Du kan inte längre rösta på matchen mellan Atlético Madrid - Inter. Se resultatet från omröstningen nedan.
Atlético Madrid - Inter
No ratings yet
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- 100 kr i gratisspel + 50 freespins
- Omsättningskrav -, minsta odds 1.80
- Stort fokus på nordisk sport.
- 100 kr i gratisspel + 50 freespins
- Omsättningskrav -, minsta odds 1.80
- Stort fokus på nordisk sport.
Oddsen uppdaterades 2025-11-26 20:13:23. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Inter
3-5-2
Cristian Chivu
Målvakt 1
Försvarare 16
Försvarare 2
Försvarare 17
Försvarare 3
Mittfältare 5
Mittfältare 20
Mittfältare 4
Mittfältare 8
Mittfältare 10
Anfallare 19
Målvakt 31
Målvakt 33
Mittfältare 6
Anfallare 7
Anfallare 9
Mittfältare 11
Anfallare 12
Försvarare 15
Försvarare 18
Försvarare 21
Anfallare 22
Anfallare 23
Målvakt
Försvarare
Försvarare
Försvarare
Mittfältare
Mittfältare
Mittfältare
Mittfältare
Mittfältare
Anfallare
Anfallare
Målvakt
Målvakt
Försvarare
Mittfältare
Anfallare
Anfallare
Försvarare
Mittfältare
Mittfältare
Försvarare
Försvarare
Anfallare
Så spelades Atlético Madrid – Inter i Champions League
Matchen mellan Atlético Madrid och Inter i Champions League spelades den 26/11 med matchstart kl. 21:00.
Atlético Madrid vann mötet mot Inter
Det blev till slut Atlético Madrid som gick segrande ur mötet mot Inter med siffrorna 2 - 1. Atlético Madrid gick segrande ur mötet mot Inter, vilket innebär att de plockar nya poäng i Champions League. Förlusten innebär att Inter inte kommer tilldelas några nya poäng.
Oddsen inför Atlético Madrid - Inter
Kikade vi på oddsen inför mötet i Champions League mellan Atlético Madrid och Inter så var Atlético Madrid oddsfavorit att vinna matchen. Spelbolaget bet365 gav då det högsta oddset till 2.63 gånger pengarna på Atlético Madrid som vinnare. Spelbolagen gav i snitt oddset 2,97 att Atlético Madrid, favoriten hos de 7 spelbolagen, skulle planenligt vinna matchen.
Inter var underdogs mot Atlético Madrid och det högsta oddset på nederlagstippade Inter kunde du spela på hos spelbolaget NordicBet till 3.10 gånger pengarna. I snitt gav de 7 spelbolagen i vår lista oddset 2,39 att Inter skulle ta en oväntad seger.
Det bästa oddset på ett kryss gav NordicBet till 3.50 gånger pengarna. Inför avspark mellan Atlético Madrid och Inter så gav de 7 spelbolagen i listan ovan i snitt oddset 3,41 på ett kryss i matchen.
Poängfacit Atlético Madrid
Atlético Madrid har på hemmaplan i Champions League spelat 8 matcher och har 0 poäng i tabellen. Ett facit som innebär 0 poäng per spelad hemmamatch.
På 8 spelade matcher har Atlético Madrid denna säsong i Champions League tagit 8 poäng. Så laget har ett facit på 1,00 poäng per bortamatch.
På de totalt 16 matcher Atlético Madrid har spelat under säsongen i Champions League så har laget kammat hem 8 poäng. Atlético Madrid har därmed ett facit med 1,00 inspelade poäng per match.
Poängfacit Inter
Inter har ett facit i Champions League där laget så här långt har tagit 0 poäng på 5 spelade matcher. Detta innebär att Inter har ett hemmasnitt på 0 poäng per match.
På 5 matcher har Inter under säsong tagit 9 poäng i event. Detta gör att Atlético Madrid har ett snitt på bortaplan med 1,80 poäng per match.
På 10 matcher har Inter spelat in 9 poäng denna säsong i event. Per match har laget därmed tagit 1,80 poäng i snitt.
