Inter Club d’Escaldes – FC Drita Gjilan 27/8, odds, speltips, livestream

4 - 2 str(0-0, 0-0, 4-2)27-08-2026 19:00Conference League Playoff
Upp till 1000 kr att spela för på Inter Club d'Escaldes vs FC Drita Gjilan!
Regler och villkor gäller, 18+, spela ansvarsfullt stodlinjen.se, gäller endast nya kunder hos Unibet.
Upp till 1500 kr i spelkrediter + 100 free spins!
Regler och villkor gäller, 18+, spela ansvarsfullt stodlinjen.se, gäller endast nya kunder hos Expekt.
Omröstning

Du kan inte längre rösta på matchen mellan Inter Club d'Escaldes - FC Drita Gjilan. Se resultatet från omröstningen nedan.

Inter Club d'Escaldes - FC Drita Gjilan

No ratings yet

1 0
X 0
2 0
Bästa matchoddsen
1 2.10
X 3.45
2 3.50
Vinstchans
Odds för Inter Club d'Escaldes - FC Drita Gjilan

Oddsen uppdaterades 2026-08-27 17:22:38. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.

Matchfakta och matchinfo

Inter Club d'Escaldes – FC Drita Gjilan i Conference League

Matchen spelades i Conference League mellan Inter Club d'Escaldes och FC Drita Gjilan. Mötets matchstart var 19:00 den 27 augusti.

Inter Club d'Escaldes vann matchen mot FC Drita Gjilan

Det var dock Inter Club d'Escaldes som utgick med seger i mötet med 4 mål mot 2. Inter Club d'Escaldes plockar nya poäng i Conference League efter vinsten mot FC Drita Gjilan. Förlusten för FC Drita Gjilaninnebär att de går poänglösa från mötet med Inter Club d'Escaldes.

1X2-oddsen på Inter Club d'Escaldes - FC Drita Gjilan

Inför mötet mellan Inter Club d'Escaldes - FC Drita Gjilan i Conference League så talade spelbolagens odds för en seger till Inter Club d'Escaldes och bet365 gav då det bästa oddset till 2.10 gånger pengarna. Att Inter Club d'Escaldes skulle infria förväntningarna och vinna matchen gav i snitt oddset 3,35 hos de 2 spelbolagen i listan ovan.

FC Drita Gjilan var nederlagstippade i mötet mot Inter Club d'Escaldes och det högsta oddset på FC Drita Gjilan som vinnare hittade du hos Unibet till oddset 3.50. I snitt så kunde du spela på att FC Drita Gjilan gick vinnande ur detta möte till oddset 2,00 gånger pengarna, hos de 2 spelbolagen i vår oddsjämförelse.

Inför mötet mellan Inter Club d'Escaldes och FC Drita Gjilan så var det högsta oddset på ett oavgjort resultat 3.45 som du hittade hos Unibet. Inför matchstart mellan Inter Club d'Escaldes och FC Drita Gjilan så gav de 2 spelbolagen i listan ovan i snitt oddset 3,38 på ett kryss i matchen.

Poängfacit Inter Club d'Escaldes

På 2 spelade matcher har Inter Club d'Escaldes nu 0 insamlade poäng i event. Detta innebär att Inter Club d'Escaldes i snitt tar 0 poäng per match på hemmaplan.

Inter Club d'Escaldes har på bortaplan i Conference League denna säsong 4 inspelade poäng på 2 matcher. Detta gör att Inter Club d'Escaldes har ett bortafacit med 2,00 poäng per match.

På de 4 matcher Inter Club d'Escaldes har spelat denna säsong i Conference League så har laget tagit 4 poäng. Per match har Inter Club d'Escaldes ett snitt på 2,00 poäng.

Poängfacit FC Drita Gjilan

På hemmaplan har FC Drita Gjilan fått ihop 0 poäng i Conference League denna säsong på 3 spelade matcher. Över 3 spelade matcher på hemmaplan har nu FC Drita Gjilan ett snitt på 0 poäng per match.

FC Drita Gjilan har ett facit med 4 poäng i Conference League på 3 spelade bortamatcher. Så här långt så har FC Drita Gjilan därmed ett bortasnitt på 1,33 poäng per match.

4 poäng har FC Drita Gjilan tagit i Conference League under säsongen som gått, på de 6 matcher man spelat. FC Drita Gjilan har därmed denna säsong ett poängsnitt på 1,33 poäng per match.

