Du kan inte längre rösta på matchen mellan Panathinaikos - CSKA Sofia. Se resultatet från omröstningen nedan.
Panathinaikos - CSKA Sofia
No ratings yet
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
Oddsen uppdaterades 2026-11-05 17:43:44. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Matchinfo Panathinaikos – CSKA Sofia i Conference League
Panathinaikos och CSKA Sofia gjorde upp den 5 november. Matchen spelades i Conference League med avspark 21:00.
Panathinaikos vann mötet mot CSKA Sofia
Panathinaikos utgick med seger i mötet mot CSKA Sofia med 2 mål mot 1. Panathinaikos gick segrande ur mötet, vilket innebär nya poäng till tabellen. Förlusten för CSKA Sofia innebär att man blir utan nya poäng i den här omgången av Conference League. Efter att matchen mellan de båda lagen avgjorts hittar vi nu Panathinaikos på plats i tabellen på poäng, och CSKA Sofia med sina 0 poäng på plats 12.
1X2-oddsen på Panathinaikos - CSKA Sofia
På matchen i Conference League mellan Panathinaikos och CSKA Sofia så höll spelbolagen Panathinaikos som favoriter och du kunde spela till det bästa oddset 1.33 hos bet365. Spelbolagen gav i snitt oddset 8,25 att Panathinaikos, favoriten hos de 2 spelbolagen, skulle planenligt vinna matchen.
Spelbolagen trodde inte på CSKA Sofia som vinnare i matchen mot Panathinaikos. Och inför detta möte så gav Unibet det högsta oddset på CSKA Sofia som vinnare till 8.50 gånger pengarna. Spelbolagen trodde som sagt inte på en vinst till CSKA Sofia och de 2 spelbolagen som du ser i oddsjämförelsen ovan gav i snitt oddset 1,33 på en seger till CSKA Sofia.
Inför matchen så kunde du spela på krysset mellan Panathinaikos och CSKA Sofia till det högsta oddset 5.50 hos bet365. Snittoddet hos de 2 spelbolagen vi jämfört oddsen från låg på 5,40 gånger pengarna innan matchen.
Poängfacit Panathinaikos
Panathinaikos hemmafacit så här långt i Conference League är 0 inspelade poäng på 5 matcher. Laget har därmed ett hammafacit på 0 poäng per spelad match.
Denna säsong har Panathinaikos ett bortafacit med 12 poäng på 4 spelade matcher i event. På bortaplan så har Panathinaikos därmed tagit 3,00 poäng per match så här långt.
På 9 spelade matcher så har Panathinaikos håvat in 12 poäng under säsongen i event. Panathinaikos har därmed ett facit med 3,00 inspelade poäng per match.
Poängfacit CSKA Sofia
CSKA Sofia har denna säsongen i Conference League tagit 0 poäng på de 3 matcher laget spelat på hemmaplan. Över 3 spelade matcher på hemmaplan har nu CSKA Sofia ett snitt på 0 poäng per match.
CSKA Sofia har ett facit med 3 poäng i Conference League på 4 spelade bortamatcher. Detta innebär att CSKA Sofia har ett facit med 0,75 poäng per bortamatch.
På 7 matcher CSKA Sofia har spelat i Conference League under säsong så har laget håvat in 3 poäng. CSKA Sofia har därmed ett snitt per match på 0,75 poäng.
| Gruppspel | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | FC Lugano | 2 | 4 | 6 | 1 | 3 | 3 | 3 | 7 | 9 |
| 2 | Panathinaikos | 2 | 2 | 6 | 1 | 4 | 3 | 3 | 6 | 9 |
| 3 | Twente | 2 | 3 | 6 | 1 | 3 | 3 | 3 | 6 | 9 |
| 4 | Monaco | 2 | 5 | 6 | 1 | 1 | 3 | 3 | 6 | 9 |
| 5 | Brighton and Hove Albion | 1 | 4 | 3 | 2 | 1 | 4 | 3 | 5 | 7 |
| 6 | Brann | 1 | 1 | 3 | 2 | 3 | 4 | 3 | 4 | 7 |
| 7 | FC Köpenhamn | 2 | 4 | 6 | 1 | 0 | 1 | 3 | 4 | 7 |
| 8 | Sint-Truiden | 2 | 2 | 4 | 1 | 1 | 3 | 3 | 3 | 7 |
| 9 | Ajax | 1 | 2 | 3 | 2 | 4 | 3 | 3 | 6 | 6 |
| 10 | Trabzonspor | 2 | 1 | 3 | 1 | 2 | 3 | 3 | 3 | 6 |
| 11 | Hajduk Split | 1 | 1 | 3 | 2 | 0 | 3 | 3 | 1 | 6 |
| 12 | Freiburg | 1 | 1 | 3 | 2 | -2 | 3 | 3 | -1 | 6 |
| 13 | Universitatea Craiova | 1 | 0 | 1 | 1 | 2 | 3 | 2 | 2 | 4 |
| 14 | Mjällby AIF | 1 | 2 | 3 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 4 |
| 15 | Röda Stjärnan | 2 | 1 | 4 | 1 | -1 | 0 | 3 | 0 | 4 |
| 16 | Atalanta | 2 | 2 | 4 | 1 | -2 | 0 | 3 | 0 | 4 |
