Du kan inte längre rösta på matchen mellan Hibernian - AA Gent. Se resultatet från omröstningen nedan.
Hibernian - AA Gent
No ratings yet
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- Matchat spel upp till 1000 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
Oddsen uppdaterades 2026-08-27 20:37:57. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Matchinfo Hibernian – AA Gent i Conference League
Den 27-08-2026 så spelades mötet mellan Hibernian – AA Gent i Conference League, med matchstart klockan 21:00.
AA Gent vann mötet mot Hibernian
Mötet mellan Hibernian och AA Gent slutade till slut med en 3 - 2 seger till AA Gent. nya poäng tilldelas AA Gent i tabellen för Conference League för vinsten. Hibernian förlorade mot AA Gent, och kommer därför inte tilldelas några nya poäng i den här omgången. Hibernian ligger efter matchens avgörande på plats i tabellen med inspelade poäng, samtidigt som AA Gent med sina 3 poäng återfinns på plats 2 i tabellen för Conference League.
De bästa oddsen inför Hibernian - AA Gent
Inför matchen mellan Hibernian och AA Gent i Conference League så var AA Gent spelbolagens favorit att vinna om vi kikar på oddsen. Och det högsta oddset på AA Gent hittade du hos bet365 till 2.50 gånger pengarna. Snittoddset på favoriten AA Gent, hos de 2 spelbolagen, låg på 2,70 gånger pengarna.
Spelbolagen trodde inte på Hibernian som vinnare i matchen mot AA Gent. Och inför detta möte så gav bet365 det högsta oddset på Hibernian som vinnare till 2.75 gånger pengarna. I snitt gav de 2 spelbolagen i vår lista oddset 2,48 att Hibernian skulle ta en oväntad seger.
Hos spelbolaget Unibet så hittade du det högsta spelet på matchen mellan Hibernian - AA Gent i Champions League till 3.10 gånger pengarna. I snitt gav de 2 spelbolagen, i oddsjämförelsen ovan, ett odds på 3,05 att Hibernian - AA Gent skulle kryssa matchen.
Poängfacit Hibernian
På 3 spelade matcher har Hibernian nu 0 insamlade poäng i event. Och ett facit på 0 poäng per spelad match hemma.
På bortaplan har Hibernian tagit 2 poäng på 3 spelade matcher i event. Så här långt har Hibernian ett poängsnitt på 0,67 poäng per match på bortaplan.
På 6 spelade matcher så har Hibernian håvat in 2 poäng under säsongen i event. Hibernian har med det facit ett snitt på 0,67 poäng per match.
Poängfacit AA Gent
På 3 matcher i Conference League har AA Gent nu 0 insamlade poäng. Och ett hemmafacit som innebär 0 poäng per match.
AA Gent har ett facit med 6 poäng i Conference League på 2 spelade bortamatcher. Så här långt så har AA Gent därmed ett bortasnitt på 3,00 poäng per match.
På 5 matcher AA Gent har spelat i Conference League under säsong så har laget håvat in 6 poäng. Laget har därmed i snitt, per spelad match, tagit 3,00 poäng.