Tabell
Tabell & Poängställning
Conference League 2026/27
Gruppspel 5 Senaste Ma V O F +/- P
1 AA Gent 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2 AEP Paphos 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Ajax 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Atalanta 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Borac Banja Luka 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Braga 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7 Brann 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
8 Brighton and Hove Albion 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
9 CSKA Sofia 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Egnatia 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
11 FC Köpenhamn 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
12 FC Lugano 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
13 FC Nordsjaelland 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
14 Freiburg 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
15 Getafe 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
16 Hajduk Split 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
17 Hearts 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
18 Iberia 1999 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
19 Inter Club d'Escaldes 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
20 Jablonec 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
21 Kairat Almaty 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
22 Kauno Žalgiris 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
23 KuPS 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
24 Lincoln 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
25 Midtjylland 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
26 Mjällby AIF 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
27 Monaco 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
28 Panathinaikos 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
29 Riga FC 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
30 Röda Stjärnan 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
31 Sint-Truiden 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
32 Thun 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
33 Trabzonspor 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
34 Twente 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
35 Universitatea Craiova 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
36 Århus 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Lagens form
19:00 27/8
4 - 2 str
20:00 20/8
2 - 2
18:00 13/8
0 - 4
19:00 6/8
2 - 0
19:00 27/8
4 - 2 str
20:00 20/8
2 - 2
20:00 13/8
5 - 0
21:00 6/8
1 - 4
20:00 28/7
Kvalomgång 2 - 2:2
2 - 1
19:30 21/7
Kvalomgång 2 - 1:2
1 - 1
Resultat inbördes möten
Resultat inbördes möten
19:00 27/8
4 - 2 str
20:00 20/8
2 - 2
8/8 2020
Champions League-kval - Preliminär omgång
2 - 1
Lagens statistik i Conference League
Inter Club d'Escaldes Hemma Borta Totalt
Spelade matcher 2 2 4
Vunna matcher 2 1 3
Oavgjorda matcher 0 1 1
Förlorade matcher 0 0 0
Gjorda mål 6 6 12
Gjorda mål per match 3,00 3,00 6,00
Insläppta mål 2 2 4
Insläppta mål per match 1,00 1,00 2,00
Insläppta och gjorda mål per match 4,00 4,00 4,00
FC Drita Gjilan Hemma Borta Totalt
Spelade matcher 3 3 6
Vunna matcher 2 1 3
Oavgjorda matcher 1 1 2
Förlorade matcher 0 1 1
Gjorda mål 9 7 16
Gjorda mål per match 3,00 2,33 5,33
Insläppta mål 3 6 9
Insläppta mål per match 1,00 2,00 3,00
Insläppta och gjorda mål per match 4,00 4,33 4,17

Poängstatistik för Inter Club d'Escaldes - FC Drita Gjilan

Vinsten innebär att på de seaste 5 matcherna har Inter Club d'Escaldes vunnit 1, spelat 1 oavgjorda och förlorat 0 matcher. FC Drita Gjilan har vunnit 1, kryssat 1 och förlorat 1 av sina fem senast spelade matcher, men förlusten mot Inter Club d'Escaldes inräknat.

4 poäng av möjliga är vad Inter Club d'Escaldes har plockat på sina 5 senast spelade matcher, med poängen från vinsten mot FC Drita Gjilan inräknade. FC Drita Gjilan tilldelas inte några nya poäng efter matchen, vilket innebär att på sina fem senaste matcher har de spelat in 4 poäng av möjliga.

Målstatistik för Inter Club d'Escaldes och FC Drita Gjilan

Räknar vi antalet gjorda mål per hemmamatch i Conference League så har Inter Club d'Escaldes ett genomsnitt på 3,00 per match, på totalt 2 matcher. På hemmaplan har Inter Club d'Escaldes släppt in 1,00 mål i genomsnitt denna säsongen i Conference League.

Under denna säsongen i Conference League har Inter Club d'Escaldes gjort totalt 12 mål på 4 matcher man spelat, vilket ger ett målsnitt på 6,00 mål per match. Inter Club d'Escaldes har under säsongen släppt in totalt 4 mål i ligan på de 4 matcher som spelats.

FC Drita Gjilan har ett snitt på 2,33 gjorda bortamål i Conference League på de 3 bortamatcher man spelat under säsongen. FC Drita Gjilan har på de 3 bortamatcher man spelat i Conference League släppt in 6 mål och har ett snitt på 2,00 insläppta mål per match.

FC Drita Gjilan har ett facit denna säsongen i Conference League med 16 gjorda mål. På de 6 matcher som FC Drita Gjilan har spelat så har man ett snitt på 5,33 producerade mål framåt per match. Totalt under säsongen i ligan så har FC Drita Gjilan, på 6 spelade matcher, släppt in 3,00 mål i snitt per match.