Ottawa Senators – Colorado Avalanche 7/2, odds, speltips, live stream

Bästa matchoddsen
Vinstchans
Odds för Ottawa Senators - Colorado Avalanche
Matchfakta och matchinfo

Matchstart 2020-02-07 01:30

Fredagen den 7 februari kommer Ottawa Senators att möta Colorado Avalanche med nedsläpp 01:30 i NHL.

Ottawa Senators - Colorado Avalanche speltips

På vissa matcher plockar vi fram betting tips som är fria att använda. Det kostar inget att ta del av våra rekar på Ottawa Senators - Colorado Avalanche eller någon annan match. Vi publicerar dagligen speltips om du är ute efter att spela på på andra möten än Ottawa Senators - Colorado Avalanche.

Tabell
Tabell
NHL 2019/20 - Grundserien
5 SenasteMaVOFGM-IMP
1 Edmonton Oilers 22009-74330013-66550022-1310
2 Carolina Hurricanes 430115-11622009-54650124-1610
3 Buffalo Sabres 330015-8621106-53541021-139
4 Vegas Golden Knights 320113-74320111-74640224-148
5 Pittsburgh Penguins 420211-104220014-64640225-168
6 Colorado Avalanche 440016-9800000-00440016-98
7 Anaheim Ducks 22005-2432016-44540111-68
8 Boston Bruins 11003-0243019-86540112-88
9 Washington Capitals 20025-72430114-106630319-178
10 Winnipeg Jets 21017-92530217-176740324-268
11 Toronto Maple Leafs 410315-19322009-34630324-227
12 St Louis Blues 21015-53320112-124530217-177
13 Nashville Predators 430119-14610014-70530223-216
14 Montreal Canadiens 21018-72312013-144522121-216
15 Detroit Red Wings 31027-11222009-54530216-166
16 Philadelphia Flyers 22008-3410102-31321010-65
17 Tampa Bay Lightning 11005-22411215-153521220-175
18 Calgary Flames 21016-4341039-162620415-205
19 Vancouver Canucks 220011-4420022-60420213-104
20 New York Rangers 21017-8211004-12320111-94
21 New York Islanders 420210-10410012-50520312-154
22 Los Angeles Kings 21019-92310211-172520320-264
23 Florida Panthers 21017-9230216-112512213-204
24 Columbus Blue Jackets 31026-9221015-92520311-184
25 San José Sharks 21014-6241039-162620413-224
26 Arizona Coyotes 21014-2220113-5141127-73
27 Dallas Stars 30034-9131029-102610513-193
28 Ottawa Senators 31029-12210013-50410312-172
29 New Jersey Devils 20027-9230032-14050059-232
30 Chicago Blackhawks 20026-8110013-4030039-121
31 Minnesota Wild 10014-7030036-140400410-210
Lagens form
Match
Resultat
22:0012/10
12/10 22:00
4 - 2
01:3011/10
11/10 01:30
4 - 6
01:006/10
6/10 01:00
1 - 4
01:003/10
3/10 01:00
5 - 3
Match
Resultat
03:0013/10
13/10 03:00
3 - 2 öt
03:0011/10
11/10 03:00
4 - 2
03:006/10
6/10 03:00
4 - 2
03:004/10
4/10 03:00
5 - 3
Resultat inbördes möten
Resultat inbördes möten
Match
Resultat
01:0017/1
17/1 01:00
5 - 2
03:0027/102018
2018 27/10 03:00
6 - 3
19:0011/112017
2017 11/11 19:00
4 - 3
20:0010/112017
2017 10/11 20:00
3 - 4 öt
01:0512/32017
2017 12/3 01:05
2 - 4
01:353/32017
2017 3/3 01:35
2 - 1
01:3512/22016
2016 12/2 01:35
3 - 4
03:3526/112015
2015 26/11 03:35
3 - 5
03:059/12015
2015 9/1 03:05
5 - 2
01:3017/102014
2014 17/10 01:30
5 - 3
Lagens statistik i NHL
Ottawa Senators HemmaBortaTotalt
Spelade matcher314
Vunna matcher101
Oavgjorda matcher000
Förlorade matcher213
Gjorda mål9312
Gjorda mål per match3,003,003,00
Insläppta mål12517
Insläppta mål per match4,005,004,25
Insläppta och gjorda mål per match7,008,007,25
Colorado Avalanche HemmaBortaTotalt
Spelade matcher404
Vunna matcher303
Oavgjorda matcher101
Förlorade matcher000
Gjorda mål16016
Gjorda mål per match4,000,003,20
Insläppta mål909
Insläppta mål per match2,250,001,80
Insläppta och gjorda mål per match6,250,006,25

Målstatistik för Ottawa Senators och Colorado Avalanche

Ottawa Senators har gjort 9 mål totalt hemma denna säsong i NHL, ett snitt på 3,00 mål/match. Under säsongen som har gått har Ottawa Senators släppt in totalt 12 mål på 3 matcher som laget spelat på hemmaplan i NHL, det innebär att Ottawa Senators släppt in 4,00 mål per match i snitt.

På de 4 matcher Ottawa Senators spelat i NHL denna säsong så har laget gjort totalt 12 mål, med ett snitt på 3,00 mål per match. Ottawa Senators har denna säsongen släppt in totalt 17 mål i ligan. Det innebär att på de 4 matcher som spelats så har Ottawa Senators 4,25 insläppta mål per match.

Bortalaget Colorado Avalanche har under säsongen i NHL totalt gjort 16 mål i de 4 matcher som man har spelat. Det innebär att Colorado Avalanche har ett snitt på 3,20 gjorda mål i varje match. Colorado Avalanche har totalt spelat 4 matcher under säsongen och på dessa 4 matcher har man släppt in 9 mål, ett snitt på 1,80 insläppta mål per spelad match.