Du kan inte längre rösta på matchen mellan FC Köpenhamn - Inter Turku. Se resultatet från omröstningen nedan.
FC Köpenhamn - Inter Turku
No ratings yet
- Matchat spel upp till 1000 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Matchat spel upp till 1000 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Matchat spel upp till 1000 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
Oddsen uppdaterades 2026-08-25 16:37:28. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
FC Köpenhamn – Inter Turku i Conference League
Matchen mellan FC Köpenhamn och Inter Turku i Conference League spelades den 27/8 med matchstart kl. 19:00.
FC Köpenhamn vann mötet mot Inter Turku
FC Köpenhamn utgick till slut med seger med 4 mål mot 1 i Conference League. Vinsten innebär att FC Köpenhamn plockar nya poäng. Inter Turku förlorade mötet, och går alltså från denna omgång av Conference League utan nya poäng.
De bästa & högsta oddsen inför FC Köpenhamn - Inter Turku
Kikade vi på oddsen inför mötet i Conference League mellan FC Köpenhamn och Inter Turku så var FC Köpenhamn oddsfavorit att vinna matchen. Spelbolaget Unibet gav då det högsta oddset till 1.25 gånger pengarna på FC Köpenhamn som vinnare. I snitt låg oddset på en vinst till FC Köpenhamn på 9,50 gånger pengarna, hos de 1 spelbolagen som finns med på vår lista ovan.
Inter Turku var nederlagstippade i mötet mot FC Köpenhamn och det högsta oddset på Inter Turku som vinnare hittade du hos Unibet till oddset 9.50. Om vi jämför oddsen från de 1 spelbolagen i vår oddsjämförelse så gav ett spel i snitt 1,25 gånger pengarna på Inter Turku som vinnare.
Unibet gav det högsta spelet på ett oavgjort resultat inför mötet mellan FC Köpenhamn och Inter Turku, till 5.20 gånger pengarna. De 1 spelbolagen som du ser i oddsjämförelsen ovan gav i snitt 5,20 gånger pengarna på ett oavgjort resultat.
Poängfacit FC Köpenhamn
På hemmaplan har FC Köpenhamn samlat ihop 0 poäng så här långt på 4 matcher i Conference League. Ett facit som innebär 0 poäng per spelad hemmamatch.
På 3 spelade matcher har FC Köpenhamn denna säsong i Conference League tagit 5 poäng. Detta innebär att FC Köpenhamn har ett poängsnitt på bortaplan med 1,67 poäng per match.
FC Köpenhamn har på 7 matcher tagit 5 poäng denna här säsongen i event. Per spelad match så har laget tagit 1,67 poäng i snitt.
Poängfacit Inter Turku
På hemmaplan har Inter Turku fått ihop 0 poäng i Conference League denna säsong på 4 spelade matcher. Hemma har Inter Turku ett snitt på 0 inspelade poäng per match.
På 4 matcher har Inter Turku under säsong tagit 3 poäng i event. Inter Turku har med andra ord 0,75 inspelade poäng per bortamatch.
Denna säsong har Inter Turku i Conference League håvat in 3 poäng på 8 spelade matcher. Inter Turku har därmed ett snitt per match på 0,75 poäng.
