CFR Cluj – Alashkert FC 30/7, odds, stream, speltips

Upp till 1000 kr att spela för på CFR Cluj vs Alashkert FC!
Regler och villkor gäller, 18+, spela ansvarsfullt stodlinjen.se, gäller endast nya kunder hos Unibet.
Upp till 1500 kr i spelkrediter + 100 free spins!
Regler och villkor gäller, 18+, spela ansvarsfullt stodlinjen.se, gäller endast nya kunder hos Expekt.
Omröstning

Du kan inte längre rösta på matchen mellan CFR Cluj - Alashkert FC. Se resultatet från omröstningen nedan.

CFR Cluj - Alashkert FC

No ratings yet

1 0
X 0
2 0
Bästa matchoddsen
1 1.62
X 3.90
2 5.40
Vinstchans
Odds för CFR Cluj - Alashkert FC

Oddsen uppdaterades 2026-07-30 20:04:59. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.

Matchfakta och matchinfo

CFR Cluj - Alashkert FC odds, speltips, resultat i Conference League

CFR Cluj – Alashkert FC i Conference League

Den 30-07-2026 så spelades mötet mellan CFR Cluj – Alashkert FC i Conference League, med avspark klockan 20:30.

CFR Cluj vann matchen mot Alashkert FC

Det blev till slut CFR Cluj som gick segrande ur mötet mot Alashkert FC med siffrorna 3 - 0. CFR Cluj plockar nya poäng till tabellen efter att ha besegrat Alashkert FC. Alashkert FC å andra sidan blir poänglösa i den här omgången av Conference League i och med förlusten.

De bästa oddsen inför CFR Cluj - Alashkert FC

Inför matchen mellan CFR Cluj och Alashkert FC i Conference League så var CFR Cluj spelbolagens favorit att vinna om vi kikar på oddsen. Och det högsta oddset på CFR Cluj hittade du hos bet365 till 1.62 gånger pengarna. I vår oddsjämförelse så gav de 2 spelbolagen i snitt oddset 4,95 på att CFR Cluj skulle vinna matchen.

Oddset på nederlagstippade Alashkert FC låg som högst på 5.40 hos Unibet. I snitt gav de 2 spelbolagen i vår lista oddset 1,60 att Alashkert FC skulle ta en oväntad seger.

Det bästa oddset på ett kryss gav bet365 till 3.90 gånger pengarna. Ett oavgjort spel på CFR Cluj - Alashkert FC gav inför mötet i snitt oddset 3,88 gånger pengarna hos de 2 spelbolagen i listan ovan.

Poängfacit CFR Cluj

CFR Cluj har tagit 0 poäng så här långt i Conference League på 2 spelade matcher. Detta gör att CFR Cluj har ett snitt på 0 poäng per hemmamatch.

1 poäng har CFR Cluj facit så här långt på 2 matcher i Conference League. Och detta gör att CFR Cluj har ett poängsnitt på bortaplan med 0,50 poäng per spelad match.

I Conference League har CFR Cluj 1 poäng på 4 spelade matcher totalt. Det gör att CFR Cluj har ett poängsnitt på 0,50 per spelad match.

Poängfacit Alashkert FC

Alashkert FC har ett facit i Conference League där laget så här långt har tagit 0 poäng på 2 spelade matcher. Över 2 spelade matcher på hemmaplan har nu Alashkert FC ett snitt på 0 poäng per match.

CFR Cluj har ett facit på bortaplan denna säsong i Conference League med 3 inspelade poäng på 2 matcher man spelat. På bortaplan har Alashkert FC tagit 1,50 poäng per spelad match.

I Conference League har Alashkert FC under säsong tagit 3 poäng på 4 matcher laget har spelat. Detta gör att Alashkert FC har ett snitt på 1,50 poäng per match.

