Du kan inte längre rösta på matchen mellan Rijeka - Midtjylland. Se resultatet från omröstningen nedan.
Rijeka - Midtjylland
No ratings yet
- Matchat spel upp till 1000 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
Oddsen uppdaterades 2026-08-27 20:37:57. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Rijeka mötte Midtjylland den 27-08-2026
Rijeka och Midtjylland möttes i Conference League den 27/8 med matchstart 20:45.
Midtjylland vann matchen mot Rijeka
Midtjylland vann till slutet mötet mot Rijeka med resultatet 4 - 1. Midtjylland plockar nya poäng till tabellen efter att ha besegrat Rijeka. Rijeka å andra sidan blir poänglösa i den här omgången av Conference League i och med förlusten.
Oddsen inför Rijeka - Midtjylland
Inför matchen mellan Rijeka och Midtjylland i Conference League så var Rijeka spelbolagens favorit att vinna om vi kikar på oddsen. Och det högsta oddset på Rijeka hittade du hos Unibet till 2.75 gånger pengarna. I vår oddsjämförelse så gav de 2 spelbolagen i snitt oddset 2,58 på att Rijeka skulle vinna matchen.
Spelbolagen trodde inte på Midtjylland som vinnare i matchen mot Rijeka. Och inför detta möte så gav bet365 det högsta oddset på Midtjylland som vinnare till 2.80 gånger pengarna. Spelbolagen trodde som sagt inte på en vinst till Midtjylland och de 2 spelbolagen som du ser i oddsjämförelsen ovan gav i snitt oddset 2,48 på en seger till Midtjylland.
Bet365 gav det högsta spelet på ett oavgjort resultat inför mötet mellan Rijeka och Midtjylland, till 3.50 gånger pengarna. Före avspark mellan Rijeka - Midtjylland så gav ett spel på ett oavgjort resultat i snitt oddset 3,33.
Poängfacit Rijeka
Rijeka har på hemmaplan i Conference League spelat 3 matcher och har 0 poäng i tabellen. Ett facit som innebär 0 poäng per spelad hemmamatch.
Rijeka har ett bortafacit under säsongen i Conference League med 4 tagna poäng på de 3 matcher laget spelat. Så här långt har Rijeka ett poängsnitt på 1,33 poäng per match på bortaplan.
I Conference League har Rijeka denna säsong 4 inspelade poäng på de 6 matcher man har spelat. Rijeka har därmed ett facit med 1,33 inspelade poäng per match.
Poängfacit Midtjylland
På 2 matcher i Conference League har Midtjylland nu 0 insamlade poäng. Midtjylland har ett facit på 0 poäng per hemmamatch.
Denna säsong i Conference League har Midtjylland ett facit med 6 poäng på 2 spelade matcher på bortaplan. På bortaplan har Midtjylland tagit 3,00 poäng per spelad match.
I Conference League har Midtjylland under säsong tagit 6 poäng på 4 matcher laget har spelat. Midtjylland har därmed denna säsong ett poängsnitt på 3,00 poäng per match.
| Gruppspel | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | AA Gent | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2 | AEP Paphos | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 3 | Ajax | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 4 | Atalanta | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 5 | Borac Banja Luka | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 6 | Braga | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 7 | Brann | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 8 | Brighton and Hove Albion | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 9 | CSKA Sofia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 10 | Egnatia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 11 | FC Köpenhamn | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 12 | FC Lugano | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | FC Nordsjaelland | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 14 | Freiburg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 15 | Getafe | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16 | Hajduk Split | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 17 | Hearts | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 18 | Iberia 1999 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 19 | Inter Club d'Escaldes | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | Jablonec | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21 | Kairat Almaty | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22 | Kauno Žalgiris | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 23 | KuPS | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 24 | Lincoln | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 25 | Midtjylland | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 26 | Mjällby AIF | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 27 | Monaco | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 28 | Panathinaikos | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 29 | Riga FC | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 30 | Röda Stjärnan | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 31 | Sint-Truiden | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 32 | Thun | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 33 | Trabzonspor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 34 | Twente | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 35 | Universitatea Craiova | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 36 | Århus | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rijeka | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 3 | 3 | 6 |
| Vunna matcher | 2 | 1 | 3 |
| Oavgjorda matcher | 0 | 1 | 1 |
| Förlorade matcher | 1 | 1 | 2 |
| Gjorda mål | 3 | 2 | 5 |
| Gjorda mål per match | 1,00 | 0,67 | 1,67 |
| Insläppta mål | 4 | 3 | 7 |
| Insläppta mål per match | 1,33 | 1,00 | 2,33 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 2,33 | 1,67 | 2,00 |
| Midtjylland | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 2 | 2 | 4 |
| Vunna matcher | 2 | 2 | 4 |
| Oavgjorda matcher | 0 | 0 | 0 |
| Förlorade matcher | 0 | 0 | 0 |
| Gjorda mål | 5 | 6 | 11 |
| Gjorda mål per match | 2,50 | 3,00 | 5,50 |
| Insläppta mål | 2 | 1 | 3 |
| Insläppta mål per match | 1,00 | 0,50 | 1,50 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 3,50 | 3,50 | 3,50 |
Poängstatistik för Rijeka - Midtjylland
Vinnarna tilldelas nya poäng, vilket innebär att Midtjylland nu har spelat in 6 poäng av möjliga på sina 5 senaste matcher. Rijeka går poänglösa från matchen och har nu av möjliga poäng spelat in 4 på sina 5 senaste matcher.
Vinsten innebär att Midtjylland plockar nya poäng, och har tagit totalt 6 poäng av möjliga på sina fem senaste matcher. Förlusten för Rijeka innebär noll poäng, och de har nu ett facit av 4 inspelade poäng av möjliga på de 5 senaste matcherna.
Målstatistik för Rijeka och Midtjylland
Räknar vi antalet gjorda mål per hemmamatch i Conference League så har Rijeka ett genomsnitt på 1,00 per match, på totalt 3 matcher. Rijeka har totalt släppt in 4 mål på hemmaplan under säsongen som har gått i Conference League. På de 3 hemmamatcherna så har Rijeka därmed ett snitt på 1,33 insläppta mål per match.
Per match har Rijeka ett snitt på 1,67 gjorda mål, på de 6 matcher som spelats i Conference League under säsongen som gått. Under den gångna säsongen har Rijeka ett facit med 7 insläppta mål på de 6 matcher som spelats i ligan. I snitt har Rijeka släppt in 2,33 mål per match.
På de 2 bortamatcher som Midtjylland spelat denna säsong i Conference League har laget gjort 6 mål, vilket ger ett snitt på 3,00 mål per match. Midtjylland har i genomsnitt släppt in 0,50 mål per bortamatch i Conference League.
Offensivt har Midtjylland gjort 5,50 mål per match i Conference League på de 4 matcher som spelats under säsongen. Ser vi till antalet insläppta mål under säsongen så kan vi konstatera att Midtjylland släppt in 1,50 mål per spelad match i snitt i ligan, på de totalt 4 matcher som har spelats.