| Gruppspel | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Arsenal | 4 | 9 | 12 | 4 | 10 | 12 | 8 | 19 | 24 |
| 2 | Bayern München | 4 | 10 | 12 | 4 | 4 | 9 | 8 | 14 | 21 |
| 3 | Liverpool | 4 | 5 | 9 | 4 | 7 | 9 | 8 | 12 | 18 |
| 4 | Tottenham Hotspur | 4 | 10 | 12 | 4 | 0 | 5 | 8 | 10 | 17 |
| 5 | Barcelona | 4 | 8 | 9 | 4 | 0 | 7 | 8 | 8 | 16 |
| 6 | Chelsea | 4 | 9 | 12 | 4 | -2 | 4 | 8 | 7 | 16 |
| 7 | Sporting Lissabon | 4 | 8 | 12 | 4 | -2 | 4 | 8 | 6 | 16 |
| 8 | Manchester City | 4 | 5 | 9 | 4 | 1 | 7 | 8 | 6 | 16 |
| 9 | Real Madrid | 4 | 6 | 9 | 4 | 3 | 6 | 8 | 9 | 15 |
| 10 | Inter | 4 | 1 | 6 | 4 | 7 | 9 | 8 | 8 | 15 |
| 11 | PSG | 4 | 5 | 7 | 4 | 5 | 7 | 8 | 10 | 14 |
| 12 | Newcastle | 4 | 7 | 9 | 4 | 3 | 5 | 8 | 10 | 14 |
| 13 | Juventus | 4 | 4 | 8 | 4 | 0 | 5 | 8 | 4 | 13 |
| 14 | Atlético Madrid | 4 | 6 | 9 | 4 | -4 | 4 | 8 | 2 | 13 |
| 15 | Atalanta | 4 | 1 | 7 | 4 | -1 | 6 | 8 | 0 | 13 |
| 16 | Bayer Leverkusen | 4 | -2 | 5 | 4 | 1 | 7 | 8 | -1 | 12 |
| 17 | Borussia Dortmund | 4 | 5 | 7 | 4 | -3 | 4 | 8 | 2 | 11 |
| 18 | Olympiakos | 4 | 1 | 5 | 4 | -5 | 6 | 8 | -4 | 11 |
| 19 | Club Brugge | 4 | 3 | 7 | 4 | -5 | 3 | 8 | -2 | 10 |
| 20 | Galatasaray | 4 | 2 | 7 | 4 | -4 | 3 | 8 | -2 | 10 |
| 21 | Monaco | 4 | 1 | 6 | 4 | -7 | 4 | 8 | -6 | 10 |
| 22 | Qarabag | 4 | 1 | 7 | 4 | -9 | 3 | 8 | -8 | 10 |
| 23 | Bodö Glimt | 4 | 0 | 4 | 4 | -1 | 5 | 8 | -1 | 9 |
| 24 | Benfica | 4 | 2 | 6 | 4 | -4 | 3 | 8 | -2 | 9 |
| 25 | Marseille | 4 | 1 | 6 | 4 | -4 | 3 | 8 | -3 | 9 |
| 26 | AEP Paphos | 4 | 0 | 7 | 4 | -3 | 2 | 8 | -3 | 9 |
| 27 | Royale Union | 4 | -8 | 3 | 4 | -1 | 6 | 8 | -9 | 9 |
| 28 | PSV Eindhoven | 4 | 0 | 3 | 4 | 0 | 5 | 8 | 0 | 8 |
| 29 | Athletic Bilbao | 4 | -1 | 4 | 4 | -4 | 4 | 8 | -5 | 8 |
| 30 | Napoli | 4 | 2 | 7 | 4 | -8 | 1 | 8 | -6 | 8 |
| 31 | FC Köpenhamn | 4 | -1 | 5 | 4 | -8 | 3 | 8 | -9 | 8 |
| 32 | Ajax | 4 | -8 | 0 | 4 | -5 | 6 | 8 | -13 | 6 |
| 33 | Eintracht Frankfurt | 4 | -5 | 3 | 4 | -6 | 1 | 8 | -11 | 4 |
| 34 | Slavia Prag | 4 | -5 | 2 | 4 | -9 | 1 | 8 | -14 | 3 |
| 35 | Villarreal | 4 | -4 | 1 | 4 | -9 | 0 | 8 | -13 | 1 |
| 36 | Kairat Almaty | 4 | -9 | 1 | 4 | -6 | 0 | 8 | -15 | 1 |
| Atlético Madrid | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 8 | 8 | 16 |
| Vunna matcher | 5 | 2 | 7 |
| Oavgjorda matcher | 1 | 2 | 3 |
| Förlorade matcher | 2 | 4 | 6 |
| Gjorda mål | 22 | 13 | 35 |
| Gjorda mål per match | 2,75 | 1,63 | 4,38 |
| Insläppta mål | 11 | 17 | 28 |
| Insläppta mål per match | 1,38 | 2,13 | 3,50 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 4,13 | 3,75 | 3,94 |
| Inter | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 5 | 5 | 10 |
| Vunna matcher | 2 | 3 | 5 |
| Oavgjorda matcher | 0 | 0 | 0 |
| Förlorade matcher | 3 | 2 | 5 |
| Gjorda mål | 7 | 10 | 17 |
| Gjorda mål per match | 1,40 | 2,00 | 3,40 |
| Insläppta mål | 7 | 5 | 12 |
| Insläppta mål per match | 1,40 | 1,00 | 2,40 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 2,80 | 3,00 | 2,90 |
Poängstatistik för Atlético Madrid - Inter
Vinnarna tilldelas nya poäng, vilket innebär att Atlético Madrid nu har spelat in 5 poäng av möjliga på sina 5 senaste matcher. Inter går poänglösa från matchen och har nu av möjliga poäng spelat in 9 på sina 5 senaste matcher.
5 poäng av möjliga är vad Atlético Madrid har plockat på sina 5 senast spelade matcher, med poängen från vinsten mot Inter inräknade. Inter tilldelas inte några nya poäng efter matchen, vilket innebär att på sina fem senaste matcher har de spelat in 9 poäng av möjliga.
Målstatistik för Atlético Madrid och Inter
På hemmaplan har Atlético Madrid gjort 22 mål i Champions League, vilket innebär att Atlético Madrid har ett snitt på 2,75 gjorda mål per match. På de 8 hemmamatcher som Atlético Madrid spelat denna säsong så har man släppt in 11 mål totalt och per match blir det 1,38 mål i snitt.
På de 16 matcher Atlético Madrid spelat i Champions League denna säsong så har laget gjort totalt 35 mål, med ett snitt på 4,38 mål per match. Atlético Madrid har under säsongen släppt in totalt 28 mål i ligan på de 16 matcher som spelats.
Inter har ett snitt på 2,00 gjorda bortamål i Champions League på de 5 bortamatcher man spelat under säsongen. Inter har i genomsnitt släppt in 1,00 mål per bortamatch i Champions League.
Bortalaget Inter har under säsongen i Champions League totalt gjort 17 mål i de 10 matcher som man har spelat. Det innebär att Inter har ett snitt på 3,40 gjorda mål i varje match. Inter har totalt spelat 10 matcher under säsongen och på dessa 10 matcher har man släppt in 12 mål, ett snitt på 2,40 insläppta mål per spelad match.