Tabell
Tabell & Poängställning
Conference League 2026/27
Gruppspel 5 Senaste Ma V O F +/- P
1 AA Gent 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2 AEP Paphos 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Ajax 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Atalanta 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Borac Banja Luka 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Braga 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7 Brann 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
8 Brighton and Hove Albion 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
9 CSKA Sofia 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Egnatia 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
11 FC Köpenhamn 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
12 FC Lugano 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
13 FC Nordsjaelland 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
14 Freiburg 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
15 Getafe 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
16 Hajduk Split 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
17 Hearts 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
18 Iberia 1999 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
19 Inter Club d'Escaldes 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
20 Jablonec 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
21 Kairat Almaty 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
22 Kauno Žalgiris 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
23 KuPS 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
24 Lincoln 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
25 Midtjylland 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
26 Mjällby AIF 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
27 Monaco 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
28 Panathinaikos 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
29 Riga FC 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
30 Röda Stjärnan 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
31 Sint-Truiden 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
32 Thun 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
33 Trabzonspor 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
34 Twente 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
35 Universitatea Craiova 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
36 Århus 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Lagens form
19:00 13/8
Kvalomgång 3 - 2:2
2 - 1
18:30 6/8
Kvalomgång 3 - 1:2
0 - 5
20:30 30/7
Kvalomgång 2 - 2:2
3 - 0
17:00 23/7
Kvalomgång 2 - 1:2
1 - 1
20:30 30/7
Kvalomgång 2 - 2:2
3 - 0
17:00 23/7
Kvalomgång 2 - 1:2
1 - 1
17:00 16/7
Kvalomgång 1 - 2:2
7 - 8 str
18:00 9/7
Kvalomgång 1 - 1:2
1 - 1
Resultat inbördes möten
Resultat inbördes möten
20:30 30/7
Kvalomgång 2 - 2:2
3 - 0
17:00 23/7
Kvalomgång 2 - 1:2
1 - 1
16/8 2018
Europa League-kvalet - Omgång 3
5 - 0
9/8 2018
Europa League-kvalet - Omgång 3
0 - 2
Lagens statistik i Conference League
CFR Cluj Hemma Borta Totalt
Spelade matcher 2 2 4
Vunna matcher 1 0 1
Oavgjorda matcher 0 1 1
Förlorade matcher 1 1 2
Gjorda mål 3 2 5
Gjorda mål per match 1,50 1,00 2,50
Insläppta mål 5 3 8
Insläppta mål per match 2,50 1,50 4,00
Insläppta och gjorda mål per match 4,00 2,50 3,25
Alashkert FC Hemma Borta Totalt
Spelade matcher 2 2 4
Vunna matcher 0 1 1
Oavgjorda matcher 2 0 2
Förlorade matcher 0 1 1
Gjorda mål 2 8 10
Gjorda mål per match 1,00 4,00 5,00
Insläppta mål 2 10 12
Insläppta mål per match 1,00 5,00 6,00
Insläppta och gjorda mål per match 2,00 9,00 5,50

Poängstatistik för CFR Cluj - Alashkert FC

Vinsten mot Alashkert FC innebär att CFR Cluj har ett facit av 0 vinster, 1 förluster och 1 oavgjorda matcher på sina fem senaste matcher. Alashkert FC har efter förlusten ett facit av 1 vinster, 1 förluster och 0 oavgjorda resultat på sina fem senaste matcher.

En vinst på kontot innebär att CFR Cluj nu har spelat in 1 poäng av möjliga på de fem senaste matcherna. Inga nya poäng tilldelas Alashkert FC efter förlusten – vilket innebär totalt 3 poäng av möjliga på deras fem senast spelade matcher.

Målstatistik för CFR Cluj och Alashkert FC

CFR Cluj har gjort 3 mål totalt hemma denna säsong i Conference League, ett snitt på 1,50 mål/match. På de 2 hemmamatcher som CFR Cluj spelat denna säsong så har man släppt in 5 mål totalt och per match blir det 2,50 mål i snitt.

Per match har CFR Cluj ett snitt på 2,50 gjorda mål, på de 4 matcher som spelats i Conference League under säsongen som gått. CFR Cluj har under säsongen släppt in totalt 8 mål i ligan på de 4 matcher som spelats.

Alashkert FC har ett snitt på 4,00 gjorda bortamål i Conference League på de 2 bortamatcher man spelat under säsongen. Alashkert FC har i genomsnitt släppt in 5,00 mål per bortamatch i Conference League.

Alashkert FC har ett facit denna säsongen i Conference League med 10 gjorda mål. På de 4 matcher som Alashkert FC har spelat så har man ett snitt på 5,00 producerade mål framåt per match. Under den gångna säsongen i ligan så har Alashkert FC släppt in totalt 12 mål. Detta innebär att Alashkert FC har ett målsnitt på 6,00 insläppta mål totalt under de 4 matcher som spelats under säsongen i Conference League.