| Gruppspel | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Brighton and Hove Albion | 1 | 4 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | 3 |
| 2 | FC Köpenhamn | 1 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 3 |
| 3 | Trabzonspor | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 | 1 | 2 | 3 |
| 4 | Atalanta | 1 | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 |
| 5 | Mjällby AIF | 1 | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 |
| 6 | Sint-Truiden | 1 | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 |
| 7 | FC Lugano | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 |
| 8 | Freiburg | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 |
| 9 | Monaco | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 | 1 | 1 | 3 |
| 10 | Panathinaikos | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 |
| 11 | Brann | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 |
| 12 | Hajduk Split | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 |
| 13 | Twente | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 |
| 14 | AA Gent | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 |
| 15 | Kairat Almaty | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 |
| 16 | FC Nordsjaelland | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 |
| 17 | Getafe | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 |
| 18 | Midtjylland | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 |
| 19 | Riga FC | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 20 | Universitatea Craiova | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 21 | Egnatia | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 22 | Hearts | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 23 | Röda Stjärnan | 0 | 0 | 0 | 1 | -1 | 0 | 1 | -1 | 0 |
| 24 | Jablonec | 0 | 0 | 0 | 1 | -1 | 0 | 1 | -1 | 0 |
| 25 | Borac Banja Luka | 0 | 0 | 0 | 1 | -1 | 0 | 1 | -1 | 0 |
| 26 | Lincoln | 0 | 0 | 0 | 1 | -1 | 0 | 1 | -1 | 0 |
| 27 | Ajax | 0 | 0 | 0 | 1 | -1 | 0 | 1 | -1 | 0 |
| 28 | CSKA Sofia | 1 | -1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | -1 | 0 |
| 29 | Thun | 0 | 0 | 0 | 1 | -1 | 0 | 1 | -1 | 0 |
| 30 | Århus | 0 | 0 | 0 | 1 | -1 | 0 | 1 | -1 | 0 |
| 31 | KuPS | 1 | -2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | -2 | 0 |
| 32 | AEP Paphos | 0 | 0 | 0 | 1 | -2 | 0 | 1 | -2 | 0 |
| 33 | Iberia 1999 | 0 | 0 | 0 | 1 | -2 | 0 | 1 | -2 | 0 |
| 34 | Inter Club d'Escaldes | 0 | 0 | 0 | 1 | -2 | 0 | 1 | -2 | 0 |
| 35 | Braga | 0 | 0 | 0 | 1 | -3 | 0 | 1 | -3 | 0 |
| 36 | Kauno Žalgiris | 0 | 0 | 0 | 1 | -4 | 0 | 1 | -4 | 0 |
| Hibernian | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 3 | 3 | 6 |
| Vunna matcher | 2 | 0 | 2 |
| Oavgjorda matcher | 0 | 2 | 2 |
| Förlorade matcher | 1 | 1 | 2 |
| Gjorda mål | 8 | 0 | 8 |
| Gjorda mål per match | 2,67 | 0,00 | 2,67 |
| Insläppta mål | 5 | 2 | 7 |
| Insläppta mål per match | 1,67 | 0,67 | 2,33 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 4,33 | 0,67 | 2,50 |
| AA Gent | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 3 | 2 | 5 |
| Vunna matcher | 1 | 2 | 3 |
| Oavgjorda matcher | 2 | 0 | 2 |
| Förlorade matcher | 0 | 0 | 0 |
| Gjorda mål | 2 | 4 | 6 |
| Gjorda mål per match | 0,67 | 2,00 | 3,00 |
| Insläppta mål | 1 | 2 | 3 |
| Insläppta mål per match | 0,33 | 1,00 | 1,50 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 1,00 | 3,00 | 1,80 |
Poängstatistik för Hibernian - AA Gent
De fem senaste matcherna har inneburit 2 vinster, 0 förluster och 0 oavgjorda resultat för AA Gent, som alltså besegrade Hibernian. 0 vinster, 2 kryss och 1 förluster på de fem senaste matcherna är vad förlusten innebär för Hibernian.
Vinsten innebär nya poäng för AA Gent, som nu har plockat 6 poäng av möjliga på sina 5 senaste matcher. Tappade poäng för Hibernian innebär att man har samlat på sig 2 poäng på sina senaste 5 matcher, av totalt möjliga.
Målstatistik för Hibernian och AA Gent
Hibernian har gjort 8 mål totalt hemma denna säsong i Conference League, ett snitt på 2,67 mål/match. Hibernian har totalt släppt in 5 mål på hemmaplan under säsongen som har gått i Conference League. På de 3 hemmamatcherna så har Hibernian därmed ett snitt på 1,67 insläppta mål per match.
På de 6 matcher Hibernian spelat i Conference League denna säsong så har laget gjort totalt 8 mål, med ett snitt på 2,67 mål per match. Under den gångna säsongen har Hibernian ett facit med 7 insläppta mål på de 6 matcher som spelats i ligan. I snitt har Hibernian släppt in 2,33 mål per match.
AA Gent har ett snitt på 2,00 gjorda bortamål i Conference League på de 2 bortamatcher man spelat under säsongen. AA Gent har på bortaplan släppt in 2 mål i Conference League. På de 2 bortamatcher som AA Gent spelat så har man ett genomsnitt på 1,00 insläppta mål.
Bortalaget AA Gent har under säsongen i Conference League totalt gjort 6 mål i de 5 matcher som man har spelat. Det innebär att AA Gent har ett snitt på 3,00 gjorda mål i varje match. AA Gent har totalt spelat 5 matcher under säsongen och på dessa 5 matcher har man släppt in 3 mål, ett snitt på 1,50 insläppta mål per spelad match.



