Maccabi Tel Aviv – FC Lugano 27/8, odds, speltips, streaming

Upp till 1000 kr att spela för på Maccabi Tel Aviv vs FC Lugano!
Regler och villkor gäller, 18+, spela ansvarsfullt stodlinjen.se, gäller endast nya kunder hos Unibet.
Upp till 1500 kr i spelkrediter + 100 free spins!
Regler och villkor gäller, 18+, spela ansvarsfullt stodlinjen.se, gäller endast nya kunder hos Expekt.
Omröstning

Du kan inte längre rösta på matchen mellan Maccabi Tel Aviv - FC Lugano. Se resultatet från omröstningen nedan.

Maccabi Tel Aviv - FC Lugano

No ratings yet

1 0
X 0
2 0
Bästa matchoddsen
1 2.45
X 3.45
2 2.80
Vinstchans
Odds för Maccabi Tel Aviv - FC Lugano

Oddsen uppdaterades 2026-08-27 17:01:06. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.

Matchfakta och matchinfo

Maccabi Tel Aviv - FC Lugano odds, speltips, resultat i Conference League

Maccabi Tel Aviv – FC Lugano avspark 27 augusti

Maccabi Tel Aviv och FC Lugano möttes den 27-08-2026 med avspark 18:00 i Conference League.

Maccabi Tel Aviv - FC Lugano kryssade

Det blev ett oavgjort resultat, 1 - 1, i mötet mellan Maccabi Tel Aviv och FC Lugano. Vi noterar ett kryss i matchen mellan Maccabi Tel Aviv och FC Lugano, vilket innebär att båda lag tilldelas poäng.

De bästa oddsen inför Maccabi Tel Aviv - FC Lugano

Kikade vi på oddsen inför mötet i Conference League mellan Maccabi Tel Aviv och FC Lugano så var Maccabi Tel Aviv oddsfavorit att vinna matchen. Spelbolaget bet365 gav då det högsta oddset till 2.45 gånger pengarna på Maccabi Tel Aviv som vinnare. Att Maccabi Tel Aviv skulle infria förväntningarna och vinna matchen gav i snitt oddset 2,65 hos de 2 spelbolagen i listan ovan.

FC Lugano var spelbolagens under dog i mötet mot Maccabi Tel Aviv i Champions League. Och det bästa oddset på en vinst till FC Lugano gav Unibet till oddset 2.80. Om vi jämför oddsen från de 2 spelbolagen i vår oddsjämförelse så gav ett spel i snitt 2,42 gånger pengarna på FC Lugano som vinnare.

Inför matchen så kunde du spela på krysset mellan Maccabi Tel Aviv och FC Lugano till det högsta oddset 3.45 hos Unibet. Att Maccabi Tel Aviv och FC Lugano skulle kryssa matchen gav inför mötet i snitt oddset 3,43 hos de 2 spelbolagen i vår oddsjämförelse.

Poängfacit Maccabi Tel Aviv

På hemmaplan har Maccabi Tel Aviv samlat ihop 0 poäng så här långt på 1 matcher i Conference League. Över de 1 spelade hemmamatcher har nu Maccabi Tel Aviv ett poängsnitt på 0 poäng per match.

På bortaplan har Maccabi Tel Aviv tagit 0 poäng på 1 spelade matcher i event. Detta gör att Maccabi Tel Aviv har ett bortafacit med 0,00 poäng per match.

I Conference League har Maccabi Tel Aviv 0 poäng på 2 spelade matcher totalt. Maccabi Tel Aviv har därmed ett facit med 0,00 inspelade poäng per match.

Poängfacit FC Lugano

FC Lugano har denna säsongen i Conference League tagit 0 poäng på de 3 matcher laget spelat på hemmaplan. Och ett hemmafacit som innebär 0 poäng per match.

FC Lugano har ett facit med 5 poäng i Conference League på 3 spelade bortamatcher. Detta innebär att FC Lugano har ett facit med 1,67 poäng per bortamatch.

På totalt 6 matcher FC Lugano har spelat under säsongen har man håvat in 5 poäng i event. Laget har därmed i snitt, per spelad match, tagit 1,67 poäng.

