Du kan inte längre rösta på matchen mellan Freiburg - Motherwell. Se resultatet från omröstningen nedan.
Freiburg - Motherwell
No ratings yet
- Matchat spel upp till 1000 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- Matchat spel upp till 1000 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
Oddsen uppdaterades 2026-08-27 17:22:38. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Freiburg mötte Motherwell den 27-08-2026
Matchen som spelades i Conference League mellan Freiburg vs Motherwell hade avspark klockan 18:45, den 27-08-2026.
Freiburg vann mötet mot Motherwell
Mötet mellan Freiburg och Motherwell slutade till slut med en 4 - 1 seger till Freiburg. nya poäng tilldelas Freiburg i tabellen för Conference League för vinsten. Motherwell förlorade mot Freiburg, och kommer därför inte tilldelas några nya poäng i den här omgången.
De bästa & högsta oddsen inför Freiburg - Motherwell
Inför matchen mellan Freiburg och Motherwell i Conference League så var Freiburg spelbolagens favorit att vinna om vi kikar på oddsen. Och det högsta oddset på Freiburg hittade du hos Unibet till 1.17 gånger pengarna. Freiburg var som sagt favorit inför detta möte och de 2 spelbolagen i vår oddsjämförelse gav ett snittodds på 11,25 gånger pengarna.
Motherwell var nederlagstippade i mötet mot Freiburg och det högsta oddset på Motherwell som vinnare hittade du hos Unibet till oddset 11.50. De 2 spelbolagen i vår oddsjämförelse ovan gav snittoddset 1,16 att Motherwell skulle vinna matchen.
Bet365 var det spelbolag som gav det bästa oddset 7.50 på att Freiburg och Motherwell skulle kryssa i mötet. De 2 spelbolagen i vår oddsjämförelse gav i snitt oddset 6,88 gånger pengarna på ett oavgjort resultat mellan Freiburg - Motherwell.
Poängfacit Freiburg
Freiburg hemmafacit så här långt i Conference League är 0 inspelade poäng på 2 matcher. Över de 2 spelade hemmamatcher har nu Freiburg ett poängsnitt på 0 poäng per match.
3 poäng har Freiburg facit så här långt på 1 matcher i Conference League. Så laget har ett facit på 3,00 poäng per bortamatch.
Freiburg har på 3 matcher tagit 3 poäng denna här säsongen i event. Per match har Freiburg ett snitt på 3,00 poäng.
Poängfacit Motherwell
Motherwell har i Conference League 3 spelade hemmamatcher 0 inspelade poäng. Detta innebär att Freiburg i snitt tar 0 poäng per match på hemmaplan.
Denna säsong i Conference League har Motherwell ett facit med 4 poäng på 3 spelade matcher på bortaplan. Detta gör att Freiburg har ett snitt på bortaplan med 1,33 poäng per match.
På 6 matcher Motherwell har spelat i Conference League under säsong så har laget håvat in 4 poäng. Motherwell har därmed ett snitt per match på 1,33 poäng.
