Du kan inte längre rösta på matchen mellan Inter - BK Häcken. Se resultatet från omröstningen nedan.
Inter - BK Häcken
No ratings yet
- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
Oddsen uppdaterades 2026-09-22 17:04:56. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Inter – BK Häcken i Champions League damer
Matchen mellan Inter och BK Häcken i Champions League damer spelades den 22/9 med matchstart kl. 18:45.
Inter vann matchen mot BK Häcken
Matchen slutade med en seger till Inter med 1 mål mot 0. Inter plockar nya poäng till tabellen efter att ha besegrat BK Häcken. BK Häcken å andra sidan blir poänglösa i den här omgången av Champions League damer i och med förlusten. Inter hittar vi på plats 1 i tabellen för Champions League damer med 3 poäng efter att matchen avgjorts, och BK Häcken ligger med sina 0 poäng på plats 8.
Oddsen inför Inter - BK Häcken
På matchen i Champions League damer mellan Inter och BK Häcken så höll spelbolagen Inter som favoriter och du kunde spela till det bästa oddset 2.15 hos Unibet. Snittoddset på favoriten Inter, hos de 2 spelbolagen, låg på 3,25 gånger pengarna.
BK Häcken var nederlagstippade i mötet mot Inter och det högsta oddset på BK Häcken som vinnare hittade du hos bet365 till oddset 3.30. I snitt gav de 2 spelbolagen i vår lista oddset 2,03 att BK Häcken skulle ta en oväntad seger.
Ett spel på krysset mellan Inter och BK Häcken gav som högst 3.50 inför matchen och som du hittade hos bet365. De 2 spelbolagen i vår oddsjämförelse gav i snitt oddset 3,48 gånger pengarna på ett oavgjort resultat mellan Inter - BK Häcken.
Poängfacit Inter
Hemmalaget Inter har på 4 spelade matcher 0 poäng i event. På hemmaplan har Inter ett snitt på 0 poäng per match.
På 6 spelade matcher har Inter denna säsong i Champions League damer tagit 2 poäng. Detta innebär att Inter har ett poängsnitt på bortaplan med 0,33 poäng per match.
På 10 spelade matcher så har Inter håvat in 2 poäng under säsongen i event. Lagets snitt per spelad match ligger därmed på 0,33 poäng.
Poängfacit BK Häcken
BK Häcken har denna säsongen i Champions League damer tagit 0 poäng på de 1 matcher laget spelat på hemmaplan. Detta innebär att Inter i snitt tar 0 poäng per match på hemmaplan.
På 2 matcher har BK Häcken under säsong tagit 1 poäng i event. BK Häcken har med andra ord 0,50 inspelade poäng per bortamatch.
BK Häcken har tagit 1 poäng i Champions League damer under säsong, på 3 spelade matcher. Och har ett facit på 0,50 poäng i snitt per match.
| Gruppspel | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Barcelona | 1 | 3 | 3 | 2 | 14 | 6 | 3 | 17 | 9 |
| 2 | Lyon | 2 | 6 | 4 | 1 | 8 | 3 | 3 | 14 | 7 |
| 3 | Arsenal | 2 | 4 | 6 | 1 | 0 | 1 | 3 | 4 | 7 |
| 4 | Chelsea | 2 | 3 | 6 | 1 | 0 | 1 | 3 | 3 | 7 |
| 5 | Juventus | 1 | -1 | 0 | 2 | 6 | 6 | 3 | 5 | 6 |
| 6 | PSG | 1 | 5 | 3 | 2 | 0 | 2 | 3 | 5 | 5 |
| 7 | Bayern München | 2 | 0 | 2 | 1 | 3 | 3 | 3 | 3 | 5 |
| 8 | Inter | 1 | 1 | 3 | 2 | -6 | 1 | 3 | -5 | 4 |
| 9 | Real Madrid | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 2 | 3 | 0 | 3 |
| 10 | Manchester City | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 0 | 3 |
| 11 | HB Köge | 2 | -4 | 3 | 1 | -1 | 0 | 3 | -5 | 3 |
| 12 | Benfica | 1 | -3 | 0 | 2 | -2 | 3 | 3 | -5 | 3 |
| 13 | Servette | 2 | -4 | 3 | 1 | -4 | 0 | 3 | -8 | 3 |
| 14 | Paris FC | 2 | 0 | 2 | 1 | -3 | 0 | 3 | -3 | 2 |
| 15 | Austria Wien | 2 | -3 | 1 | 1 | -1 | 0 | 3 | -4 | 1 |
| 16 | BK Häcken | 1 | -3 | 0 | 2 | -1 | 1 | 3 | -4 | 1 |
| 17 | AS Roma | 1 | -6 | 0 | 2 | -2 | 1 | 3 | -8 | 1 |
