Monaco – Gornik Zabrze 27/8, odds, live stream, speltips

Stade Louis II 4 - 1(2-0, 2-1)27-08-2026 18:45Conference League Playoff Stad: Monaco Underlag: Gräs Kapacitet: 18523
Upp till 1000 kr att spela för på Monaco vs Gornik Zabrze!
Regler och villkor gäller, 18+, spela ansvarsfullt stodlinjen.se, gäller endast nya kunder hos Unibet.
Upp till 1500 kr i spelkrediter + 100 free spins!
Regler och villkor gäller, 18+, spela ansvarsfullt stodlinjen.se, gäller endast nya kunder hos Expekt.
Omröstning

Du kan inte längre rösta på matchen mellan Monaco - Gornik Zabrze. Se resultatet från omröstningen nedan.

Monaco - Gornik Zabrze

No ratings yet

1 0
X 0
2 0
Bästa matchoddsen
1 1.30
X 5.00
2 8.00
Vinstchans
Odds för Monaco - Gornik Zabrze

Oddsen uppdaterades 2026-08-27 17:01:08. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.

Matchfakta och matchinfo

Monaco - Gornik Zabrze odds, speltips, resultat i Conference League

Monaco mötte Gornik Zabrze den 27-08-2026

Monaco och Gornik Zabrze möttes i Conference League den 27/8 med avspark 18:45.

Monaco vann mötet mot Gornik Zabrze

Mötet mellan Monaco och Gornik Zabrze slutade med en 4 - 1 seger till Monaco. Monaco plockar nya poäng i Conference League efter vinsten mot Gornik Zabrze. Förlusten för Gornik Zabrzeinnebär att de går poänglösa från mötet med Monaco.

1X2-oddsen på Monaco - Gornik Zabrze

Kikade vi på oddsen inför mötet i Conference League mellan Monaco och Gornik Zabrze så var Monaco oddsfavorit att vinna matchen. Spelbolaget bet365 gav då det högsta oddset till 1.30 gånger pengarna på Monaco som vinnare. Snittoddset på favoriten Monaco, hos de 2 spelbolagen, låg på 7,50 gånger pengarna.

Oddset på nederlagstippade Gornik Zabrze låg som högst på 8.00 hos Unibet. I snitt så kunde du spela på att Gornik Zabrze gick vinnande ur detta möte till oddset 1,30 gånger pengarna, hos de 2 spelbolagen i vår oddsjämförelse.

Inför mötet mellan Monaco och Gornik Zabrze så var det högsta oddset på ett oavgjort resultat 5.00 som du hittade hos bet365. De 2 spelbolagen som du ser i oddsjämförelsen ovan gav i snitt 5,00 gånger pengarna på ett oavgjort resultat.

Poängfacit Monaco

På 1 spelade matcher har Monaco nu 0 insamlade poäng i event. På hemmaplan har Monaco ett snitt på 0 poäng per match.

Monaco har ett bortafacit i Conference League med 6 poäng på 2 spelade matcher. Detta gör att Monaco har ett bortafacit med 3,00 poäng per match.

Under säsongen i Conference League så har Monaco spelat in 6 poäng på 3 matcher. Detta innebär att Monaco har ett snitt på 3,00 poäng per match.

Poängfacit Gornik Zabrze

Gornik Zabrze facit så här långt är 0 inspelade poäng i Conference League på 1 hemmamatcher. Detta innebär att Gornik Zabrze har ett hemmasnitt på 0 poäng per match.

På bortaplan så har Gornik Zabrze i Conference League under säsongen 0 inspelade poäng på 1 matcher laget har spelat. Så laget har ett bortafacit med 0,00 poäng per match.

Denna säsong har Gornik Zabrze i Conference League håvat in 0 poäng på 2 spelade matcher. Per spelad match har Gornik Zabrze ett poängsnitt på 0,00.