| 17 | Braga | 1 | 2 | 3 | 2 | -3 | 1 | 3 | -1 | 4 |
| 18 | AA Gent | 1 | 1 | 3 | 2 | -2 | 1 | 3 | -1 | 4 |
| 19 | Borac Banja Luka | 1 | 2 | 3 | 1 | -1 | 0 | 2 | 1 | 3 |
| 20 | Riga FC | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 0 | 3 |
| 21 | Thun | 2 | 1 | 3 | 1 | -1 | 0 | 3 | 0 | 3 |
| 22 | Lincoln | 2 | -2 | 3 | 1 | -1 | 0 | 3 | -3 | 3 |
| 23 | Egnatia | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 2 |
| 24 | Jablonec | 1 | 0 | 1 | 2 | -1 | 1 | 3 | -1 | 2 |
| 25 | Århus | 2 | 0 | 2 | 1 | -1 | 0 | 3 | -1 | 2 |
| 26 | FC Nordsjaelland | 1 | 0 | 1 | 2 | -2 | 1 | 3 | -2 | 2 |
| 27 | Kairat Almaty | 1 | -4 | 0 | 2 | 0 | 2 | 3 | -4 | 2 |
| 28 | CSKA Sofia | 1 | -1 | 0 | 2 | -1 | 1 | 3 | -2 | 1 |
| 29 | Iberia 1999 | 1 | 0 | 1 | 2 | -3 | 0 | 3 | -3 | 1 |
| 30 | AEP Paphos | 1 | 0 | 1 | 2 | -4 | 0 | 3 | -4 | 1 |
| 31 | Getafe | 2 | -4 | 0 | 1 | 0 | 1 | 3 | -4 | 1 |
| 32 | Hearts | 1 | 0 | 1 | 2 | -4 | 0 | 3 | -4 | 1 |
| 33 | KuPS | 2 | -2 | 1 | 1 | -2 | 0 | 3 | -4 | 1 |
| 34 | Midtjylland | 2 | -6 | 0 | 1 | 0 | 1 | 3 | -6 | 1 |
| 35 | Inter Club d'Escaldes | 1 | -2 | 0 | 2 | -3 | 0 | 3 | -5 | 0 |
| 36 | Kauno Žalgiris | 1 | -3 | 0 | 2 | -7 | 0 | 3 | -10 | 0 |
| Panathinaikos | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 5 | 4 | 9 |
| Vunna matcher | 2 | 4 | 6 |
| Oavgjorda matcher | 3 | 0 | 3 |
| Förlorade matcher | 0 | 0 | 0 |
| Gjorda mål | 9 | 11 | 20 |
| Gjorda mål per match | 1,80 | 2,75 | 5,00 |
| Insläppta mål | 7 | 4 | 11 |
| Insläppta mål per match | 1,40 | 1,00 | 2,75 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 3,20 | 3,75 | 3,44 |
| CSKA Sofia | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 3 | 4 | 7 |
| Vunna matcher | 1 | 0 | 1 |
| Oavgjorda matcher | 0 | 3 | 3 |
| Förlorade matcher | 2 | 1 | 3 |
| Gjorda mål | 7 | 4 | 11 |
| Gjorda mål per match | 2,33 | 1,00 | 2,75 |
| Insläppta mål | 7 | 5 | 12 |
| Insläppta mål per match | 2,33 | 1,25 | 3,00 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 4,67 | 2,25 | 3,29 |
Poängstatistik för Panathinaikos - CSKA Sofia
De fem senaste matcherna har inneburit 4 vinster, 0 förluster och 0 oavgjorda resultat för Panathinaikos, som alltså besegrade CSKA Sofia. 0 vinster, 3 kryss och 1 förluster på de fem senaste matcherna är vad förlusten innebär för CSKA Sofia.
På sina fem senast spelade matcher har Panathinaikos efter sin vinst mot CSKA Sofia plockat 12 poäng av möjliga. Förlusten innebär att CSKA Sofia inte tilldelas några nya poäng, och poängtappet innebär att de av möjliga har spelat in 3 poäng på sina fem senaste matcher.
Målstatistik för Panathinaikos och CSKA Sofia
På hemmaplan har Panathinaikos gjort 9 mål i Conference League, vilket innebär att Panathinaikos har ett snitt på 1,80 gjorda mål per match. Under säsongen som har gått har Panathinaikos släppt in totalt 7 mål på 5 matcher som laget spelat på hemmaplan i Conference League, det innebär att Panathinaikos släppt in 1,40 mål per match i snitt.
På de 9 matcher Panathinaikos spelat i Conference League denna säsong så har laget gjort totalt 20 mål, med ett snitt på 5,00 mål per match. Panathinaikos har denna säsongen släppt in totalt 11 mål i ligan. Det innebär att på de 9 matcher som spelats så har Panathinaikos 2,75 insläppta mål per match.
På de 4 bortamatcher som CSKA Sofia spelat denna säsong i Conference League har laget gjort 4 mål, vilket ger ett snitt på 1,00 mål per match. CSKA Sofia har på bortaplan släppt in 5 mål i Conference League. På de 4 bortamatcher som CSKA Sofia spelat så har man ett genomsnitt på 1,25 insläppta mål.
CSKA Sofia har ett facit denna säsongen i Conference League med 11 gjorda mål. På de 7 matcher som CSKA Sofia har spelat så har man ett snitt på 2,75 producerade mål framåt per match. Totalt under säsongen i ligan så har CSKA Sofia, på 7 spelade matcher, släppt in 3,00 mål i snitt per match.



