Lyon – Inter 28/10, odds, streaming, speltips

Upp till 1000 kr att spela för på Lyon vs Inter!
Regler och villkor gäller, 18+, spela ansvarsfullt stodlinjen.se, gäller endast nya kunder hos Unibet.
Upp till 1500 kr i spelkrediter + 100 free spins!
Regler och villkor gäller, 18+, spela ansvarsfullt stodlinjen.se, gäller endast nya kunder hos bet365.
Omröstning

Du kan inte längre rösta på matchen mellan Lyon - Inter. Se resultatet från omröstningen nedan.

Lyon - Inter

No ratings yet

1 0
X 0
2 0
Bästa matchoddsen
1 1.05
X 11.00
2 25.00
Vinstchans
Odds för Lyon - Inter
1-X-2 - Vinnare
Spelbolag
1
X
2
Bonus

Oddsen uppdaterades 2026-10-27 12:36:02. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.

Matchfakta och matchinfo

Lyon - Inter odds, speltips, resultat i Champions League damer

Så spelades Lyon – Inter

Lyon och Inter gjorde upp den 28 oktober. Matchen spelades i Champions League damer med avspark 21:00.

Lyon vann mötet mot Inter

Mötet mellan Lyon och Inter slutade med en 6 - 0 seger till Lyon. Vinsten mot Inter innebär nya poäng till Lyon i tabellen för Champions League damer. Inter kommer inte tilldelas några nya poäng efter förlusten.  Lyon hittar vi på plats i tabellen för Champions League damer med poäng efter att matchen avgjorts, och Inter ligger med sina 3 poäng på plats 1.

De bästa & högsta oddsen inför Lyon - Inter

På matchen i Champions League damer mellan Lyon och Inter så höll spelbolagen Lyon som favoriter och du kunde spela till det bästa oddset 1.05 hos Unibet. Snittoddset på favoriten Lyon, hos de 1 spelbolagen, låg på 25,00 gånger pengarna.

Unibet gav det högsta odds på Inter, som var nederlagstippade mot Lyon, till 25.00 gånger pengarna. Spelbolagen trodde som sagt inte på en vinst till Inter och de 1 spelbolagen som du ser i oddsjämförelsen ovan gav i snitt oddset 1,05 på en seger till Inter.

Ett spel på krysset mellan Lyon och Inter gav som högst 11.00 inför matchen och som du hittade hos Unibet. De 1 spelbolagen i vår oddsjämförelse gav i snitt oddset 11,00 gånger pengarna på ett oavgjort resultat mellan Lyon - Inter.

Poängfacit Lyon

På hemmaplan har Lyon samlat ihop 0 poäng så här långt på 2 matcher i Champions League damer. Ett facit som innebär 0 poäng per spelad hemmamatch.

På bortaplan har Lyon tagit 3 poäng på 1 spelade matcher i event. Detta gör att Lyon har ett bortafacit med 3,00 poäng per match.

3 poäng har Lyon än så länge håvat in under den gångna säsongen i event, på totalt 3 spelade matcher. Lyon har under säsongen ett snitt på 3,00 poäng per match.

Poängfacit Inter

Inter har håvat in 0 poäng så här långt på 4 spelade matcher i Champions League damer. Detta innebär att Inter har ett hemmasnitt på 0 poäng per match.

Denna säsong i Champions League damer har Inter ett facit med 2 poäng på 6 spelade matcher på bortaplan. Så här långt så har Inter därmed ett bortasnitt på 0,33 poäng per match.

Inter har i Champions League damer 2 poäng på 10 matcher totalt. Inter har därmed ett facit på 0,33 poäng per match.