Tabell
Tabell & Poängställning
Conference League 2026/27
Gruppspel 5 Senaste Ma V O F +/- P
1 Brighton and Hove Albion 1 1 0 0 4 3 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 4 3
2 FC Köpenhamn 1 1 0 0 3 3 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 3 3
3 Trabzonspor 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 2 3 1 1 0 0 2 3
4 Atalanta 1 1 0 0 2 3 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 2 3
5 Sint-Truiden 1 1 0 0 2 3 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 2 3
6 Mjällby AIF 1 1 0 0 2 3 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 2 3
7 FC Lugano 1 1 0 0 1 3 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 1 3
8 Freiburg 1 1 0 0 1 3 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 1 3
9 Monaco 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 1 3 1 1 0 0 1 3
10 Brann 1 1 0 0 1 3 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 1 3
11 Hajduk Split 1 1 0 0 1 3 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 1 3
12 Panathinaikos 1 1 0 0 1 3 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 1 3
13 Twente 1 1 0 0 1 3 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 1 3
14 AA Gent 1 1 0 0 1 3 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 1 3
15 Getafe 0 0 0 0 0 0 1 0 1 0 0 1 1 0 1 0 0 1
16 Midtjylland 0 0 0 0 0 0 1 0 1 0 0 1 1 0 1 0 0 1
17 Kairat Almaty 0 0 0 0 0 0 1 0 1 0 0 1 1 0 1 0 0 1
18 FC Nordsjaelland 0 0 0 0 0 0 1 0 1 0 0 1 1 0 1 0 0 1
19 Universitatea Craiova 1 0 1 0 0 1 0 0 0 0 0 0 1 0 1 0 0 1
20 Hearts 1 0 1 0 0 1 0 0 0 0 0 0 1 0 1 0 0 1
21 Egnatia 1 0 1 0 0 1 0 0 0 0 0 0 1 0 1 0 0 1
22 Riga FC 1 0 1 0 0 1 0 0 0 0 0 0 1 0 1 0 0 1
23 Jablonec 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 -1 0 1 0 0 1 -1 0
24 Röda Stjärnan 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 -1 0 1 0 0 1 -1 0
25 Borac Banja Luka 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 -1 0 1 0 0 1 -1 0
26 Lincoln 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 -1 0 1 0 0 1 -1 0
27 Ajax 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 -1 0 1 0 0 1 -1 0
28 CSKA Sofia 1 0 0 1 -1 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 -1 0
29 Thun 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 -1 0 1 0 0 1 -1 0
30 Århus 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 -1 0 1 0 0 1 -1 0
31 KuPS 1 0 0 1 -2 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 -2 0
32 AEP Paphos 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 -2 0 1 0 0 1 -2 0
33 Inter Club d'Escaldes 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 -2 0 1 0 0 1 -2 0
34 Iberia 1999 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 -2 0 1 0 0 1 -2 0
35 Braga 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 -3 0 1 0 0 1 -3 0
36 Kauno Žalgiris 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 -4 0 1 0 0 1 -4 0
Lagens form
18:45 15/10
Conference League - Omgång 1
1 - 2
18:45 27/8
4 - 1
20:00 20/8
2 - 3
18:45 27/8
4 - 1
20:00 20/8
2 - 3
Resultat inbördes möten
Resultat inbördes möten
18:45 27/8
4 - 1
20:00 20/8
2 - 3
Lagens statistik i Conference League
Monaco Hemma Borta Totalt
Spelade matcher 1 2 3
Vunna matcher 1 2 3
Oavgjorda matcher 0 0 0
Förlorade matcher 0 0 0
Gjorda mål 4 5 9
Gjorda mål per match 4,00 2,50 4,50
Insläppta mål 1 3 4
Insläppta mål per match 1,00 1,50 2,00
Insläppta och gjorda mål per match 5,00 4,00 4,33
Gornik Zabrze Hemma Borta Totalt
Spelade matcher 1 1 2
Vunna matcher 0 0 0
Oavgjorda matcher 0 0 0
Förlorade matcher 1 1 2
Gjorda mål 2 1 3
Gjorda mål per match 2,00 1,00 3,00
Insläppta mål 3 4 7
Insläppta mål per match 3,00 4,00 7,00
Insläppta och gjorda mål per match 5,00 5,00 5,00

Poängstatistik för Monaco - Gornik Zabrze

Vinsten mot Gornik Zabrze innebär att Monaco har ett facit av 2 vinster, 0 förluster och 0 oavgjorda matcher på sina fem senaste matcher. Gornik Zabrze har efter förlusten ett facit av 0 vinster, 1 förluster och 0 oavgjorda resultat på sina fem senaste matcher.

Nya poäng tilldelas Monaco efter vinsten, vilket innebär att de på sina 5 senaste matcher har spelat in 6 av totalt möjliga poäng. Förlusten innebär poängtapp för Gornik Zabrze, som på sina fem senaste matcher har tagit 0 poäng av möjliga.

Målstatistik för Monaco och Gornik Zabrze

Monaco har gjort 4 mål totalt hemma denna säsong i Conference League, ett snitt på 4,00 mål/match. I Conference League har Monaco släppt in 1 mål på hemmaplan denna säsongen.

På de 3 matcher Monaco spelat i Conference League denna säsong så har laget gjort totalt 9 mål, med ett snitt på 4,50 mål per match. Ser man till antalet insläppta mål under hela säsongen i ligan så har Monaco ett snitt på 2,00 insläppta mål per match, på de 3 matcher som spelats.

Gornik Zabrze har ett snitt på 1,00 gjorda bortamål i Conference League på de 1 bortamatcher man spelat under säsongen. Gornik Zabrze har på de 1 bortamatcher man spelat i Conference League släppt in 4 mål och har ett snitt på 4,00 insläppta mål per match.

Offensivt har Gornik Zabrze gjort 3,00 mål per match i Conference League på de 2 matcher som spelats under säsongen. Under den gångna säsongen i ligan så har Gornik Zabrze släppt in totalt 7 mål. Detta innebär att Gornik Zabrze har ett målsnitt på 7,00 insläppta mål totalt under de 2 matcher som spelats under säsongen i Conference League.