Du kan inte längre rösta på matchen mellan Hapoel Tel Aviv - Atalanta. Se resultatet från omröstningen nedan.
Hapoel Tel Aviv - Atalanta
No ratings yet
- Matchat spel upp till 1000 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- Matchat spel upp till 1000 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
Oddsen uppdaterades 2026-08-27 19:59:49. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Matchinfo Hapoel Tel Aviv – Atalanta i Conference League
Hapoel Tel Aviv och Atalanta möttes i Conference League den 27/8 med avspark 20:00.
Atalanta vann matchen mot Hapoel Tel Aviv
Mötet mellan Hapoel Tel Aviv och Atalanta slutade med en 1 - 0 seger till Atalanta. Vinsten betyder att nya poäng tilldelas Atalanta i tabellen för Conference League. Det blir däremot en poänglös omgång för Hapoel Tel Aviv på grund av förlusten.
1X2-oddsen på Hapoel Tel Aviv - Atalanta
Inför matchen mellan Hapoel Tel Aviv och Atalanta i Conference League så var Atalanta spelbolagens favorit att vinna om vi kikar på oddsen. Och det högsta oddset på Atalanta hittade du hos Unibet till 1.50 gånger pengarna. De 2 spelbolagen i vår lista ovan gav i snitt oddset 5,55 att favoriten Atalanta skulle vinna matchen.
Ett spel på Hapoel Tel Aviv, som var nederlagstippade hos spelbolagen, kunde du spela till 5.60 gånger pengarna hos Unibet. De 2 spelbolagen i vår oddsjämförelse ovan gav snittoddset 1,48 att Hapoel Tel Aviv skulle vinna matchen.
Bet365 gav det högsta spelet på ett oavgjort resultat inför mötet mellan Hapoel Tel Aviv och Atalanta, till 4.20 gånger pengarna. Ett oavgjort spel på Hapoel Tel Aviv - Atalanta gav inför mötet i snitt oddset 4,03 gånger pengarna hos de 2 spelbolagen i listan ovan.
Poängfacit Hapoel Tel Aviv
För Hapoel Tel Aviv så har laget denna säsong i Conference League håvat in 0 poäng på de 3 matcherna som laget har spelat på hemmaplan. Hapoel Tel Aviv har ett hemmafacit med 0 poäng per match.
Hapoel Tel Aviv har ett bortafacit i Conference League med 2 poäng på 3 spelade matcher. Och detta gör att Hapoel Tel Aviv har ett poängsnitt på bortaplan med 0,67 poäng per spelad match.
Hapoel Tel Aviv har ett facit denna säsong i Conference League med 2 poäng på de 6 matcher som laget spelat under säsongen. Hapoel Tel Aviv har med det facit ett snitt på 0,67 poäng per match.
Poängfacit Atalanta
Atalanta facit så här långt är 0 inspelade poäng i Conference League på 1 hemmamatcher. Detta innebär att Hapoel Tel Aviv i snitt tar 0 poäng per match på hemmaplan.
Atalanta har ett facit med 3 poäng i Conference League på 1 spelade bortamatcher. Och detta innebär att Hapoel Tel Aviv har ett snitt på 3,00 poäng per spelad match på bortaplan.
På 2 matcher har Atalanta spelat in 3 poäng denna säsong i event. Atalanta har därmed ett snitt per match på 3,00 poäng.