| Gruppspel | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Brighton and Hove Albion | 1 | 4 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | 3 |
| 2 | FC Köpenhamn | 1 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 3 |
| 3 | Trabzonspor | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 | 1 | 2 | 3 |
| 4 | Atalanta | 1 | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 |
| 5 | Mjällby AIF | 1 | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 |
| 6 | Sint-Truiden | 1 | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 |
| 7 | Freiburg | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 |
| 8 | FC Lugano | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 |
| 9 | Monaco | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 | 1 | 1 | 3 |
| 10 | Brann | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 |
| 11 | Hajduk Split | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 |
| 12 | Panathinaikos | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 |
| 13 | Twente | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 |
| 14 | AA Gent | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 |
| 15 | Getafe | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 |
| 16 | FC Nordsjaelland | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 |
| 17 | Midtjylland | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 |
| 18 | Kairat Almaty | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 |
| 19 | Universitatea Craiova | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 20 | Riga FC | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 21 | Egnatia | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 22 | Hearts | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 23 | Jablonec | 0 | 0 | 0 | 1 | -1 | 0 | 1 | -1 | 0 |
| 24 | Röda Stjärnan | 0 | 0 | 0 | 1 | -1 | 0 | 1 | -1 | 0 |
| 25 | Lincoln | 0 | 0 | 0 | 1 | -1 | 0 | 1 | -1 | 0 |
| 26 | Ajax | 0 | 0 | 0 | 1 | -1 | 0 | 1 | -1 | 0 |
| 27 | Borac Banja Luka | 0 | 0 | 0 | 1 | -1 | 0 | 1 | -1 | 0 |
| 28 | CSKA Sofia | 1 | -1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | -1 | 0 |
| 29 | Århus | 0 | 0 | 0 | 1 | -1 | 0 | 1 | -1 | 0 |
| 30 | Thun | 0 | 0 | 0 | 1 | -1 | 0 | 1 | -1 | 0 |
| 31 | KuPS | 1 | -2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | -2 | 0 |
| 32 | AEP Paphos | 0 | 0 | 0 | 1 | -2 | 0 | 1 | -2 | 0 |
| 33 | Inter Club d'Escaldes | 0 | 0 | 0 | 1 | -2 | 0 | 1 | -2 | 0 |
| 34 | Iberia 1999 | 0 | 0 | 0 | 1 | -2 | 0 | 1 | -2 | 0 |
| 35 | Braga | 0 | 0 | 0 | 1 | -3 | 0 | 1 | -3 | 0 |
| 36 | Kauno Žalgiris | 0 | 0 | 0 | 1 | -4 | 0 | 1 | -4 | 0 |
| Freiburg | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 2 | 1 | 3 |
| Vunna matcher | 2 | 1 | 3 |
| Oavgjorda matcher | 0 | 0 | 0 |
| Förlorade matcher | 0 | 0 | 0 |
| Gjorda mål | 7 | 3 | 10 |
| Gjorda mål per match | 3,50 | 3,00 | 10,00 |
| Insläppta mål | 3 | 1 | 4 |
| Insläppta mål per match | 1,50 | 1,00 | 4,00 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 5,00 | 4,00 | 4,67 |
| Motherwell | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 3 | 3 | 6 |
| Vunna matcher | 2 | 1 | 3 |
| Oavgjorda matcher | 0 | 1 | 1 |
| Förlorade matcher | 1 | 1 | 2 |
| Gjorda mål | 5 | 5 | 10 |
| Gjorda mål per match | 1,67 | 1,67 | 3,33 |
| Insläppta mål | 3 | 5 | 8 |
| Insläppta mål per match | 1,00 | 1,67 | 2,67 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 2,67 | 3,33 | 3,00 |
Poängstatistik för Freiburg - Motherwell
Vinnarna tilldelas nya poäng, vilket innebär att Freiburg nu har spelat in 3 poäng av möjliga på sina 5 senaste matcher. Motherwell går poänglösa från matchen och har nu av möjliga poäng spelat in 4 på sina 5 senaste matcher.
En vinst på kontot innebär att Freiburg nu har spelat in 3 poäng av möjliga på de fem senaste matcherna. Inga nya poäng tilldelas Motherwell efter förlusten – vilket innebär totalt 4 poäng av möjliga på deras fem senast spelade matcher.
Målstatistik för Freiburg och Motherwell
Räknar vi antalet gjorda mål per hemmamatch i Conference League så har Freiburg ett genomsnitt på 3,50 per match, på totalt 2 matcher. På hemmaplan har Freiburg släppt in 1,50 mål i genomsnitt denna säsongen i Conference League.
Under denna säsongen i Conference League har Freiburg gjort totalt 10 mål på 3 matcher man spelat, vilket ger ett målsnitt på 10,00 mål per match. Ser man till antalet insläppta mål under hela säsongen i ligan så har Freiburg ett snitt på 4,00 insläppta mål per match, på de 3 matcher som spelats.
Ser vi till antalet gjorda mål på bortaplan så har Motherwell 5 gjorda mål sammanlagt i de 3 bortamatcher man spelat. Motherwell har å sin sida ett bortafacit med 5 insläppta mål under säsongen i Conference League.
Offensivt har Motherwell gjort 3,33 mål per match i Conference League på de 6 matcher som spelats under säsongen. Under den gångna säsongen i ligan så har Motherwell släppt in totalt 8 mål. Detta innebär att Motherwell har ett målsnitt på 2,67 insläppta mål totalt under de 6 matcher som spelats under säsongen i Conference League.



