Florida Panthers – Boston Bruins 15/12, odds, speltips, streaming

Bästa matchoddsen
Vinstchans
Odds för Florida Panthers - Boston Bruins
Matchfakta och matchinfo

Nedsläpp 2019-12-15 01:00

Boston Bruins gästar Florida Panthers i NHL med nedsläpp 01:00 den 15/12.

Speltips Florida Panthers - Boston Bruins

På de matcher vi tycker är extra intressanta tar vi fram rekar som du kan satsa på. Det bästa av allt är att det är helt kostnadsfritt att ta del av våra speltips på Florida Panthers - Boston Bruins, eller andra matcher, och du väljer helt själv om du ska satsa eller inte. I menyn hittar du speltips på fler matcher förutom Florida Panthers - Boston Bruins, rekar som vi publicerar dagligen.

Tabell
Tabell
NHL 2019/20 - Grundserien
5 SenasteMaVOFGM-IMP
1 Edmonton Oilers 22009-74330013-66550022-1310
2 Carolina Hurricanes 430115-11622009-54650124-1610
3 Buffalo Sabres 330015-8621106-53541021-139
4 Vegas Golden Knights 320113-74320111-74640224-148
5 Pittsburgh Penguins 420211-104220014-64640225-168
6 Colorado Avalanche 440016-9800000-00440016-98
7 Anaheim Ducks 22005-2432016-44540111-68
8 Boston Bruins 11003-0243019-86540112-88
9 Washington Capitals 20025-72430114-106630319-178
10 Winnipeg Jets 21017-92530217-176740324-268
11 Toronto Maple Leafs 410315-19322009-34630324-227
12 St Louis Blues 21015-53320112-124530217-177
13 Nashville Predators 430119-14610014-70530223-216
14 Montreal Canadiens 21018-72312013-144522121-216
15 Detroit Red Wings 31027-11222009-54530216-166
16 Philadelphia Flyers 22008-3410102-31321010-65
17 Tampa Bay Lightning 11005-22411215-153521220-175
18 Calgary Flames 21016-4341039-162620415-205
19 Vancouver Canucks 220011-4420022-60420213-104
20 New York Rangers 21017-8211004-12320111-94
21 New York Islanders 420210-10410012-50520312-154
22 Los Angeles Kings 21019-92310211-172520320-264
23 Florida Panthers 21017-9230216-112512213-204
24 Columbus Blue Jackets 31026-9221015-92520311-184
25 San José Sharks 21014-6241039-162620413-224
26 Arizona Coyotes 21014-2220113-5141127-73
27 Dallas Stars 30034-9131029-102610513-193
28 Ottawa Senators 31029-12210013-50410312-172
29 New Jersey Devils 20027-9230032-14050059-232
30 Chicago Blackhawks 20026-8110013-4030039-121
31 Minnesota Wild 10014-7030036-140400410-210
Lagens form
Match
Resultat
01:0013/10
13/10 01:00
3 - 2 öt
01:0012/10
12/10 01:00
3 - 2 öt
01:009/10
9/10 01:00
3 - 6
01:006/10
6/10 01:00
4 - 3
01:004/10
4/10 01:00
5 - 2
Match
Resultat
01:0013/10
13/10 01:00
3 - 0
03:0011/10
11/10 03:00
4 - 2
04:009/10
9/10 04:00
3 - 4
03:006/10
6/10 03:00
0 - 1
02:304/10
4/10 02:30
1 - 2
Resultat inbördes möten
Resultat inbördes möten
Match
Resultat
18:0030/3
30/3 18:00
1 - 4
00:0024/3
24/3 00:00
3 - 7
01:008/3
8/3 01:00
4 - 3
01:005/122018
2018 5/12 01:00
5 - 0
01:309/42018
2018 9/4 01:30
2 - 4
01:306/42018
2018 6/4 01:30
3 - 2
19:0031/32018
2018 31/3 19:00
5 - 1
00:3016/32018
2018 16/3 00:30
3 - 0
19:051/42017
2017 1/4 19:05
5 - 2
01:058/12017
2017 8/1 01:05
0 - 4
Lagens statistik i NHL
Florida Panthers HemmaBortaTotalt
Spelade matcher235
Vunna matcher101
Oavgjorda matcher022
Förlorade matcher112
Gjorda mål7613
Gjorda mål per match3,502,002,60
Insläppta mål91120
Insläppta mål per match4,503,674,00
Insläppta och gjorda mål per match8,005,676,60
Boston Bruins HemmaBortaTotalt
Spelade matcher145
Vunna matcher134
Oavgjorda matcher000
Förlorade matcher011
Gjorda mål3912
Gjorda mål per match3,002,252,40
Insläppta mål088
Insläppta mål per match0,002,001,60
Insläppta och gjorda mål per match3,004,254,00

Målstatistik för Florida Panthers och Boston Bruins

Florida Panthers har gjort 7 mål totalt hemma denna säsong i NHL, ett snitt på 3,50 mål/match. Under säsongen som har gått har Florida Panthers släppt in totalt 9 mål på 2 matcher som laget spelat på hemmaplan i NHL, det innebär att Florida Panthers släppt in 4,50 mål per match i snitt.

Per match har Florida Panthers ett snitt på 2,60 gjorda mål, på de 5 matcher som spelats i NHL under säsongen som gått. Florida Panthers har denna säsongen släppt in totalt 20 mål i ligan. Det innebär att på de 5 matcher som spelats så har Florida Panthers 4,00 insläppta mål per match.

På bortaplan har Boston Bruins denna säsong ett facit med 9 gjorda mål på 4 spelade matcher. Boston Bruins har på de 4 bortamatcher man spelat i NHL släppt in 8 mål och har ett snitt på 2,00 insläppta mål per match.

Bortalaget Boston Bruins har under säsongen i NHL totalt gjort 12 mål i de 5 matcher som man har spelat. Det innebär att Boston Bruins har ett snitt på 2,40 gjorda mål i varje match. Under den gångna säsongen i ligan så har Boston Bruins släppt in totalt 8 mål. Detta innebär att Boston Bruins har ett målsnitt på 1,60 insläppta mål totalt under de 5 matcher som spelats under säsongen i NHL.