| Gruppspel | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Brighton and Hove Albion | 1 | 4 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | 3 |
| 2 | FC Köpenhamn | 1 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 3 |
| 3 | Trabzonspor | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 | 1 | 2 | 3 |
| 4 | Atalanta | 1 | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 |
| 5 | Mjällby AIF | 1 | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 |
| 6 | Sint-Truiden | 1 | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 |
| 7 | Freiburg | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 |
| 8 | FC Lugano | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 |
| 9 | Monaco | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 | 1 | 1 | 3 |
| 10 | Panathinaikos | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 |
| 11 | Brann | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 |
| 12 | Hajduk Split | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 |
| 13 | Twente | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 |
| 14 | AA Gent | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 |
| 15 | Kairat Almaty | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 |
| 16 | FC Nordsjaelland | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 |
| 17 | Getafe | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 |
| 18 | Midtjylland | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 |
| 19 | Hearts | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 20 | Universitatea Craiova | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 21 | Egnatia | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 22 | Riga FC | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 23 | Röda Stjärnan | 0 | 0 | 0 | 1 | -1 | 0 | 1 | -1 | 0 |
| 24 | Jablonec | 0 | 0 | 0 | 1 | -1 | 0 | 1 | -1 | 0 |
| 25 | Borac Banja Luka | 0 | 0 | 0 | 1 | -1 | 0 | 1 | -1 | 0 |
| 26 | Ajax | 0 | 0 | 0 | 1 | -1 | 0 | 1 | -1 | 0 |
| 27 | Lincoln | 0 | 0 | 0 | 1 | -1 | 0 | 1 | -1 | 0 |
| 28 | CSKA Sofia | 1 | -1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | -1 | 0 |
| 29 | Thun | 0 | 0 | 0 | 1 | -1 | 0 | 1 | -1 | 0 |
| 30 | Århus | 0 | 0 | 0 | 1 | -1 | 0 | 1 | -1 | 0 |
| 31 | KuPS | 1 | -2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | -2 | 0 |
| 32 | AEP Paphos | 0 | 0 | 0 | 1 | -2 | 0 | 1 | -2 | 0 |
| 33 | Iberia 1999 | 0 | 0 | 0 | 1 | -2 | 0 | 1 | -2 | 0 |
| 34 | Inter Club d'Escaldes | 0 | 0 | 0 | 1 | -2 | 0 | 1 | -2 | 0 |
| 35 | Braga | 0 | 0 | 0 | 1 | -3 | 0 | 1 | -3 | 0 |
| 36 | Kauno Žalgiris | 0 | 0 | 0 | 1 | -4 | 0 | 1 | -4 | 0 |
| FC Köpenhamn | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 4 | 3 | 7 |
| Vunna matcher | 4 | 1 | 5 |
| Oavgjorda matcher | 0 | 2 | 2 |
| Förlorade matcher | 0 | 0 | 0 |
| Gjorda mål | 14 | 6 | 20 |
| Gjorda mål per match | 3,50 | 2,00 | 6,67 |
| Insläppta mål | 3 | 3 | 6 |
| Insläppta mål per match | 0,75 | 1,00 | 2,00 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 4,25 | 3,00 | 3,71 |
| Inter Turku | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 4 | 4 | 8 |
| Vunna matcher | 3 | 0 | 3 |
| Oavgjorda matcher | 1 | 3 | 4 |
| Förlorade matcher | 0 | 1 | 1 |
| Gjorda mål | 6 | 5 | 11 |
| Gjorda mål per match | 1,50 | 1,25 | 2,75 |
| Insläppta mål | 2 | 8 | 10 |
| Insläppta mål per match | 0,50 | 2,00 | 2,50 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 2,00 | 3,25 | 2,63 |
Poängstatistik för FC Köpenhamn - Inter Turku
Vinnarna tilldelas nya poäng, vilket innebär att FC Köpenhamn nu har spelat in 5 poäng av möjliga på sina 5 senaste matcher. Inter Turku går poänglösa från matchen och har nu av möjliga poäng spelat in 3 på sina 5 senaste matcher.
Vinsten innebär nya poäng för FC Köpenhamn, som nu har plockat 5 poäng av möjliga på sina 5 senaste matcher. Tappade poäng för Inter Turku innebär att man har samlat på sig 3 poäng på sina senaste 5 matcher, av totalt möjliga.
Målstatistik för FC Köpenhamn och Inter Turku
På de 4 spelade hemmamatcherna under denna säsongen har FC Köpenhamn gjort totalt 14 mål, ett snitt på 3,50 gjorda mål per match. FC Köpenhamn har totalt släppt in 3 mål på hemmaplan under säsongen som har gått i Conference League. På de 4 hemmamatcherna så har FC Köpenhamn därmed ett snitt på 0,75 insläppta mål per match.
På de 7 matcher FC Köpenhamn spelat i Conference League denna säsong så har laget gjort totalt 20 mål, med ett snitt på 6,67 mål per match. FC Köpenhamn har under säsongen släppt in totalt 6 mål i ligan på de 7 matcher som spelats.
På bortaplan har Inter Turku denna säsong ett facit med 5 gjorda mål på 4 spelade matcher. Inter Turku har i genomsnitt släppt in 2,00 mål per bortamatch i Conference League.
Offensivt har Inter Turku gjort 2,75 mål per match i Conference League på de 8 matcher som spelats under säsongen. Totalt under säsongen i ligan så har Inter Turku, på 8 spelade matcher, släppt in 2,50 mål i snitt per match.



