10/8
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
3 - 1
Omgång 2
Match
Resultat
20:4516/8
20:45 16/8
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
6 - 0
Omgång 3
Match
Resultat
20:0024/8
20:00 24/8
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
3 - 0
Omgång 4
Match
Resultat
20:0031/8
20:00 31/8
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
2 - 0
Omgång 5
Match
Resultat
19:0013/9
19:00 13/9
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
2 - 1
Omgång 6
Match
Resultat
17:0022/9
17:00 22/9
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
4 - 1
Omgång 7
Match
Resultat
19:0025/9
19:00 25/9
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
0 - 2
Omgång 8
Match
Resultat
20:0028/9
20:00 28/9
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
1 - 1
Omgång 9
Match
Resultat
17:305/10
17:30 5/10
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
4 - 0
Omgång 10
Match
Resultat
20:0019/10
20:00 19/10
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 11
Match
Resultat
20:0026/10
20:00 26/10
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 12
Match
Resultat
21:002/11
21:00 2/11
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 13
Match
Resultat
21:009/11
21:00 9/11
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 14
Match
Resultat
21:0023/11
21:00 23/11
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 15
Match
Resultat
21:0030/11
21:00 30/11
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 16
Match
Resultat
21:004/12
21:00 4/12
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 17
Match
Resultat
21:007/12
21:00 7/12
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 18
Match
Resultat
21:0014/12
21:00 14/12
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 19
Match
Resultat
21:0021/12
21:00 21/12
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 20
Match
Resultat
21:0011/1
21:00 11/1
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 21
Match
Resultat
21:0025/1
21:00 25/1
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 22
Match
Resultat
21:001/2
21:00 1/2
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 23
Match
Resultat
21:005/2
21:00 5/2
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 24
Match
Resultat
21:008/2
21:00 8/2
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 25
Match
Resultat
21:0015/2
21:00 15/2
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 26
Match
Resultat
21:0022/2
21:00 22/2
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 27
Match
Resultat
21:0029/2
21:00 29/2
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 28
Match
Resultat
21:007/3
21:00 7/3
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 29
Match
Resultat
21:0014/3
21:00 14/3
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 30
Match
Resultat
21:0021/3
21:00 21/3
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 31
Match
Resultat
20:005/4
20:00 5/4
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 32
Match
Resultat
20:0011/4
20:00 11/4
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 33
Match
Resultat
20:0018/4
20:00 18/4
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 34
Match
Resultat
20:0026/4
20:00 26/4
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 35
Match
Resultat
20:002/5
20:00 2/5
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 36
Match
Resultat
20:009/5
20:00 9/5
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 37
Match
Resultat
20:0016/5
20:00 16/5
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 38
Match
Resultat
20:0023/5
20:00 23/5
Ligue 1 2019/20 - Grundserien
-

Angers spelar sina hemmamatcher på Stade Raymond-Kopa i Angers som har en publikkapacitet på 17835 personer.

Angers mötte PSG i den senaste omgången och förlorade med 0-4.

Angers möter Brest i nästa omgång på hemmaplan, med avspark 20:00 den 19/10.

Hemmaarena: Stade Raymond-Kopa
Kapacitet: 17835
Stad: Angers
Underlag: Gräs