| 18 | Oud-Heverlee Leuven | 1 | 0 | 1 | 2 | -9 | 0 | 3 | -9 | 1 |
| Kvalomgång 3 | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Oud-Heverlee Leuven | 1 | 1 | 3 | 1 | 3 | 3 | 2 | 4 | 6 |
| 2 | Chelsea | 1 | 3 | 3 | 1 | 1 | 3 | 2 | 4 | 6 |
| 3 | Real Madrid | 1 | 1 | 3 | 1 | 2 | 3 | 2 | 3 | 6 |
| 4 | PSG | 1 | 4 | 3 | 1 | 0 | 1 | 2 | 4 | 4 |
| 5 | Juventus | 1 | 0 | 1 | 1 | 3 | 3 | 2 | 3 | 4 |
| 6 | HB Köge | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 3 | 2 | 1 | 4 |
| 7 | Austria Wien | 1 | 4 | 3 | 1 | -1 | 0 | 2 | 3 | 3 |
| 8 | Servette | 1 | 3 | 3 | 1 | -1 | 0 | 2 | 2 | 3 |
| 9 | Inter | 1 | 3 | 3 | 1 | -2 | 0 | 2 | 1 | 3 |
| 10 | Wolfsburg | 1 | 2 | 3 | 1 | -3 | 0 | 2 | -1 | 3 |
| 11 | Sparta Prag | 1 | 1 | 3 | 1 | -3 | 0 | 2 | -2 | 3 |
| 12 | Brann | 1 | 1 | 3 | 1 | -4 | 0 | 2 | -3 | 3 |
| 13 | PSV Eindhoven | 1 | -1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | -1 | 1 |
| 14 | St. Pölten-Spratzern | 1 | -3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | -3 | 1 |
| 15 | Frankfurt | 1 | 0 | 1 | 1 | -4 | 0 | 2 | -4 | 1 |
| 16 | Ajax | 1 | -2 | 0 | 1 | -1 | 0 | 2 | -3 | 0 |
| 17 | Real Sociedad | 1 | -1 | 0 | 1 | -3 | 0 | 2 | -4 | 0 |
| 18 | Czarni Sosnowiec W | 1 | -3 | 0 | 1 | -1 | 0 | 2 | -4 | 0 |
| Inter | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 4 | 6 | 10 |
| Vunna matcher | 4 | 0 | 4 |
| Oavgjorda matcher | 0 | 2 | 2 |
| Förlorade matcher | 0 | 4 | 4 |
| Gjorda mål | 18 | 2 | 20 |
| Gjorda mål per match | 4,50 | 0,33 | 3,33 |
| Insläppta mål | 10 | 18 | 28 |
| Insläppta mål per match | 2,50 | 3,00 | 4,67 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 7,00 | 3,33 | 4,80 |
| BK Häcken | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 1 | 2 | 3 |
| Vunna matcher | 0 | 0 | 0 |
| Oavgjorda matcher | 0 | 1 | 1 |
| Förlorade matcher | 1 | 1 | 2 |
| Gjorda mål | 0 | 1 | 1 |
| Gjorda mål per match | 0,00 | 0,50 | 0,50 |
| Insläppta mål | 3 | 2 | 5 |
| Insläppta mål per match | 3,00 | 1,00 | 2,50 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 3,00 | 1,50 | 2,00 |
Poängstatistik för Inter - BK Häcken
0 vinster, 3 förluster och 2 oavgjorda matcher är resultaten från Inter fem senaste matcher efter vinsten mot BK Häcken. Förlusten innebär att vi kan konstatera ett facit om 0 vinster, 1 förluster och 1 kryssade matcher för BK Häcken på de fem senaste matcherna.
Vinsten innebär att Inter plockar nya poäng, och har tagit totalt 2 poäng av möjliga på sina fem senaste matcher. Förlusten för BK Häcken innebär noll poäng, och de har nu ett facit av 1 inspelade poäng av möjliga på de 5 senaste matcherna.
Målstatistik för Inter och BK Häcken
På hemmaplan har Inter gjort 18 mål i Champions League damer, vilket innebär att Inter har ett snitt på 4,50 gjorda mål per match. På hemmaplan har Inter släppt in 2,50 mål i genomsnitt denna säsongen i Champions League damer.
På de 10 matcher Inter spelat i Champions League damer denna säsong så har laget gjort totalt 20 mål, med ett snitt på 3,33 mål per match. Inter har under säsongen släppt in totalt 28 mål i ligan på de 10 matcher som spelats.
BK Häcken har ett snitt på 0,50 gjorda bortamål i Champions League damer på de 2 bortamatcher man spelat under säsongen. På bortaplan har BK Häcken i genomsnitt släppt in 1,00 mål på de 2 bortamatcher man spelat.
Offensivt har BK Häcken gjort 0,50 mål per match i Champions League damer på de 3 matcher som spelats under säsongen. Totalt under säsongen i ligan så har BK Häcken, på 3 spelade matcher, släppt in 2,50 mål i snitt per match.