Tabell
Tabell & Poängställning
Conference League 2026/27
Gruppspel 5 Senaste Ma V O F +/- P
1 AA Gent 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2 AEP Paphos 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Ajax 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Atalanta 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Borac Banja Luka 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Braga 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7 Brann 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
8 Brighton and Hove Albion 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
9 CSKA Sofia 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Egnatia 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
11 FC Köpenhamn 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
12 FC Lugano 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
13 FC Nordsjaelland 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
14 Freiburg 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
15 Getafe 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
16 Hajduk Split 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
17 Hearts 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
18 Iberia 1999 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
19 Inter Club d'Escaldes 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
20 Jablonec 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
21 Kairat Almaty 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
22 Kauno Žalgiris 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
23 KuPS 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
24 Lincoln 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
25 Midtjylland 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
26 Mjällby AIF 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
27 Monaco 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
28 Panathinaikos 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
29 Riga FC 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
30 Röda Stjärnan 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
31 Sint-Truiden 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
32 Thun 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
33 Trabzonspor 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
34 Twente 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
35 Universitatea Craiova 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
36 Århus 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Lagens form
18:00 27/8
1 - 1
20:30 20/8
2 - 1
18:00 27/8
1 - 1
20:30 20/8
2 - 1
19:30 13/8
Kvalomgång 3 - 2:2
2 - 2
20:30 6/8
Kvalomgång 3 - 1:2
2 - 0
16:30 29/7
Kvalomgång 2 - 2:2
1 - 5
20:30 23/7
Kvalomgång 2 - 1:2
1 - 0
Resultat inbördes möten
Resultat inbördes möten
18:00 27/8
1 - 1
20:30 20/8
2 - 1
Lagens statistik i Conference League
Maccabi Tel Aviv Hemma Borta Totalt
Spelade matcher 1 1 2
Vunna matcher 0 0 0
Oavgjorda matcher 1 0 1
Förlorade matcher 0 1 1
Gjorda mål 1 1 2
Gjorda mål per match 1,00 1,00 2,00
Insläppta mål 1 2 3
Insläppta mål per match 1,00 2,00 3,00
Insläppta och gjorda mål per match 2,00 3,00 2,50
FC Lugano Hemma Borta Totalt
Spelade matcher 3 3 6
Vunna matcher 3 1 4
Oavgjorda matcher 0 2 2
Förlorade matcher 0 0 0
Gjorda mål 5 8 13
Gjorda mål per match 1,67 2,67 4,33
Insläppta mål 1 4 5
Insläppta mål per match 0,33 1,33 1,67
Insläppta och gjorda mål per match 2,00 4,00 3,00

Poängstatistik för Maccabi Tel Aviv - FC Lugano

Ett kryss i matchen betyder att de fem senast spelade matcherna för Maccabi Tel Aviv har resulterat i 0 vinster, 1 förluser och 0 kryss. FC Lugano har på lika många matcher spelat ihop 1 vinster, 0 förluster och 2 kryss.

Det oavgjorda resultatet innebär att Maccabi Tel Aviv har tagit 0 poäng av möjliga på de fem senaste matcherna, samtidigt som FC Lugano har tagit 5 poäng på lika många matcher.

Målstatistik för Maccabi Tel Aviv och FC Lugano

Maccabi Tel Aviv har ett målsnitt på 1,00 gjorda mål per hemmamatch i Conference League. På hemmaplan har Maccabi Tel Aviv släppt in 1,00 mål i genomsnitt denna säsongen i Conference League.

Under denna säsongen i Conference League har Maccabi Tel Aviv gjort totalt 2 mål på 2 matcher man spelat, vilket ger ett målsnitt på 2,00 mål per match. Under den gångna säsongen har Maccabi Tel Aviv ett facit med 3 insläppta mål på de 2 matcher som spelats i ligan. I snitt har Maccabi Tel Aviv släppt in 3,00 mål per match.

På bortaplan har FC Lugano denna säsong ett facit med 8 gjorda mål på 3 spelade matcher. FC Lugano har på bortaplan släppt in 4 mål i Conference League. På de 3 bortamatcher som FC Lugano spelat så har man ett genomsnitt på 1,33 insläppta mål.

Bortalaget FC Lugano har under säsongen i Conference League totalt gjort 13 mål i de 6 matcher som man har spelat. Det innebär att FC Lugano har ett snitt på 4,33 gjorda mål i varje match. Ser vi till antalet insläppta mål under säsongen så kan vi konstatera att FC Lugano släppt in 1,67 mål per spelad match i snitt i ligan, på de totalt 6 matcher som har spelats.