Tabell
Tabell & Poängställning
Champions League damer 2026/27
Gruppspel 5 Senaste Ma V O F +/- P
1 Barcelona 1 1 0 0 3 3 2 2 0 0 14 6 3 3 0 0 17 9
2 Lyon 2 1 1 0 6 4 1 1 0 0 8 3 3 2 1 0 14 7
3 Arsenal 2 2 0 0 4 6 1 0 1 0 0 1 3 2 1 0 4 7
4 Chelsea 2 2 0 0 3 6 1 0 1 0 0 1 3 2 1 0 3 7
5 Juventus 1 0 0 1 -1 0 2 2 0 0 6 6 3 2 0 1 5 6
6 PSG 1 1 0 0 5 3 2 0 2 0 0 2 3 1 2 0 5 5
7 Bayern München 2 0 2 0 0 2 1 1 0 0 3 3 3 1 2 0 3 5
8 Inter 1 1 0 0 1 3 2 0 1 1 -6 1 3 1 1 1 -5 4
9 Real Madrid 1 0 1 0 0 1 2 0 2 0 0 2 3 0 3 0 0 3
10 Manchester City 2 0 2 0 0 2 1 0 1 0 0 1 3 0 3 0 0 3
11 HB Köge 2 1 0 1 -4 3 1 0 0 1 -1 0 3 1 0 2 -5 3
12 Benfica 1 0 0 1 -3 0 2 1 0 1 -2 3 3 1 0 2 -5 3
13 Servette 2 1 0 1 -4 3 1 0 0 1 -4 0 3 1 0 2 -8 3
14 Paris FC 2 0 2 0 0 2 1 0 0 1 -3 0 3 0 2 1 -3 2
15 Austria Wien 2 0 1 1 -3 1 1 0 0 1 -1 0 3 0 1 2 -4 1
16 BK Häcken 1 0 0 1 -3 0 2 0 1 1 -1 1 3 0 1 2 -4 1
17 AS Roma 1 0 0 1 -6 0 2 0 1 1 -2 1 3 0 1 2 -8 1
18 Oud-Heverlee Leuven 1 0 1 0 0 1 2 0 0 2 -9 0 3 0 1 2 -9 1
Champions League damer 2026/27
Kvalomgång 3 5 Senaste Ma V O F +/- P
1 Oud-Heverlee Leuven 1 1 0 0 1 3 1 1 0 0 3 3 2 2 0 0 4 6
2 Chelsea 1 1 0 0 3 3 1 1 0 0 1 3 2 2 0 0 4 6
3 Real Madrid 1 1 0 0 1 3 1 1 0 0 2 3 2 2 0 0 3 6
4 PSG 1 1 0 0 4 3 1 0 1 0 0 1 2 1 1 0 4 4
5 Juventus 1 0 1 0 0 1 1 1 0 0 3 3 2 1 1 0 3 4
6 HB Köge 1 0 1 0 0 1 1 1 0 0 1 3 2 1 1 0 1 4
7 Austria Wien 1 1 0 0 4 3 1 0 0 1 -1 0 2 1 0 1 3 3
8 Servette 1 1 0 0 3 3 1 0 0 1 -1 0 2 1 0 1 2 3
9 Inter 1 1 0 0 3 3 1 0 0 1 -2 0 2 1 0 1 1 3
10 Wolfsburg 1 1 0 0 2 3 1 0 0 1 -3 0 2 1 0 1 -1 3
11 Sparta Prag 1 1 0 0 1 3 1 0 0 1 -3 0 2 1 0 1 -2 3
12 Brann 1 1 0 0 1 3 1 0 0 1 -4 0 2 1 0 1 -3 3
13 PSV Eindhoven 1 0 0 1 -1 0 1 0 1 0 0 1 2 0 1 1 -1 1
14 St. Pölten-Spratzern 1 0 0 1 -3 0 1 0 1 0 0 1 2 0 1 1 -3 1
15 Frankfurt 1 0 1 0 0 1 1 0 0 1 -4 0 2 0 1 1 -4 1
16 Ajax 1 0 0 1 -2 0 1 0 0 1 -1 0 2 0 0 2 -3 0
17 Real Sociedad 1 0 0 1 -1 0 1 0 0 1 -3 0 2 0 0 2 -4 0
18 Czarni Sosnowiec W 1 0 0 1 -3 0 1 0 0 1 -1 0 2 0 0 2 -4 0
Lagens form
21:00 28/10
Champions League damer - Omgång 3
6 - 0
21:00 30/9
Champions League damer - Omgång 2
0 - 0
18:45 23/9
Champions League damer - Omgång 1
0 - 8
21:00 28/10
Champions League damer - Omgång 3
6 - 0
18:45 1/10
Champions League damer - Omgång 2
1 - 1
18:45 22/9
Champions League damer - Omgång 1
1 - 0
18:30 2/9
Champions League damer - Kvalomgång 3
8 - 5 str
18:00 26/8
Champions League damer - Kvalomgång 3
2 - 0
Resultat inbördes möten
Resultat inbördes möten
21:00 28/10
Champions League damer - Omgång 3
6 - 0
Lagens statistik i Champions League damer
Lyon Hemma Borta Totalt
Spelade matcher 2 1 3
Vunna matcher 1 1 2
Oavgjorda matcher 1 0 1
Förlorade matcher 0 0 0
Gjorda mål 6 8 14
Gjorda mål per match 3,00 8,00 14,00
Insläppta mål 0 0 0
Insläppta mål per match 0,00 0,00 0,00
Insläppta och gjorda mål per match 3,00 8,00 4,67
Inter Hemma Borta Totalt
Spelade matcher 4 6 10
Vunna matcher 4 0 4
Oavgjorda matcher 0 2 2
Förlorade matcher 0 4 4
Gjorda mål 18 2 20
Gjorda mål per match 4,50 0,33 3,33
Insläppta mål 10 18 28
Insläppta mål per match 2,50 3,00 4,67
Insläppta och gjorda mål per match 7,00 3,33 4,80

Poängstatistik för Lyon - Inter

De fem senaste matcherna har inneburit 1 vinster, 0 förluster och 0 oavgjorda resultat för Lyon, som alltså besegrade Inter. 0 vinster, 2 kryss och 3 förluster på de fem senaste matcherna är vad förlusten innebär för Inter.

Nya poäng tilldelas Lyon efter vinsten, vilket innebär att de på sina 5 senaste matcher har spelat in 3 av totalt möjliga poäng. Förlusten innebär poängtapp för Inter, som på sina fem senaste matcher har tagit 2 poäng av möjliga.

Målstatistik för Lyon och Inter

På hemmaplan har Lyon gjort 6 mål i Champions League damer, vilket innebär att Lyon har ett snitt på 3,00 gjorda mål per match. Lyon har totalt släppt in 0 mål på hemmaplan under säsongen som har gått i Champions League damer. På de 2 hemmamatcherna så har Lyon därmed ett snitt på 0,00 insläppta mål per match.

På de 3 matcher Lyon spelat i Champions League damer denna säsong så har laget gjort totalt 14 mål, med ett snitt på 14,00 mål per match. Ser man till antalet insläppta mål under hela säsongen i ligan så har Lyon ett snitt på 0,00 insläppta mål per match, på de 3 matcher som spelats.

Under säsongen i Champions League damer har Inter gjort 2 mål på de 6 bortamatcher man spelat. På bortaplan har Inter i genomsnitt släppt in 3,00 mål på de 6 bortamatcher man spelat.

Offensivt har Inter gjort 3,33 mål per match i Champions League damer på de 10 matcher som spelats under säsongen. Ser vi till antalet insläppta mål under säsongen så kan vi konstatera att Inter släppt in 4,67 mål per spelad match i snitt i ligan, på de totalt 10 matcher som har spelats.