| Gruppspel | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | AA Gent | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2 | AEP Paphos | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 3 | Ajax | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 4 | Atalanta | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 5 | Borac Banja Luka | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 6 | Braga | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 7 | Brann | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 8 | Brighton and Hove Albion | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 9 | CSKA Sofia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 10 | Egnatia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 11 | FC Köpenhamn | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 12 | FC Lugano | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | FC Nordsjaelland | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 14 | Freiburg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 15 | Getafe | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16 | Hajduk Split | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 17 | Hearts | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 18 | Iberia 1999 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 19 | Inter Club d'Escaldes | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | Jablonec | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21 | Kairat Almaty | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22 | Kauno Žalgiris | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 23 | KuPS | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 24 | Lincoln | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 25 | Midtjylland | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 26 | Mjällby AIF | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 27 | Monaco | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 28 | Panathinaikos | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 29 | Riga FC | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 30 | Röda Stjärnan | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 31 | Sint-Truiden | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 32 | Thun | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 33 | Trabzonspor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 34 | Twente | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 35 | Universitatea Craiova | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 36 | Århus | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Hapoel Tel Aviv | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 3 | 3 | 6 |
| Vunna matcher | 2 | 0 | 2 |
| Oavgjorda matcher | 0 | 2 | 2 |
| Förlorade matcher | 1 | 1 | 2 |
| Gjorda mål | 4 | 3 | 7 |
| Gjorda mål per match | 1,33 | 1,00 | 2,33 |
| Insläppta mål | 1 | 4 | 5 |
| Insläppta mål per match | 0,33 | 1,33 | 1,67 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 1,67 | 2,33 | 2,00 |
| Atalanta | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 1 | 1 | 2 |
| Vunna matcher | 0 | 1 | 1 |
| Oavgjorda matcher | 1 | 0 | 1 |
| Förlorade matcher | 0 | 0 | 0 |
| Gjorda mål | 0 | 1 | 1 |
| Gjorda mål per match | 0,00 | 1,00 | 1,00 |
| Insläppta mål | 0 | 0 | 0 |
| Insläppta mål per match | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 0,00 | 1,00 | 0,50 |
Poängstatistik för Hapoel Tel Aviv - Atalanta
De fem senaste matcherna har inneburit 1 vinster, 0 förluster och 0 oavgjorda resultat för Atalanta, som alltså besegrade Hapoel Tel Aviv. 0 vinster, 2 kryss och 1 förluster på de fem senaste matcherna är vad förlusten innebär för Hapoel Tel Aviv.
3 poäng av möjliga är vad Atalanta har plockat på sina 5 senast spelade matcher, med poängen från vinsten mot Hapoel Tel Aviv inräknade. Hapoel Tel Aviv tilldelas inte några nya poäng efter matchen, vilket innebär att på sina fem senaste matcher har de spelat in 2 poäng av möjliga.
Målstatistik för Hapoel Tel Aviv och Atalanta
På de 3 spelade hemmamatcherna under denna säsongen har Hapoel Tel Aviv gjort totalt 4 mål, ett snitt på 1,33 gjorda mål per match. Hapoel Tel Aviv har totalt släppt in 1 mål på hemmaplan under säsongen som har gått i Conference League. På de 3 hemmamatcherna så har Hapoel Tel Aviv därmed ett snitt på 0,33 insläppta mål per match.
Per match har Hapoel Tel Aviv ett snitt på 2,33 gjorda mål, på de 6 matcher som spelats i Conference League under säsongen som gått. Hapoel Tel Aviv har denna säsongen släppt in totalt 5 mål i ligan. Det innebär att på de 6 matcher som spelats så har Hapoel Tel Aviv 1,67 insläppta mål per match.
Ser vi till antalet gjorda mål på bortaplan så har Atalanta 1 gjorda mål sammanlagt i de 1 bortamatcher man spelat. Atalanta har i genomsnitt släppt in 0,00 mål per bortamatch i Conference League.
Bortalaget Atalanta har under säsongen i Conference League totalt gjort 1 mål i de 2 matcher som man har spelat. Det innebär att Atalanta har ett snitt på 1,00 gjorda mål i varje match. Under den gångna säsongen i ligan så har Atalanta släppt in totalt 0 mål. Detta innebär att Atalanta har ett målsnitt på 0,00 insläppta mål totalt under de 2 matcher som spelats under säsongen i Conference League.



